Yalnız Kurancılar

Kaptan

Mecra Yazarı
Ben ayette bildirilen "Resule arzın" ne olduğunu hep birlikte anlıyalım diye Nisa 58 den 70 e kadar yayınlamanı istedim.Böylece birlikte düşünerek daha iyi anlamış oluruz.İstediğin cevabı da vermiş olurum.

Ben cevabını biliyorum merak etme :D

Kaptan

Mecra Yazarı
Bu yaklaşımınız doğru..Peygaberin fesahati ve sünneti zaten bize aksetmiş Bunu illa hadis kitablarından okumak bir şey ifade etmez..Tüm islam dünyasında namaz oruç haç zekat..ve benzeri amellerin teferrutatı bir kenara koyarsak aynı..hadise gerek yok.Aspargas bir haber olarak biri kullanabilir.O hukum onu bağlar.İman ve itikatta ise kurandan başka asla hadise başvurulamaz...!

Bize aksetmiş olan Peygamberin Sünnetini sen nereden öğreniyorsun onu soruyoruz.
Aksetmiş ne demek? Mevcut uygulamalardan mı bahsediyorsun?

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Bana attigin tas nasilda geriye döndü

Benimde müslümanligima sahitlik yapacak on binlerce müslüman var

Kendi küfrünüzde bogulacaksiniz

doğru söylüyorsun kimler yapar biliyormusun...nerde hadis inkarcısı münafık varsa onlar yapar.. yaşar nuri bile şahitlik yapmaz ki onun adını vermedim.... şeyde yapar fener patiriği varya bartelomos oda yapar birde alnından öper.. tam istediğimiz gibi oldun diye....

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
O kadar delikanlıysan bu küfürleri kime ettiğini de isim vererek söylesene neden mahalle karıları gibi ortaya konuşuyorsun?

Dikkat et mesajıma, orada küfür yok sadece tenkit var.İslamı protestanlıştırmak isteyenlere karşı amansız mücadelemiz sürecektir.Kaypak kuypak mesajlarla kimse burada bilgi veremez.İslam'ın'ın özü neyse biz onu kabul ederiz, gerisi tırışkadan nağmelerdir.

ALLAH'IN EN AZILI DÜŞMANLARI SİYONİST KÖPEKLERİDİR.DÜNYANIN NERESİNDE BİR FİTNE VE FESAT VARSA HEP BUNLARIN ELİNİN ALTINDAN ÇIKMAKTADIR.BUNLARI ALLAH KAHRETSİN.

KÜLTÜR EMPERYALİZMİNİ MORFİN GİBİ MÜSLÜMANLARIN BEYİNLERE ZERKEDEN BU KAFİRLERE BİZ ASLA YÜZ VERMEYİZ.BUNLAR, ALLAH'IN DÜŞMANLARIDIR.ALLAH'IN DÜŞMANLARINA KARŞI ŞİDDETLE KARŞIYIZDIR.MÜSLÜMANLARI TEFRİKAYA DÜŞÜREN DE BUNLARDIR.YERYÜZÜNDE BİR TANE GAVUR VE YAHUDİ HİÇ TEFRİKAYA DÜŞMÜŞ MÜDÜR?.NİYE, ÇÜNKÜ KÜFÜR TEK MİLLETTİR.ONLARIN BÜTÜN MAKSATLARI BELLİDİR.BU KAFİRLERE KARŞI BİZİM MÜCADELE ETMEMİZ ÜZERİMİZE FARZDIR.EĞER SİZLERDE BU KAFİRLERİN TUZAĞINA DÜŞÜYORSANIZ SİZLERİ BİZ UYARIYORUZ.HADİS DÜŞMANLIĞI YAPMAK MÜNAFIKLIK VE KAFİRLİKTİR.HADİS-İ ŞERİFLER OLMASA DİN DİYE BİR ŞEY KALMAZ.AMACIMIZ SAHİH HADİSLERİ KORUMAK VE KOLLAMAKTIR.UYDURUK HADİSLERE İTİBARIMIZDA YOKTUR.PEYGAMBER SEVDALISI HADİS DÜŞMANLIĞI HİÇ YAPAR MI?TAASSUPLUKTAN DA ÇOK UZAĞIZDIR.

MADEM HADİS DÜŞMANLIĞI YAPIYORSUNUZ, O HALDE RESULULLAH (SALLALLAHU ALEYHİ VESSELLEM) EFENDİMİZ HAYATI BOYUNCA HİÇ Mİ KONUŞMAMIŞTIR VEYA HİÇ Mİ BU DİNİ ANLATMAMIŞTIR?ONUN GELECEĞE AİT HİÇ Mİ TAVSİYE VE EMRİ OLMAMIŞTIR?.O SADECE YAŞADIĞI İLE Mİ O ASIRDA KALMIŞTIR?.PEYGAMBERE SAYGISIZLIK ETMEYİN SAHİH HADİSLERE ODAKLANIN DİYORUZ SİZE!..BELGE VE DELİLLER ASIRLARDIR SAKLANIP GÜNÜMÜZE KADAR UZANAN SAHİHİ HADİSLERE UYDURUK DİYENLER MÜNAFIK VE DİN DÜŞMANLARIDIRLAR.BUNUN ÜZERİNE HER ZAMAN TEKRAR TEKRAR TAAHHÜT EDEBİLİRİM.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
HAdisler bizim için dini asparagas haberden öteye geçemez.Asla delil olamaz.

