Yetiş ya Abdulkadir Geylani !

adams77

Kanalizasyoncu
MUCİZE
Küçük bir kiz yatak odasina gitti ve gömme dolaptaki gizli yerinden camdan bir reçel kavanozu çıkardı. Tüm bozuk paraları yere döktü ve onları dikkatle saydı. Üç kere saydı. Toplam, tam olarak mükemmel olmalıydı. Hata yapma şansı yoktu. Madeni paraları kavanoza dikkatle geri koydu ve kapağı kapattı, arka kapıdan gizlice çıktı ve 6 blok ilerdeki kapısının üzerinde Yerli Şefin büyük kırmızı işareti olan Rexall eczanesine doğru yola koyuldu. Eczacının dikkatini ona vermesi için sabırla bekledi, ama eczacı o anda çok meşguldü. Tess bir sürtme gürültüsü yapmak için ayağını döndürdü. Hiçbir şey olmadı. Yapabileceği en gürültülü ses ile boğazını temizledi. Faydası olmadı.
Sonunda kavanozdan bir çeyreklik çıkardı ve onu cam tezgahın üzerine çarptı. İşe yaramıştı ! “Ne istiyorsun?” diye sordu eczacı, kızgın bir ses tonu ile. “Şikago’dan gelen, asırlardır görmediğim erkek kardeşim ile konuşuyorum” dedi sorusunun yanıtını beklemeden.
“Evet, size erkek kardeşimden bahsetmek istiyorum” diye yanıtladı Tess, aynı kızgın ses tonu ile. “O gerçekten, gerçekten çok hasta…ve ben bir mucize satın almak istiyorum”.
“Pardon ?” dedi eczacı.
“Onun adı Andrew ve başının içinde giderek büyüyen kötü bir şey var ve babam sadece bir mucizenin onu kurtarabileceğini söylüyor. Bir mucizenin fiyatı ne kadar?”
“Burada mucize satmıyoruz, küçük kız. Üzgünüm, ama sana yardım edemem” dedi eczacı, biraz yumuşayarak.
“Dinleyin, onu ödeyecek param var. Eğer yetmezse, kalanını getiririm. Sadece bana fiyatını söyleyin.”
Eczacının kardeşi iyi giyimli bir adamdı. Öne doğru eğildi ve küçük kıza sordu, “Kardeşinin ne tür bir mucizeye ihtiyacı var?”
“Bilmiyorum,” diye yanıtladı Tess, gözleri sulanarak. “Sadece onun gerçekten hasta olduğunu biliyorum ve annem onun bir ameliyata ihtiyacı olduğunu söylüyor. Ama babamın bunu ödeyecek parası yok, onun için paramı kullanmak istiyorum.”
“Ne kadar paran var?” diye sordu Sikago’dan gelen adam.
“Bir dolar ve on bir sent” diye yanıtladı Tess, ancak duyulabilir bir sesle. “Ve bu sahip olduğum tüm para, ama Eğer daha lazımsa biraz daha getirebilirim.”
“Evet, ne tesadüf” diye gülümsedi adam. “ Bir dolar ve on bir sent – küçük kardeşin için bir mucizenin tam ücreti. Bir eli ile parayı aldı, diğer eli ile kızın elinden tuttu ve “Beni yaşadığın yere götür” dedi. “Kardeşini görmek ve anne baban ile tanışmak istiyorum. Gereksinim duyduğunuz mucizeye sahip olup olmadığımıza bir bakalım.”
Bu iyi giyimli adam Dr. Carlton Armstrong idi, nöro – cerrahide uzman bir cerrah. Ameliyat ucretsiz yapıldı ve Andrew’in eve dönmesi ve iyileşmesi uzun sürmedi. Anne ve baba onları buraya kadar getiren olaylar zinciri ile ilgili mutlu sekilde konuşuyordu. “Bu ameliyat gerçek bir mucize” diye fısıldadı annesi. “Ameliyatın maliyetini merak ediyorum”
Tess gülümsedi. O, bir mucizenin fiyatının ne olduğunu tam olarak biliyordu…bir dolar ve on bir sent….artı küçük bir çocuğun imanı.
Bir mucize doğal yasanın ertelenmesi değildir, daha yüksek bir yasanın işlemesidir…
(GERÇEK BİR HİKÂYE)

bi husben

Kıdemli Üye
. @Kaptan sen de yorumda bulun.

