Saylan: Bizim İstemediğimiz Hiç Bir Şey Türkiye'de Olamaz

Derin Manâ

Asistan
Saylan kendinden çok emin konuşmuş, bir bildiği varmış demekki!!! Ak Partinin başına gelenlerden sonra Saylanın sözlerini kaalemi almak lazım bilemiyorum????

agbi

Yasaklı
Saylan kendinden çok emin konuşmuş, bir bildiği varmış demekki!!! Ak Partinin başına gelenlerden sonra Saylanın sözlerini kaalemi almak lazım bilemiyorum????

Doğru tespit.

ZAMANINDA KURULAN KURDUKLARI SİSTEM EN UFAK KENDİLERİ İÇİN ALINAN NÜANSLARI BİLE KAPSAR.

missilo

Asistan
Cem Özdemir (AP üyesi): Devlet, kendisine başka bir halk seçsin
Bu dava Türkiye'nin yüzde 50'sine "siz bu ülkenin bir parçası değilsiniz" mesajı vermektir. Devlet, kendisine başka bir halk seçsin. DTP'yi de eklerseniz halkın yarısından fazlası bir azınlık tarafından dışlanıyor. Avrupa'da yerleşik bir anlayış var: Parti yasakları demokrasilere yakışmıyor. Almanya'da Nazi partilerini bile yasaklamak zor. Bizim böyle bir müracaatımızı Alman mahkemeleri reddetti. Burada AK Parti'yi de eleştirmek istiyorum. AK Parti siyasi partilerle ilgili kanunu düzenlerken daha net tavır almalı ve parti yasaklamayı imkansız hale getirmeliydi. Türkiye, maalesef bir partiler mezarlığı.

lost ocean

Üye
Uganda Zihniyetliler

Türkan Saylan Ve Onun Gibi Düşünenlerin Hayattaki Tek Sorunlari,yok Edilmesi Gereken Hedef Gibi Gördükleri Tek Konu;türban Ve Dini Değerler....bu ülkede Insanlar,gençler Ateizmin,satanizmin,pkk'nin,uyuşturucularin Tehditi Altindayken;nasil Olurda Başörtüsünü Ve Dini Değerleri ;birincil Konu Olarak Mücadele Edilip,yasaklanmaya çalişiliyor.başörtüsüne Karşi çikan Zihniyet;mars'ta Araştirma Yapmak Istedi De,başörtüsümü Engelledi..maalesef Türkiye Başörtü Yasaği Nedeniyle;kiz çocuklarinin;başka Dünya ülkelerine Savrulduğu Bir ülke Oldu.ve Ne Hazindir Ki;o ülkeler Bu Gençlere Sizin Hayal Bile Edemediğiniz Derecede Destek Verip Saygi Duyuyorlar.....siz Devam Edin.bize Anlatamadiğiniz Derdinizi Hesap Gününde Allah'a Anlatirsiniz;çünkü Bizim Anlatacağimiz Ve Hesabini Soracağimiz çoooook şey Var Sizden........

Turk-55

Üye
akp kapatılmalı diyenlerdenim fakat laiklikten dolayı değil. devletçilik milliyetçilik ve halkçılık ilkesinden dolayı üniter yapının zedelenmesinden dolayı kapanması lazım aynışekilde dtpnin de.
fakat türkan saylan tuncay özkan vesaire saçma sapan kuruluşlar bir tartışmaya girdiği zaman kendimi haksız hissediyorum. sanki Atatürkçülermiş gibi Atatürkü ağızlarına almazlar mı deli oluyorum.
Laiklikten başka birşey bilmezmisiniz siz ? Hani 6 ok ? Nerde sosyal devlet ilkesi.
mezarda emekliliğe 65 yaş. ses çıkartmayıp türbana ses çıkarmak ta ne demek ?

vallahi türkan saylamın akpli olduğunu düşünüyorum. bir insan bu kadar çok akpnin ekmeğine yağ sürmez.

Otranto

Üye
Web sitesi
bibakbe.com
Ak Parti'nin iktidara gelememesi için, Gül'ün köşke çıkmaması için.. vs. elinizden geleni yaptınız sayın Saylan..
Peki Ak Parti Mars Cumhuriyetinin mi iktidar partisi?
Ya Gül? Satürn'de mi cumhurbaşkanı ?

Sizin ağalığınız artık elden gidiyor..
Kabul edin yada etmeyin..

Bir kumsal var, yıllardır içinde keyfince hüküm sürdü akrepler..
Tüm nimetlerini sömürdüler..
Şimdi kumsal halka açılıyor!
İnsanlar buraya geliyor.. Onlar ise insanları sokarak zehirliyorlar..
Akreplerle mücadele için sonunda bir meşale yandı, ateş yakıldı..
Ee.. Akrepleri bilirsiniz, çevrelerinde ateş olunca zehirlerini kendilerine akıtırlar..
Bakalım ne kadar daha can çekişecekler...

Sayha

Asistan
Hatırlayın! Ne demişti Saylan?

Hatırlayalım. Ne demişti Türkan Saylan, şubat ayının başlarında: -Bizim istemediğimiz bir şeyin Türkiye’de olması mümkün değil.

Kamuoyunda başörtüsü yasağı tartışılırken sarf edilen bu sözler üzerinde çok durulmadı. Sahi kimlerden müteşekkildi Saylangiller? onların istemediği şeyler hakikaten Türkiye’de gerçekleşemez miydi?

