"Zaman tarikat zamanı değildir" Sözü

kudeman

Asistan
Web sitesi
scanax.blogspot.com
Ben Said Nursi KS yı biliyorum da sizi tanımaya çalışıyorum
a
Böyle devam edersen seni de sevip saygı göstereceğim...

Beni tanımanızın ne türlü bir sebebi olabilir ben kimseyi tanımaya çalışmıyorum doğruysa kabullenirim çok soru sormaya karşıyımdır eğer çok soru soruluyorsa art niyet ararım ve beni imtihan etmeye yani tanımaya çalışırken başkasının kafasını karıştırısınız ben insanlar nezdinde sevilip veya sayılmayı istemem Rabbim beni sevsin yeter (amin)

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Beni tanımanızın ne türlü bir sebebi olabilir
Hey güzel Allah'ım CC

Sen büyüksün yarabbi

SİZİ derken şahsınızı kastetmedim. Şahsınız sizi ilglendirir

SİZİ kelimesinden kasıt CEMAATİNİZİ manasındaydı
çok soru sormaya karşıyımdır eğer çok soru soruluyorsa art niyet ararım
İlim sormakla başlar

Sormazsan söylemezler, söyemezlerse öğrenemezsin
ben insanlar nezdinde sevilip veya sayılmayı istemem Rabbim beni sevsin yeter (amin)
Siz sevip saygı gösterme meselesini Hikem abi'ye bi sorun

O Yazı sizin cemaatinizin değil, o site sahibinin ya da yazı sahibinin şahsi fikri zannımca.

Birşey yazılıyorsa ve bu da açık bir yerdeyse ya sorlan sorulara cevap verip yazdığını açıklayacaksın ya da yazmayacaksın...

Bazı yazılar yazıp ta "bu nasıl oluyor" diye sorulduğunda art niyet arıyorsan ben de sende hem cehalet hem de art niyet ararım.

kudeman

Asistan
Web sitesi
scanax.blogspot.com
Hey güzel Allah'ım CC

Sen büyüksün yarabbi

SİZİ derken şahsınızı kastetmedim. Şahsınız sizi ilglendirir

SİZİ kelimesinden kasıt CEMAATİNİZİ manasındaydı

İlim sormakla başlar

Sormazsan söylemezler, söyemezlerse öğrenemezsin

Siz sevip saygı gösterme meselesini Hikem abi'ye bi sorun

O Yazı sizin cemaatinizin değil, o site sahibinin ya da yazı sahibinin şahsi fikri zannımca.

Birşey yazılıyorsa ve bu da açık bir yerdeyse ya sorlan sorulara cevap verip yazdığını açıklayacaksın ya da yazmayacaksın...

Bazı yazılar yazıp ta "bu nasıl oluyor" diye sorulduğunda art niyet arıyorsan ben de sende hem cehalet hem de art niyet ararım.

ben kadirilerin muhammediye kolundayım demedim sadece bediüzzamanın tarikat yönünü belirttim . Çok soru sormak değil çok düşünüp araştırıp öğrenmektir. Başkasına soru sormakla çok şey kazanılmaz okumakla kazanılır google bile cevaplar sorularınızı...cevap açık ve netken tekrar sorulması bana göre mantık dışıdır her insanın düşünce yapısı farklıdır ve kalıplaşmış bir düşüncem olmadı bu güne kadar hamdolsun kalıplaşmış düşünceler insanı geliştiremez
Allah a emanet olun ...hayırlı geceler ...

giriftar

Ordinaryus
KELİME oyunları ile münazara mı edeceğinizi zannediyorsunuz
Kelime oyunu yapmayı,hele hele bir Müslüman büyüğüme karşı, saygısızlık addederim.Allahcc rızasından gayri yoktur maksadım,İnşaALLAH SUİZAN DA DEĞİL,HÜSNÜZANDA BULUNURSUNUZ.
Agbi,bu sivil toplum dediğin şey gavurların adeti.