Allah ne diyor onlarla savaşınki ellerinizle onları azaba çarptırayım
yani müslümanalr cihad etmesse Allah kafirleri azaba uğratamazmı
Allah sebebp sonuç ilişkisini yaratmış
sana diyorki onlara karşı cihad emrimi yap o zaman sana yardım edeyim oturduğun yerden yetiş YA X dersen kimse imdadına icabet etmez
evet moğollar bağdatta 1 milyon kişi öldürüldü
sonra ne oldu müslümanalr cihad için birleştiler Allahta onlara yardım etti moğolları ayn calutta perişan ettiler

lafons7275

Kıdemli Üye
Mesela şayet biz şirk hastalığındaysak:

2:105 - Ne Kitap ehlinden, ne de müşriklerden hiçbiri, size Rabbinizden bir hayır indirilsin istemez. Allah ise, üstünlüğü, rahmetiyle dilediğine mahsus kılar ve Allah çok büyük lütuf sahibidir.

Şimdi bu ayete göre tarikat ehli şirk içindeyse Müslümanlara bir hayır inmesini istememeli. Ama ortada görünen çok farklı. Tarikat ehli olarak ben yahayy için, kaptan için hayırla dua ediyorum. Kaptan hastalığında ona özel mesajla hem geçmiş olsun dileklerimi hem de sıkıntın varsa elimden geleni yapacağımı söyledim. Keza hep birlikte ihvan kuyusu projesinde elele bir hayır işine giriştik.

Bu 1. delilim.

Kaptan

Mecra Yazarı
lafonsa Sunnetgullah'i bi anlatamadik gitti. Bir de su cimbizlama huyu yok mu, innalillahi.
Asil konuyu iskalayip surekli kiyilarda dolasiyosun lafonscugum. Birak bunlari, muhataplarinin
soylediklerine nasil karsi cikarimin pesindesin hep. Anlamak gibi bir derdin yok hic olmadi da.

lafons7275

Kıdemli Üye
yani müslümanalr cihad etmesse Allah kafirleri azaba uğratamazmı
Allah sebebp sonuç ilişkisini yaratmış
sana diyorki onlara karşı cihad emrimi yap o zaman sana yardım edeyim oturduğun yerden yetiş YA X dersen kimse imdadına icabet etmez

Yahayy

Kıdemli Üye
Şimdi bu sana göre şirk hastalığı oluyor.

Senin bakış açında biz Allah'ın yetkilerini aciz kullara pay ediyoruz.

Buradan ilerleyelim, sen hangi aklı başında tarikat ehlinin şeyhine gidip de bana cenneti nasip et, beni zengin kıl, çocuğum hasta onu iyileştir dediğine şahit oldun?

Veya sana göre biz Allah'ın hangi yetkisini haşa Allah'tan alıp şeyhe verdik bunu söyler misin?
Cinn/20

"Ben yalnızca Allah'a yakarır dua ederim ve bu işimde hiçbir varlığı ona ortak etmem"

Diyor Rabbimiz siz ise ne zaman başın sıkışsa yüzünü Bağdata dön Geylaniden iste, ne zaman çağırsan gelir yardımına koşar diyen, ondan iste diyen diyen bir ekolü Allah'a rağmen savunuyorsunuz. Bunu söyleyen it kopuk değil İmam Rabbani, Mahmud Efendiniz, Cübbeliniz ekolünüzün kilitleri yani ötesi var mı?

1000 Kişi birden Ya Abdülkadir derse bunu sadece Allah duyabilir, bırak bini bir kişiyi dahi duyamaz Geylani, kabrinin başında davul zurna çalsan onu bile duymaz bırak içindeki fısıltıyla yaptığın dua'yı, çünkü varlık alemi ile arasında şuan bir set, bir berzah vardır, Allah yeniden uyandırıncaya dek canı kabzedilmiştir, bu duyma işi Allah'ın bize cüz olarak verdiği mutlak manada kendine ait olan Sem'i sıfatıdır.

Bir karıncanın dahi kendi halinde, yerin dibindeki ayak oynatmasından gafil olmayan sadece Allah'tır Abdülkadir Geylani bu yakarışlardan tamamn gafil, şuan uyuduğu yerde Rabbinin kalk emrini bekleyen aciz bir kuldur.

