Zina Yasası tekrar çıkarılsınmı?

Zina Yasası tekrar çıkarılsınmı?

• Kararsızım

Oy: 0 0.0%
  • Fikrim yok

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    35

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
sp-nin-zina-suc-olsun-kampanyasina-suc-duyurusu-20912.jpg

Bak bunlar da senin kafadan :)

lafons7275

Kıdemli Üye
http://www.saadet.org.tr/kurumsal/tuzuk/677

Partinin gayesi programında yazılı hususları gerçekleştirmektir.
Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ndeki kıstasların, Anayasanın 2. maddesinde yazılı temel niteliklerin, bireysel hak ve hürriyetlerin gerçek manasıyla ve evrensel esaslara uygun olarak uygulanmasına ve ülkemizin maddi ve manevi kalkınmasının “Önce Ahlak ve Maneviyat” anlayışıyla sağlanmasına gayret gösterir.

Anayasa`nın 2. Maddesi :

Cumhuriyetin Nitelikleri Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk Milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan,demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

:) ....................

lafons7275

Kıdemli Üye
http://www.saadet.org.tr/haber/zina-suc-sayilsin-basin-aciklamasi-ve-imza-kampanyasi

Yukardaki linkten bir alıntı:

Özellikle şu konuya dikkat çekmek istiyoruz; AB dayatmasıyla 2004 yılında Türk Ceza Kanununda zina suç olmaktan çıkarılmıştır.

Şimdi de saadetin tüzüğüne bakalım:

Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ndeki kıstasların, Anayasanın 2. maddesinde yazılı temel niteliklerin, bireysel hak ve hürriyetlerin gerçek manasıyla ve evrensel esaslara uygun olarak uygulanmasına

Yani saadet iktidara gelse aynını yapacak. Hani bir laf var dinime küfreden müslüman olsa...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Konu başlığındaki soru ne:

Zina Yasası tekrar çıkarılsın mı?

Çok net, çok basit, hiç bir şekilde birtarafa çekilmeye grek olmayan bir soru.

ZİNA YASASI TEKRAR ÇAKIRILSIN MI?

Bir MÜSLÜMAN bu soruya nasıl cevap vermeli, bunu sizin VİCDANINIZA bırakıyorum, edebinize bırakıyorum, hayanıza bırakıyorum.

lafons7275

Kıdemli Üye
http://www.saadet.org.tr/haber/zina-suc-sayilsin-basin-aciklamasi-ve-imza-kampanyasi

Özellikle şu konuya dikkat çekmek istiyoruz; AB dayatmasıyla 2004 yılında Türk Ceza Kanununda zina suç olmaktan çıkarılmıştır.

Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ndeki kıstasların, Anayasanın 2. maddesinde yazılı temel niteliklerin, bireysel hak ve hürriyetlerin gerçek manasıyla ve evrensel esaslara uygun olarak uygulanmasına

Yani saadet iktidara gelse aynını yapacak. Hani bir laf var dinime küfreden müslüman olsa...

Partizanlıktan gözü kör olmuş kardeşlerimizin gözü açılması umuduyla güncelleme...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Anayasa`nın 2. Maddesi :

Cumhuriyetin Nitelikleri Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk Milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan,demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

Zinayı serbest bırakmak insan haklarına uygun sayılıyorsa böyle hakların içine tüküreyim....

Zina serbest olacak, toplum bundan huzur bulacak ha!..Yahu zina temelden toplumu bozmaktadır.Böyle kanunlarla toplum dizayn edilmez.Kur'an'ın hükmünce zina edenin cezalandırılması sırf toplumun ahlakını korumak içindir.Tağuti sistemlerle toplum ıslah edilmez.Islah harekatı şeriatın esasıdır.Edepsiz, ahlaksız ve azgın insanların pisliklerini yok etmek için ceza-i müeyyide uygulanır.Bu, olmazsa olmazlardandır.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

Zinayı red etmek parti pırtı işi değildir.Eğer taassup ehli isen aklını tamirhaneye götürmelisin...

