Zaman Gazetesi, *****yolu TV, Siz Kime Hizmet Etmektesiniz..?

Azimli

Ordinaryus
N. Mümine BUCAK
Kime, niye, niçin ve neden hizmet ettiğinizi anlamak istiyorum ey Zaman gazetesi, ey *****yolu televizyonu?

Bu soruyu yüz binlerce yürek adına da sorduğumu farz edebilirsiniz.

Sizin ekranlarınızda, sizin gazete sayfalarında hiç kendimize rastlayamadık.Hiç kendimizi bulamadık....

Yıllarca zaman gazeteleri aldık katkı sağlansın diye. Yıllarca binlerce insan bizden bir parça diye *****yolu TV`yi izlensin diye emekler verildi...

Lakin bu gün gelinen nokta birçok insan için hayal kırıklığı oldu...

Başörtü zulmünde kendini din otoritesi görenlerce verilen fetvalar gereği zulme bir ivme kazandırdınız, içimizi sızlattınız...

Örtüyü teferruat gören demeçler verdiniz, yürekleri incittiniz. Sonra taviz verin fermanları yayınlayıp safınızı belli ettiniz...

Mazlumlardan bir kare vermekten itina ile çekindiniz. Hedefleriniz başkaydı.

Engel olan her şeye boyun eğmek farzdır diyecek kadar ileride gittiniz...

Sizin okullarınız, evleriniz, yurtlarınız, gazeteleriniz, cemiyetleriniz, ablalarınız, abileiniz, dergi ve dersaneleriniz vardı...

Ülke adına da derin hizmetleriniz oldu. Dünyanın her yerinde varlık gösterecek kadar büyüdünüz. Şanlı bayrağımızı her yerde dalgalandırarak hizmette sınır tanımaz yönlerinizi görmenin de gururunu yaşadık kimi zaman...

Onlarca kalabalık kitle büyük bir camia…

Direnişe bir katkıda bile bulunmadınız. Bu kadar kalabalık bir kitleyi hiç suya sabuna dokunmaz hale getirdiniz...

İlk ayet ``oku`` diyordu ya, sanki bir tek bunu ezberlemiş gibi hareket ettiniz.

Ilımlı İslam`ın öncülüğünü, sulandırılmış din anlayışını benimseyip pompaladınız.

Verdiğiniz tahribatı binyıl düzeltmek için uğraşacakların şimdiden hakkına girdiniz...

Oysa o kadar çok yapılması gereken iş vardı ki ülkemiz ve ümmet için. Kendi dertlerimizle savrulurken kaçıncı sırayı aldı bilmem Kudüs dertlerimiz arasında.

Filistin gözyaşı döktüğünde oluk oluk Aksa`ya kan döküldüğünde Allah aramızdan şehitler ve sadıklar seçtiğinde Kudüs`ün kalbinde…

Siz üstünüze düşeni yapmadınız...

Hamas`ı terör örgütü gören liderlerinize bu olmadı demek yerine itaat ve kusurda ihsan ve hürmette geri durmadınız.

Coco colayı ve tüm Yahudi mallarını boykota almadınız... Hizmet deyip koşturduğunuz gençlerin çocuklarına okulda öncelik bile tanımadınız...

Kudüs`ü derdiniz saymadınız. Kalbinize koymadınız. Vahdete ihtiyacımız varken yanımızda olmamdınız...

Bir tek gün Ahmet Yasin`in fermanını gazete sayfalarınızda yayınlamadınız...

Hiç zor durumda bedel ödemeyi göze almadınız...

Bedel ödeyenleri kardeşiniz saymadınız...

Kaç kez siz önderleriniz, ağabeyleriniz Beyazıt direnişinde yanımızda oldular bilmek isterdim?

Kaç kez gıyabı şehit cenaze namazlarınızda yanımızda durdunuz.

Kahrol, yok ol, defol İsrail diye haykıran sese ses oldunuz...

Siz mübarek bir adama kalbi yakınlık duymamayı bile doğru buldunuz...

Beni, kardeşini sevmeyen kimi sevebilirdi? Benimle sağlanmayan bir diyalog yokken ortada ellerle sonsuz diyalog kurdunuz...

