Saylan: Bizim İstemediğimiz Hiç Bir Şey Türkiye'de Olamaz

Dua Nur

Kıdemli Üye
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Başkanı Türkan Saylan, üniversitelerde başörtüsünün serbest bırakılması yönündeki kanun çalışmalarına karşı çıkarak, "Bizim istemediğimiz bir şeyin Türkiye'de olması mümkün değil." dedi.

Darbeciler tarafından idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes'i hatırlatan Saylan, "Menderes ne dedi? 'Odunu koysam mebus yaparım. Siz isteseniz şeriatı bile getiririz' dedi. Bunlar geçmişte olan şeyler. Ne oldu sonuçta? Onlar ne oldu?" sözleriyle üstü kapalı tehditte bulundu. Saylan, Kardelenler Projesi ile kızların eğitim alması için çalışmakla başörtülü kızların okula girmesini engellemek arasında bir tezat olmadığını savundu. Üniversitede başörtüsüne karşı sonuna kadar savaşacaklarını söyleyen Saylan, "Bu savaş demokratik yollarla olacak. İkincisi sivil itaatsizlik denen çok çağdaş yöntemlerle olacak." dedi.

Dışarıda Türkiye'nin örnek ülke görüldüğünü anlatan Türkan Saylan, başörtüsü serbestliğini 'asla gerçekleşmemesi gereken bir durum' olarak niteledi. Saylan, "Bu uygun bir şey değil. Çoğunluğu sahip diye anayasayı nasıl değiştirebilir? Hele MHP'nin payandalığını hiç affetmiyorum. :ONerelerden nerelere kadar geldik." diyerek kanun çalışmasına tepki gösterdi.

zaman

inkişaf_

Doçent
başbakan ve cumhurbaşkanı için neler söylüyordu ne oldu.

yosun

Asistan
Yaşadığı onca hayal kırıklığından sonra hala dayatma içinde olması çok garip. Onun istediklerinin tersi oluyor farkında değilmi? GÜL hani çankyaya çıkamazdı.

Ahver

Âsî İşgâl Kuvvetleri
Türkan Saylan,kendi mekânında oyalan.

İsteyin!
İstemek serbest...
İstememek de öyle...Neyin olup olmayacağını yaşayarak görüyor bu millet.

Tehdit etme ne olur,sabret senin de (istediğin)olur.:D

Komik mi neler, anlayamadım gitti.

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Evet Sayın Saylan..

Öncesi için böyLe idi.

Zaten Bütün çırpınmalarınız da bağırmalarınızda Yırtınmalarınızda Bunun için..

Hele Dökün Şu Eteğinizdeki taşları..

Dökünde Herkez sizin ne mal olduğunuzu tam olarak bi anLasın.

Ama Uyanıyor bu millet..

Siz tutuşmaya devam edin..

Son Çırpınıışlarınız Bunlar..

Masmavi_

Paylaşımcı
Ya sanki o mitinkleri kendisi yapmadı. Bir düşünsün bakalım mitinler ile eline ne geçti, hala konuşuyor, avcunu yalarsın sen.

Masmavi_

Paylaşımcı
"Bonjour Saylan Hindistan türban"

Duyduğuma göre Hindistan’a gitmişsiniz. Eh, gidebilirsiniz, memlekette seyahat özgürlüğü var.

Ama dönüşte ettiğiniz laflara bakılırsa hint türbanı sizi fena çarpmış.
MHP’ye kızgınmışsınız. Soğuk havalarda iyidir kızmak.
Buyurmuşsunuz ki "İnsan çoğunluğa sahip diye anayasayı nasıl değiştirebilir?” Bendeniz anlamadım pek. Anayasayı çoğunluk değil de azınlık mı değiştirir. Bizim bilmediğimiz başka bir anayasada başka şekil şartları mı var?
Hem bir darbe anayasasının değişmesinden neden rahatsız oluyorsunuz değil mi ama?

