Sizin Objektifinizden Çıkanlar...

spesifik

آزادی قید و بند
12312271_1609578205964982_1705405735_n.jpg

@çelebilere gelsin ..
ben bıktım bunlar bıkmadı arkadaş balık tüketmekten ...

Kaçak

Yeni
Havalardan balık mevsimi ...
malesef bizim evde balıkçı başı benim ...
beleş olsa da yesek :)

çelebiler

Kıdemli Üye
işte benim favorim.... teşekkürler büşra bacım, İnşaAllah, enişte beyime, bir gün misafir olarak kabul ederseniz, yemek nasib olur İnşaAllah....
Nasıl "favori"[emoji15] tarikatçı balık yer mi ya hu?

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaçak

Yeni
Bildiğin beleş ....
ne pinti çıktın sen ağa ya !
beleş kelimesinin anlamını bile unuttun resmen ...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Ya hu hacı kendi uydurduğunuz kurallara bile uymuyorsunuz.Bu söylediğinin helvadan put yapıp acıkınca yemekten farkı nedir?

anlamayacağıcını bile bile cevap veriyorum ya, kusura bakma, kabahat sende değil, sana cevap verende.... olta balığının (takvaca) yenmemesinin sebebi, nefsine uyup balığın yeme gitmesinden, çünkü yerde ve gökte her ne var ise, Allah ı zikirle meşguldur.... hadi gelde anla... ha duvar ha siz...

adams77

Kanalizasyoncu
anlamayacağıcını bile bile cevap veriyorum ya, kusura bakma, kabahat sende değil, sana cevap verende.... olta balığının (takvaca) yenmemesinin sebebi, nefsine uyup balığın yeme gitmesinden, çünkü yerde ve gökte her ne var ise, Allah ı zikirle meşguldur.... hadi gelde anla... ha duvar ha siz...

hadi gelde anla @çelebiler

spesifik

آزادی قید و بند
nefsine uyup balığı yemeye gitmesi mi ?
yani ağa hiç taze yemek yeme o zaman(nefs terbiyesi)
hele ağır kütle ile canım balıkları gümlettin ya helal olsun :)
karnı aç olamaz mı gariplerin .. hem oltaya gelsinler hem de yargılansınlar ilginç..

çelebiler

Kıdemli Üye
Uçma kardeşim biz birbirimizi biliriz.Tarikatçıların balık yememe sebebi balığın cinsel isteği arttırmasıdır.Buna da cüppeli gibiler "balık zikri bırakınca oltaya yakalanır" yalanını uydurmuşlar.Balık yemek için helvayı yapmışlar.Sen de helvayı görünce kurulmuşsun sofraya.

Allah niye ayetlerini açıklıyor.cüppeli gibi uydurukçulara kanma diye.Hani Kuran ruhbanlardan bahseder "kendileri kurallar uydurdular sonra onlara da uymadılar" diye bir porsiyon balık ye de az düşün.Tam mevsimi.

adams77

Kanalizasyoncu
Anladım Hacım balıktan gelecek omega3 gelmeyince olan olmuş.Helvaya talim.

Gerçekten olta balığını, balığın nefsine uyup yeme gitmesinden dolayı mı yemiyorlarmış.

Belki aç kaldı zaruret miktarı kadar yemek için oltaya geldi?

Balık nefsine uydu peki balığı kandıranın hiç mi suçu yok :) yani baluk oltaya takılacağını bilmiyor fakat sen onu nefsine uyduğunu sölüyon ilginç

çelebiler

Kıdemli Üye
Gerçekten olta balığını, balığın nefsine uyup yeme gitmesinden dolayı mı yemiyorlarmış.

Belki aç kaldı zaruret miktarı kadar yemek için oltaya geldi?

Balık nefsine uydu peki balığı kandıranın hiç mi suçu yok :) yani baluk oltaya takılacağını bilmiyor fakat sen onu nefsine uyduğunu sölüyon ilginç
Yok o işin uydurması.Tarikalarda balık yemek yasaktır.Afrodizyak olarak kabul edilir.Sonra da bir hileyi şerriye ile bu kural sadece olta balığına indirgenmiş.
Ne oldu böylece kendi uydurdukları kuralı da yok ettiler.Kendi uydurduklarına bile uymadılar.
Allah'ın helal kıldığını haram kıldılar bir de ona yine uydurdukları bir sebeple uymadılar.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Uçma kardeşim biz birbirimizi biliriz.Tarikatçıların balık yememe sebebi balığın cinsel isteği arttırmasıdır.Buna da cüppeli gibiler "balık zikri bırakınca oltaya yakalanır" yalanını uydurmuşlar.Balık yemek için helvayı yapmışlar.Sen de helvayı görünce kurulmuşsun sofraya.

Allah niye ayetlerini açıklıyor.cüppeli gibi uydurukçulara kanma diye.Hani Kuran ruhbanlardan bahseder "kendileri kurallar uydurdular sonra onlara da uymadılar" diye bir porsiyon balık ye de az düşün.Tam mevsimi.

Hay, cübbeli kadar başına taş düşsün emi.... sen, Cübbeli Hocanın, hiç böyle bir şey dediğini duydunmu, hemen ölü eti yemeye gayret gösterdin...