STK Yani sivil toplum kuruluşları bugünkü sosyal bir terimdir bunlar İslami temelli olur Siyonizm temelli olur madem bu kadar gavur adetlerini önemsiyorsun bu gavur icadı pc kullanma o zaman bu sözüm sizin mantığınıza cevaptır
Bak agbi,bi anlaşalım baştan.
Bu pc işinde samimiysen sivil toplumculuğun gavur adeti olduğunu kabul ediyorsun demekki bu bir.
Bu durumda tenakus fikirleri ard arda savunmuş oluyorsun bu iki.
Her gavur adeti yanlışır demedik bu da üç.
Ben cemaat olayını İslami Cemaat olarak biliyordum,eleştiri haklarım mahfuz olmak şartıyla,bu dört.
Sizin dediğiniz manada ben sivil toplum kuruşluşu yok demedim,ben bu Cemaat mehumu İslami bir kavramdır,etmeyin,gavur icadlarıyla bir tutma dedim,yoksa cemaatten size kızanlar olabilir ve hatta kızmaları gerekir demek istedim bu da beş.

HALA ANLAMADINIZMI ?
Anladım da,hala aynı fikirdeyim

BAŞKALARININ DİLİYLE,KAVRAMLARIYLA KONUŞMAYA BAŞLAYANLAR,BAŞKALAŞIRLAR.
YAA, BİZİM BİR MEDENİYET TASAVVURUMUZ YOKMU.
BİZİM KENDİ KAVRAMLARIMIZ YOKMU.
Sizin mantıktan gidersek bir koministte,bir kapitalistte ben bu işi HAK namına yapıyorum.Aslolan benim bu kavramlara ne mana verdiğim dese haklı çıkar.
EEE O ZAMAN BÜLBÜLLE KARGANIN HİKAYESİNDEKİ GİBİ NAMÜSAİT HALLER ORTAYA ÇIKAR.
O ZAMAN KENDİ DİLİMİZİ,KENDİ MEDENİYYET TASAVVURUMUZU İŞLETECEĞİZ.
KAFİRİN KURUM VE KAVRAMLARINA İHTİYACIMIZ YOK.
Selametle kalasın ,saygılar Agbiciğim.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Hösssst ! Yavaş gel de MOLLA desinler ! Siz bu ismi çok seversiniz... Onun için Molla olmak öyle kolay değildir. Hele yukarıdaki sözlerinle deği Molla, avam bile olamazsın ! Burasını ibniabidin forum mu zannetin ? Ne güzel kelle avlınıyor orada değil mi ? Sen de oradaki muhabbetlerine git devam et ! Kendiniz çalın, kendiniz söyleyin ! Aykırı hiçbir ses çıkmadan üvertür ve senfoni bozulmasın !

:eek:leyo:

Çaçaron avratları gibi çene yarışı yapacağına adam gibi laflar etsen sana adam derdik.Lakin sende o ahlak ne gezer!...

agbi

Yasaklı
Evet, biz Milli Görüşü hiç tanımayız ! Bundan sonra da tanımayacağız !

BAK ÇOK DOĞRU DEMİŞSİN.

Nerdeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee sizde MİLLİ GÖRÜŞ RUH unu anlayacak düşünecek BİR YAPINIZ yokkiiiiiiiiiiiiiiiiii

SİZİN YAPINIZ YALNIZCA MÜSLÜMAN KARDEŞLERİNİZİ CEHENNEME YOLLAMAK birde ÇİFTE STADARTLIK yapıp FİTNE üretmek HİZİPLEŞMELERE vesile olmak.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Evet, biz Milli Görüşü hiç tanımayız ! Bundan sonra da tanımayacağız !