Namaz diğer kavimlere farz kılındığı gibi bizede farz kılındı.Şu anki ümmet babında namazda bir sorunum yok .Namazın ne olduğunu anlamak için hadise baktığımda yok......

Benim anlamadığım..Kuran bir söz söylese onun anlaşılmaması için on dereden su getiyorsunuz...Biri size " şuradan bir şeyler al gelde yiyelim" dese hemen şakkadanak anlıyorsunuz.Hiç demiyorsunuz ,yiyecek ne?ne yenir ?şura dediğin nere?nasıl alınır?
hiç sormuyorsunuz.....
Kuran namazı kılın diyor.....gag guglar heme başlıyor..
kuran zekatı verin diyor..gene aynı serzeniş..bırakın bunları ':)

Sen önce itikadi ve ameli meseleleri sağlam bir kaynağından öğren de gel buraya!. Sen de iman zayıflığı ve münafıklık kokusu duyuyorum.Şu ayeti iyi anla ve hemen tövbe et!.
.
AL-İ İMRAN SURESİ-Ey iman edenler! Allah'tan, O'na yaraşır şekilde korkun ve ancak müslümanlar olarak can verin

BU AYETE GÖRE ALLAH'TAN LAYIKIYLA NASIL KORKULACAĞINI İZAH EDER MİSİN?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
peygamber öldü devreden çktı tabi! ne bekliyorsunuz..?kabirden bizimi idare ediyor..onun mirası olan kurandır hidayetin kaynağı.......Hiç toplama derleme zanni deliller dine kaynak olurmu?Zaten kuranın vurgu yaptığı "kendinde hiç bir şuphe olmayan" deyimi sadece kuran için geçerlidir..Hadislerde böyle bir garantörluk yokki..

Bak tepemin tasını attırma!Sahaberin arasında bu senin sözü söyleselerdi hemen onun boynunu koparırlardı.Münafıklığı bırak, mason veya siyonist misiniz siz yahu!Aynen siyonistler veya masonlar da senin gibi zart zurt etmektedirler.Peygamberi dışlayan kafirdir.İmanınız varsa yeniden onu adam gibi tazeleyin yoksa ahirete dinsiz olarak gidersiniz!.

Şuna bak hele! Nasılda peygamberi dışlamaktadır.Bütün mesajların hep fitne ve münafıklık kokmaktadır.Bizler şuurlu ve uyanık müslümanlardanız.Sizin gibi peygambere ölü kalp ve basiretsiz bakmıyoruz.Onu biz canımızdan daha çok seviyoruz.Peygambersiz din olur mu bre gafil hadis düşmanı seni!...

çelebiler

Kıdemli Üye
Dikkat et mesajıma, orada küfür yok sadece tenkit var.İslamı protestanlıştırmak isteyenlere karşı amansız mücadelemiz sürecektir.Kaypak kuypak mesajlarla kimse burada bilgi veremez.İslam'ın'ın özü neyse biz onu kabul ederiz, gerisi tırışkadan nağmelerdir.

"KALLEŞLİK VE PUŞTLUK YAPMAYACAKSAN" DOĞRU DÜZGÜN KONUŞ."KAYPAK KUYPAK" DEDİĞİN MESAJLARDA AYETLER İLE SADECE KONU AÇIKLANDI VE SENİN TERBİYESİZ SÖZLERİNE CEVAP VERİLDİ.O MESAJLARA CEVAP VEREMEDİĞİN İÇİN YUKARIDAKİ "TIRIŞKADAN NAĞMELERİ" ZIRVALAMIŞSIN DEMEK Kİ
PEYGAMBERE SAYGISIZLIK ETMEYİN SAHİH HADİSLERE ODAKLANIN DİYORUZ SİZE!..BELGE VE DELİLLER ASIRLARDIR SAKLANIP GÜNÜMÜZE KADAR UZANAN SAHİHİ HADİSLERE UYDURUK DİYENLER MÜNAFIK VE DİN DÜŞMANLARIDIRLAR.BUNUN ÜZERİNE HER ZAMAN TEKRAR TEKRAR TAAHHÜT EDEBİLİRİM.

AL O ZAMAN SANA SAHİH HADİS

AYAKTA SU İÇMEYİ YASAKLAYAN HADİSLER;

1) (2245)- Hz. Enes (radıyallâhu anh): "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) ayakta içmeyi yasakladı" demişti. Kendisine:
"Ya yemek? (Bu husustaki hüküm nedir)" diye soruldu.
"Bu daha şiddetle yasaktır!" dedi veya şöyle dedi.
"Bu daha şerli, daha kötü!"
[Müslim, Eşribe 113. (2024); Tirmizî, Eşribe 11, (1880); Ebû Dâvud, Eşribe 13, )3717.]

