Şehid Metin Yüksel'e Görkemli Anma Merasimi

İbrahim Tevhidi

Profesör
Web sitesi
www.rebeze.com
Şehid Metin Yüksel'e Görkemli Anma Merasimi

6716.jpg

Türkiye'deki İslami mücadelenin ölümsüz önderlerinden Şehid Metin Yüksel şehadetinin
29. yıldönümünde görkemli bir şekilde anıldı.

Şehid Metin Yüksel'in dava akadaşları, Kudüs-Der ve Kudüsyolu- Kardelen Der
tarafından Şehid Metin Yüksel'in şehid olduğu camii avlusunda ve Şehid Metin Yüksel'in
Edirnekapı'daki kabri başında düzenlenen anma merasimine çok sayıda müslüman
katıldı.

Fati Camii avlusunda Şehid Metin Yüksel'in yakın dava arkadaşlarından Mehmed Ali
Tekin'in okuduğu Kur'an-ı Kerim ile başlayan anma merasiminde yine Şehid Metin'in
dava arkadaşlarından Mehmed Kahraman bir konuşma yaptı.

Şehid Metin'in yolunu sürdürme noktasındaki kararlığı dile getiren Kahraman geçen her
zamanda Şehid Metin'in verdiği mücadelenin daha iyi kavrandığını ve Şehid Metin'in
mücadelesi ve şehadetiyle Türkiyeli müslümanlara ışık tuttuğunu söyledi.

Kahraman'ın konuşmasından sonra yapılan duanın ardından topluca Şehid Metun
Yüksel'in kabrinin bulunduğu Edirnekapı Mezarlığına gidilerek anma programına devam
edildi.

Şehid Metin'in kabri başında bir konuşma yapan Mehmed Ali Tekin, Şehid Metin'in
taşıdığı ümmet bilincine dikkat çekerek dünyanın her neresinde İslam adına bir
mücadele varsa Şehid Metin'in oraları yüreğinde taşıdığını, oraların sesini Türkiye'ye
taşıyarak ümmet mücadelesini gündeme getirdiğini belirtti.

Mehmed Ali Tekin'den sonra bir konuşma yapan Nureddin Şirin ise, şehidleri anmanın
Hz. Resulüllah (s.a.v)in ümmetine bir emri olduğunu belirterek Hz. Resulüllah'ın buyruğu
üzerine şehidleri anma ve selamlama merasimlerinin düzenlendiğini belirtti.

Şehid Metin'in şehid olduğu anda, Şehid Metin'ih yolunu sürdürme ahdini verdiğini
belirterek şehidlerin bereketlerine dikkat çekti.

Şehid Metin'i anma merasimi hep birlikte okunan okunan şehid marşlarıyla sona erdi.

Şehid Metin Yüksel'i anma merasimi fotoları için tıklayın

İbrahim Tevhidi

Profesör
Web sitesi
www.rebeze.com
Olurmu ya HU onlar kurtardı bizi koministlerden.

:O

Ne hikaye amma.

Sanki ülkücünün eline silahı verenlerle koministin eline silah veren farklı farklı adamlar...

AynAlı

Kıdemli Üye
ben inanmıyorum ya dış güçler miş yok abd imiş yok rusmuş..adamlar kanı seviyor ,silahı seviyor,karışıklıktan rant elde ediyorlardı,hala devam ediyorlar.vatanıda onlardan çok seven yoktur hani.

İbrahim Tevhidi

Profesör
Web sitesi
www.rebeze.com
Ah kardeşim her halkın her toprağın ulusalcıları oluyor işte.

Bakın filistine filistine en büyük ihaneti yapanlar, yıllarca göstermelik direnişle oyalayıp gelen yardım bütcelerini cebe indirenler batı ve israil ile her türlü işbirliğini yapanlar ulusalcılar, abbasın çetesi..

