Yalnız Kurancılar

çelebiler

Kıdemli Üye
Klavuzu karga (yaşa(r)maz nari öztürk) olan çelebiler.Hala daha ingiliz ajanlarının dilini kullanmayı bırakmamışsın kıblesiz kişi.
Sana daha önce de dedik ki bu yaşar nari seni cehenneme sürüklüyor bırak peşini

http://www.ihvanforum.org/showthrea...zuhur-tarihi&p=1246090&highlight=#post1246090

Kıblesi bile olmayan bu uzantı kişiye cevap verirken kim olduğunu ve neye inandığını görün diye buraya not düştüm.Hala daha bu hususa cevap verebilmiş değildir.
Kıblesizler gidin kendi forumunuzu kurun kıblesizler forumu adı ile orada yazın.

ehlinimet te gelmiiiiş ah canım benim hoşgeldin.Karneni aldın mı bakim sen.Derslerin nasıl?Senin de Türkçen iyi değil herhalde okuduklarını sen de anlamıyorsun.Bak alıntı yaptığım yazımda "" (den den) kullanmışım değil mi?Den den ile yazdığımız kelimeler nedir?Öğretmedi mi öğretmenin sana yazııık neyse benim gibi bir abin var ben sana öğreteyim.

Bak şimdi bir kelime " " den den içinde yazılıyorsa o kelimeyi aslında başka biri söylemiş demektir.Den den,içindeki cümle yada kelime yazıyı yazan kişi tarafından değil başka biri tarafından söylendiğini anlatmak için kullanılır.Benden alıntıladığın yazı varya o den den içindeki kelimeler @MÜTEŞEKKÜR e aittir.Ona kendi diliyle cevap verdim.Anladın mı şimdi?Anlamadıysan o yazıyı bir daha oku.

Cümleler uzun oldu korkarım bunları da anlayamayacaksın ama olsun yanına bir büyüğünü al ona okut bu cümleleri onlar sana anlatır.Hadi bakıyım maşallah derslerine çok çalış inşallah sınıfını geçmişsindir.Hiç ümidim yok ama olsun.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Şaka mısın sen?Hadisleri konuşuyoruz.Özrün kabahatinden büyük.Hadisleri yazıyorum ne diyorsun? "fazla önemi olmayan konularla oyalamaya başladığın için dandik dedim" diyorsun.Gülsem mi ağlasam mı senin için karar veremedim.

Türkçe dersi almanı tavsiye ederim.Emin ol hayat senin için çok daha anlaşılır hale gelecek.Bunu da mı izah etmem gerekiyor sana.Tamam o zaman.Veda hutbesi hadisi en sahih hadistir.Çünkü binlerce sahabe orada Allah Resulünü dinledi.Bu sahabelerin pek çoğu da bu hadisi rivayet etti.Bu sebeplerle bu hadis en sahih hadis sayılır.Gel gör ki en sahih hadis sayılmasına rağmen üç farklı versiyonu vardır.Yani hadisi birileri işine geldiği gibi değiştirmiş.Bu hadis en sahih hadistir.Değişmekten kurtulamamış.Allah tarafından korunmamış.Hadisler ayetler gibi değildir.Allah'ın herhangi bir koruması yoktur.Allah Resulü hadis ile ilgili bir çalışma yaptırmamıştır.Bu hadisten de belli oluyor zaten.Onun için diğer hadislerinde hiçbir doğruluk garantisi yoktur.

Onun için hadisler kaynak değildir.Şari değildir.Şeriat oluşturamazlar.
Anladın mı şimdi?

Benim diğer yazdıklarımı da Türkçe öğrendikten sonra bir daha oku tamam mı?O zaman daha iyi anlayacaksın.

Hadis-i şerif inkarcılığından dolayı Sana ve sizin gibilere karşı tenkitvari kelam edip mecburiyet kabilinde beni asabileştiriyorsunuz.Benim alamet-i farikam odur ki seninle mukayese ettiğim mevzuatı bir nevi sana idrak ettiremedim.Lakin seninle her mevzuda teessüf etmekteyim.Ba'dedir ki kezalik artık kelam etmeye!.Yarın ruz-i mahşerde Nebi-Zişan efendimiz'in (Sallallahu aleyhi vessellem'in) şefaatine maalesef mazhar olamayacaksınız.Çünkü zat-i 'alinizde ki naks-i ekseriyetiniz vardır.Buna binaen size acizane HER VAKİT TENBİH EDİYORUZ.