2) Ebu Said el-Hudri (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
“Şüphesiz ki Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ayakta dikilerek su içmeyi yasakladı.”
[Müslim Eşribe 114, 115 ]

3) (2246)- Ebû Hüreyre (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) şöyle buyurdular:
"Sizden kimse sakın ayakta içmesin. Kim unutarak içerse hemen kussun."
[Müslim, Eşribe 116, (2026).]

4) Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ayakta su içen bir adam gördü de o adama:
‘Kus’ buyurdu.
Adam:
−Niçin? dedi.
Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
−‘Kedinin seninle beraber içmesini sever misin?’ buyurdu.
Adam:
−Hayır dedi.
−‘Kuşkusuz ondan daha şerli olan şeytan seninle beraber içti’ buyurdu.”
[Darimi 2134, Ahmed 7990]

5) Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:
“Ayakta dikilerek su içen kimse, karnındakinin ne olduğunu bilseydi elbette onu kusardı.”
[Ahmed 7796, Fethu’l-Bari 10/85]

PEYGAMBERE İTAAT ETMEYEN SAHABELER;

(2244)- İmam Mâlik'e ulaştığına göre Hz. Ömer, Hz. Osman ve Hz. Ali (radıyallâhu anhüm) ayakta oldukları halde (su) içiyorlardı." [Muvatta, Sıfâtu'n-Nebî 13, (2, 925).]

(2243)- İbnu Ömer (radıyallâhu anhümâ) anlatıyor: "Biz, Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) devrinde yürürken yer,ayakta iken içerdik." [Tirmizî, Eşribe 11, (1881); İbnu Mâce, Et'ime 25, (3301).]

BU HADİSLERLE ÇELİŞEN DİĞER HADİSLER;

(2241)- İbnu Abbâs (radıyallâhu anhümâ) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'a zemzemden sundum, ayakta olduğu halde içti."
[Buhârî, Eşribe 16, Hacc 76; Müslim, Eşribe 120, (2027); Tirmizî, Eşribe12, (1883); Nesâî, Hacc 165, (5, 237).]

En-Nezzal bin Sebre şöyle tahdis etti:
“Ali (Radiyallahu Anh) öğle namazını kıldırdı. Sonra insanların hacetleri için Kufe mescidinin geniş yerinde ikindi namazı vakti gelinceye kadar oturdu. Sonra kendisine su getirildi. Ondan içti, yüzünü, ellerini, başını ve ayaklarını da yıkadı. Abdest aldıktan sonra ayağa kalktı, artan suyu ayakta içti.
Sonra Ali (Radiyallahu Anh):
−İnsanlar ayakta içmeyi kerih görüyorlar. Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’i şu benim yaptığımın aynısını yaptı dedi. (Yani Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ayakta su içti) dedi.”
[Buhari 5668]

Amr b. Şuayb’ın babasından ve dedesinden rivâyete göre, şöyle demiştir: “Rasûlullah (s.a.v.)’i ayakta ve oturduğu halde içerken gördüm.” [Tirmizî, Eşribe 12; Ebû Dâvûd, Eşribe: 13; İbn Mâce, Eşribe: 21]

İŞTE PEYGAMBER SÖZDE AYAKTA SU İÇMEYİ YASAKLAMIŞ AMA BUNA NE KENDİSİ UYMUŞ HADİSE GÖRE NEDE SAHABELERİ... Hiçmi akletmez bir insan?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
"KALLEŞLİK VE PUŞTLUK YAPMAYACAKSAN" DOĞRU DÜZGÜN KONUŞ."KAYPAK KUYPAK" DEDİĞİN MESAJLARDA AYETLER İLE SADECE KONU AÇIKLANDI VE SENİN TERBİYESİZ SÖZLERİNE CEVAP VERİLDİ.O MESAJLARA CEVAP VEREMEDİĞİN İÇİN YUKARIDAKİ "TIRIŞKADAN NAĞMELERİ" ZIRVALAMIŞSIN DEMEK Kİ

1) (2245)- Hz. Enes (radıyallâhu anh): "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) ayakta içmeyi yasakladı" demişti. Kendisine:
[Müslim, Eşribe 113. (2024); Tirmizî, Eşribe 11, (1880); Ebû Dâvud, Eşribe 13, )3717.]

“Şüphesiz ki Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ayakta dikilerek su içmeyi yasakladı.”

3) (2246)- Ebû Hüreyre (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) şöyle buyurdular:

‘Kus’ buyurdu.
Adam:
−Niçin? dedi.
Adam:
−Hayır dedi.

“Ayakta dikilerek su içen kimse, karnındakinin ne olduğunu bilseydi elbette onu kusardı.”

