Aleviyim...

K

Kaçak

Guest
Bu konuda Ehli Sünnet vel cemaatin ittifakı var deyinde olay tamama ersin bari ...

Yezid hakında yazılan Ehli Sünnet Alimlerinin yazdıklarını okuduğumda kendim şu kanaate vardım.
Yezid Hazreti Hüseyin Efendimizin şahadetinden direkt olarak mesul (Yani katledilme emrini vermedi.Sadece yakalandıktan sonra (Kendisine iyi muamele edilmesi emrini vermişti.) kendisine getirilmesini istemişti.
Fakat olaylar silsilesinde direkt mesul olmamakla birlikte bu hadiselerin vuku bulmasında mesuliyeti vardı.Yani isteseydi Hazreti Hüseyin'e hilafeti teslim eder idi.Bu da siyasetin bir neticesidir.
İmdi Ehli Sünnet Müslümanlar Ehli beytin muhabbet fedaileridir.(Onları sevmeyi İmanın şartı bilmişlerdir.)Onların bırakın Şehid edilmelerini,inçinmelerine bile asla razı olmazlar her ne şartla olursa olsun.(Tam sorumlu olmasa bile)bu işte sorumluluğu olanlara kırgın ve kızgındırlar.
Yani yezid'e Ehli Sünnet kızgın ve kırgındır.

K

Kaçak

Guest
Şimdi o zaman şunu soralım ..
Fırat kenarındaki koyundan kendini sorumlu tutan Hz Ömer mi ehli sünnet ...
Yoksa Peygamber torunu ve beraberindeki 70 muslumanı koruyamayıp ,en adi şekilde katledilmelerine tepki koyamayan ve bu hadiseden sonrada saltanatına devam eden yezit mi ehli sünnet ...

Sahi Yezit sevdasını ilk kez duydum ...
Nedir bu sevdanın kaynagı ?, okudugunuz kaynaklar neler ?

Şimdi o zaman şunu soralım ..
Fırat kenarındaki koyundan kendini sorumlu tutan Hz Ömer mi ehli sünnet ...
Yoksa Peygamber torunu ve beraberindeki 70 muslumanı koruyamayıp ,en adi şekilde katledilmelerine tepki koyamayan ve bu hadiseden sonrada saltanatına devam eden yezit mi ehli sünnet ...

oku:
İmdi Ehli Sünnet Müslümanlar Ehli beytin muhabbet fedaileridir.(Onları sevmeyi İmanın şartı bilmişlerdir.)Onların bırakın Şehid edilmelerini,inçinmelerine bile asla razı olmazlar her ne şartla olursa olsun.(Tam sorumlu olmasa bile)bu işte sorumluluğu olanlara kırgın ve kızgındırlar.
Yani yezid'e Ehli Sünnet kızgın ve kırgındır.

K

Kaçak

Guest
Peygamber torununun katli esnasında hüküm sahibi olan kişiye sadece kırgın ve dargınız yani ...
Kendini kızgın yaga atıp intihar etse gene affetmem ben ...
Üzgünüm , Yezidinizle haşrolun ...

|SEÇKiN|

Profesör

sahiden yav, ben de merak ettiydim bunu!
bugüne kadar okuduğumuz cümle sahih kaynaklar aynı adresi gösterirken...
bu sevda da nereden peydahlandı böyle?!
şu ergenekon'un tombul oğlanlarını aklayıp paklama operasyonlarına ne kadar da benziyor...
onlardan mı ilham aldılar ne!
hmm.gif
:)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
sayın kaçaka katılıyorum, yezide, hazreti hüseyinin şehit edilmesine sebep olanların tümüne sadece kırgın ve dargın değilim, ayrıca ahirette de davacıyım.

Bu olay ile müslümanların arasına müthiş bir fitne ve fesat soktular, yüzyıllardır sürüp gidiyor ve kıyamete kadar da gidecek gibi.

Bu bile yezittten şikayetci olmaya, davacı olmaya yeterlidir.

Kaldı ki onlar hazreti peygamberin gülünü soldurdular! bir damla su vermediler! yahudiler, hristiyanlar, hayvanlar vs. fıratın suyundan içerken onlar peygamberin gülüne suyu bile çok gördüler.

ONLARI YARADANIN ADALETİNE HAVALE EDİYORUZ.

Yezit hakkında tek kelime olumlu yazacak kardeşlerime şunu soruyorum son olarak:

YEZİT İLE HAŞROLUNMAK İSTER MİSİNİZ?

saf deha

Profesör
Emine Işınsı, diyanet tarafından desteklenen Hacı Bektaş-ı Veli yi kompezite eden bir kitap yazmış. düşünüyorumda bu mübarek insanı tanıyan, tanıtan olmamış ne hikmetse... sahiplenenlerde öylesi az ve gerçeği yansıtmayan bir şöhret elbisesi giydirmişler ki ona. hiç bir Allah dostu bu tanıtılan mizaçta olabilir mi? tabuları yıkıp, doğruların araştırılması ve kardeşliği ilim ve tarih süzgecinden değer biçilmesi gerekiyor. bu mübarek kişilerin tanıtılabilmesi için araştırma yazıları gerekiyor, sağlıklı toplum yapımızın oluşması için. Hz. Ali(ra) yı da, gönül verdiği ve onun yolundakileri de severim. Ak kara olmaz, kirlenir sadece. yunması gerekir. tarih bir çok şeye şahit ve yundukça gerçekler dökülecek gururla. saygıyla.

saf deha

Profesör
Ali dedikçe yüreğimde ilim,
Aynalardan pas düşer dilim dilim,
Tarikat ehli kanmaz kandırsa film,
Peygamber damadı Allah aslanı hiç...

manifesto

Yasaklı
aleviler ve Alevilik ile ilgili gündemimiz daha uzunca bir süre devam edeceğe benziyor

saf deha

Profesör
toplumsal yaralarımızı deşmekte usta ajanlar. biz bu yarayı iyileştirmedikçe, birbirimizi tanımadıkça, ne yazık ki bu devam edecek, gündemde kalmaya da...:(

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Bir ehli sünnetten daha fazla Alevi sıfatı yakışanı yoktur.

