Ateistler ile hadis inkarcıları arasında ne fark var?

adams77

Kanalizasyoncu
@Yetim

Muhammed peygamber elçiye itaat etti mi?

Yetim

Kısıtlı Erişim
yaw arkadaş çevrende gördüğün bütün varlığı kim yarattı!!! İlmi kim yarattı bunlara ne görev yüklenmiş!!! Doktor , öğretmen bunlar bu ilmi nereden aldılar nasıl öğrendiler kendi akıllarından mı!!! başka bir kaynaktan mı? Bizi yönetenler Allah 'ın emirlerine uymuyor mu!! bir makinayı kullanırken kullanma klavuzuna uyuyormusun!!

Yaratmak Allaha MAHSUSDUR ayeti kerimeyi celile her şeyi Allah yarattı ve Allah süreki olarak yaratıyor

Peki sen kullanma bir mainanın kılavuzu okudun zaman ve iyi öğrendiğin zaman o makinayı sana sorduklarında cevap verdiğin zaman kılavuz kitabından aynısını dediğin zaman kılavuz kitabından ayrımı söylemiş oluyorsun ?

Ne sormak isdedğini veya ne anlatmak istediğini anlayamıyorum açık ve net ol ...

Yahayy

Kıdemli Üye
Bu sorunu öte aleme gittiğinde zebanilere sorarsın ve cevabını alırsın!
Dünyayay gelmiş-geçmiş veya gelecek bütün nefislerin bu dünyada sürecekleri hayat ve akıbetleri belirlenmiştir !
Başta hidâyet olmak üzere her iyilik,güzellik ve iyi amel Allahtandır ve her kemlik-kötülük ise, insanalrın kendi nefislerindendir.
Hidâyet olunmuşların veya olacakların kendi iradelerini de bu yöne kullanmaları veya sarfetmeleri Rabbimizin dilemesi iledir.
Hocanı gönder de ona bu konuda dersler verelim ! Senin kafan basmıyor !

Vay benim zeka küpü arkadaşım, benim hocam da, eğiticim de Rabbim de Allah'ım.
O zaman bilmediğin şeylerin ardına düşüp ahkam kesme Allah'ı zalim gibi gösterme.
İnsanların sonsuza denk yanacağı ya da cennette sonsuza denk sefa süreceği konusunda insanların bir dahli yok diyebilecek kadar Allah'a iftira atabiliyorsunuz baksana.

Bak kardeşim şu kod hata verir

Dim i as integer
i=1
Do while i>0
i=i+1
Loop

Neden biliyor musun?
Kısır döngü diye bir şey duydun mu hayatında, senin içinde bulunduğun durum gibi,
Bir araştırırsan belki ufkun açılır.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

adams77

Kanalizasyoncu
Yaratmak Allaha MAHSUSDUR ayeti kerimeyi celile her şeyi Allah yarattı ve Allah süreki olarak yaratıyor

Peki sen kullanma bir mainanın kılavuzu okudun zaman ve iyi öğrendiğin zaman o makinayı sana sorduklarında cevap verdiğin zaman kılavuz kitabından aynısını dediğin zaman kılavuz kitabından ayrımı söylemiş oluyorsun ?

Ne sormak isdedğini veya ne anlatmak istediğini anlayamıyorum açık ve net ol ...

ben açık ve netim ama siz her gördüğünüz sakallıyı dedeniz sanıyorsunuz elçi genel bir kavram
kullanma klavuzundan öğrenebilirim ama dahada geliştirebilirim kendimi klavuz sana genel anlatım sunar!! Sen önce yasasına ve kanununa uyacaksın sonra yaşadığın hayata uygun davranacaksın!! Siz şimdi bu ayeti sünnet olarak anlıyorsunuz çünkü elçi yok ama sünneti var!!! Allah sana emrediyor sen ne anlam yüklüyorsun

Yetim

Kısıtlı Erişim
Hazreti muhammed sallallahu aleyhi ve sellem efendimizi ağızına alırken edeble al asker arkdaşındanmı bahsediyorsun şer ef siz

Ayrıca Allahın Elçisi Hazreti muhammed sallallahu aleyhi ve sellem efendimizin kendisidir

adams77

Kanalizasyoncu
Hazreti muhammed sallallahu aleyhi ve sellem efendimizi ağızına alırken edeble al asker arkdaşındanmı bahsediyorsun ********

Ayrıca Allahın Elçisi Hazreti muhammed sallallahu aleyhi ve sellem efendimizin kendisidir

Cebrail !!!! Milkail!!! İsrafil!!!

adams77

Kanalizasyoncu
Hazreti muhammed sallallahu aleyhi ve sellem efendimizi ağızına alırken edeble al asker arkdaşındanmı bahsediyorsun şer ef siz

Allah diyince sorun yok güzel kardeşim ismi saygı gösterilmez kişiye ve fikirlerine saygı gösterilir nasrettin hoca gibi ye kürküm yeee

adams77

Kanalizasyoncu
@Yetim

insanlar elçisiz bilgi elde edebilir mi!!!
Hayat bir elçidir!! Doğa bir elçidir!! Kitap bir elçidir!! ilim bir elçidir!! bunlar saymak ile bitmez bunlar aynı zamanda ayettir.

Yahayy

Kıdemli Üye
Muhterem, ne diyorum, ne anliyorsun.

Zanni hobby edinmek, ancak günah hanesindeki artilari cogaltir.