(2244)- İmam Mâlik'e ulaştığına göre Hz. Ömer, Hz. Osman ve Hz. Ali (radıyallâhu anhüm) ayakta oldukları halde (su) içiyorlardı." [Muvatta, Sıfâtu'n-Nebî 13, (2, 925).]

(2243)- İbnu Ömer (radıyallâhu anhümâ) anlatıyor: "Biz, Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) devrinde yürürken yer,ayakta iken içerdik." [Tirmizî, Eşribe 11, (1881); İbnu Mâce, Et'ime 25, (3301).]

(2241)- İbnu Abbâs (radıyallâhu anhümâ) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'a zemzemden sundum, ayakta olduğu halde içti."
[Buhârî, Eşribe 16, Hacc 76; Müslim, Eşribe 120, (2027); Tirmizî, Eşribe12, (1883); Nesâî, Hacc 165, (5, 237).]

“Ali (Radiyallahu Anh) öğle namazını kıldırdı. Sonra insanların hacetleri için Kufe mescidinin geniş yerinde ikindi namazı vakti gelinceye kadar oturdu. Sonra kendisine su getirildi. Ondan içti, yüzünü, ellerini, başını ve ayaklarını da yıkadı. Abdest aldıktan sonra ayağa kalktı, artan suyu ayakta içti.
−İnsanlar ayakta içmeyi kerih görüyorlar. Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’i şu benim yaptığımın aynısını yaptı dedi. (Yani Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ayakta su içti) dedi.”
[Buhari 5668]

Amr b. Şuayb’ın babasından ve dedesinden rivâyete göre, şöyle demiştir: “Rasûlullah (s.a.v.)’i ayakta ve oturduğu halde içerken gördüm.” [Tirmizî, Eşribe 12; Ebû Dâvûd, Eşribe: 13; İbn Mâce, Eşribe: 21]

İŞTE PEYGAMBER SÖZDE AYAKTA SU İÇMEYİ YASAKLAMIŞ AMA BUNA NE KENDİSİ UYMUŞ HADİSE GÖRE NEDE SAHABELERİ... Hiçmi akletmez bir insan?

Öyle dandik konuları kasıtlı olarak buraya getirip de bizi kandıracağını sanma!.Unutma ki hiçbir sahabe peygamberimize isyan edip itaatsizlik etmemiştir.Nesh edilen bir kaç hadis vardır ki bunları ancak muhaddisler bilmektedir.

ÇAKTIRMADAN BİR DE SAHABELERİ PEYGAMBERİMİZE İTAATSİZLİKLE İTHAM EDİYORSUN?UNUTMA Kİ HİÇBİR PEYGAMBER SÖZÜNDEN CAYMAZ VE NE DEDİYSE TAM OLARAK YERİNE GETİRMİŞLERDİR.

HADİSLERİ ÇARPITMA!İNSAN MECBUR OLUNCA AYAKTA DA SU İÇER OTURARAK DA.NE VAR BUNDA ÇELİŞKİ!.MESELENİN İÇYÜZÜNÜ BİLMEDEN DİREKT OLARAK BİR HADİSİ MEALİNE GÖRE AMEL EDİLMEZ.USUL-Ü HADİSE DİKKAT EDİNİZ...

Uyduruk hadislerle sahih hadisleri birbirine karıştırmışsın.Sen kimi kandırıyorsun?.İşte, al sana ciddi konularda sahih hadislerden birkaç tanesi:

“Allah’tan başka ilah olmadığına ve Muhammed’in Allah’ın Resulü olduğuna şehadet edinceye kadar, insanlarla savaşmakla emrolundum.” (Müslim 52-53, Buhari: 1/14)

"Ehl-i Kitap'a bir şey sormayınız. Çünkü onlar sapıtmış oldukları için sizi hidayete eriştiremezler. Eğer siz böyle yaparsanız, ya batıl sözü doğrular ya da doğru bir sözü yalanlamış olursunuz. ALLAH'a yemin olsun ki, eğer Musa bile hayatta olsaydı O'nun bile bana tâbi olmaktan başka yapacağı bir şey yoktu". a- Ahmed bin Hanbel, Müsned, III. 338 b- İbni Kesir Tefsirin Kuran-il Azim, I- 386 c- ed Dürrül Mansur, II- 85 d- Alûsî, Ruhu'l Meanî III- 210.