Şu rezil kanunlarımıza bakın!Biz devlet olarak ne yapacaksak gavurlara danışacağız öyle mi?Ulan biz gavurların değil Allah'ın kanunlarına bakarız.AB kriterlerinde zaten bu müslüman milletin öz benliğinden koparılmak için siyonistçe yasalar bize kakalanmaktadır.Hala sen uyumaya devam ediyorsun.Eğer sen ve senin gibiler bir nebzecik Kur'an'dan anlıyorsa şu ayeti iyi idrak etsinler.Başka bunun alternatifi var mı?

ENÂM SURESİ-153 - İşte benim dosdoğru yolum budur; ona uyun. Sizi O'nun yolundan ayıracak başka yollara uymayın. (Azabından) korunmanız için Allah size böyle emrediyor

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
1545217_698795096808568_2074290511_n.jpg

Gözünüzü açın!.Bu imzamı boşuna buraya yapıştırmadım...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Partizanlıktan gözü kör olmuş kardeşlerimizin gözü açılması umuduyla güncelleme...

:)

Konudaki soru ne: ZİNA YASASI TEKRAR ÇIKARILSIN MI?

Buna EVET ÇIKARILSIN veya HAYIR ÇIKARILMASIN diye cevap verilir.

Hal böyle iken ve MÜSLÜMANIN KESİNLİKLE EVET ÇIKARILMALIDIR; ÇÜNKÜ ZİNA HARAMDIR demesi gerekirsen yok saadet tüzüğü yok bilmem ne yüzüğü demesi partizanlık değilse nedir?

Asıl partizanlığı sen yapıyorsun.

sayfalardır boş gürültü yapıyorsun.

Yahu EVET ZİNA HARAMDIR, YENİDEN ZİNA SUÇ SAYILSIN demek bu kadar zor mu???

Havas

Kısıtlı Erişim
h.z ömer'e şikayet etmişler bu adam evinde çok içiyor diye..

h.z ömer sinirlenmiş ,hemen evin kapısına dayanmış..

izin alması gerektiğini hatırlayınca geri dönmüş..

ada zina etmiş de benmi takip edeceğim onu !

bana saçma geliyor!:)

ummuhan

Kıdemli Üye
h.z ömer'e şikayet etmişler bu adam evinde çok içiyor diye..

h.z ömer sinirlenmiş ,hemen evin kapısına dayanmış..

izin alması gerektiğini hatırlayınca geri dönmüş..

ada zina etmiş de benmi takip edeceğim onu !

bana saçma geliyor!:)

Ahan da yandın kardeş ben bilem kurtaramam artık :D

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Zina yasası dendiğinde arkadaşların anladığına bak zina yasası ile neyin meşruiyeti sağlanıyor adamların cehaletine bakınız..!!!!!

Evin 16 yaşındaki kızı, arkadaşı falan erkeğin: "Buyur seni bekliyorum" sözüne karşılık evinden çıkarsa ailenin gözü önünde, onlarda dışarıda buluşup,

Birbirlerinin "balçığından" tadarlarsa, anne ve baba bu kıza bie şey yapamazlar kız razı ise...

Zina yasası bu serbest kılmıştır...

Hadi geçmiş olsun, demokrasi kadar güzel bir rejim var mıdır..? Ne demek elbet yoktur. (!!!)

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Haram-Helal kavramı olmayan demokrasinin taa içine tüküreyim ben..İnsanları azdıran demokrasi değil de nedir peki?.İslam nizamı varken, onu savunanlara her zaman lanet okuyorum..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Haram-Helal kavramı olmayan demokrasinin taa içine tüküreyim ben..İnsanları azdıran demokrasi değil de nedir peki?.İslam nizamı varken, onu savunanlara her zaman lanet okuyorum..
Az kitap okuyorsun. Ve en önemlisi az tefekkür ediyorsun. Ön kabullerini sorgulamasını öğren inşallah. Biraz dünyadan haberin olsun kardeşim.. Faşizim nedir, nasıl bir sistemdir? Toplumu korkuyla yönetmek nedir, zamanla ne sonuçlar doğurur?

Bunları öğren de gel..

Demokrasinin adına takılıyorsunuz. Anlamıyorsunuz..

Zina yapılıyorsa bu tamamen insanın karakteriyle alakalı bir şeydir. Aileden terbiye almamış bir bireyin karaktersizliğini demokrasiye maal edemezsin..

