Yüce Allah'tan Mesaj var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Enes

İhvan Forum Üye
Ektiğiniz tohuma ne dersiniz?! Onu siz mi bitiriyorsunuz, yoksa bitiren biz miyiz? Dileseydik, onu kuru bir çöp yapardık da şaşkınlık içinde şöyle geveleyip dururdunuz:
"Muhakkak biz çok ziyandayız!"

"Daha doğrusu büsbütün mahrumuz!"

VAKIA SURESİ 63-67

Enes

İhvan Forum Üye
Dunya hayatinin durumu, gokten indirdigimiz bir su gibidir ki, insanlarin ve hayvanlarin yiyeceklerinden olan yeryuzu bitkileri o su sayesinde gurlesip birbirine girer. Nihayet yeryuzu ziynetini takinip, (rengârenk) suslendigi ve sahipleri de onun uzerinde kudret sahibi olduklarini sandiklari bir sirada, bir gece veya gunduz ona emrimiz (âfetimiz) gelir de onu sanki dun yerinde yokmus gibi kokunden koparilarak bicilmis bir hale getiririz. Iste iyi dusunecek kavimler icin âyetlerimizi boyle acikliyoruz.

Yunus 24

emmargah

Profesör
"Ey iman edenler!Siz kendi nefislerinizi ıslah etmeye bakın.Siz doğru yolda bulundukça yoldan sapanların size zararı olmaz.Hepinizin dönüşü Allah'adır.O zaman yaptıklarınızı size haber verecektir."(Maide:105)

emmargah

Profesör
" De ki:Gökten ve yerden size rızık veren kimdir?kulak ve gözlerin sahibi kimdir?Diriyi ölüden,ölüyü de diriden çıkaran kimdir?
Her işi düzenleyen kimdir? 'Allah' diyecekler. De ki: O halde O'na karşı gelmekten sakınmaz mısınız?
İşte gerçek Rabbiniz Allah budur.Gerçeğin dışında sadece sapıklık vardır.Öyle ise nasıl olupta döndürülüyorsunuz?"
(YUNUS:31-32)

Raid_IRON

Üye
Web sitesi
www.halidiye.com
MÂİDE SÛRESİ
(57) Ey iman edenler! Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden dininizi alaya alıp oyuncak edinenleri ve öteki kafirleri dost edinmeyin. Eğer mü'minler iseniz Allah'a karşı gelmekten sakının.

A

ada

Guest
"İnkar eden kimseler ve ayetlerimizi yalan sayanlar cehennemlik olanlardır.Onlar orada temelli kalacaklardır."
Bakara suresi:39

"Doğrusu münafıklar cehennemin en alt tabakasındadırlar.Onlara yardımcı bulamayacaksınız."
Nisa suresi:145

mustafa

Profesör
- Gök çatladığı vakit,

2- Yıldızlar döküldüğü vakit,

3- Denizler yarılıp akıtıldığı vakit,

4- Kabirlerin içi dışına getirildiği vakit,

5- Herkes neyi önünden gönderdiğini ve neyi geri bıraktığını bilir.

6- Ey insan! İhsanı bol Rabb'ine karşı seni aldatan nedir?

7- O Allah ki seni yarattı, seni düzgün yapılı kılıp ölçülü bir biçim verdi.

8- Seni dilediği her hangi bir şekilde parçalardan oluşturdu.

9- Hayır hayır, siz cezayı yalanlıyorsunuz.

10- Oysa üzerinizde koruyucular var.

11- Değerli yazıcılar

12- Onlar, siz her ne yaparsanız bilirler

13- Kuşkusuz iyiler nimet içindedirler.

14- Kötüler de cehennemdedirler.

15- Ceza günü ona girecekler.

16- Onlar o cehennemin gözünden kaçamazlar.

17- Ceza gününün ne olduğunu sen bilir misin?

18- Evet, bilir misin nedir acaba o ceza günü?