"Muhammed'in nefsi kudret elinde olan ALLAH'a yemin olsun ki, eğer Musa peygamber sizin aranızda olsaydı da O'na tâbi olup Beni terk etseydiniz sizler bu halde kesinlikle sapı-tanlardan olurdunuz. Halbuki Musa (as) hayatta olup yaşasaydı O'nun bile Bana tâbi olmaktan başka yapabileceği bir şey yoktu". a- Darimi, Sünen, Mukaddime bab, 46 b- ed Dürrü'l Mansur, II. 84 c- Alûsî Ruhu'l Meanî I. 244.
Muhammed'in nefsi kudret elinde olan ALLAH'a yemin olsun ki bu ümmetten hiç bir kimsenin Yahudi veya Hıristiyan olduğunu duymak istemiyorum. Eğer böyle bir kişi Bana inanmadan önce ölürse o ancak cehennemliktir".

a-Sahih-i Müslim, Kitabü'l İman, bab 70
b- Zadü'l Mesir L 365
c- Ibni Kesir, Tefsiru'l Kur'an'il Azim, I. 363.
"Ümmetimden veya Yahudilerden ya da Hıristiyanlardan her kim Benim peygamber olduğumu işitir de Bana iman etmezse o kişi cennete giremeyecektir". Ahmed bin Hanbel, Müsned, IV. 396 b- Tefsirü'l Kur'an'il Azim, II. 266.

çelebiler

Kıdemli Üye
Öyle dandik konuları kasıtlı olarak buraya getirip de bizi kandıracağını sanma!.Unutma ki hiçbir sahabe peygamberimize isyan edip itaatsizlik etmemiştir.Nesh edilen bir kaç hadis vardır ki bunları ancak muhaddisler bilmektedir.

ÇAKTIRMADAN BİR DE SAHABELERİ PEYGAMBERİMİZE İTAATSİZLİKLE İTHAM EDİYORSUN?UNUTMA Kİ HİÇBİR PEYGAMBER SÖZÜNDEN CAYMAZ VE NE DEDİYSE TAM OLARAK YERİNE GETİRMİŞLERDİR.

HADİSLERİ ÇARPITMA!İNSAN MECBUR OLUNCA AYAKTA DA SU İÇER OTURARAK DA.NE VAR BUNDA ÇELİŞKİ!.MESELENİN İÇYÜZÜNÜ BİLMEDEN DİREKT OLARAK BİR HADİSİ MEALİNE GÖRE AMEL EDİLMEZ.USUL-Ü HADİSE DİKKAT EDİNİZ...

Uyduruk hadislerle sahih hadisleri birbirine karıştırmışsın.Sen kimi kandırıyorsun?.İşte, al sana ciddi konularda sahih hadislerden birkaç tanesi:

“Allah’tan başka ilah olmadığına ve Muhammed’in Allah’ın Resulü olduğuna şehadet edinceye kadar, insanlarla savaşmakla emrolundum.” (Müslim 52-53, Buhari: 1/14)

"Ehl-i Kitap'a bir şey sormayınız. Çünkü onlar sapıtmış oldukları için sizi hidayete eriştiremezler. Eğer siz böyle yaparsanız, ya batıl sözü doğrular ya da doğru bir sözü yalanlamış olursunuz. ALLAH'a yemin olsun ki, eğer Musa bile hayatta olsaydı O'nun bile bana tâbi olmaktan başka yapacağı bir şey yoktu". a- Ahmed bin Hanbel, Müsned, III. 338 b- İbni Kesir Tefsirin Kuran-il Azim, I- 386 c- ed Dürrül Mansur, II- 85 d- Alûsî, Ruhu'l Meanî III- 210.

"Muhammed'in nefsi kudret elinde olan ALLAH'a yemin olsun ki, eğer Musa peygamber sizin aranızda olsaydı da O'na tâbi olup Beni terk etseydiniz sizler bu halde kesinlikle sapı-tanlardan olurdunuz. Halbuki Musa (as) hayatta olup yaşasaydı O'nun bile Bana tâbi olmaktan başka yapabileceği bir şey yoktu". a- Darimi, Sünen, Mukaddime bab, 46 b- ed Dürrü'l Mansur, II. 84 c- Alûsî Ruhu'l Meanî I. 244.
Muhammed'in nefsi kudret elinde olan ALLAH'a yemin olsun ki bu ümmetten hiç bir kimsenin Yahudi veya Hıristiyan olduğunu duymak istemiyorum. Eğer böyle bir kişi Bana inanmadan önce ölürse o ancak cehennemliktir".

a-Sahih-i Müslim, Kitabü'l İman, bab 70
b- Zadü'l Mesir L 365
c- Ibni Kesir, Tefsiru'l Kur'an'il Azim, I. 363.
"Ümmetimden veya Yahudilerden ya da Hıristiyanlardan her kim Benim peygamber olduğumu işitir de Bana iman etmezse o kişi cennete giremeyecektir". Ahmed bin Hanbel, Müsned, IV. 396 b- Tefsirü'l Kur'an'il Azim, II. 266.

"Dandik" Haa!!

Seni gidi münafık burada hadisleri savunur gözükerek hadisleri anlattığımız konuya "dandik" dersin öyle mi?Allah böyle açığa çıkarır senin gibilerin gerçek yüzlerini.

Hadi bakıyım aşşağıdaki veda hutbesine de "dandik" dersin sen şimdi.

Sen kaşındın terbiyesizlik ettin.Ben senin gözüne daha neler sokucam göreceksin.Belki o zaman akıllanırsın da anlarsın hadis meselesinin ne olduğunu.