Hadis-i şerifler olmasa şeriatın icabeti zuhur ettiğinde kimlerle neye dayanarak istişare edeceğinizi hiç tefekkür ettiniz mi?Kur'an'da müteşabih ayetlerini kendi re'yinizle mi fiiliyata dökeceksiniz yoksa maslahat-ı umumiye ile mi hüsn-ü idare edeceksiniz?Şer-i ahkam'da Kur'an'dan gayri idrak edemediğiniz mevzuatta danışabileceğiniz yegane unsur-u numunesi ne ola?.

Evet, sana öz Türkçemiz dilinden kelam eyledim.Sen de benim zâtıma hüsn-ü kelam eylersen seninle her vakit vaziyet-i idare ederiz.

Kimsenin Süleyman (Aleyhisselam.) gibi tahtı, Yusuf (Aleyhisselam) gibi bahtı yok... Oyalanırız 60-70 yıl şu fani dünyada!.Sonra kara toprağın bağrına!..Bitmeyen düşmanlığımızı, sönmeyen kin ateşimizi, doymayan gözümüzü, iflah olmayan nefsimizi ıslah eder bu kara toprak..Tefrika ifrat mü'mine yakışmaz selam olsun Allah'ın sadık kullarına! İmdi terk-i mevzû eyliyorum.Bil cümle ile:

Fİ EMANİLLAH!.

MEA'S-SELAMA...

çelebiler

Kıdemli Üye
Hadis-i şerif inkarcılığından dolayı Sana ve sizin gibilere karşı tenkitvari kelam edip beni asabileştiriyorsunuz.Benim alamet-i farikam odur ki seninle mukayese ettiğim mevzuatı bir nevi sana idrak ettiremedim.Lakin seninle her mevzuda teessüf etmekteyim.Ba'dedir ki kezalik artık kelam etmeye!.Yarın ruz-i mahşerde Nebi-Zişan efendimiz'in (Sallallahu aleyhi vessellem'in) şefaatine maalesef mazhar olamayacaksınız.Çünkü zat-i 'alinizde ki naks-i ekseriyetiniz vardır.Buna binaen size acizane HER VAKİT TENBİH EDİYORUZ.

Hadis-i şerifler olmasa şeriatın icabeti zuhur ettiğinde kimlerle neye dayanarak istişare edeceğinizi hiç tefekkür ettiniz mi?Kur'an'da müteşabih ayetlerini kendi re'yinizle mi fiiliyata dökeceksiniz yoksa maslahat-ı umumiye ile mi hüsn-ü idare edeceksiniz?Şer-i ahkam'da Kur'an'dan gayri idrak edemediğiniz mevzuatta danışabileceğiniz yegane unsur-u numunesi ne ola?.

Evet, sana öz Türkçemiz dilinden kelam eyledim.Sen de sen de benim zâtıma hüsn-ü kelam eylersen seninle her vakit vaziyet-i idare ederiz.

Kimsenin Süleyman (Aleyhisselam.) gibi tahtı, Yusuf (Aleyhisselam) gibi bahtı yok... Oyalanırız 60-70 yıl şu fani dünyada!.Sonra kara toprağın bağrına!..Bitmeyen düşmanlığımızı, sönmeyen kin ateşimizi, doymayan gözümüzü, iflah olmayan nefsimizi ıslah eder bu kara toprak..Tefrika ifrat mü'mine yakışmaz selam olsun Allah'ın sadık kullarına! İmdi terk-i mevzû eyliyorum.Bil cümle ile:

Fİ EMANİLLAH!.

MEA'S-SELAMA...

Sen beni güldürdün ya Allah'ta seni güldürsün.Türkçe dedim Dede Türkçe anlamadın mı bu yazdıkların nece?Arapça mı Osmanlıca mı?Ah be Dedecim bir de üşenmemiş yazmışsın bu kadar yazıyı hemde demişsin ki "öz Türkçemiz dilinden kelam eyledim" bu cümlenin öz Türkçesi şöyle yazılır.Hadi o kadarını öğreteyim devamına sen çalışma bugünümüz İstanbul Türkçesine çalış.

"öz dilimizden kelam eyledim" cümlesinin öz Türkçesi özüm tilimden ayttım anladın mı?Kesin bunu da anlamadın.Senin yukarıda yazdıkların Türkçe değil,öz Türkçe hiç değil bunu anla yeter sana şimdilik.