Arkadaşım çok takılma çünkü arkadaşların iddialarının yüzde 95'i zan.
Yüzde 5 gibi Kur'andan alıntı yapıyorlar o da ulemalarının tefsirlerinden, yalın haliyle Kur'an okumaya ne cesaret edebilirler, ne de dinleri buna izin verir.

Yetim

Kısıtlı Erişim
Cebarail Aleyhiselamı

Mikail aleyhiselamı

İsrafil aleyhiselamı

Azrail aleyhiselamıda ağızına alırken edeb ile al şer ef siz herif seni

adams77

Kanalizasyoncu
şer ef siz herif seni

Bu seni ilgilendirmez şerefli olabilirim eşrefli olabilirim ahmetli olabilirim sen cevap verebiliyorsan buyur yoksa kendini strese sokma edebin ile konuş ki sünnete uyduğunu elçiye itaat ettiğini anlayalım

Yetim

Kısıtlı Erişim
hadi oradan şer ef siz

fakiri

Kıdemli Üye
Vay benim zeka küpü arkadaşım, benim hocam da, eğiticim de Rabbim de Allah'ım.
O zaman bilmediğin şeylerin ardına düşüp ahkam kesme Allah'ı zalim gibi gösterme.
İnsanların sonsuza denk yanacağı ya da cennette sonsuza denk sefa süreceği konusunda insanların bir dahli yok diyebilecek kadar Allah'a iftira atabiliyorsunuz baksana.
Bak kardeşim şu kod hata verir

Dim i as integer
i=1
Do while i>0
i=i+1
Loop

Neden biliyor musun?
Kısır döngü diye bir şey duydun mu hayatında, senin içinde bulunduğun durum gibi,
Bir araştırırsan belki ufkun açılır.iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Asıl sivri zekâ burada sende görülüyor ! İnsanların bir dahli yok, çünkü, herşey Allah'tandır. Hiç kimse kendi çalışıp-çabalamasıyla cennete girmez. Ve illâ Rabbimizi fazlı ve rahmeti gereklidir. Amellerine güvenmek bütün muteber kitaplarda büyük günâhlardan sayılmıştır ! Bu "Yalnız Kuran" diyen kafasızlarda sende de görüldüğügibi, bu yönde çok büyük bir aymazlık görülüyor ! Dedik ya, hocanı alda gel ! Sen çok yavan kalıyorsun!

Yetim

Kısıtlı Erişim
"Allah'a yemin ederim ki, Cenab-ı Hakkın " senin aracılığınla " bir tek kişiyi hidayete kavuşturması, en kıymetli dünya malından, kırmızı develere sahip olmaktan daha iyidir." [Buhari, Müslim]

Bak ARACI (VESİLE)YI İNKARCILAR HADİSİ ŞERİFİ İYİ TEFEKKÜR ETSİN...

vesile hakkdır..

adams77

Kanalizasyoncu
@fakiri

abi senin fikrini ve bilgini alalım mı

Allah 'a itaat ve elçiye itaat ile ilgili

adams77

Kanalizasyoncu
Hayır, Bu konularda konuşmak -ufku alabildiğine geniş bir sen, bir de Yahayyy varken- bize düşmez !
Köprüleri attım !

etme dede saygın bir kimliğin var ezme bizi

elçi nedir!! bir insan elçi olmadan bilgi elde edebilir mi!!!! Peygamber elçiye itaat ediyor muydu.

Yahayy

Kıdemli Üye
Asıl sivri zekâ burada sende görülüyor ! İnsanların bir dahli yok, çünkü, herşey Allah'tandır. Hiç kimse kendi çalışıp-çabalamsıyla cennete girmez. Ve illâ Rabbimizi fazlı ve rahmeti gereklidir. Amellerine güvenmek bütün muteber kitaplarda büyük günâhlardan sayılmıştır ! Bu "Yalnız Kuran" diyen kafasızlarda sende de görüldüğügibi, bu yönde çok büyük bir aymazlık görülüyor ! Dedik ya, hocanı alda gel ! Sen çok yavan kalıyorsun!

Ah zeka küpüm benim, pırıl pırıl parlıyor zekan buradan bakınca.
Bozuk itikadı ile amelini konu eden siz ve senin gibiler.
Benim ne zaman amel konusunda bir şey yazdığımı gördün.
İtikatsız amel yarın pişmanlıktan başka bir şey değildir.
Tıpkı Gavs-ül Azamının verdiği binlerce tesbihatı yapıp iki kaşının arasında Allah'ı arayan,
Sıkışınca ya evde horul horul uyuyan, ya da 500 yıl önce ölmüş garip bir dedeye hakkında hiç bir delil olmayan isimler takıp,
Gavs yetiş diye Allah yerine bir takım uydurma isimlere dua arz edenlerin Amelleri sabun köpüğüne benzer.
Üflersin kaybolup gider

39/ EZ-ZÜMER -65- Andolsun, sana ve senden önceki Peygamberlere şöyle vahyedildi: 'Eğer ALLÂH'a ortak koşarsan elbette amelin boşa çıkar ve elbette ziyâna uğrayanlardan olursun.'

Kaptan

Mecra Yazarı
İkinci emri bekliyorum

"İslam, ne bugünkü Müslümanların tavır ve davranışları, ne İslam tarihinin şu veya bu dönemi, ne de İslam adına kaleme alınan şu veya bu kitabın anlattıklarıdır. İslam Ku'ran'dır..."