Al sana sahih hadis,Veda hutbesi hadisinin üç değişik versiyonu.

"Ben size Allah'ın kitabı olan Kuran'ı bırakıyorum.Ona sımsıkı sarılırsanız azgınlığa düşmezsiniz."(Müslim Hac 147-Ebu Davud Menasik 56)

"Size iki şey bırakıyorum.Onlara temessük etseniz necat bulursunuz.Biri Kitabullah biri Al-i Beytim.(Tirmizi Menakib 31 Müsned 3,14 17,26)

"Size iki şey bırakıyorum.Bunlara uyduğunuz müddetçe asla sapıtmayacaksınız.Allah'ın kitabı ve Resulünün sünneti." (İmam Malik Muvatta kader 3)

Buyrun size en sahih hadis çünkü binlerce sahabe veda hutbesini dinlemiş ve pek çoğuda rivayet etmiştir.Dahi bakalım göster kendini o engin hadis bilginden bizde faydalanalım.Nasıl olucak ne anlıyacağız bu hadislerden??

Daha bitmedi devamı da var.Senin işin çok dersini iyi çalış haberin olsun.

agbi

Yasaklı
@çelebiler bu sözleri KALLEŞLİK VE PUŞTLUK YAPMAYACAKSAN @MÜTEŞEKKÜR e karşı kullanmısınız müteşekkür le en çok düşünce olarak çatışan biriyim ama BU HİTABINIZ hiç hoş değil Münazara adabına ve edebine uygun değil.

MÜTEŞEKKÜR Sizde demişsiniz ki....İslamı protestanlıştırmak isteyenlere karşı amansız mücadelemiz sürecektir. KİM BUNLAR ADRES isim ver biliyhom DİYALOG çular diyeceksin O ZAMAN TALU Hocanın bir sözünü hatırlatayım size YA DEĞİLSE ?

lafons7275

Kıdemli Üye

‘Kus’ buyurdu.
Adam:
−Niçin? dedi.
Adam:
−Hayır dedi.

[Buhari 5668]

zemzem suyu ve abdestten artan suyu ayakta içmek müstehaptır. Bunun dışında kalan sular oturarak içilir.

çelebiler

Kıdemli Üye
@çelebiler bu sözleri KALLEŞLİK VE PUŞTLUK YAPMAYACAKSAN @MÜTEŞEKKÜR e karşı kullanmısınız müteşekkür le en çok düşünce olarak çatışan biriyim ama BU HİTABINIZ hiç hoş değil Münazara adabına ve edebine uygun değil.

MÜTEŞEKKÜR Sizde demişsiniz ki....İslamı protestanlıştırmak isteyenlere karşı amansız mücadelemiz sürecektir. KİM BUNLAR ADRES isim ver biliyhom DİYALOG çular diyeceksin O ZAMAN TALU Hocanın bir sözünü hatırlatayım size YA DEĞİLSE ?

Sevgili Kardeşim bir önceki mesajı okumamışsınız herhalde.Ben o kelimeleri dikkat ederseniz " " (den den) içinde yazdım.Çünkü bir önceki mesajda @MÜTEŞEKKÜR ün yazdığı kelimelerdir.Benim değil ben şimdiye kadar böyle kelime kullanmadım kullanmam da merak etmeyin.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
doğru söylüyorsun kimler yapar biliyormusun...nerde hadis inkarcısı münafık varsa onlar yapar.. yaşar nuri bile şahitlik yapmaz ki onun adını vermedim.... şeyde yapar fener patiriği varya bartelomos oda yapar birde alnından öper.. tam istediğimiz gibi oldun diye....

Cübbeli : YALNIZ ALLAH A BAGLANIYORUM DIYEN SEYTANA BAGLANIR

Bu sözü söyleyeni ebu cehil alnindan öper

cünki ebu cehilde ayni sözü söylemis

Peygamberimiz yalniz Allah a baglandi seytana baglanmadi

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
"Dandik" Haa!!

Seni gidi münafık burada hadisleri savunur gözükerek hadisleri anlattığımız konuya "dandik" dersin öyle mi?Allah böyle açığa çıkarır senin gibilerin gerçek yüzlerini.

Hadi bakıyım aşşağıdaki veda hutbesine de "dandik" dersin sen şimdi.

Sen kaşındın terbiyesizlik ettin.Ben senin gözüne daha neler sokucam göreceksin.Belki o zaman akıllanırsın da anlarsın hadis meselesinin ne olduğunu.

Al sana sahih hadis,Veda hutbesi hadisinin üç değişik versiyonu.

