Zina Yasası tekrar çıkarılsınmı?

Zina Yasası tekrar çıkarılsınmı?

• Kararsızım

Oy: 0 0.0%
  • Fikrim yok

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    35

lafons7275

Kıdemli Üye
ZİNA HEM İSLAMİ HEM İNSANİ OLARAK SUÇTUR.

Zina İslam'a göre suçtur. Batıl peşindeki insanlara göre suç değil modernliktir.

Biz şeriat devletini kurmadan zinayı suç kapsamına sokamayız.

Kendin de mesajında bu ülkenin laik bir ülke olduğunu söyledin. Zinayı gayrı-müslimlere de suç olarak dayatamazsın. Hayal dünyasından çık artık.

lafons7275

Kıdemli Üye
Önce sen şuna karar vermelisin redyellow, bu forumda akpyi kötülemenin sebebi Allah rızası mı yoksa saadetin iktidara gelmesi mi?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Zina İslam'a göre suçtur. Batıl peşindeki insanlara göre suç değil modernliktir.

Biz şeriat devletini kurmadan zinayı suç kapsamına sokamayız.

Kendin de mesajında bu ülkenin laik bir ülke olduğunu söyledin. Zinayı gayrı-müslimlere de suç olarak dayatamazsın. Hayal dünyasından çık artık.

Devletin aldığı karara gayri müslimler de uyar diğerleri de uyar.

Alkole gece satışı yasağı getirildi, gayrimeslimler hariç mi denildi?

Gereksiz ve anlamsız muhalefet ediyorsun bana.

Partizanlık bu kadar gözünü karartmasın lütfen.

Önce sen şuna karar vermelisin redyellow, bu forumda akpyi kötülemenin sebebi Allah rızası mı yoksa saadetin iktidara gelmesi mi?

Şu konuya bak, yazdığın soruya bak, hakkaten SİZİN ADINIZA utanıyorum.

ZİNA HARAMDIR, ZİNA SUÇ OLMALIDIR demek yerine şu yazına bir bak MÜSLÜMAN!

ZİNA HARAMDIR, ZİNA SUÇDUR demeyle akpyi kötülemenin ne alakası var?

AKP=ZİNA mı?

Bu nasıl bir kafa yahu, Allahdan korkun.

Her MÜSLÜMAN zina suçtur, zina haramdır demesi lazım.

Allah muhafaza imani açıdan vebale girersiniz.

Şu zıkkım olası partizanlık gözlüğünü çıkartın da SADECE MÜSLÜMAN gözlüğünü takın bu konuya bakarken.

lafons7275

Kıdemli Üye
Devletin aldığı karara gayri müslimler de uyar diğerleri de uyar.

Alkole gece satışı yasağı getirildi, gayrimeslimler hariç mi denildi?

Gereksiz ve anlamsız muhalefet ediyorsun bana.

Partizanlık bu kadar gözünü karartmasın lütfen.

Şu konuya bak, yazdığın soruya bak, hakkaten SİZİN ADINIZA utanıyorum.

ZİNA HARAMDIR, ZİNA SUÇ OLMALIDIR demek yerine şu yazına bir bak MÜSLÜMAN!

Alkol yasağı birçok ülkede de var. Bu sebeple Türkiye'yi bir vatandaş Avrupa insan hakları mahkemesine şikayet etse, bu şikayeti geri çevrilir.

Ama zina yasağı hiçbir Avrupa ülkesinde yok. Sen çıkartırsan seni şikayet eden vatandaşlarına yüklü tazminat ödemek zorunda kalırsın. Bu para da senin benim cebimden çıkar.

Senin amacın sadece AKP yi devirip Saadeti iktidara getirmek. Bu yüzden Ümmetin hayrını düşünemiyorsun.

Akp ye vurayım da nerden vurursam vurayım diyorsun ve bunu yaparken de dini kendine alet ediyorsun. Bunun vebali büyük. Vazgeç...

lafons7275

Kıdemli Üye
Şu zıkkım olası partizanlık gözlüğünü çıkartın da SADECE MÜSLÜMAN gözlüğünü takın bu konuya bakarken.

Müslüman gözlüğüyle baksan önce senin ilk hedefin hilafeti getirmek olmalıydı.

Halife seçmeden ve o halifeye biat edilmeden dini kuralları insanlara dayatamazsın.

Zaten müslüman olan birine zina yasasını çıkarmana gerek yok. Müslüman zaten zinanın Allah indinde günah olduğunu biliyor.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Alkol yasağı birçok ülkede de var. Bu sebeple Türkiye'yi bir vatandaş Avrupa insan hakları mahkemesine şikayet etse, bu şikayeti geri çevrilir.

Ama zina yasağı hiçbir Avrupa ülkesinde yok. Sen çıkartırsan seni şikayet eden vatandaşlarına yüklü tazminat ödemek zorunda kalırsın. Bu para da senin benim cebimden çıkar.

Senin amacın sadece AKP yi devirip Saadeti iktidara getirmek. Bu yüzden Ümmetin hayrını düşünemiyorsun.

Akp ye vurayım da nerden vurursam vurayım diyorsun ve bunu yaparken de dini kendine alet ediyorsun. Bunun vebali büyük. Vazgeç...