Yeterince açık mı?
Şirk diye bir fiil varsa daha nasıl olacak acaba, önümüze inek koyup, bi heykel koyup secde etmeyi mi şirk diye anlatıyor Allah bu kadar saf mı bu insanlar. Hemen Mekke müşrikleri gibi de tevil edilir Yaratan yaşatan Allah'tır ama biz o yüce ruhlara Allah'ın yanındaki makamlarından dolayı sığınıp yakarıyoruz, Kuranın açıkca anlattığı budur, Kur'anın yarısı bunu anlatıyor ne okuyor insanlar anlamak mümkün değil.

lafons7275

Kıdemli Üye
Cinn/20

"Ben yalnızca Allah'a yakarır dua ederim ve bu işimde hiçbir varlığı ona ortak etmem"

Diyor Rabbimiz siz ise ne zaman başın sıkışsa yüzünü Bağdata dön, Geylaniden, iste, ne zaman çağırsanız gelir, yardımınıza koşar diyen, ondan iste diyen diyen bir ekolü Allah'a rağmen savunuyorsunuz. Bunu söyleyen it kopuk değil İmam Rabbani,

Hah işte bu şekilde bize yazın da meseleyi anlamamıza yardımcı olun.

Şimdi yukarda demişsin ki:

siz ise ne zaman başın sıkışsa yüzünü Bağdata dön, Geylaniden, iste, ne zaman çağırsanız gelir, yardımınıza koşar diyen, ondan iste diyen diyen bir ekolü Allah'a rağmen savunuyorsunuz. Bunu söyleyen it kopuk değil İmam Rabbani,

Bu dediğinin bir zahmet hangi mektupta yer aldığını da yazar mısın?

Ama sakın bana Cübbeli ile gelme.

Verdiğin isim en başta İmam Rabbani.

Buyur bir zahmet mektup numarasını alayım...

Kaptan

Mecra Yazarı
Cinn/20

Diyor Rabbimiz siz ise ne zaman başın sıkışsa yüzünü Bağdata dön, Geylaniden, iste, ne zaman çağırsanız gelir, yardımınıza koşar diyen, ondan iste diyen diyen bir ekolü Allah'a rağmen savunuyorsunuz. Bunu söyleyen it kopuk değil İmam Rabbani, Mahmud Efendiniz, Cübbeliniz ekolünüzün kilitleri yani ötesi var mı?

1000 Kişi birden Ya Abdülkadir derse bunu sadece Allah duyabilir, bırak bini bir kişiyi dahi duyamaz Geylani, kabrinin başında davul zurna çalsan onu bile duymaz bırak içindeki fısıltıyla yaptığın dua'yı, çünkü varlık alemi ile arasında şuan bir set, bir berzah vardır, Allah yeniden uyandırıncaya dek canı kabzedilmiştir, bu duyma işi Allah'ın bize cüz olarak verdiği mutlak manada kendine ait olan Sem'i sıfatıdır.

Bir karıncanın dahi kendi halinde, yerin dibindeki ayak oynatmasından gafil olmayan sadece Allah'tır Abdülkadir Geylani bu yakarışlardan tamamn gafil, şuan uyuduğu yerde Rabbinin kalk emrini bekleyen aciz bir kuldur.

Yeterince açık mı?
Şirk diye bir fiil varsa daha nasıl olacak acaba, önümüze inek koyup, bi heykel koyup secde etmeyi mi şirk diye anlatıyor Allah bu kadar saf mı bu insanlar. Hemen Mekke müşrikleri gibi de tevil edilir Yaratan yaşatan Allah'tır ama biz o yüce ruhlara Allah'ın yanındaki makamlarından dolayı sığınıp yakarıyoruz, Kuranın açıkca anlattığı budur, Kur'anın yarısı bunu anlatıyor ne okuyor insanlar anlamak mümkün değil.

Allah razi olsun. Sunu anlamak bu kadar mi zor.

Allah size yakin degil mi, dua edin duaniza icabet edeyim diyor Rabbimiz.
Anlamaniz icin daha ne demeliydi. Yetmiyor mu, niye bir takim zanlarin pesine dusup kendimizi riske atalim.

adams77

Kanalizasyoncu
Demiyorum çünkü beni ilgilendirmiyor. Konuyu da dağıtmadan devam edelim ayrıca...

