ALLAH c.c. kalpleri mühürlermi?

ömerusta

Kıdemli Üye
neyse boşveer. Anlayamayacağın belliydi. İyi geceler.

niye ? ben akılsız birimiyim ?
yok akilsız biriysem neden bana dini anlatıyorsun? mesul olmam dinden
yok akıllı isem kurandan bahzediyoruz onuda benim anlamam gerekir
işte biz anlayamayız şeyhim bilir cahaleti sizi anlamazlığa yitmiş herkeside öyle görüyorsunuz
sizede hayırlı geceler

Havas

Kısıtlı Erişim
Allah taala kalp muhurlermi...tabiki muhurler..

Allah zulm edermi..asla!

kuranda bahsi geçenlerin hepsi kendi kendilerine yaptıkları bir durumu ifade eder..
kimisi bilim ile ateizmle evrimle kalbini muhurler.
kimisi din adına düştüğü ve ısrar ettiği bir şirkle kalbini muhurler..

ömerusta

Kıdemli Üye
Allah taala kalp muhurlermi...tabiki muhurler..

Allah zulm edermi..asla!

kuranda bahsi geçenlerin hepsi kendi kendilerine yaptıkları bir durumu ifade eder..
kimisi bilim ile ateizmle evrimle kalbini muhurler.
kimisi din adına düştüğü ve ısrar ettiği bir şirkle kalbini muhurler..

olmaz havas kardeşim ALLAH c.c. kalp mühürlemez kul kendi kalbini mühürler

Fethul-Bâri

Kısıtlı Erişim
kardeşlerim tefsirlerde bu konuda geniş bilgi var burada ilim sahibiymiş gibi konuşmaya gerek yok bence , güzel bir kardeşimiz bir tefsirden bu konu hakkınad bizlere nakil yapabilir.

tuyuer

Paylaşımcı
Ben Fizilali kurandan bakara suresi 6-7 . ayetlerin tefsirini koydum ama işinm ilginç tarafı arkadaşların daha önceden birşey yüzünden tartışmışlar anlayamadıgım kafirlerin mi yoksa münafıkların mı kalbleri mühürlenir mühürlenmez onumu tartışıyorsunuz anlamadım

abdullah birisi

Kıdemli Üye
olmaz havas kardeşim ALLAH c.c. kalp mühürlemez kul kendi kalbini mühürler

yhau ne kadar anlayışsız bir adamsın.... şu yaşına gelmişsin hala tın tın... senmi görüyorsun Allah mı gördürtüyor.... Allah kalpleri mühürler ama hangi kapleri, imansızlıkta ısrar eden, hakkı hakikati inkar eden, dinine uymayıp kibirlenenlerin kalplerini mühürler... neticede kul mühürlettirir diyelim... ve bu durum sende mevcut gibi gibi...

ömerusta

Kıdemli Üye
yhau ne kadar anlayışsız bir adamsın.... şu yaşına gelmişsin hala tın tın... senmi görüyorsun Allah mı gördürtüyor.... Allah kalpleri mühürler ama hangi kapleri, imansızlıkta ısrar eden, hakkı hakikati inkar eden, dinine uymayıp kibirlenenlerin kalplerini mühürler... neticede kul mühürlettirir diyelim... ve bu durum sende mevcut gibi gibi...

bak yaklaştın kul kendi kalbini çevirir mühürler dersen tamam doğru olanda birleşiriz mühürletmez mühürler
şimdi bana gelince evet size olan yönümü döndüm kalbimde size ısınmıyor küfürde ısrar ederde şu sahte hadisleri yaymaktan vaz geçmezseniz kalbimi size mühürlüyeceğim anlaşıldımı ?

abdullah birisi

Kıdemli Üye
bak yaklaştın kul kendi kalbini çevirir mühürler dersen tamam doğru olanda birleşiriz mühürletmez mühürler
şimdi bana gelince evet size olan yönümü döndüm kalbimde size ısınmıyor küfürde ısrar ederde şu sahte hadisleri yaymaktan vaz geçmezseniz kalbimi size mühürlüyeceğim anlaşıldımı ?

hala tıntın...

Fethul-Bâri

Kısıtlı Erişim
kardeşlerim tefsirlerde bu konuda geniş bilgi var burada ilim sahibiymiş gibi konuşmaya gerek yok bence , güzel bir kardeşimiz bir tefsirden bu konu hakkınad bizlere nakil yapabilir.