"Ben size Allah'ın kitabı olan Kuran'ı bırakıyorum.Ona sımsıkı sarılırsanız azgınlığa düşmezsiniz."(Müslim Hac 147-Ebu Davud Menasik 56)

"Size iki şey bırakıyorum.Onlara temessük etseniz necat bulursunuz.Biri Kitabullah biri Al-i Beytim.(Tirmizi Menakib 31 Müsned 3,14 17,26)

"Size iki şey bırakıyorum.Bunlara uyduğunuz müddetçe asla sapıtmayacaksınız.Allah'ın kitabı ve Resulünün sünneti." (İmam Malik Muvatta kader 3)

Buyrun size en sahih hadis çünkü binlerce sahabe veda hutbesini dinlemiş ve pek çoğuda rivayet etmiştir.Dahi bakalım göster kendini o engin hadis bilginden bizde faydalanalım.Nasıl olucak ne anlıyacağız bu hadislerden??

Daha bitmedi devamı da var.Senin işin çok dersini iyi çalış haberin olsun.

O hadislerin sahih olduğunu zaten biliyorum.Sen bizi fazla önemi olmayan konularla oyalamaya başladığın için "dandik" dedim.Sen şimdi asıl kendini ele verdin.Hem hadis düşmanlığı yaparsın hem de bu veda hutbesinin son cümlesinde ki hadis-i şerifleri buraya yazarsın.Ne iştir bu, hani hadislere inanmıyordun da ne oldu şimdi?

Bana bak arkadaş! Burada seninle vakit geçirecek değilim.Allah ve resulü uğruna canımız fedadır.Sizin gibiler gibi hadis düşmanlığı yapıp da milletin kafasını karıştırmıyoruz.Yukarıda ki yahudi ve hıristiyanlarla ilgili hadisi de uyduruk diyebilir misin?

Bak arkadaş!. Biz uyduruk hadisleri zaten buraya yazmayız.Bunu kafana kazı tamam mı?.Sahabeleri peygambere itaatsizlikle suçlaman onları değerini bilmediğindendir.Allah onları Kur'an'da övmüştür.İşte ayetler:

FETİH SURESİ-29."Muhammed, Allah’ın Resûlüdür. Onunla beraber olanlar, kafirlere karşı çetin, birbirlerine karşı da merhametlidirler. Onların, rükû ve secde hâlinde, Allah’tan lütuf ve hoşnutluk istediklerini görürsün. Onların secde eseri olan alametleri yüzlerindedir. İşte bu, onların Tevrat’ta ve İncil’de anlatılan durumlarıdır: Onlar filizini çıkarmış, onu kuvvetlendirmiş, kalınlaşmış, gövdesi üzerine dikilmiş, ziraatçıların hoşuna giden bir ekin gibidirler. Allah, kendileri sebebiyle inkârcıları öfkelendirmek için onları böyle sağlam ve dirençli kılar. Allah, içlerinden iman edip salih amel işleyenlere bir bağışlama ve büyük bir mükâfat vaad etmiştir."

AL-İ İMRAN SURESİ-110.
“Siz, insanlar için çıkartılmış en hayırlı ümmetsiniz. İyiliği emreder, kötülükten nehyeder ve Allah’a iman edersiniz.”

BEYYİNE SURESİ-8."Bunların Rab’leri nezdindeki mükafatları; içinden ırmaklar akan, hem de devamlı kalmak üzere girecekleri, Adn cennetleridir. Allah onlardan, onlar da Allah’tan râzı olmuşlardır. İşte bu rıza makamı da Rabbine saygı duyanlarındır."

Evet, demek oluyor ki sahabe-i kiram hazeratın tamamı peygamber efendimize itaat, ve hürmet etmişlerdir.ALLAH ONLARDAN DA RAZI OLMUŞTUR.Onlara dil uzatanın dilini Allah paramparça etsin.O güzide insanlar olmasaydı İslamiyet başladığı gibi biterdi.Onlar, peygamber efendimizin vefatından sonra yeryüzüne yayılıp İslam'ı tebliğ etmişlerdir.Allah cümlesinden razı olsun...

ehlinimet

Asistan

Hiçmi akletmez bir insan?
Klavuzu karga (yaşa(r)maz nari öztürk) olan çelebiler.Hala daha ingiliz ajanlarının dilini kullanmayı bırakmamışsın kıblesiz kişi.
Sana daha önce de dedik ki bu yaşar nari seni cehenneme sürüklüyor bırak peşini

http://www.ihvanforum.org/showthrea...zuhur-tarihi&p=1246090&highlight=#post1246090

Kıblesi bile olmayan bu uzantı kişiye cevap verirken kim olduğunu ve neye inandığını görün diye buraya not düştüm.Hala daha bu hususa cevap verebilmiş değildir.
Kıblesizler gidin kendi forumunuzu kurun kıblesizler forumu adı ile orada yazın.