Bir ayakkabı ayağınızı sıkıyorsa gider yeni bir ayakkabı alırsınız, bu kadar basit. Anayasalar gökten vahiyle gelmiyor ya.
Yine buyurmuşsunuz ki “Bir af ilan edilsin. Ceza alan öğrenciler okullarına perukla devam edip okullarını bitirsinler.” Emriniz olur tabii. Bak biz bunu hiç düşünmemiştik. Çantalarının ne renk olacağını, sabah kahvaltıda ne yiyeceklerini, günde kaç defa nefes alacağını da tayin etseydiniz bari. Eksik kalmış çok üzüldüm.
Demişsiniz ki “Tüm dünya bizi konuşuyor. Herkes bana soruyor, Türkiye nereye gidiyor.?” Üstelik bunu size Hindistan’da söylemişler öyle mi? Yani türbanlılar ülkesinde. Yani öyle ki türbanlarıyla silahlı direniş yapmaktan tutun da bilumum Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da türbanlı görünümlerinden zerre kadar taviz vermeyen SİH’lerin ülkesinde söylediler size öyle mi? Vallahi çok komik ama şimdi gülmeye zamanımız yok.

Tüm dünyanın bizi konuşması mümkün. Üniversiteli bir kızın nasıl giyineceğine karar vermeye kalkışır ve kafana göre üniversite kapılarını istediğine açar, istediğine kapatırsan, toplumun her yerinde dalga dalga yükselen özgürlük taleplerine kafandaki ideolojilere göre bunlar tu kaka diye kestirip atarsan dünya seni neden konuşmasın. Yakında Mars’ta da konuşurlar.

Ben bunları geçtim de bir soru sormak istiyorum:
Hindistan’daki türbanlı SİH’ler için bir ikna odası kurmayı düşündünüz mü? Düşündünüzse bunu oradaki türbanlı SİH’lere açtınız mı? Açtınızsa nasıl bir cevap aldınız? Aldığınız cevabı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Aslında ben de bir dernek kurmak istiyorum biliyor musunuz. Adını da Çağdaş Yaşamı Köstekleme Derneği koymak istiyorum. Bilmiyorum bunun bir sakıncası var mı? Çünkü herkesin başı açık olunca toplumun mutlu, çağdaş, huzurlu, ekonomik durumu süper bir duruma geleceğine pek inanamıyorum.
İnanmadığım daha başka bir sürü şey var.
Tıpkı inandığım şeyler olduğu gibi.

http://www.8sutun.com/node/53222

Dua Nur

Kıdemli Üye
Türkan Saylan siz kimsiniz?

Siz kimsiniz Sayın Türkan Saylan? İstemediği hiçbir şey olmayan “biz” kavramının içinde kimler var? Türkan Saylan siz kimsiniz? Çağdaş Türkan Saylan; “bu ülkede bizim istemediğimiz hiçbir şey olmaz” diyor. Bu “biz” dediğiniz zümre gücünü nereden alıyor? Hangi araçlara, imkânlara sahip?

Sizin gibilerin meşru devlet yapılanması, demokratik süreç içinde bir yerinin olmadığı malum. PKK'lılara verdiğiniz bursları, yaptığınız misyonerlik faaliyetlerini, doğudan getirdiğiniz gencecik beyinleri Türk milletine, İslam'a karşı nasıl kurduğunuzu, yeni azınlıklar oluşturmak için harcadığınız çabaları biliyoruz. Devlete, askere silah sıkan pek çok kesime destek verdiğiniz, devleti zaafa uğratacak işler içinde olduğunuz denetim raporlarına, hatta mahkeme tutanaklarına kadar girmiş durumda.

Peki bütün bunlara rağmen siz kimsiniz? Bu aymazlığın, pervasızlığın ardındaki güç nedir?

Siz, iki asırdır milletin kanını emen, beynine bir ur gibi yerleşip sinirlerini işgal eden, şu kripto vatandaşlar olmalısınız.

Siz, Atatürk'e rağmen Atatürkçülük yapan Atatürkçülük simsarları olmalısınız.

Siz, küfrünü açıkça ortaya koyma cesareti gösteremediğinden dolayı laiklik kılıfı altında milletin dinine, örfüne ahlakına düşmanlık yapan naylon laikçiler olmalısınız.

Siz, yavuz hırsız misali, ABD'nin has adamları olduğu halde başkalarını Amerikancılıkla karalayanlar olmalısınız.