ömerusta

Kıdemli Üye

bak kardeş ortalığa sapan sallama kime hitap ediyorsan bilelimde cevabımız olsun kafanımı kıracağız kolunumu
bilelim değilmi ya

Fethul-Bâri

Kısıtlı Erişim
tefsirlerde bu konuda geniş bilgi var , güzel bir kardeşimiz bir tefsirden bu konu hakkınad bizlere nakil yapabilir.

ömerusta

Kıdemli Üye
ALLAH c.c. vede resulüne iman ediyorum benim yönüm o yana

Fethul-Bâri

Kısıtlı Erişim
Detaylar için tefsirlere bakınız detaylı açıklamalar bulunmaktadır.Peygamberimizin amcasının oğlu olan Hz.Abdullah(ra)'ın ayet hakkında açıklamaları varsa onları okuyunuz.

ömerusta

Kıdemli Üye
Ben Fizilali kurandan bakara suresi 6-7 . ayetlerin tefsirini koydum ama işinm ilginç tarafı arkadaşların daha önceden birşey yüzünden tartışmışlar anlayamadıgım kafirlerin mi yoksa münafıkların mı kalbleri mühürlenir mühürlenmez onumu tartışıyorsunuz anlamadım

bizim tartışmamız ALLAH c.c. insanların kalplerini mühürlermi mühürlemezmi ?
bu kişinin kafir veya münafık fark etmez
ben ALLAH c.c. hın kalpleri mühürlemediği yönünde bilgi sunuyorum örnek
ALLAH c.c. kalpleri mühürlerse tövbe kapısını kapatmış olur tebliğ kapısıda kapanır böyle bir şey olmaz
ancak kullar kalplerini mühürler kurana mühürler resule mühürler diyorum
bakara 6vede7 ci ayetlerde meal hatası var örnek sanki ALLAH c.c. kalplerini mühürlemiş gibi duymazlar olması gerekirken hatalı çeviri yapılmıştır hemen hepside aynı biri birine örnek teşkil etmiştir

Fethul-Bâri

Kısıtlı Erişim
ilim sahibiymiş gibi olmaya gerek yok , tefsirlere bakın.Gerekli bilgiler çokça mevcuttur.

ömerusta

Kıdemli Üye
ilim sahibiymiş gibi olmaya gerek yok , tefsirlere bakın.Gerekli bilgiler çokça mevcuttur.

bak kardeşim yenisin hangi dala hangi taş atılacağını bilmiyorsun senin o bakın dediğin tevsirleri hatmettik yuttuk mealeri yuttuk hangi ayetin bu konuda ne dediğinide biliyoruz yanlış vede eksik mana verilmiş diyoruz hani kabir azabı var gibi yapılan yorum hatalarından bahzediyoruz daha neler neler hatalı yorumlanmış tabi sizin gibi şıhının ne derse kafa sallayana ne anlata bilirizki bu kadar ilim içinde şıhım bilir diyecek kadar zavallı biri birde küstahlık edip bizim ilmimizi sorguluyor
git ula önce putlarından sıyrılda gel

Fethul-Bâri

Kısıtlı Erişim
ben Allaha ve Resulune iman etttim.Bu sözleriniz beni üzdü.Ama ben sizi affediyorum.Allahın hidayeti üzerimize ve üzerinize olsun.

ömerusta

Kıdemli Üye
ben Allaha ve Resulune iman etttim.Bu sözleriniz beni üzdü.Ama ben sizi affediyorum.Allahın hidayeti üzerimize ve üzerinize olsun.

ALLAH c.c. vede resülüne uydunda sayfa sayfa sinsile sayıpta gavs dediğiklerin senin putların değilmi?
önce onlardan kurtulacaksın kurana sarılacaksın anlıyacaksın kuran ne diyor ona uyacaksın şıha ona buna değil ALLAH c.c. uyacaksın derdini ona anlatacaksın himmetide ondan istiyeceksin insan insana ne şefaat eder nede himmet
öyle bir becerisi varsa kendine etsinde cehennemden emin olsun ola biliyorsa
anladın

dunızada teşekür ederim sizinde üzerinize olsun amin