Evet, siz Milli Görüş'ü tanımazsınız.Sizler nerede arpalık varsa oraya iştigal edenlerdensiniz.Sizin için hayatın garantisi nerede ise orada sebeplenmektir.Menfaatınız icabı yalakalıkta sizde mevcut olur.

fakiri

Kıdemli Üye
Evet, siz Milli Görüş'ü tanımazsınız.Sizler nerede arpalık varsa oraya iştigal edenlerdensiniz.Sizin için hayatın garantisi nerede ise orada sebeplenmektir.Menfaatınız icabı yalakalıkta sizde mevcut olur.

Milli Görüşün tanınacak ve bilinecek ne özelliği var ki ? Adamın biri bu ülkedeki post kavgası için bir görüş ortaya atmış ve adına da Milli görüş demiş ! Müslümanalrın bu post ve politik kavgayla ne işi olabilir ? Var mı böyle bir ilahî emir veya hadis-i şerif ? Yok !
Şu halde, siz bu masalı çocuklara mı anlatmak istiyorsunuz ? O zaman kreşleri vey anaokularını ziyaret etmeniz gerekiyor !
İşe bakın ! Müceddid-i ahir zaman talebeleri neyle uğraşıyorlar ?

agbi

Yasaklı
Milli Görüşün tanınacak ve bilinecek ne özelliği var ki ? Adamın biri bu ülkedeki post kavgası için bir görüş ortaya atmış ve adına da Milli görüş demiş ! Müslümanalrın bu post ve politik kavgayla ne işi olabilir ? Var mı böyle bir ilahî emir veya hadis-i şerif ? Yok !
Şu halde, siz bu masalı çocuklara mı anlatmak istiyorsunuz ? O zaman kreşleri vey anaokularını ziyaret etmeniz gerekiyor !
İşe bakın ! Müceddid-i ahir zaman talebeleri neyle uğraşıyorlar ?

HADDİNİ BİL

Adamın biri dediğin son zamandaki yaşama geçiren

KOKU Hz leridir

HADDİNİ BİL

fakiri

Kıdemli Üye
"Zaman tarikat zamanı değildir!" sözünden şimdi, bu tarikat zamanı olmayacak zamanın, kıyamete kadar devam edeceğini mi anlayacağız acaba ?
Meselâ benim içimden bir ses te bana ; "Zaman, Risale-i Nur okuma zamanı değildir" şeklinde bir ibareyi söyletmek istiyor.
Ne olacak şimdi? Şayet Yani, insanlar zamanların ve devirlerin hangi zaman-devir olduğu kavgasına girerse, bunun sonunun geleceğini mi zannediyorsunuz?
Lâkin, şu bir hakikat ki, zaman ahr zaman, herkes azığını muhkem ve tedarik etsin diyorum.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Eski tarikat usulü şimdi ki zamanımızda yok.Sadece sohbet havasında olup kıyıya köşeye çekilmiş zikredenler mevcut.Tarikat ehli, "İSLAM DELİSİ" olması lazımken sadece kendisini kurtarmaya çalışan, "bana dokunmaya yılan bin yaşasın" zihniyetinden hâla kurtulamamış olanlar çoğunluktadır.Birileri kalkıp da beni yönlendirecek ben onu sorgulamayacağım öyle mi?Yok arkadaş, ben aklımı ve imanımı başkasının tekeline bırakamam..Beni birileri değil Allah ve resulü yönlendirir.KiM ALLAH VE RESULÜNÜN YOLUNDAN GİDERSE VE KALBİ İMAN İLE YANIP TUTUŞUP MÜSLÜMANLARI MADDİ VE MANEVİ CİHAD ETMEYE ÇAĞIRAN BİR LİDER VARSA BEN ONUN ARKASINDAN GİDERİM.ÖYLE EL ETEK ÖPTÜREN, EMİRLER YAĞDIRAN CUKKASINI DOLDURTAN KENDİSİNDEN BAŞKA ÜSTÜN KİMSE TANIMAYANLARI BİZ DE TANIMIYORUZ.ASLA VE ASLA TAASSUP EHLİ DE DEĞİLİZ.