Bu muydu sonsuz kardeşlik arzunuz? Bu muydu duygunuz...

Kardeşin kenarda dursun düşmanı kazanalım derken kardeşlerinizden de olabileceğinizi hiç hesaba katmadınız...

Sistemin yanlışlığını söylemekten, eleştirmekten bile korktunuz...

Cesur yürekleriniz vardı da dağlardan büyük biz mi görmedik? Siz mi sakladınız şimdilik...

Kaç kez canlı yayın araçlarınız kuşatılmış Siyonist Yahudi elçiliğine geldi...

Kaç kez ekranlarınızdan takdir yerine sitem yedi o sesli düşünen yığınlar...

Kaç kez ana haber bültenlerinde direnen yürekli gençleri vermeyi istediniz de aslında vermediniz...

Kaç kez üşüyen minik elleriyle tuttuğu Filistin bayrağıyla dosta düşmana savaşa hayır diyen bebekleri gösterdi gazeteleriniz...

Siz de bizde aynı yürektensek neden biz bunu niye hiç hissedemedik?

Neden sevildiğimizi, sizler tarafından önemsendiğimizi, aynı şeyleri düşündüğümüzü yaşayamadık...

Ergenekon terör örgütü olayına gösterilen itina neden yüreksel meselelerimize gösterilmedi?

Kaldı ki birinci meseleniz bile görmeyi beklememiştik.

Bizler sır kapısı kalp gözü gibi çokta hoş olmayan pasif din anlayışıyla oyalanırken...

Kimler neyin peşindeydi? Kim hangi köprüden neleri geçirdi?

O en kıymetli zamanlarımız nasılda uyuşturulmuş halde akıp gitti...

Darbenin her türlüsüne elbet karşıdır bu memleketin yürekli evlatları. Darbe zulümdür. Acıdır. Sızıdır. Ülkenin geride kalan yüz yılıdır...

Lakin cuntacılara, darbecilere karşı düzenlenen yürüyüşler dikkatinizi çok çekti. Çok çekmiş olacak ki anında canlı yayın araçlarıyla ana haber bültenlerine taşıdınız taksimi...

Oysa aynı meydanda daha bir kaç gün önce binlerce yürek İsrail`e meydan okudu. Aksa`nın kapılarına vurulan kilitleri kırsın diye...

Neden bir kare bile bu kalabalığa yer verilmedi?

Filistin, Gazze meselesi daha mı az değer taşıyordu sizin indinizde?

Türkiye`ye gelen ve ya suikastlara kurban giden ya da devlet eliyle zalim Rusya`ya teslim edilen mazlum Çeçen mücahit komutanlar kaç karış yer buldu kalbinizde...

Mülteciler, yetimlerimiz, öksüzlerimiz... Mağdur binlerce papatya çiçeklerimiz...

Sahi biz ne kadar yer aldık gönlünüzde?

Devlete mi bağlı sizin değer yargılarınız ya da biz mi yanlış görüyoruz bu fotoğrafı?

Devlet derdinden başka bir dert bilmez mi sizin? ÇİN Setti`nden AMERİKAYA uzanan yüreğiniz...

Sahi sormak istiyorum siz sadece diyalog neferleri misiniz?

Gittiğiniz ülkelerde var mı bu konu için büyük elçilikleriniz?

Gazeteleriniz çok satabilir diyecek sözümüz yok. Alıcısı varsa satıcıda olur burası dünya...

Televizyonlarınız en çok izlenen kanal olabilir. Sır kapısı, kalp gözü en popüler filmleriniz olabilir. Bir gece beyaz sakallı bir amcayı rüyada gördün mü cenneti garantileyen inananlarınızda olabilir... En kutsal değerlerimiz teferruat. En önemli kalp ağrılarımız haber değeri bile taşımaya bilir.

Yaptığınız tahribatları düzeltmek yıllar da alabilir...

Sahi bağışlayın ama siz sadece devletçi misiniz?

ummuhan

Kıdemli Üye
İzlemezseniz poblemnz olmaz :)

forumdayim

Profesör
sadece bizim okumamamiz, izlemememiz yeterli olmaz, saf müslümanlar bu durumdanda haberder edilmelidir...