19-O gün, hiç kimsenin başkası için hiçbir şeye sahip olamadığı gündür. O gün buyruk yalnız Allah'ındır.

infitar

Enes

İhvan Forum Üye
Ebediyen genç kalan uşaklar, onların etrafında; içmekle başlarının dönmeyeceği ve sarhoş olmayacakları, cennet pınarından doldurulmuş sürahileri, ibrikleri ve kadehleri, beğendikleri meyveleri ve arzu ettikleri kuş etlerini dolaştırırlar.
Onlar için saklı inciler gibi, iri gözlü huriler de vardır.

(Bütün bunlar) işledikleri amellere karşılık bir mükâfat olarak (verilir.) Orada ne boş bir söz, ne de günaha sokan bir şey işitirler. Sadece "selam!", "selam!" sözünü işitirler.

Ahiret mutluluğuna erenler, ne mutlu kimselerdir!...

VAKIA SURESİ 17-27

özzey

♥özlemzeynep♥
İnsanlardan kimi de Allah'a kıyıdan kıyıya ibadet eder, eğer kendisine bir iyilik dokunursa ona yatışır ve eğer bir bela gelirse yüzüstü dönüverir; dünyayı da ahireti de kaybetmiş olur, işte açık hüsran budur.

Hacc-11

Zeynep Özmen

Kevok_84
Kalplerine Hastalık Bulunanlar

"Kalplerinde hastalık bulunanların'Bize bir bela gelmesinden korkarız'diyerek onların(Yahudiler-Hristiyanlar) arasında koşuşturduklarını görürsün.Umulur ki Allah bir fetih veya kendi katından bir emir getirir de içlerinde gizlediklerine pişman olurlar."
(Maide-52)
Kim bu kalplerinde hastalık olanlar?????...
Allah bizi bu hastalığa duçar olmaktan korusun...
AMİİN...

Enes

İhvan Forum Üye
İyi bil ki, halis din ancak Allah'ındır. O'ndan
başka birtakım dostlar tutanlar da şöyle demektedirler: "Biz onlara sadece bizi
Allah'a daha çok yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz." Şüphe yok ki Allah,
onların aralarında ihtilaf edip durdukları şeyde hükmünü verecektir. Herhalde
yalancı ve nankör olan kimseyi Allah doğru yola çıkarmaz.

Zümer Süresi-3

züleyha

Üye
1,2. Yaratan Rabbinin adıyla oku! O, insanı “alak” dan yarattı.1

3. Oku! Senin Rabbin en cömert olandır.

4,5. O, kalemle yazmayı öğretendir, insana bilmediğini öğretendir.2

6,7. Hayır, insan kendini yeterli gördüğü için mutlaka azgınlık eder.

8. Şüphesiz dönüş ancak Rabbinedir.

Alak Suresi

med-cezir

Profesör
Ey îman edenler! Allah'a ve Peygambere hâinlik etmeyin, (emirlerinin aksini yapmayın; yoksa) siz, bile bile kendi emânetlerinize hâinlik etmiş olursunuz.
(Enfal, 27)

Zeynep Özmen

Kevok_84
Birmillahirrahmanirrahim

Ay karardığı. Güneşve Ay birleştiği zaman. İnsan o gün: "Kaçışnereye?" der. Hayır, sığınacak herhangi bir yer yok. O gün, 'sonunda varılıp karar kılınacak yer yalnızca Rabbinin katıdır. (Kıyamet Suresi, 8-12)

NurKalbim

Üye
KEHF 44
İşte burada velâyet (yardım, dostluk) Allah’a ait bir haktır. O (Allah), sevap (mükâfat) açısından da akıbet (sonuç) açısından da hayırlıdır.

NurKalbim

Üye
Enfal 61
Ve eğer teslime (barışa) meylederlerse (yanaşırlarsa), o zaman (sen de) ona meylet (onların teklifini kabul et) ve Allah’a tevekkül et. Muhakkak ki; O, en iyi işiten, en iyi bilendir.

NurKalbim

Üye
30/RUM-30: Fe ekim vecheke lid dîni hanîfâ(hanîfen), fıtratallâhilletî fataran nâse aleyhâ, lâ tebdîle li halkıllâh(halkıllâhi), zâliked dînul kayyimu ve lâkinne ekseren nâsi lâ ya’lemûn(ya’lemûne).
Hanif olarak kendini dîn için ikame et, Allah’ın hanif fıtratıyla ki; Allah, insanları hanif fıtratıyla yaratmıştır. Allah’ın yaratmasında değişme olmaz. Kayyim olan (kaim olacak, ezelden ebede kadar yaşayacak) dîn budur. Fakat insanların çoğu bilmez.