Her yerde böyle Türkiyede de böyle sağ ve sol ulusalcılar her yerde birbiriyle vatan adına çarpışır olan halka olur, en öncede vatanı bunlar satar...

Laik idkta pis kediler gibi yavrularını yedi halkta acı içinde izledi yapacak şey belli...

İslam prensiplerine uymayan batıl sistemleri yıkıp yerine İslam düzenini getirmek İslam'da cihadın ana gayesidir! Yalnız bir bölgeye ve bir kitleye özgü olmayan, bu yüce ideal, bu evrensel İslam inkılabı ideali İslam'ın en yüce gayesi ve en büyük ideali ve bütün insanlığı içine alan evrensel bir İNKILABTIR.

Allahu Alem

halidali

Asistan
12 Eylül Öncesi kitapsızlarla çarpışan, -doğrusuyla yanlışıyla- memlekete komunizm gelmesin diye canını verenlere saygı duymak lazım.Bir/kaç kişinin yaptığı bu cinayeti de bütün bir ülkücü camiaya mal etmemek gerekir.

Metin Yüksel de Benim değerimdir, Dursun Önkuzu da...Hüseyin Kurumahmutoğlu da...

Zaten bunu bir anlasa(k) -her iki taraf- mesele hallolacak.

İbrahim Tevhidi

Profesör
Web sitesi
www.rebeze.com
Kardeş nasıl anlayalım, kitapsız dediğin adamlarla bu uğurda ölmüş dediklerin aynı safta olunca anlayamıyoruz belki onlar samimiydi amma önderlerinde hainlik vardı...

Fakat islam göre bunun bir değeri yok zira:

Yine derler ki: "Ey Rabbimiz, doğrusu biz, beylerimize ve büyüklerimize itaat ettik de bizi yanlış yola götürdüler. (Ahzab67)

Halidali kardeşim Necip Fazıl Kısakürek gibi nadide bir şairin düşüü olan büyük doğu fikriyatından etkilenmiş olduğu aşikardır.

Bu fikriyatın en redikal biçimi olan İBDA-C'nin dün ülkücülerin sözde vatan millet için yaptıklarını bu gün din adına yapmakta olduğunu görmekteyiz.

Birbiriyle bağlantılı olan bu iki hareket islama ne kazandırmıştır ortadadır.

İnsanların ölümden korkutulup hastalığa razı edilmesine yardımcı olmuşlardır.

Tevhid ve adalet ekseninde, nebevi metodu bellemiş erler Metin Yüksel tarafından hem sağcılarn hemde solcuların nefretine uğramış amma Allahın sevgili bri kulu olmuştur.

Kimi kazandığı ortada, sağcılığa hizmet etmiş olanlar kendilerini islama solculuğa köpeklenenlerde kendini halka hizmet etmiş sanabilir...

Ama bunların yalandan ibaret olduğu aşikardır...

AynAlı

Kıdemli Üye
evet el kaide de din için çalışıyor muş muş ? terör örgütü işte,abd nin afgan maşası.komunizmi onlarmı engelledi yani? birde bu yönden baka:belki onlar olmasaydı kimse komunist olmak için çaba sarf etmezdi..

İbrahim Tevhidi

Profesör
Web sitesi
www.rebeze.com
El Kaideye fundementalist diyorlar.

Fundementalist demek köke tabana, yani harektin referansına kökten bağlılık manasındadır.

Müslümanların örgütütn referansıda kuran-ı kerimdir, el kaide fundementalist değildir zira referansı kuran-ı kerim olan bir hareket asla zulmedemez.

İkiz kulalerdeki insanlar acaba kaç müslümanı öldürmüştüde, bedir savaşında kuran-ı kerimin bahsettiği tarlasında çalışanlara, ibadethanelerindekilere, kadınlara ve çocuklara saldrımayın emri ne zaman çıktı ki kuran-ı kerimden sözde fundementalist islami bir örgüt yani kuran-ı kerime kökten bağlı bir grup bu zulmü işlr.