Bir daha ki sefere yazdıklarını latin harfleriyle değil,Arap harfleriyle Osmanlıca da yazsan fark etmez ben onuda okurum.Bunu da bil boşa artistlik yapma.

lafons7275

Kıdemli Üye
Muâviye İbni Hakem es-Sülemî radıyallahu anh şöyle dedi: Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’in arkasında namaz kılarken cemâatten biri aksırdı. Ben de hemen “yerhamükellah” dedim. Cemaat bana dik dik bakmaya başladı. Bunun üzerine: - Vay başıma gelenler! Yâhu bana niye öyle bakıyorsunuz? deyince de, ellerini uyluklarına vurmaya başladılar. Onların beni susturmaya çalıştıklarını görünce kızdım; ama yine de sustum. Anam, babam Resûl-i Ekrem’e fedâ olsun. Ne ondan önce ne de ondan sonra kendisinden daha iyi bir öğretici görmedim. Vallahi beni ne azarladı ne dövdü ne de sövdü. Namazı kıldırıp bitirince bana: - “Bu ibadetin adı namazdır. Namaz kılarken dünya kelâmı konuşulmaz. Çünkü namaz tesbih, tekbir ve Kur’an okumaktan ibarettir” dedi veya buna benzer bir şey söyledi. Ben de: - Yâ Resûlallah! Ben yeni müslüman oldum. Allah Teâlâ İslâmiyet’i gönderdiği halde hâlâ kâhinlere gidenlerimiz var! dedim. Bana: - “Sen kâhinlere gitme!” buyurdu. Ben tekrar: - Aramızda uğursuzluğa inanan adamlar var, deyince de: - “Bu onların gönüllerinde hissettikleri bir duygudur. Bu duygu onları işlerinden alıkoymasın” buyurdu.
Müslim, Mesâcid 33. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Salât 167

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Sen beni güldürdün ya Allah'ta seni güldürsün.Türkçe dedim Dede Türkçe anlamadın mı bu yazdıkların nece?Arapça mı Osmanlıca mı?Ah be Dedecim bir de üşenmemiş yazmışsın bu kadar yazıyı hemde demişsin ki "öz Türkçemiz dilinden kelam eyledim" bu cümlenin öz Türkçesi şöyle yazılır.Hadi o kadarını öğreteyim devamına sen çalışma bugünümüz İstanbul Türkçesine çalış.

"öz dilimizden kelam eyledim" cümlesinin öz Türkçesi özüm tilimden ayttım anladın mı?Kesin bunu da anlamadın.Senin yukarıda yazdıkların Türkçe değil,öz Türkçe hiç değil bunu anla yeter sana şimdilik.

Bir daha ki sefere yazdıklarını latin harfleriyle değil,Arap harfleriyle Osmanlıca da yazsan fark etmez ben onuda okurum.Bunu da bil boşa artistlik yapma.

çalışma bugünümüz İstanbul Türkçesine çalış.

Alıntıladığım bu cümlenizden bende sana gülüyorum.