Siz, İsrail'e ve Yahudi menfaatlerine göbekten bağlı olduğu, 2 kuşak önceki dedeleri ecnebi olduğu halde ulusalcılık yapanlar olmalısınız.

Siz, her türlü karışık ve karanlık tezgâhlarla, çetelerle milleti birbirine kırdırmaya, kamplaştırmaya, demokratik süreci sabote etmeye çalışanlar olmalısınız.

Siz, bir taraftan irtica mizansenleriyle, Fadime-Müslüm senaryolarıyla milleti oyalarken öbür taraftan bankaları boşaltanlar olmalısınız.

Siz, Ermeni kültürünü ihya etmek için Ermeni eserlerini kaçak olarak biriktiren, Ermenilerin başkent olarak hayal ettikleri bir kentte rektörlük yapan ermeni kökenli birisinin arkasında laiklik, cumhuriyet vs diyerek sonuna kadar duranlar olmalısınız. (Bu ülkede milli güvenlikten sorumlu kurumlar irticaya çok duyarlıdırlar, ama pek çok Ermeni'nin, ecnebinin rektör olması, önemli noktalara gelmesi dikkatlerini çekmez.)

Ümraniye cephaneliğinin, saunacıların, atabeylerin, Ergenekoncuların, faili meçhul cinayetlerin, Hizbullah vahşetlerinin arkasında da sizler olmalısınız.

Siz, bir taraftan askeri demokratik sürece müdahale etmesi için kışkırtırken, öbür taraftan Mehmetçiklerimizi şehit eden, masum vatandaşlarımızı katleden, huzurumuza kasteden PKK ile derin ilişkiler kuranlar olmalısınız.

Türkan Saylan kendilerine rağmen iş yapmayı düşünenlere Menderes'in akıbetini hatırlatıyor. Yani milletin oylarıyla seçilmiş bir hükümeti düşüren ve başbakanını asanların kendileri olduğunu ifade ediyor. Mevcut hükümeti, siyasetçileri, milli iradeyi ve TBMM'yi açıkça tehdit ediyor.

Aslında Beyaz Türkler son zamanlarda, hiç olmadığı kadar tedirginler. Daha önce böyle aleni tehditleri olmazdı, kendilerini açık etmezlerdi. İşlerini temizce bitirirler ve geriden kıs kıs gülerek seyrederlerdi.

Böyle cinnet geçirircesine bağırdıklarına, dengelerini kaybedecek kadar asabileştiklerine göre tehdit ettikleri kadar güçlü değiller. Konuşmalarında, tavırlarında panik seziyorum ben bunların. Ellerinden bir şeylerin kaçtığının farklındalar. Türk milletinin uyanışı ve aklıselimle hareket etmesi bunları çıldırtıyor, saldırganlaştırıyor, küstahlaştırıyor.

Daha önceki yazılarımda da ifade ettiğim gibi panikleri hükümetten kaynaklanmıyor. Anadolu insanının dün bizden çaldıklarını geri istemesi korkutuyor bu yavuz hırsızları. Aristokratik ayrıcalıklarını kaybedecekleri endişesini yaşıyorlar. İnce planlarla kurguladıkları illüzyonların anlaşılması ürkütüyor bu beyaz efendileri.

Türkan Saylan'ın idealizmini, davası adına gösterdiği performansı, dağ tepe demeden G. Doğu'nun en ücra köylerine gitmesini hayranlıkla takdir ediyorum. Ama bahsini ettiği “yenilmez güç!” Türkan hanımı gözden çıkarmış gibi geliyor bana. Malum o derin, karmaşık yapı birilerini cesaretle, ortamı gerecek şekilde ve medya önünde konuşturuyorsa; konuşan kimsenin başına mutlaka bir iş geliyor. Tıpkı Muammer Aksoy, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, vd. gibi. Bunlar konuşturur ve yok ederler. Arkadan o cenazeyi kamplaştırmalara, vuruşturmalar, malzeme yaparak uzunca süre kullanırlar.

Türkan Hanım; sanırım son zamanlarda sizi de birileri konuşturuyor. Kendinize dikkat edin. Başınıza bir iş gelmesin.

