ALLAH c.c. kalpleri mühürlermi?

Hakperest

Kıdemli Üye
Allah razı olsun kardeşim.Yaş önemlidir elbette.Genç bir insanla ve yaşlı bir insanla aynı olgunlukta konuşmak zordur.Allahın hidayeti üzerinize olsun.

haklısınız ancak forumda yaş söylemek istemeyenler çoğunluktadır bence.
olgunluğu kişilerin yazdıklarından çıkarsanız daha mantıklı olur;
yaşını başını almış nice çocuk akıllılar vardır zira.

samimi olduktan sonra yaş sorun bence;
öyle pat diye sormayın yinede sizin bileceğiniz bir şey hocam.

Fethul-Bâri

Kısıtlı Erişim

haklısınız ancak forumda yaş söylemek istemeyenler çoğunluktadır bence.
olgunluğu kişilerin yazdıklarından çıkarsanız daha mantıklı olur;
yaşını başını almış nice çocuk akıllılar vardır zira.

samimi olduktan sonra yaş sorun bence;
öyle pat diye sormayın yinede sizin bileceğiniz bir şey hocam.

Hocam Allah razı olsun.Çok doğru birşey söylediniz şu lafınızla :''yaşını başını almış nice çocuk akıllılar vardır''

İnşaallah burda öyle bir kardeşimiz olmaz.

bi husben

Kıdemli Üye
Aşağıdaki ayet hem geçmiş hemde günümüzdeki yahudiler için geçerlidir ve hala kalpleri mühürlü olduğu için PEK AZI İMAN ETMEKTEDİR

BUNA İTİRAZI OLAN VARMI?

Verdikleri sözden dönmeleri, Allah'ın âyetlerini inkâr etmeleri, haksız yere peygamberlerini öldürmeleri ve «kalblerimiz kılıflıdır» demelerinden dolayı (başlarına türlü belalar verdik). Doğrusu Allah, inkârları sebebiyle onların kalplerini mühürlemiştir. Pek azı hariç onlar inanmazlar.

Fethul-Bâri

Kısıtlı Erişim
Aşağıdaki ayet hem geçmiş hemde günümüzdeki yahudiler için geçerlidir ve hala kalpleri mühürlü olduğu için PEK AZI İMAN ETMEKTEDİR

BUNA İTİRAZI OLAN VARMI?

Verdikleri sözden dönmeleri, Allah'ın âyetlerini inkâr etmeleri, haksız yere peygamberlerini öldürmeleri ve «kalblerimiz kılıflıdır» demelerinden dolayı (başlarına türlü belalar verdik). Doğrusu Allah, inkârları sebebiyle onların kalplerini mühürlemiştir. Pek azı hariç onlar inanmazlar.

tartışmaya luzum yok.Detaylı bilgi için okuyunuz

http://www.sorularlaislamiyet.com/a...man-etmemekten-nasil-sorumlu-tutulabilir.html

http://www.sorularlaislamiyet.com/s...nda-celiski-oldugu-iddiasina-ne-dersiniz.html

http://www.sorularlaislamiyet.com/q...tanri-dir-oyleyse-kafirin-ne-sucu-vardir.html

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Hem de nasıl mühürler bir bilseniz.. Adama sabahtan akşama kadar tebliğ etsen tınlamıyor. Buda mı yalan?

ömerusta

Kıdemli Üye

sen okudunda ne oldu anladınmı ? olayı ikide bir link verip duruyorsun sanki biz bilmiyoruz yav arkadaş burdakilerin hepisi allame sen nerdesin onlar nerde ?

ömerusta

Kıdemli Üye
ÖmerBey herşeyi yaratan Allahdır.Sebebleride Allah yaratır.Ben derdimi Allaha açıyorum.Allahı ve Resulunu herkesten üstün görüyorum.

Yaşınız kaç? Namazı nasıl kılıyor sunuz? Abdesti nasıl alıyorsunuz? Anlatabilir misiniz?

git işine kardeşim namaz abtest senin kulluk vasifen aklıyın şükrü bile değil sen beni takip et takıl bana ama aklın üzerinde olsun ona buna aklını teslim etmeden gel emi yoksa uzak dur aklı olmayanın dini olmaz benimde aklılsızla ,işim olmaz haydi şimdi akıllı akıllı konular aç takip edelim bilgilenelim heeee senin yaşın kaç

Fethul-Bâri

Kısıtlı Erişim
Tartışma oluşturmayacağım.Allahın hidayeti üzerinize olsun.Hak her zaman meydandadır.

ömerusta

Kıdemli Üye
@ömerusta

Selam

Abi kalp nedir ki Allah onu mühürlüyor?

aleykumselam kardeşim aklı başında olan bir soru olmuş şimdi tıp dilinde vucuta kan ponpalıyan vede insana yaşam sağlayan uzuv
bir inanca göre ALLAH c.c. mekanı
ama gel görki akıl iman ederken kalp iman eder diyorlar bütün güzellikleri vede çirkinlikleri kalbe bağlıyorlar
yukarda kalbin görevi belliyken bu yüküde üstüne yüklüyorlar kalp iflasın eşiğinde sürünüyor
kalp mühürlemekteki maksat insanı iman edemez bu küfrüyle yallah cehenneme gönderiyorlar adamın geriye dönme şansı yok akletme şansı yok iman etme şansı yok yarin hesap gününde adam demezmi yarabbi benim suçum ne tamam kulum hatalıydım hatamı anladım iman edecektim ama sen benim iman edecek aklımı aldın veya onların deyimi ile kalbimi mühürledin ben suçzuzum demezmi? tövbe kapısı kapalımı ki ?tebliği kapısıda kapatılıyor bu adama
o zaman haşa ALLAH c.c. yaratıp ceheneme atıp yakmaktan zevkmi alıyor öyleyse bu peygamberleri bu kitapları niye gönderiyor ?