30/RUM-31: Munîbîne ileyhi vettekûhu ve ekîmûs salâte ve lâ tekûnû minel muşrikîn(muşrikîne).
O’na (Allah’a) yönelin (Allah’a ulaşmayı dileyin) ve takva sahibi olun. Ve namazı ikame edin (namaz kılın). Ve (böylece) müşriklerden olmayın.

kadem

Profesör
Tesbih et Rabb ini ona hamd ile ve ondan af dile...çünkü o tevvab, duaları sınırsız şekilde affedendir...

Kajin

Paylaşımcı
Ayetler

Sizin yaratılışınızda ve Allah’ın (yeryüzüne) yaydığı her bir canlıda da kesin olarak inanan bir toplum için elbette nice deliller vardır.
Câsiye, 45/4

Abdullah b. Amr b. As'ın (r.a.) anlattığına göre: Bir kimse Hz. Peygamber'e (a.s.): "Hangi Müslüman daha hayırlıdır?" diye sordu. (Hz. Peygamber) "Dilinden ve elinden Müslümanların emniyette olduğu kimsedir" cevabını verdi.

Müslim, İman, 63 (l, 65)

Yasin Süresi

Bismillahirrahmanirrahim

13.
(Ey Muhammed!) Onlara, o memleket halkını örnek ver. Hani oraya elçiler gelmişti.

14.
Hani biz onlara iki elçi göndermiştik de onları yalancı saymışlardı. Biz de onlara üçüncü bir elçi ile destek vermiştik. Onlar, “Şüphesiz biz size gönderilmiş elçileriz” dediler.

15.
Onlar şöyle dediler: “Siz de ancak bizim gibi insansınız. Rahmân hiçbir şey indirmemiştir. Siz sadece yalan söylüyorsunuz.”

16.
(Elçiler ise) şöyle dediler: “Bizim gerçekten size gönderilmiş elçiler olduğumuzu Rabbimiz biliyor.”

17.
“Bize düşen ancak apaçık bir tebliğdir.”

18.
Dediler ki: “Şüphesiz biz sizin yüzünüzden uğursuzluğa uğradık. Eğer vazgeçmezseniz sizi mutlaka taşlarız ve bizim tarafımızdan size elem dolu bir azap dokunur.”

19.
Elçiler de, “Uğursuzluğunuz kendinizdendir. Size öğüt verildiği için mi (uğursuzluğa uğruyorsunuz?). Hayır, siz aşırı giden bir kavimsiniz” dediler.

20.
Şehrin öbür ucundan bir adam koşarak geldi ve şöyle dedi: “Ey kavmim! Bu elçilere uyun.”

21.
“Sizden hiçbir ücret istemeyen kimselere uyun, onlar hidayete erdirilmiş kimselerdir.”

22.
“Hem ben, ne diye beni yaratana kulluk etmeyeyim. Oysa siz de yalnızca ona döndürüleceksiniz.”

23.
“Onu bırakıp da başka ilahlar mı edineyim? Eğer Rahmân bana bir zarar vermek istese, onların şefaati bana hiçbir fayda sağlamaz ve beni kurtaramazlar.”

24.
“O taktirde ben mutlaka açık bir sapıklık içinde olurum.”

25.
“Şüphesiz ben sizin Rabbinize inandım. Gelin, beni dinleyin!”

26,27.
(Kavmi onu öldürdüğünde kendisine): “Cennete gir!” denildi. O da, “Keşke kavmim, Rabbimin beni bağışladığını ve beni ikram edilenlerden kıldığını bilseydi!” dedi.

Ebuserdar

Üye
İnkâr edenler birbirlerinin velileridir. Eğer siz bunu yapmazsanız (birbirinize yardım etmez ve dost olmazsanız) yeryüzünde bir fitne ve büyük bir bozgunculuk (fesat) olur. (Enfal Suresi, 73)[/U]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...