Zinnur£yn

s î

Müslümanım diyen herkes sadece kendi nefsinin değil, dünyanın da gidişatından sorumludur. İşimize gelmeyenleri de ele almamız gerekir.
...

Basın / Medya imparatorluğu insanların yönlendirilmesinde büyük rol oynayan bir kuvvettir.

Geçiştirilmeye gelmiyor bu gibi şeyler...

Sağolasınız Azimli.

Hikem

Kıdemli Üye
Bende şöyle sorayım: Üstad Bediüzzaman rejime, siyasi sisteme isyan etmeden direniyordu.Yani bu düzene ,rejime tabi' değildi.Acaba ... aynı şeyi yapabiliyorlarmı, yoksa düzene müslümanların kolayca entegre olması yolunda bir katalizör görevi mi üstleniyorlar.?Benimki sadece bir soru, kimse üzerine almasın.Hakikatı bulmanın yolu doğru sorulardan da geçer...

manifesto

Yasaklı
saf müslümanlar bu durumdanda haberder edilmelidir...
:)
CocaCola ya cihad ilan edin arkadaşlar
Koca yazar neymiş Coca Cola reklamı veriyormuş gazete
Bak sen şu işe
Hamas`ı terör örgütü gören liderlerinize bu olmadı demek yerine itaat ve kusurda ihsan ve hürmette geri durmadınız.
Heni hem utanmaz hem iftirazı
Hamas'ı terör örgütü gören liderinize sözü kimedir?
Ne zaman böyle biz söz olmuş?
İyice çirkefleştiler bunlar

Azimli

Ordinaryus

Azimli

Ordinaryus
STV Neyin Peşinde!

Çok üzgünüm!

Böyle bir yazıyı kaleme almak zorunda kaldığım için, çok ama pek çok üzgünüm.

Ki İslam kardeşliğine inanan, istikametini bu doğrultuda belirleme çabasında olan birisiyim. Keşke gönül dünyamı acıtan bu ifadelere hiç gerek duymamış olsaydım.

Ama artık yeter!

Hizmet anlayışı ile varlık gösterdikleri halde; İslam ümmetine sırtını dönerek bir şeyler elde etme telaşı güdenlere karşı muhafaza etmekte olduğum sabır tükendi artık.

Tavrını, söylemlerini, yayınlarını; İslam dünyasının kaygılarını yok sayarak ortaya koyanlara, Müslümanların “kardeşlik ve vahdet” anlayışına ters orantıda yol aldıkları, bir şekilde hatırlatılmalıdır. Bu, İslam’ın vahdet anlayışına bir darbedir ve artık son bulmalıdır.

Bizim inancımız; adalet ve İslam kardeşliği üzerinde şekillendiğine göre, aksi kabul edilebilir mi hiç.

Dinlere saygımız sonsuzdur elbet. “Leküm Diniküm Veliyedîn” bir peygamber öğretisidir bizim için.

Ancak, söz konusu kardeşler-imiz-in kendileri ile iftar sofrasına oturan Yahudi, Hıristiyan din adamlarına karşı gösterdikleri saygı, iltifat ve önemi, artık bir parçacıkta Müslüman kardeşlerine göstermelerini bekliyoruz!

“Müellef-i Kulüp”e gösterilen özveri ve sempatinin, azıcık da İslam dünyasının kaygılı ve mücadeleci kesimlerini muhatap almasını beklemek hakkımız olsa gerek..

İsrail’in işgal ettiği kutsal topraklarda, bin bir zulme uğrattığı Müslüman kardeşlerinin acısını da yüreklerinde hissetseler bu kardeşler... Dört yıldır uygulanan Gazze ambargosu sebebi ile Zalim Mısır ve İşgalci İsrail arasında sıkıştırılarak ölüme terk edilen Filistinliler için de, sahip oldukları güçleri harekete geçirseler…

Umardık ki, bu kardeşlerimiz hâkimi oldukları ekranlarında bir şarkıcıya, bir türkücüye yer verdikleri kadar, ambargoyu kırmak için yollara dizilen, canlarını ortaya koyan Filistin konvoyuna da yer verebilmiş olsalardı. Onların Ariş Limanı’nda ölümle burun buruna geldiği dakikaların, saatlerin tüm dünyaya ulaşan haberlerini azıcık gündem yapabilmiş olsalardı.