İstanbul Türkçe'sini en iyi konuşan rumlar ve ermenilerdir.Bunların diksiyonları çok kuvvetlidir.Esasen ben de İstanbul Türkçe'si konuşurumda(İstanbul Eyüp Sultan doğumluyum) senin gibilerine biraz sokak dili ile konuşmak icab ediyor.Biz sana artistlik yapmıyoruz.Sadece hadis-i şerif düşmanlığı yapma ki burada yaşı küçük olan evlatlarımızın olduğunu sana tekrar ediyorum.Bu evlatlarımız fıkhi konularda henüz anlayabilecek kabiliyette değillerdir.Hadislerin mahiyeti, tefsiri, müteşabih olanları vardır ki sen bile bunları bilemezsin.Burada bana ukalaklık yapma ki hep ezberden konuşuyorsunuz.Hadis düşmanlığını yapanların büyük bir kısmında salih amel yoktur.Zira güzel ahlakı iyi anlamaamız için hakkında varid olunan hadisleri bilmemiz ve siyer ilmini okumamız lazımdır.Her bir sahada peygamber efendimize (Sallallahu aleyhi vessellem) uymak farzdır.Buna binaen kuru Kur'an bilgisi ile benimle tartışmayınız.Sizin bu hadis düşmanlığı yapmanızda asla hayır yoktur.Uyduruk hadisler varsa da bunların izahı gerekir.Bu yüzden hadislerin raviler zincirini, kimlerin rivayet ettikleri, nasıl yaşadıklarına dair bir bilginiz yoksa bunları bilemezsiniz.Direkt olarak hiçbir ravi zinciri olmadan bir tek sahabenin naklettikleri hadislerde vardır ki bunlar uyduruk değildir.Bunların asıl kaynakları vardır.Kur'an'da namaz içinde okunan duaların hiçbirisi yoktur.Bunu ancak hadis-i şeriflerden öğrenmekteyiz.Sahih hadisler olmasa bu Kuran'ı tam olarak anlayamayız.Hatta Kur'an'ı tam anlayanlar sahabe-i Kiramdır.Çünkü anlayamadığı ayetlerin mahiyetini hz peygamberimize sorup öğreniyorlardı.İşte bu yüzden bu mübarek insanların büyüklüğü buradan anlaşılıp en büyük mürşidi Resulullah efendimiz idi.Sonradan gelenler sahabe-i kiram yoluyla silsile olarak taleblerinin naklettikleri hadisler taa günümüze kadar gelmiştir.Ama tabii ki zamanın din düşmanları ve münafıkları hiçbir zaman boş durmayıp uyduruk hadisleri de sahih olanların arasına karıştırmışlardır.işte bütün bunların neticesinde çelişkiler doğmaktadır.Yine de biz Kur'an'a en uygun hadisleri alırız.Gerisini kabul etmeyiz.İşte aramızda ki fark budur.Komple olarak hadis inkarcılığı Allah muhafaza buyursun ki insanı dinden bile çıkarır.Bid'atlerin çoğalmasına vesile olur.Bir sahih hadis yok olursa onun yerine bid'atler doğar ki bu yayılırsa önüne geçmek çok müşgül durum olur.Bu yüzden biz müslümanlar hadislere de çok ehemmiyet veririz.

Mesela şu söz vardır ki milletimizin büyük bir kısmı bunu hadis zannediyor oysa bu hadis uyduruktur."Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için çalış, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalış!" sözü uyduruktur.Asıl hadis-i şerif şudur:

"Sizin hayırlınız; dünyası için ahiretini terketmeyen, ahireti için de dünyasını terketmeyip her ikisi için çalışan ve insanlara yük olmayandır." (Keşfu'l-Hafa, c.I, s. 393)

İŞTE BİZ BU HADİSİ ALIRIZ.DİĞERİ UYDURUK OLSA DA DİNİMİZDE GEÇERLİLİĞİ VARDIR LAKİN HADİS DEĞİLDİR.

DİKKAT EDİNİZ!. EĞER HADİS İNKARCILIĞINA DEVAM EDERSENİZ FARKINDA OLMADAN VEYA BİLEREK DE OLSA BİD'ATLERE BULAŞMAK ZORUNDA KALIRSINIZ.BU İSE DOSDOĞRU SIRAT-I MÜSTEKİM YOLUNDAN SAPMANIZA VESİLE OLUR.BENDEN HATIRLATMASI...

Havas

Kısıtlı Erişim
Yahu arkadaşlar ,hadisci olsan ,said nursi,rabbani,gazzali ,mevlana gibi ulvi bilinen şahıslar yalan hadis uydurmaktan cehenneme gidiyor.Çunku bunların kitaplarındaki hadisler ,ehlisunnetin tasdik ettiği hiç bir hadis kitabında yok..Ne olacak şimdi?
Tabiki sizinkiler hemen çözümü bulmuş,efendim onlar ,hakikat ,marifet seviyesine ulaşmış insanlarmış.Onlar hata yaparsa suç olmazmış ,biz aynı şeyi yaparsak suçmuş günahmış..:)
allah aşkına böyle bir din olurmu?Bböyle bir inanç olurmu ?.....

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Ebubekir Sifil hocadan Yaşar Nuri Öztürk'e Teravih Namazı cevabı
http://www.youtube.com/watch?v=L0i3rEO-SRM

not: bu açıklamalar birçok çelişkiyi de içinde barındırıyor. mesela hz ömer bu namaz için bidattir, diyor. bir kez olsun bu namazı cemaatle ne kılmış, ne de kıldırmıştır diyor.. vs..