Yooo. Bu bir tehdit değil. Sizin sürekli karaladığınız, mürteci dediğiniz bu ülkenin Müslüman insanları bir münafığı da, bir kâfiri de, ihtida etmemiş bir “dönme”yi de insan kabul eder. “Bir insanı öldürmenin bütün insanlığı öldürmek” olduğuna inanır.

Sizin kontrolünüzdeki “dinci! bazı fason örgütler” hariç Müslüman Türk insanı din adına, inancı adına cinayet işlemez. Siz asıl kendi arkanızı kollayın. “Bu ülkede bizim istemediğimiz bir şey olmaz” diyorsunuz. Sakın sizinkiler sizin için bir iyilik düşünüyor olmasın!......

SAMANYOLUHABER

gercek_musluman

Doçent
Sakın sizinkiler sizin için bir iyilik düşünüyor olmasın!......
işte bu söz süperdi:).bellimi olur.güzel bir iyilik yapıpta ayağını kaydırıverirler kimbilir:)

Dua Nur

Kıdemli Üye
Sakın sizinkiler sizin için bir iyilik düşünüyor olmasın!......
işte bu söz süperdi:).bellimi olur.güzel bir iyilik yapıpta ayağını kaydırıverirler kimbilir:)

Ayak kaydırmanın ötesinde bişey bu bahriye üçoka yaptıklarını yapabilir yandaşları onada. Ergenekoncu yandaşlar. Ergenekoncu Yılanın kuyruğu içerde ama başı dışarda daha, ona ulaşılamıyor şu an.

oguz

Yeni
Türkan Saylan, başörtüsü serbestliğini 'asla gerçekleşmemesi gereken bir durum' olarak niteledi. Saylan, "Bu uygun bir şey değil. Çoğunluğu sahip diye anayasayı nasıl değiştirebilir? Hele MHP'nin payandalığını hiç affetmiyorum.

MHP lilerinde sizi ve sizin gibileri sevdiğini hiç sanmıyorum
ülkeyi babalarının çifliği sananlar
ülkenin bilimde teknolojide sanayide ileri gitmesine çalışacaklarına
hala milletin inançlarıyla kavga halindedirler
ülkenin nimetlerini devenin hamuduyla götürenler
milletin icranın başında olmasını istemeyen hırsızlardır
iyi ile kötü devamlı mücadele içrisinde olmuştur
asalaklar zararlı haşaralar ülkemize ve milletimize yıllardır zarar vermiştir .

agbi

Yasaklı
SAYLAN ı SAYLAN Yapanlar

Bizleriz

Aksini iddia eden varmı?

Bakın birbirini tenkit edenlere acaba saylan gibi konulara ilgi gösteriyorlarmı????

hiba_nur

Profesör
Türkiye bunların tekelinde ya tövbe tövbe...
Herşey kendi istedikleri yönde olacak sanıyor zavallılar...
Geçti artık Türkan hanım...
Kendilerini rezil etmekten başka bir şey yapmıyorlar...

YA HAYIR KONUŞ YA DA SUS!!!
Hz.Muhammed (sav)

serair

Asistan
Saylan: Bizim İstemediğimiz Hiç Bir Şey Türkiye'de Olamaz

Hala 1935'lerde yaşayan bir bunak Türkan Saylan...Sözlerinin herbiri vicdansız bir diktatör olduğunun isbatı...Uyan demeye luzum bile yok nasılsa yakında uyanacak öbür dünyaya (gidici yani)...

fakiri

Kıdemli Üye
alıntı : Saylan: Bizim İstemediğimiz Hiç Bir Şey Türkiye'de Olamaz

Türkiyede Bakırköy adında bir ilçe vardır.
Bazıları bu ilçemize kendileri isteyerek giderler , bazılarını ise zorunlu olarak götürülürler.
Siz siz olun, bu ilçeye zorunlu olarak gitme alametleri göstermeyin derim.