Genel düşünüyorsunuz. Devletçi düşünüyorsunuz. Faşist düşünyorsunuz..

Özel düşünemiyorsunuz. Bireye inemiyorsunuz. Sorunların nereden kaynaklandığını analiz edemiyorsunuz. Çünkü sorgulayamıyorsunuz. Çünkü sorgulamanın metodu olan felsefeye karşı savaş açmışsınız. Dolayısıyla cezalarla yasaklarla her şeyi kontrol altında tutacağınızı sanıyorsunuz. Böyle bir dünya yok. Gözünüzü açın artık. Bireyi ahlaklı yetiştieceksin. Bunun başka yolu yok kardeş...

Nice kafirler gördüm, canı pahasına yalan söylemezler, insanı aldatmazlar, zina yapmazlar. Nice şeriatperestler gördüm çarşaf altından ne işler çeviriyorlar.. Dolayısıyla bana hikaye anlatma.. Her şey şahsın kensidisinde biter.. Aldığı aile terbiyesiyle direk ilintilidir bu işler..

Bir toplumda sakalı olana, çarşaf giyene, namaz kılana saygı duyulursa, yer verilirse, bilhassa herkesin yüklendiği zorluklar bu şahıslara kolaylaştırılırsa ne olur? Tefekkür et, zamanla ne olur? Ne kadar münafık karakter varsa bu kılığa bürünecektir. Bunun böyle olması doğaldır.. Doğal süreçleri iyi takip edin.. Zencirin gücü en zayıf halkası kadardır. İslamı yaşamanın zor olduğu dönemlerde münafık bulamazsın. Ama avantaj getirmeye başladığı anda münafıkların hepisi buraya yığılacaktır..

Dünyayı çok gezdim. Ama öyle turist gibi değil ha.. Ortamlara girdim, bireyleri çok yakından tanıdım.. Hemhal oldum. Birlikte kaldım, ekmeğimi paylaştım... Çok millet tanıdım, gördüm, yakın oldum.. Gözlemledim..

Şunu anladım. Allah, bir topluma bereket kapılarını açarken belli kriterlere bakıyor.. Yalan varsa, aldatma varsa fakirlik ve bela veriyor. Yalan yoksa, üç kağıt yoksa buraya bereket yağdırıyor..

Bakın, Avrupalılar var ya, yalan söylemesini beceremiyorlar. Bu insanlarda gözlemlediğim ve beni en çok hayrete düşüren nitelik, kendinden utanmaları.. Zina, alkol gibi haramları var evet ama yalan söyledikleri zaman insanın gözüne bakamıyorlar. Bizde ise bu durum tam tersine.. En güvendiğin kişi, her şeyini emanet edeceğin kişi resmen gözünün içine baka baka en büyük yalanı söyleyebiliyor.. Ve inan, fakir yalanı hemen anlıyor. Böyle bir melekem var. Ve bunu yaşadıkça, gördükçe, yüzlerinin kızarmadığını gördükçe acaip oluyorum.. Şahsen ben haşa Allah olsam vallahi bu ahlaksızlıkta olan müslümana sabah akşam secde etse dahi bereket vermezdim... Ne dersen de, bu böyle kardeş...

ALI25

Kıdemli Üye
Bir seyin harama sebeb olmamasi icin veya bir baska ifade ile böyle sey e engel olunmasi da cikmasi icin gerekmez mi o zaman gerektigine göre mesele de hasil olmus olur biiznillah.

ummuhan

Kıdemli Üye
Bunun için önce NİKAH TEK KAYIT altında olmalı (isteyen İmamla, isteyen memur ile isteyen istediği şekilde ...v.s ) Nikahlanır Devlet de bunu kayıt altına alır 1. eş, 2.eş, 3.eş 4.eş) Sonra kayıt dışı ilişki zaten nikah dışı olduğundan yasak olacaktır...

Adam şimdi yakalanınca imam nikahlı eşim v.s diyebiliyor e kimsenin eşe karışma hakkı yoktur, zina şartları malumdur... kısacası önce sistem düzeltilmeli vesselam...