Ama nerede…

Yönleri İslam dünyasının kaygılarına öylesine ters orantıya dönük ki, gerçekleri görmek, göstermemek, dillendirmemek hususunda büyük bir rahatlık sergiliyorlar.

Tüm dünyanın gözü önünde üstelik de İslam âlemi için son derce kutsal olan bir beldeye sıkışıp kalan çocuk, kadın, yaşlı, hasta Gazze halkına, ekmek, ilaç ve kısacası hayat yolu açmak için canından vazgeçenlere yönelik umursamaz tavırları doğrusu “pes” dedirtir nitelikte…

Merak ediyorum!..

Tüm Dünyanın gözü önünde gelişen ve İnsanî değerlere inanan herkesin ilgi, kaygı ve takdir ile gündemine aldığı “Filistin’e Özgürlük” konvoyuna bu kadar mesafeli, bu kadar kayıtsız yaklaşmakla kimin takdirine mazhar olmayı umdu bu kardeşlerimiz acaba?..

Ayrıca; İnsanlara hayat dersi verdikleri filmlerinde, bu güne dek bir türlü tahammül gösteremedikleri ve sürekli mesafeli durdukları Milli Görüş camiasına olumsuz atıflarda bulunarak nerenin veya kimin gözüne girmeyi amaçladılar?!..

Doğrusu sevgili kardeşlerimizden bir an önce tüm bu paradokslarını sorgulamalarını beklemekteyiz.

Hizmeti ve siyasî faaliyeti ne olursa olsun, yolunu evrensel öğretiye göre rotalamış olan kesimlere karşı bu hoyratlık, bu mesafe niye?!..

Kimseyi rencide etmek niyetinde değilim. Bilakis ifadelerim; halisâne ve kardeşlik duygularıma binaen ortaya konmuştur. Söz konusu camianın, saflarını Ümmetten ve Müslüman kardeşliğinden yana belirlemelerini arzu etmekten başka kaygı taşımıyorum.

Aksi takdirde; İslam kardeşliğinin manevî bereketinden mahrum olmayı göz önünde bulundurmaları gerekecektir.

Hiç birimiz unutmayalım ki, kendini reddetmek kimseyi sonuca veya başarıya götürmez.

İnancın, vahdetin, teslimiyetin, kararlılığın, azmin ve sebat üzere olmanın; umulan sonuca ulaşmada etken olacağı ve ancak böylelikle; Allah’ın yardımının İnsanlığı kuşatacağı mutlak gerçektir!

Öyleyse fıtratın gereği yerine getirilmelidir!…

Ayşe Müzeyyen Taşçı

manifesto

Yasaklı

Azimli çarşaf çarşaf alıntı yapacağına önce şu ilk alıntıda ki yazı ve yorumlara DELİL getir.
"Hamas'ı terör örgütü gören liderinize" sözü ne iştir?

Azimli

Ordinaryus
Azimli çarşaf çarşaf alıntı yapacağına önce şu ilk alıntıda ki yazı ve yorumlara DELİL getir.
siz her alıntı yaptığınız yazıya delilmi getiriyorsunuz?
alıntı yaptığım kaynak belli
kaynağı vermişim yazara sor delili
başkasının yazdığı yazıya delil getirmek bana düşmez ama yalanladığın şeye delil getirip, ispat etmek size düşer! yanlış diyorsanız ispat edersiniz olur biter
ben alıntı yapılan şeyi ayıklayıp, getirecek değilim bana hoş gelen yerleri vardı alıntıladım hepsi bu

manifesto

Yasaklı
kaynağı vermişim yazara sor delili
Haaa şimdi böyle oldu
okuduğunu da sanmıyorum aktardığın yazıyı
Böyle boş beleş ve iftira dolu yazılarla forumun gündemini meşgul etme bence
Alıntıladığın yazıya delil getiremiyorsan ne diye paylaşıyorsun ki
DELİL getiremezsin çünkü yazar KARNINDAN konuşmuş..
Bir de ben şimdi senin iddiana delil mi arayacağım
İddia sizin ısbat etmek de size düşer
Yok isbat edemezseniz bilmem kaç milyonuncu kez yine yalancı ve iftiracı durumuna düşeceksiniz ki
Yani konumunuz gene değişmeyecek

