Sokak köpeği sorunu

ihvanistanbul

AkhenAton

cemaliii

Kıdemli Üye

cahid

Kıdemli Üye

cahid

Kıdemli Üye
Önce insan hayatı gelir!
Eşref - i mahlukat olan insandır... İnsanların masum, dilsiz hayvanlara eziyet etmesinden nefret ediyorum...
Kedi köpek severim uzaktan ama.
Asla bir hayvana eziyet etmedim etmem de Allah'ın izniyle..
Lâkin, bu başıboş köpekler insanlara zarar veriyorsa, elbette ki yöneticilerin avel avel izlememesi gerekiyor...
Halkını göz göre göre aşılar için aşkla canla başla teşvik edenler mi bizi düşünecek...
İbn-i Sina, Lokman hekim ve daha adını bilmediğim kişilerin doğal tedavi yöntemleri varken, avicenna adıyla yabancılar bu öğretileri insanlarına öğretip sahip çıkar iken bizi yönetenler devasa hastaneler yapmakla övündü...
O zaman da çok tuhaf gelmişti bana...
Bir ülke lideri düşünün ki , bu devasa hastaneler için " benim en büyük hayalimdi " diyor... Dedi bunu, bu kulaklar duydu bunu....
Nasıl yani ????
Ki beyefendi kendisi Aidin Salih ' i tanıyor. Eşini ona tedavi ettirmiş.... El insaf diyorum el insaf....
Zerre akletmiyoruz.....
Memleket olarak her iyi her güzel şeyi bin yıl geriden takip ederken nasıl oldu da bu aşı meselesinde dünya liderleriyle önderleriyle at başı yarıştık ?????

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Elbet, insana yakışır bir şekilde sokak köpekleri için bir çare bulunmalıdır.
Sokak köpeklerini "asabi" hale getirenlerin nüvesinde de "insan" vardır. Bu da ayrı bir garabettir.
Yani, şu alemde nerede bir kötülük oldu da kaynağı "insan" olmadı ki değil mi?
Elin oğlu şuraya bir bomba atıyor bir anda 100, 200 masum insanı öldürüyor. Onlar için kimse:
"Şu sokak köpeklerine bir dur deyin. Bir anda şu kadar insan öldürdüler" denmiyor. :) :)
Cidden insan garip olduğu kadar zalim de bir varlık...

ihvanistanbul

AkhenAton

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sokak hayvanları hakkında flaş mesaj! "Sokaklarımızı güvenli hale getirmek görevimiz..."​

AVRUPA'YLA AYNI UYGULAMALAR HAYATA GEÇİRİLECEK​

Erdoğan sokakların güvenli hale getirilmesinin önemini vurgulayarak, "Avrupa’da nasıl çözüme kavuşturulduysa aynı uygulamaları hayata geçireceğiz." dedi.

cemaliii

Kıdemli Üye