Havas

Kısıtlı Erişim

HADİS DÜŞMANLARI.... (nasipsizler)

@muteşekkur şekur,hakaret vari va tahrikci ,kasım paşalı gibi konuşuyorsun.Bilimsel ,saygı şerçevesinde bir başlığı tartışacaksan buyur tartış..
Merak etme,biz hadisde okuduk ,usulu fıkıhda okuduk,kelamda okuduk tefsirde okuduk.Sadece senin hoca bildİklerin okumuyor bu ilmleri..
Senin verdiğin bu videoda ,TAM BİR ZINDIKLIK YAPAN BİR SOYTARININ RESULULLAHA BİLE BİLE HADİS DİYE BİR SÖZÜ YUTTURMASIDIR.FAKAT CEMAAT ANLAMIYOR.SENDE ANLADIĞIN YOKKİ BUNU BİZE DELİL SUNUYORSUN.

“İşlerinizde ne yapacağınızı şaşırdığınızda kabir ehlinden yardım isteyiniz.”

(Mahmut Ustaosmanoğlu başkanlığında bir heyet, Ruhu'l-Furkan Tefsiri, İstanbul 1992, c. II, 82.)

Bu sözü delil olarak ta Aclûnî'ni Keşf'ul-Hafâ adlı kitabında olduğu için kabul etmektedirler.

Halbuki Aclûnî bu eserini, halk arasında hadis diye bilinen sözlerin doğrusu ile asılsız olanını ortaya koymak için yazmıştır. Bu sebeple o kitapta çok sayıda uydurma hadis vardır. Aclûnî, kitabının başında Hafız ibn-i Hacer'in şu sözünü naklediyor:
"Aslı olmayan hadisi kim nakletmişse Buhârî'nin Sülasiyyat'ında rivayet ettiği, Muhammed sallALLAHu aleyhi ve sellemin şu sözünün kapsamına girer : "Kim benden söylemediğim bir şeyi naklederse Cehennem'de oturacağı yere hazırlansın. "
(İsmail b.Muhammed el-Aclûnî, Keşf'ul-hafâ, Beyrut 1988/1408, c.I,s 8)

Havas

Kısıtlı Erişim
Hadisciliğin sonu yoktur..Senin kabul ettiğini diğeri yalanlar!Dipsiz bir kuyudur hadis! İişte cubbeli hocanız bırakın kutubu sitteyi,imam aclulinin meşhur eseri keşful hafa! adlı yalan hadislerin toplandığı kitaptan hadis kaynağı gösterebiliyor..
Eeee! bu adam yalancı değilmi?Hemde resulullah yalancısı değilmi?Bir hadisci gurub olarak siz karar verin.......

Merak etmeyin haidscide oluruz!!!!!

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
"Sadece bize Kur'an bize yeter!" diyenler şu ayeti nasıl tefsir edeceklerdir?

FATİHA SURESİ-7.صِرَاطَ الَّذِينَ أَنعَمتَ عَلَيهِمْ غَيرِ المَغضُوبِ عَلَيهِمْ وَلاَ الضَّالِّينَ

Sırâtallezîne en’amte aleyhim ğayril mağdûbi aleyhim ve lâddâllîn.

Önce mealini versinler sonra tefsir etsinler bakalım neymiş öğrenelim.

çelebiler

Kıdemli Üye
O hadislerin sahih olduğunu zaten biliyorum.Sen bizi fazla önemi olmayan konularla oyalamaya başladığın için "dandik" dedim.

Şaka mısın sen?Hadisleri konuşuyoruz.Özrün kabahatinden büyük.Hadisleri yazıyorum ne diyorsun? "fazla önemi olmayan konularla oyalamaya başladığın için dandik dedim" diyorsun.Gülsem mi ağlasam mı senin için karar veremedim.

Sen şimdi asıl kendini ele verdin.Hem hadis düşmanlığı yaparsın hem de bu veda hutbesinin son cümlesinde ki hadis-i şerifleri buraya yazarsın.Ne iştir bu, hani hadislere inanmıyordun da ne oldu şimdi?

Türkçe dersi almanı tavsiye ederim.Emin ol hayat senin için çok daha anlaşılır hale gelecek.Bunu da mı izah etmem gerekiyor sana.Tamam o zaman.Veda hutbesi hadisi en sahih hadistir.Çünkü binlerce sahabe orada Allah Resulünü dinledi.Bu sahabelerin pek çoğu da bu hadisi rivayet etti.Bu sebeplerle bu hadis en sahih hadis sayılır.Gel gör ki en sahih hadis sayılmasına rağmen üç farklı versiyonu vardır.Yani hadisi birileri işine geldiği gibi değiştirmiş.Bu hadis en sahih hadistir.Değişmekten kurtulamamış.Allah tarafından korunmamış.Hadisler ayetler gibi değildir.Allah'ın herhangi bir koruması yoktur.Allah Resulü hadis ile ilgili bir çalışma yaptırmamıştır.Bu hadisten de belli oluyor zaten.Onun için diğer hadislerinde hiçbir doğruluk garantisi yoktur.

Onun için hadisler kaynak değildir.Şari değildir.Şeriat oluşturamazlar.
Anladın mı şimdi?

Benim diğer yazdıklarımı da Türkçe öğrendikten sonra bir daha oku tamam mı?O zaman daha iyi anlayacaksın.