_sercan_

Doçent

manifesto arkadaşım..

yazar sanırım 2004 mart ayında zaman gazetesinde yayınlanan Hocaefendinin N.akmanla olan röportajında Hocaefendinin N.akmanın bir sorusuna verdiği cevapta hamasın intihar eylemcileri için 'onlar Müslüman olmayı bırakın insan dahi olamazlar' sözüne atıfta bulunmuştur...
kaynak diye soracak olursanız ben o zamanlar zaman gazetesine abone idim ve bizzat okudum eğer o günlerdeki gazeteleri bulabilir isek size bildiririm..selametle

manifesto

Yasaklı
manifesto arkadaşım..

yazar sanırım 2004 mart ayında zaman gazetesinde yayınlanan Hocaefendinin N.akmanla olan röportajında Hocaefendinin N.akmanın bir sorusuna verdiği cevapta hamasın intihar eylemcileri için 'onlar Müslüman olmayı bırakın insan dahi olamazlar' sözüne atıfta bulunmuştur...
kaynak diye soracak olursanız ben o zamanlar zaman gazetesine abone idim ve bizzat okudum eğer o günlerdeki gazeteleri bulabilir isek size bildiririm..selametle

Hamas değil yani
intihar eylemcilerine pek sıcak bakmadığını cümle alem bilir zaten
Ama Hamas'ı terör örgütü olarak görüyor demek haddi epeyce aşmak demek..

dostluk

Kıdemli Üye
islamiyete göre dinimizde kendine bomba bağlayıp çoluk çocuğun içinde veya büyüklerin içinde patlatmak caizmi ?

sadece fıkhi hükmünü merak ettim..

caizse neye göre caiz..delilini yazabilirmisiniz ?

Enes

İhvan Forum Üye
Yıllar sonra gelen edit: Ben sehven el kaide yerine hamas yazmışım. Bunu şimdi tekrar okurken fark ettim. Olayı çok farklı anlamış ve bir ön yargıyla çok yanlış yorumlamışım. O tarihlerde ING banka yapılan bombalı saldırıda ötürü bir çok sivil insanı kaybetmiştik. Ona cevap vereyim derken isimleri karıştırmışım yahut cehalet göstermişim. Özür dilerim.

kudeman

Asistan
Web sitesi
scanax.blogspot.com
Buraya yazmak sorun değil herkesin hayatı güllük gülistanlık Maşallah
Klavyeden ülke kurtarmak kağıttan gemiler yapmak gibi oldu son dönemde

Bizim gibi düşünmeyenler doğru değildir unsuru veba gibi yayılmış sonumuz hayrola...

KFK

İhvan Forum Üye
Ekstra duyarlı vatandaşımız ummuhan şu noktada (belli ki safı bu) kulağının üzerine yatıvermiş.Kanalı izlemenin tercih olduğunu ileri sürecektir illa ki,de bir büyüğe bağlanma hususunu vatandaşın tercihine bırakamamıştır;duyarlılığını konuşturmuştur.

Aşağıdaki yorumu da hediye edelim zât-ı âlilerine:

Bizim gibi düşünmeyenler doğru değildir unsuru veba gibi yayılmış; sonumuz hayrola...

Sofuoglu

Ordinaryus
Ekstra duyarlı vatandaşımız ummuhan şu noktada (belli ki safı bu) kulağının üzerine yatıvermiş.Kanalı izlemenin tercih olduğunu ileri sürecektir illa ki,de bir büyüğe bağlanma hususunu vatandaşın tercihine bırakamamıştır;duyarlılığını konuşturmuştur.

Aşağıdaki yorumu da hediye edelim zât-ı âlilerine:

sanirim zat-i alinizde
"kopek lesindeki parlayan disleri"(farzi misaldir) gormuski boyle essiz bir yorumda bulunmus;)