ömerusta

Kıdemli Üye
Hem de nasıl mühürler bir bilseniz.. Adama sabahtan akşama kadar tebliğ etsen tınlamıyor. Buda mı yalan?

bu o insanın kalbini ALLAH c.c. hın mühürlediğinimi gösterir yoksa adamın kalbini gönlünü küfre döndüğünü kulaklarını tıkadığınımı gösterir işte bütün incelik burada biz bu inceliği görmeniz için bu konuyu tartışıyoruz yoksa kimsenin imanı inancıyla oynamak bize yakışırmı ?
bakın insanları bir çırpıda silmek küfür ehli görmek kalbi mühürlü demek bunlar doğru şeyler değil müslümana yakışmaz

ömerusta

Kıdemli Üye
Selam

Fakiri abi bu kalp nasıl birşeydir ki Allah onu mühürlüyor? ve neden böyle bir şey yapıyor acaba

aldınmı fakiriden cevabını ? hemen dinden çıktın akledince dinini sorgulayınca aklı başında düşününce işte böyle kendini müslüman zanneden yobazlar adamı dinden çıkmakla suçlar dört yobazda onu desdekler beğenir
ondan sonrada bu müslüman ülkelerde kan akıyor çocuklar ölüyor tartışmayalım der öbür yobazda ulan zaten o insanların
tümü ölü ne müslümanı ?
akılsız adam müslüman olmaz olamaz
çünki bu kitap akıl sahiplerine hitap eder ey akılsahipleri size ap açık kuranı gönderdik akletmezmisiniz buyurmaktadır
akılsız adamdan müslüman olmaz olsada böyle fakiri gibi olur kendini müslüman zanneder

adams77

Kanalizasyoncu
aleykumselam kardeşim aklı başında olan bir soru olmuş şimdi tıp dilinde vucuta kan ponpalıyan vede insana yaşam sağlayan uzuv
bir inanca göre ALLAH c.c. mekanı
ama gel görki akıl iman ederken kalp iman eder diyorlar bütün güzellikleri vede çirkinlikleri kalbe bağlıyorlar
yukarda kalbin görevi belliyken bu yüküde üstüne yüklüyorlar kalp iflasın eşiğinde sürünüyor
kalp mühürlemekteki maksat insanı iman edemez bu küfrüyle yallah cehenneme gönderiyorlar adamın geriye dönme şansı yok akletme şansı yok iman etme şansı yok yarin hesap gününde adam demezmi yarabbi benim suçum ne tamam kulum hatalıydım hatamı anladım iman edecektim ama sen benim iman edecek aklımı aldın veya onların deyimi ile kalbimi mühürledin ben suçzuzum demezmi? tövbe kapısı kapalımı ki ?tebliği kapısıda kapatılıyor bu adama
o zaman haşa ALLAH c.c. yaratıp ceheneme atıp yakmaktan zevkmi alıyor öyleyse bu peygamberleri bu kitapları niye gönderiyor ?

Selam

Mümine küfür yakışmaz biz küfretmekten ve küfür dinlemekten uzak olmak istiyoruz.

İşte bu yüzden hiç şüphesiz Rahman ve Rahim olan aramızdaki hükmünü verecektir çünki O 'nun adaleti sarsılmaz bir yüceliktedir.

Veżâ-nnûni iżżehebe muġâdiben fezanne en len nakdira ‘aleyhi fenâdâ fî-zzulumâti en lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu mine-zzâlimîn(e) Enbiya - 87

Biz duamızı edelim O sonsuz merhametini bizden esirgemez O kullarına çok merhametli ve bağışlayıcıdır.

Selametle abi biraz mülayim olmakta fayda vardır. Ateş bize zarar verir ateşten uzak duralım.

adams77

Kanalizasyoncu
aldınmı fakiriden cevabını ? hemen dinden çıktın akledince dinini sorgulayınca aklı başında düşününce işte böyle kendini müslüman zanneden yobazlar adamı dinden çıkmakla suçlar dört yobazda onu desdekler beğenir
ondan sonrada bu müslüman ülkelerde kan akıyor çocuklar ölüyor tartışmayalım der öbür yobazda ulan zaten o insanların
tümü ölü ne müslümanı ?
akılsız adam müslüman olmaz olamaz
çünki bu kitap akıl sahiplerine hitap eder ey akılsahipleri size ap açık kuranı gönderdik akletmezmisiniz buyurmaktadır
akılsız adamdan müslüman olmaz olsada böyle fakiri gibi olur kendini müslüman zanneder

Mülayim olmakta fayda vardır abi ateş bize zarar verir sukunet lütfen

ömerusta

Kıdemli Üye
neyleyim bende böyle celaliyim inanın bu formda mesihi diye bir gayri müslim vardı onu mumla arattı bunlar hiç olmazsa o adam ben hırıtiyanım diyordu
şimdi aklıma bir fıkra geldi anlatayım bari de sakinleşelim
bir karga bir kilisenin çanına devamlı pisler papaz temizle usanmış neyapayımda şu kargayı yakalayım diye düşünmüş
aklına ona şarap vereyim içsin sarhoş olsun düşsün yaka<layım demiş dediği gibide olmuş kargayı yakalamış almış eline
demiş kargaya hırıstiyan desem çana pislemezsin müslüman desem şarap içmen ula sen ne'sin demiş
işte bunlar böyle..