Hem onlar kaç kişiydi acaba? Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Saylan, o gün başka önemli ifşaatlarda da bulunmuştu.

Ne demişti mesela? Demişti ki: -İnsan çoğunluğa sahip diye anayasayı nasıl değiştirebilir?

-Biz asılız. Herkesin bunu bilmesi gerekiyor. -Menderes ne dedi? “Odunu koysam mebus yaparım. Siz isteseniz şeriatı bile getiririz.” dedi. Ne oldu sonuçta? Onlar ne oldu? Türkiye ne oldu? Niye Türkiye karışsın?

Sahi niye Türkiye karışsın ki…

Ama karıştı işte. Hem de bir ay sonra. AK Parti hakkında kapatma davasının açılmasıyla birlikte… Ekonomi türbülansa girdi. Siyasi kutuplaşma zirveye çıktı. İstikrar ve güven duyguları tacize uğradı. Meşruiyet temellerine hüzün gölgeleri düşürüldü. Türkan Saylan’ın bizden izinsiz hiçbir şey olmaz dediği Türkiye’de oldu bütün bunlar.

Sahi ne demek istemişti Saylan “biz” diyerek?..

Bu konuya temas eden bir diğer isim, Cumhuriyet Gazetesi Başyazarı İlhan Selçuk. Ergenekon soruşturması çerçevesinde gözaltına alınan Selçuk, yaşı dikkate alınarak serbest bırakıldı malum. Çıktıktan sonra gazetesinde enteresan bir yazı yazdı “biz” hakkında.

“Polisler benim evimi mi aramışlardı?.. Bizim evimizi mi?.. Emniyet’e ben mi götürülmüştüm?.. Biz mi?..Benim ifadem mi alınmıştı?..Bizim ifademiz mi?..

Savcılıkta ben mi sorguya çekilmiştim?..Biz mi sorguya çekilmiştik?..İfade ve sorgu tutanaklarındaki sıfatıyla ben mi ‘şüpheli’ idim?..Biz mi ‘şüpheli’ idik?..

Sonra düşündüm: Çok şükür ben ben değildim…

Biz bizdik... Ancak biz, biz olabilirsek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlanmış ve bağımsız Türkiye’sinde yaşayabiliriz...”

İlhan Selçuk, bu yazısıyla bir şahs-ı maneviden bahsediyor sanki. Şahsında tecessüm etmiş bir “biz” kimliğinden…

“Biz” konusuna vurgu yapan; hatta bu meseleyi dramatik boyutlara taşıyan bir başkası daha var. Gazeteci Tuncay Özkan.

“Biz kaç kişiyiz” biliyor musunuz söylemiyle kitleleri harekete geçirmeye çalışan Özkan, Cumhuriyet Mitingleri’nde ateşli konuşmalar yapmıştı. Ancak Özkan’ın “biz” vurgusu, 12 Nisan 2007 tarihinde basının karşısına geçen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın sözlerini yorumlarken söylediklerinde gizli aslında. Genelkurmay Başkanı’nın vatanın tehlikede olduğundan bahsettiğini; ancak çareyi göstermediğini savunan Özkan bakın o gün neler söylemişti ekranda:

“Ben yurt savunması yapıyorum. Hani, Ankara milletvekili Hakkı Bey’in sözleri aklıma geliyor. Polatlı’da Türk Silahlı Kuvvetleri yeniliyor zannetmişler. Tartışma çıkmış. Meclisi Kayseri’ye taşımak falan konuşuluyor. ‘Efendiler, ordular yenilir, milletler yenilmez. Biz yeni bir ordu kurarız. Çünkü biz milletiz.’ demiş.

Şimdi ben de diyorum. Türk milleti bir değil bin tane ordu kurar. Ama ben şimdi Sayın Genelkurmay Başkan’ımızın açıklamalarından, değerlendirmelerinden sonra kaygıyla bakarım her şeye. TSK’nın 40 yerinde pranga var. Bu prangalardan kurtulamıyorsa Genelkurmay, o zaman problem var. Ki ben şu an o prangalardan kurtulamadığını görüyorum. Genelkurmay Başkanı bu sözleri ya bizi bir yere hazırlamak için söyledi ya da çaresizlikten söyledi. Çaresizliğin olduğu yerde çareyi millet üretir.”

Peki, millet çareyi nerede üretir? Sokakta mı sandıkta mı? 22 Temmuz’da, cumhurbaşkanlığı sürecinde tıkanan siyasi sistemi, yaptığı tercihle çözmemiş miydi bu millet?

Demek ki çözmemiş!

Gördüğünüz gibi birileri “biz” diyerek çıkıyor ortaya ve “millet” adına ahkâm kesiyor. Onların kim olduğunu söylemlerinden çıkarmak mümkün. Çılgın Türkler de diyebilirsiniz, ulusalcılar da… Anlamadığım husus ise şu: Hayallerindeki projeleriyle ‘biz’im ulusalcılar mı daha pervasız yoksa çılgın Amerikan neoconları mı?

MEHMET YILMAZ/AKSİYON

agbi

Yasaklı
Malesef

G E R Ç E K L E Ş T İ.

FAKAT SUÇLUYU UZAKTA ARAMAYALIM.

KENDİMİZDE ÖZÜR DİLERİM sizleri TENZİH ediyorum KENDİMDE ARAMALIYIM.