Çünkü Hz.Ali'nin sünnetlerini en çok sünnet ehli ihya eder.

saf deha

Profesör
ne kadar haklı söz... öyle hakikate doymalı ki görmeli göz... lakin terbiye edilmezse öz... Ali gibi ilim şehri yerine, cahillik olur içilen doz!

saf deha

Profesör
Şama gidip, Emevi camisine vardığımda savaştan önce. dediler ki Hz Hüseyin(ra)'in başı burada gömülü, kan beynime sıçradı, bir tuhaf oldum. kardeşi Zeynep anamızın hislerini hissettim sanki, o mübareğin kabrine bakarken. kim kıyabilirdi ki, Peygamberimizin(sav) kıymadığı torununa... şimdilerde İslam adı altında şiddete başvuran ve yapılan cinayetleri, Hz Hüseyin(ra)'e kıyanlara benzetiyorum. elimde değil...

B

bamda

Guest
Emine Işınsı, diyanet tarafından desteklenen Hacı Bektaş-ı Veli yi kompezite eden bir kitap yazmış. düşünüyorumda bu mübarek insanı tanıyan, tanıtan olmamış ne hikmetse... sahiplenenlerde öylesi az ve gerçeği yansıtmayan bir şöhret elbisesi giydirmişler ki ona. hiç bir Allah dostu bu tanıtılan mizaçta olabilir mi? tabuları yıkıp, doğruların araştırılması ve kardeşliği ilim ve tarih süzgecinden değer biçilmesi gerekiyor. bu mübarek kişilerin tanıtılabilmesi için araştırma yazıları gerekiyor, sağlıklı toplum yapımızın oluşması için. Hz. Ali(ra) yı da, gönül verdiği ve onun yolundakileri de severim. Ak kara olmaz, kirlenir sadece. yunması gerekir. tarih bir çok şeye şahit ve yundukça gerçekler dökülecek gururla. saygıyla.

hacı bektaş veli,şu ceylanları kucağında seven kişi olarak resmedilen veli değilmi?

Sakın yanlış anlamayında sizin dininiz islammı yoksa islama mal edilen karakterlerin dinimi.

h.z Alinin ilminden bize ne?evet çok alimdide bana ne faydası var?

saf deha

Profesör
evet, Bamba kardeşim, kesinlikle katılıyorum değerli yorumunuza. Hz Hüseyin'in(ra) şehit edildiği bir kitap okumuştum, yüreğim dağlandı, kaç gün uyuyamadım. Müslümanım deyip de, hatta peygamberimizi(sav) hayattayken görüp de bunu yapanlara şaşırıyorum. aklım almıyor, bir sünni Müslüman olarak. gerçek şu ki, alevilik bu güne kadar halk üzerindeki formatını yanlışlar üzerine tesis etmiş. zaten İslam ne çektiyse cahilliğinden çekmiştir, çekmeye de devam etmektedir....

lafons7275

Kıdemli Üye
evet, Bamba kardeşim, kesinlikle katılıyorum değerli yorumunuza. Hz Hüseyin'in(ra) şehit edildiği bir kitap okumuştum, yüreğim dağlandı, kaç gün uyuyamadım. Müslümanım deyip de, hatta peygamberimizi(sav) hayattayken görüp de bunu yapanlara şaşırıyorum. aklım almıyor, bir sünni Müslüman olarak. gerçek şu ki, alevilik bu güne kadar halk üzerindeki formatını yanlışlar üzerine tesis etmiş. zaten İslam ne çektiyse cahilliğinden çekmiştir, çekmeye de devam etmektedir....

Cahilliğimi mazur görün, Hz. Hüseyin efendimizi şehit edenlerin içinde Peygamberimizi sav. hayattayken görmüş olanların isimlerini verir misin?

yerel mümin

Kısıtlı Erişim
bikere illuminatiye bakarak tek dünya tek millet hedefindeler suan ggerçekleşmiştir bu bilgilere göre giderek araştırılması gerçeği bulursunuz ha bu konuları yalanlanlayani bakmayın siz onlara o lar sahte kişilerdir uykudan uyanmamanizi isterler 2 alevi vardır 1 Bektaşi 2 normal alevi normal Alevilerin hepsini öldürdüler alevilerin yerine Bektaşi (yahudi) Alevileri koumlandirdilaryoksa nnasıl tek milleti ğerceklestirecekler ya akıl uyanma dilegiyle

saf deha

Profesör
Aleviyim

Bedirde Zülfikar,
Hayber’de haydar,
Yiğitse yiğitti ilimse ilmi evrenler aşar…
Aleviyim eğer sevmekse Ali’yi,
Hasan Hüseyin Ehl-i Beyti!

Kerbala büyük acım,
Yezit düşmanım,
Haktır baş tacım…

Sünni’dir mezhebim,
Seyitlerdir rehberim,
Alevi’dir kardeşim…