:(

Dua Nur

Kıdemli Üye
Marjinallik olsun diye Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne üye olmaya çalışacak. Türkan Saylan'ın yanında gözükmeye çalışacak, 'anne beni okula gönder' diye bağırarak hiçbir şeyden yılmayan Türkan Saylan'ı yıldıracak. :O

ONU NİL KAZIK A HAVALE EDİYORUM.

ahevrenah

Profesör
ya bu kadında gıcık bir tip var zaten.... dinin, dindarın olduğu her yerde bu kadın var yaw.......... hocaefendiye de çok laf atmıştı bu ......... dine ve dindara tahammül edemiyor.... hırsından ve sinirinden de çatlıyor kesin. öünkü hep bu gibiler kaybediyor çok şükür...... dünya bile onların değil artık......

reis

Kıdemli Üye
Karıların(*) karanlık Localara alınmaları "Masonik İlkeler" çerçevesinde yasaktır. Çünkü Locaların özü gizliliktir.
Karıda dirayet zafiyeti olduğundan Localara genellikle Kocalar girerler.

Localar da bunlara, 'Locaları bırakın gidin Lionsların kulübelerinden Müslümanlara havlayın' görevi vermişlerdir.

(*) Karı kelimesi onlar için kullanılmıştır. Müslümanlar için "Hanım" tabirini kullanmaktayız.

faruk

Üye
Siz, yavuz hırsız misali, ABD'nin has adamları olduğu halde başkalarını Amerikancılıkla karalayanlar olmalısınız.

Siz, İsrail'e ve Yahudi menfaatlerine göbekten bağlı olduğu, 2 kuşak önceki dedeleri ecnebi olduğu halde ulusalcılık yapanlar olmalısınız.

Doğru tespit...
annesi ingiliz olan bu çağdaş hanımefendi dikkatle incelenmeli...
Bir ingiliz anne neden müslüman olur cumhuriyetin ilk yıllarında.....

Aklınıza ister istemez bir ingiliz provokasyonu olan Şeyh Sait isyanı geliveriyor öyle değil mi?...O halde doğru yoldasınız........ devam

SeNoL

MUEYABYA
Erdoğan'ın kefeni cebinde
12 Şubat 2008 Salı 15:50
Erdoğan çok yenecanlıydı. Bir o kadar da kızgın. Baykal'ın idam imasına Başbakan bakın nasıl bir cevap verdi?

Başbakan Erdoğan'dan Baykal'a yaylım ateşi. Erdoğan'a idam imasında bulunan CHP liderine çok sert bir cevap verdi. Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan'ın sözleri güne damgasını vurdu.

Zaman zaman ses tonu değişti. Heyecanı el hareketlerine ve vücut diline yansıdı. Coşkulu konuşması salondaki milletvekillerini etkiledi. Milletvekilleri bir süre ayakta alkışladı. "Bedel ödeme hazırız" diyen Erdoğan, "Biz beyaz çarşafla yola çıktık" dedi.

BEYAZ ÇARŞAFLARLA YOLA ÇIKTIK

''İşte buyurun daha şimdiden, daha Sayın Cumhurbaşkanı değerlendirmesini yapmadan hemen bakıyorsunuz anamuhaletin başı, şimdiden ahkam kesmeye başladı.

Şimdiden yargıya akıl vermeye başladı, şimdiden yönlendirme yapmaya başladı. İstikamet veriyor ve idam sehpasının yolunu gösteriyor. Sen nasıl demokratsın ya...Sen nasıl demokratsın, sen nasıl demokratsın?

Ama biz şuna inanıyoruz; biz bu yola çıkarken daha önce de demokrasiye inanmış insanların söylediğini söylüyoruz. Biz o beyaz çarşaflarla beraber yola çıktık, biz bu konuda bedel ödemeye hazırız, bu konuda rahatız.''

Sözleri ''Türkiye seninle gurur duyuyor'' sloganlarıyla kesilen Erdoğan, ''Düşünce ve fikir tartışmasını çatışma gibi gösterip demokrasiyi, farklılıkları, özgürlükleri kötülemeye; dayatmacılığı, tek sesliliği ve yasakları yüceltmeye çalışıyorsunuz.

Sıhhıye Meydanı'na gelen hanım kardeşlerimizi, hele hele bir tanesini seçip, 70-80 yaşındaki bir Anadolu kadınını sahneye çıkartıp, onun başından başörtüsünü çekip çıkartmayı hangi insanı anlayışla bağdaştırıyorsunuz? İşte sizin yaptığınız budur. İnsana yaklaşım tarzınız budur'' dedi.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=127930