Niye dinliyorsun direkt mektupları oku :) konuyu dağıtan sensin güzel kardeşim :)

Cübbelinin kendi beyanı var bunları ben uydurmuyorum mektubattan okuyorum diye şimdi sen hoca böyle demesine rağmen sen niye mektup numarası istiyorsun ki? Yoksa cübbeliye güvenmiyor musun?

lafons7275

Kıdemli Üye
Şirk diye bir fiil varsa daha nasıl olacak acaba,

1. Şirk Allah'ın yaratmasına ortak koşmak

Mesela Dünyayı Allah yarattı, marsı zeus yarattı. (Haşa)

2. Şirk: Allahın kanun koymasına ortak tanımak:

Falanın ilke ve inkılapları da güzeldir. (haşa)

gibi gibi...

Tarikat ehlinde var mı bunlar?

Yok...

adams77

Kanalizasyoncu
Yetiş demene gerek yok Allah herşeyi bilen ve gören değilmidir? Sen yetiş demesen de herşey Allah 'ın emrinde ve kontrolündedir. Sen darda kalmış ve yardıma muhtaç ise Allah sana yardım eder.

Yahayy

Kıdemli Üye
Hah işte bu şekilde bize yazın da meseleyi anlamamıza yardımcı olun.

Şimdi yukarda demişsin ki:

siz ise ne zaman başın sıkışsa yüzünü Bağdata dön, Geylaniden, iste, ne zaman çağırsanız gelir, yardımınıza koşar diyen, ondan iste diyen diyen bir ekolü Allah'a rağmen savunuyorsunuz. Bunu söyleyen it kopuk değil İmam Rabbani,

Bu dediğinin bir zahmet hangi mektupta yer aldığını da yazar mısın?

Ama sakın bana Cübbeli ile gelme.

Verdiğin isim en başta İmam Rabbani.

Buyur bir zahmet mektup numarasını alayım...
Lafonstens :)
Yeme bizi bırak kardeş mektubu, şiiri...
Sen bu iddiaların içeriğin ilişkin konuş.

Adam bunu 1000 kişiye kürsüden söylüyor hiç itiraz ettiğinizi görmedik, keşke görsek.

Ayrıca Abdülaziz Bayındırın toplantı tutanakları var, Mahmud Efendi ile yaptığı orada da açıkca cevap veriyorlar okuyabilirsin.

İmam Rabbani bu konularda gayet tutarsız zaten, Arabi saçmalamış, zanla konuşuyor da der, ama büyük veli de der, Geylani büyük veli der, hakkında zanlara da orta yollu girer, işi ara bulmak.

İşim yok bunların zan külliyatları ile vaktimi öldüreceğim, Allah ile arama karakedi mi girdi vahyini okuyup işim bitti de bunlar kaldı.

Yahayy

Kıdemli Üye
1. Şirk Allah'ın yaratmasına ortak koşmak

Mesela Dünyayı Allah yarattı, marsı zeus yarattı. (Haşa)

2. Şirk: Allahın kanun koymasına ortak tanımak:

Falanın ilke ve inkılapları da güzeldir. (haşa)

gibi gibi...

Tarikat ehlinde var mı bunlar?

Yok...
Allah iyiliğini versin...
Şirk bu kadar yani, sen hiç Kur'an okumuyor musun be adam.

Ankebut - 61
*Andolsun onlara: “Gökleri ve yeri kim yarattı, güneşi ve ayı sizin yararınıza kim boyun eğdirdi?” diye sorsan, “Allah'tır” derler. O halde ne diye O'na kulluktan dönüp, uydurma şeylere kapılıyorlar.

Burada yeri göğü derken külli şey'i kastediyor Allah yani her zerre her kürre..

Kim bu herşeyi yaratan Allah deyip türlü uydurmalarla Allah'a ortak koşanlar?

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Ne kadar tartışırsanız tartışın sonuç çıkmayacak.

Zira fikri sabit ile münazara etmek zordur.

Özetlemek gerekir ise, Abdülkadir Geylani ahiret günü kimden medet umacak...

Selam ve dua ile.