İkiz kulalerde ticaret işini yapan (üstelik burası uluslar arası bir yerdir sanki abd nin resmi bir kurumuymuş gibi akılıor) erkekler, kadınlar, hatta bir kaç çocuk kaç tan müslüman öldürmüştü.

Yada Londra metrosundakiler, yada istanbulun göbeğindekiler.

Peki somalide abd elçiliği önündeki halkın ne suçu vardı hiç amerikan askeri ölmeken onlar öldü...

Kuran-ı Kerimin sizinle cephede savaşmayan pasif düşmanlara bile saldırmaya izin vermeyen islam ne zamanadan beri kendisine kökten bağlılara bu yetkiyi verdi...

Şovenistlik, islam üzerinden faşistliktir bu...

Hicaz vehhabilerden farkı olmayan insalardır bunlar.

Cihadda her yol muba değildir. Hz Alide bilirdi emevinin askerlerin fırattan su vermemeyi bu şekidle savaşıda kazanırdı ama o verdi..

Zira mesele haklı olmak, hak davada olmak değil haklı kalmak hak davada kalmaktır...

Gayrisi faşistliktir...

AynAlı

Kıdemli Üye
:) hayda daldan dala atlamayalım pls..el kaide dedik..taliban türkiyenin tanımadığı bir yapı.terör örgütü mü bilmem.araştırma yapmam lazım..

İbrahim Tevhidi

Profesör
Web sitesi
www.rebeze.com
Taliban da "terör örgütü" mü ?

Öyle bişey söylemedik, taliban sitemli toplu bir örgü değildir. Biz afgana bir sürü kardşeimiz yolladık, o ayrı bu ayrı...

Acaba el kaide cephede kaç tan abd askeri öldürmüş ırak dışında.

Taliban sözde el kaide ile bir gerçekte böyle bişey yoktur.

Afganistanda da savaşan el kaide değil talibandır....

elmnightmare

Profesör
Metin yüksel'i ülkücülerin öldürdüğüne dair hiç bir delil yoktur....
Bunlar kuru gürültüden ve de insanları birbirine düşürmekten başka bir şey değildir....
Aynı kişinin hem solcuların mitinginde hem de sağcıların mitinginde olduğu zamanları biliyoruz.....

halidali

Asistan
Taliban terör örgütü değilse -size göre terörist olan- El Kaide'ye kucak açmasını, Lideri Usame'yi korumasını ve kollamasını neye bağlıyorsunuz?

"Terörist"i koruyan, teröre yardım etmiş, dolayaısla destek vermiş Taliban da "terörist" olmuyor mu?

Aynalı araştıracakmış merakla bekliyorum.