Bırak bu aihmeye gitse geri çevrilir vs. hikayelerini.

Alkol yasası çıktı mı?

Çıktı.

Gayrimüslimler hariç denildi mi?

DENİLMEDİ.

Bitti.

Zina yasağı hiç bir avrupa ülkesinde yok demişsin.

senin ölçün İSLAM ve İNSANİ olan mı yoksa her türlü pisliğin olduğu avrupa mı?

İNSAF!

ZİNA SUÇ OLSUN demek akpye vurmakmış :)

Allah size akıl fikir versin ve insaf versin.

ZİNA=AKP demek ki :)

lafons7275

Kıdemli Üye

Senin ölçünü de gördük. Akp devrilirse ülkeyi neler bekliyor adlı başlığıma bile gelmedin. Sen sadece akp yıkılsın da yerine chp bile gelse farketmez zihniyetinde birisin.

Yıkmak kolay mühim olan yapmaktır. Timurtaş hoca...

Gel bize nasıl yapılacağını göster dedik tenezzül bile etmedin. Senin İslami hassasiyetin partizanlık yüzünden körleşmiş.

Ben ise herzaman dedim ki; saadet güçlense ve iktidara geçme durumu olsa derhal ona oy veririm. Çünkü benim için ümmettir önemli olan. Partiler değil.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Senin ölçünü de gördük. Akp devrilirse ülkeyi neler bekliyor adlı başlığıma bile gelmedin. Sen sadece akp yıkılsın da yerine chp bile gelse farketmez zihniyetinde birisin.

Gel bize nasıl yapılacağını göster dedik tenezzül bile etmedin. Senin İslami hassasiyetin partizanlık yüzünden körleşmiş.

Ben ise herzaman dedim ki; saadet güçlense ve iktidara geçme durumu olsa derhal ona oy veririm. Çünkü benim için ümmettir önemli olan. Partiler değil.

:)

ZİNA SUÇ OLSUN diyoruz AKP diyor:)

Yok arkadaş partizanlık sizi hakkaten kör etmiş, çıldırmışsınız siz :)

Bi benim yazıma bakın bi bu partizanın yazısına bakın...

Bunu alıntı yapıyor altına akp yazıyor, saadet yazıyor ama bu cümleye tek bir cevap yok, olamaz da.

Yazık çok yazık.

lafons7275

Kıdemli Üye

Malesef red senin hakkında umutlarımı yitiriyorum.

İktidarı devir ama yerine alternatif koyma. CHP de gelse MHP de gelse, başörtüsü yasaklansa hiiiiç umrun değilmiş.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
@lafons7275;

Partizanlık gözlüğünü çıkartıp İSLAMIN KESİN BİR DİLLE HARAM KILDIĞI ZİNA SUÇ OLMALIDIR diyemediğin sürece, alakasız şekilde akp, saadet vs.vs. vs.dediğin sürece artık sana cevap yazmaycağım.

Hele hele ZİNA YASAKLANSIN konusunun altına EVET YASAKLANMALIDIR; SUÇ OLMALIDIR diyemeyip absürt bir şekilde BAŞÖRTÜSÜ YASAKLANSAN HİÇ UMRUNDA DEĞİLMİŞ gibi abukluklar yaptığın sürece seni hiç ciddiye almıyorum.

Yoruldum :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
saadet-partisi-zina-suc-sayilsin-3695645_o.jpg

lafons7275

Kıdemli Üye
@lafons7275;

partizanlık gözlüğünü çıkartıp islamin kesin bir dille haram kildiği zina suç olmalidir diyemediğin sürece, alakasız şekilde akp, saadet vs.vs. Vs.dediğin sürece artık sana cevap yazmaycağım.

Yoruldum :)

islamin kesin bir dille haram kildiği zina şeriat ile yönetilen bir islam devletinde kesinlikle suç olmalidir

lafons7275

Kıdemli Üye
Zina yasağı hiç bir avrupa ülkesinde yok demişsin.

http://www.saadet.org.tr/kurumsal/tuzuk/677

Partinin gayesi programında yazılı hususları gerçekleştirmektir.
Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ndeki kıstasların, Anayasanın 2. maddesinde yazılı temel niteliklerin, bireysel hak ve hürriyetlerin gerçek manasıyla ve evrensel esaslara uygun olarak uygulanmasına ve ülkemizin maddi ve manevi kalkınmasının “Önce Ahlak ve Maneviyat” anlayışıyla sağlanmasına gayret gösterir.

lafons7275

Kıdemli Üye
Anayasa`nın 2. Maddesi : Cumhuriyetin Nitelikleri Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk Milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan,demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

lafons7275

Kıdemli Üye
http://www.saadet.org.tr/kurumsal/tuzuk/677

Partinin gayesi programında yazılı hususları gerçekleştirmektir.
Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ndeki kıstasların, Anayasanın 2. maddesinde yazılı temel niteliklerin, bireysel hak ve hürriyetlerin gerçek manasıyla ve evrensel esaslara uygun olarak uygulanmasına ve ülkemizin maddi ve manevi kalkınmasının “Önce Ahlak ve Maneviyat” anlayışıyla sağlanmasına gayret gösterir.

:) ........................