Zaman laiklik zamanı da değil.Çünkü müslümanların başı yok.Başımızda bir hilafet lazım.Bu olmayınca işte böyle "laiklik laiklik" teraneleriyle taa ki kıyamete kadar oyalanıp dururuz.Bu arada müslümanların ızdırap ve perişanlıklarıda devam etmiş olur.Bunca senedir güzel müslüman yetiştirme menbaı olan tarikat ve tasavvuf ehli tam olarak görevini yapmamaktadır.Yani bu mübareklerin asıl vazifesi vatanını, milletini seven, dini için her türlü fedakarlığı gösteren ilim ve irfan sahibi nice genç yiğitler yetiştireceklerken, kıyıya köşeye çekilmiş sadece namaz ve zikirle uğraşan miskinlerin bu ataleti bizleri çok üzmektedir.Oysa İslam gençiliği bu tarikat yuvalarında (medreselerde) yetişmesi gerekirken laik milli eğitim okullarında söz de yetiştirilmeye çalışılıyor.Niye peki buralarda yetiştirilenler bu nesilden istenilen netice alınamıyor?.Burada bir sakatlık var ama nerdedir? diye kendi kendinize sordunuz mu?Yok.Toplumumuzun gençleri neden az bir sıkıntı yaşadığında hemen intihar etmeye teşebbüs ediyor?Niye acaba?Bu manevi boşluğu kim dolduracak?. Laik sistem mi İslam nizamı mı? Elbette ki İslam nizamı bu manevi boşluğu dolduracaktır.

Şu hale bakın!Toplumumuz nereye gidiyor?Gençlik ne alemde?.Kafaları karışık, stresli, ne yaptığını bilmeyen, ruh hastası, psikobat, başıboş serseri hayat yaşayan gençlik hızla atmaktadır, Neden?Mustafa Kemal Atatürk ülkeye laiklik getireceğim diye tekke ve zaviyeleri kapatınca işte gençlik bu hale geldi.Müsbet ilim dururken menfi ilme önem veren bu rejim asla ve asla İslam gençliği yetiştiremez ve başaramaz.Zira tevhid inancında sağlam olmayan bir gençliğin bu dine faydası olur mu?Elbette ki olmaz.Sadece namaz kılmakla, oruç tutmakla, Kuran okumakla İslam olmaz.Hani ilm-i bilgiler, hani fıkıh, hani İslam ahlakı, okullarda okutulmuyor ki?Ne kitap okuyan vaar, ne de akademik çalışmalar...

Bu olumsuz gelişmelerin tek nedeni kapitalist sistemin ülkemizde hakim olmasındandır.Zira geçim sıkıntısı çeken, bankalara faizle borçlanan, çalıştığı yerde aldığı ücret asgari olursa bu kişi ne yapacak bir düşünün hele?..Bu kimse dini için mi mücadele edecek geçim derdi ile mi uğraşacak?Elbette ki adam geçim derdi ile uğraşacak ki maddeten ayakta dursun.İşte bu müslümanları ezen Kapitalist sistemin beritaraf edilmesinden yanayız.

Ülkemizde yolsuzluklar rüşvetler, haksız kazançlar, haram yollarla elde dilen servetler kapitalizmin bir ürünüdür ve semeresidir.Kapitalist sistem, siyonizmin doğurduğu bir yavru olduğuna göre bunun başı kesilmedikçe bu badireleri atlatabilmemiz asla mümkün değildir.Bu müslüman millet, kapitalizme gebe olmamalıdır.Lakin ona karşı bir direniş şu anda yok.Herkes hayatından memnun gibi yaşıyor.Öyeyse vurun abalıya!.Yüce Davası olmayana vurun gitsin...İslam mücadelesinde onlara hiç ihtiyacımız yok.Onları kendi hallerine bırakın gitsin...

Yetim

Kısıtlı Erişim
Zaman tarikat zamanı değil sözü söylendiği zaman tarikate en şiddetli bir şekilde ihtiyaç duyulduğu zamandı..