AynAlı

Kıdemli Üye
Metin Yüksel şehit olduğunda yanında bulunan
Mehmet Ali Tekin'in anlatımından Metin Yüksel'in şahadetini dinleyelim:
"Bir ülkücü, Cuma namazı çıkışı Metin'in arkasından 3 kere kısa
aralıklarla 'Metin dur!' diye bağırdı. Üçüncü bağırmasının akabinde, iki
eli de parkesinin cebinde olan Metin, sağ elini çıkarıp boş bir şekilde
öne doğru uzatarak, 'Gelin konuşalım' dedi.
Metin sözünü bitirir bitirmez, bu kavmiyetçi ve yanındaki arkadaşları
silahlarını çekerek, ateş etmeye başladılar. Ben tam o anda caminin
duvarına yakın olan iki büyük çınar ağacının arasına gelmiştim. Benim
arkamda bulunan çınarların arasından çıkan iki kişi de bana, 'Kaldır
ellerini' dediler.
İki elim cebimde arkama döndüm. Ben arkama dönerken Metin'in, ileriye
uzattığı sağ elini yüzüne doğru geriye çektiğini, sol bacağının da hafif
büküldüğünü fark ettim. Arkama döndüğümde iki kişi ellerindeki tabancaları
bana doğrultmuşlardı. Bu arada polisler bizim tarafımıza doğru 'Teslim
olun' diyerek, koşmaya başladılar. Polisi gören ülkücüler, beni
bırakıp kaçtılar? Metin upuzun yerde yatıyordu. Metin'e doğru koşmaya
başladım. Başından akan kanlar yerdeki karları kıpkırmızı yapmıştı. Başını
kaldırıp yüzündeki kanları silmeye başladım. O sırada birkaç arkadaş daha
geldi.
Ben arkadaşlara 'Çabuk taksi çağırın' diye bağırdım. Yaralı olan Metin'i
her birimiz kollarından ve ayaklarından tutarak kaldırıp, çıkış kapısına
doğru götürmeye başladık. Metin çok ağır olduğu için, götürmekte
zorlanıyorduk. Ben, yaraları daha da ağırlaşmasın diye 'Durun sırtıma
alayım' dedim ve Metin'i sırtıma aldım. Avlu çıkış kapısına bir Murat
taksi getirmişlerdi. Taksiciye 'Hemen hangi hastane olursa olsun birine
çek' dedim.

www.milliforum.com

elmnightmare

Profesör
Bir ülkücü, Cuma namazı çıkışı Metin'in arkasından 3 kere kısa
aralıklarla 'Metin dur!' diye bağırdı
Bu ispat değildir...Bir ülkücü imiş...
Bunlar laftan ibarettir...
Cumhuriyet gazetesine bomba atıp da Allahü Ekber diye bağıran adama da kartel medyası şeriatçı damgasını vurmuşlardı...

Not=Ülkücü de değilim...

AynAlı

Kıdemli Üye
MHP'li İhsan Bal, daha önce de iki kez "adam öldürmek" suçundan yargılandı. Bal, Kurtuluş Sosyalist Dergisi taraftarı olan Ali Güngör'ü, 23 Nisan 1977 tarihinde Küçükbakkalköy'de öldürmek suçundan yargılandı. 1983 yılında Kadıköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada ülkücü İhsan Bal, "delil yetersizliği" iddiasıyla beraat etti. İhsan Bal, Akıncılar Derneği Başkanı Mete Yüksel'i 23 Şubat 1979 tarihinde Fatih Cami avlusunda öldürmek suçundan Sıkıyönetim Komutanlığı 1 No'lu Askeri Mahkemesi'nde yargılandı. 1984 yılında sonuçlanan davada da Bal, yine delil yetersizliğinden beraat etti. MHP'li İhsan Bal hakkında, 29 Nisan 1977 tarihinde gıyabi tutuklama kararı verildi. Ancak Bal hakkında gıyabi tutuklama kararı olmasına rağmen askere gitti, pasaport aldı ve yurtdışına çıktı. 12 Eylül'den sonra Türkiye'ye gelen Bal, teslim olarak yargılandı. İçerenköy Ülkü Ocağı yöneticisi İhsan Bal, "ruhsatsız silah bulundurmak" suçundan da yargılandı. Bal, 27 Eylül 1995 tarihinde sonuçlanan davada, 1 yıl hapis cezasına mahkum oldu, ancak bu kez de cezası paraya çevrildi. MHA

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Olurmu ya HU onlar kurtardı bizi koministlerden.

:O

Ne hikaye amma.

Sanki ülkücünün eline silahı verenlerle koministin eline silah veren farklı farklı adamlar...
Peki sizler nerdeydiniz ozaman???
ozamanda böyle laf ebeligimi yapiyodunuz
yoksa evlerinizde saklaniyomuydunuz???

elmnightmare

Profesör
1983 yılında Kadıköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada ülkücü İhsan Bal, "delil yetersizliği" iddiasıyla beraat etti.
Şahit görmüş de madem neden delil yetersizliğinden serbest bırakılmış...