Bu mesajım da yönetime !..

ilke

Paylaşımcı
Önsöz : Bu mesajım sadece yönetime ve "admin"e yazılmıştır. Cevabını da onlardan bekliyorum. Forum DALTONLARI her zman yaptıkları gibi bodoslama dalmasınlar ! Eğer, İnsansanız, insanca bir davranışınızı görelim !

Bu forum ne zaman bulanıklıktan kurtulup, durulacak acaba ?.. Festivale bakar mısınız ? Bundan bir süre önce foruma girip istediği şekilde mesaj asan "halukgta" ve "aleviyyun" nickli üyeler yasaklandı... Yasaklanış gerekçelerinin nirengi noktası da "ehl-i sünnet" inancıydı...
İşte o üyelerin yasaklanma gerekçeleri :

---halukgta rumuzlu üye incelenmek üzere ikinci bir duyuruya kadar yasaklanmıştır.
şikayet konusu: ehli sünnete hakaret ve muhalefet.
---aleviyyun ehli sünnetin geneline yaptığı şirk ithamı nedeniyle uyarıldı

Şimdi gelelim günümüze ! Benim, İmam-ı Azam Efenimize MÜRCİE'dir deiği için HARİCİ olduğunu iddia ettiğim adam diyor ki ;

"Şianın da güzel yanları var ancak Sünnilik İslam'ın bel kemiği oldu tarihte..
sünni şafii eşriyim ( tek tük benimsemediğim şeyler oluyor tabi, bu noktada hanefi vd taklid ederim)
Bilinçli bir imana ve ahlaka sahip bir şii müslümanı bilinçsiz bir sünniye değişmem bu ayrı..."

Gördüğünüz gibi, beyimiz sünni-şafi ve eşariymiş ! Ve kendi şafi mezhebinin bazı görüşlerini de benimseyememişmiş ! Başka hangi herzeleri yiyormuş ? Bilinçli bir imana ve ahlaka sahip bir şii müslümanı bilinçsiz bir sünniye değişmezmişmiş !.

Ehl-i Sünnet Akaidi diye bir din (!) kabul etmediğini de bundan önceki mesajalrında her vesile ile haykırmış birisi !
Yukarıda yasaklanan iki üye bunun kadar büyük bir eksantiriklik göstermedikleri halde yasaklandılar ! Peki ya bu şaşkın ne idüğü belirsiz mulhid, neden yasaklanmıyor ve de hakkında "ilmi makale paylaşmamı sağladığı için muhalifim olan ona nasıl oluyor da teşekkür borcun var !" deniliyor ? Bu kadar çelişkiler ve tezatlar yumağı ile nasıl yaşıyorsunuz ve nasıl can vereceksiniz ?

Son düzenleme:

Hakperest

Kıdemli Üye
haberin olsun ilke seni yiyecek gibi @Hakperest :) beni de Haydar Baş ile mahkemelik etmişti.
Sayın Cumhurbaşkanı bile mezhebin din demek olmadığını söyledi vakti zamanında

Yanlış bir şey söylemedim
Bana haksızlık olsun diye dava açacaksa Allah cc yardımcım olsun

Psikolojik baskı ile düşünceme ket vurulacaksa benim de yapacak âhım olur başkası değil
LGBT ye varana değin herkes özgür olacak ben bir forumda iki laf ettim diye mahkemelik mi olacağım garip doğrusu

Durum buysa yasakla beni forumdan bana eyvallah
Mahkeme salonlarında işim olmaz

Son düzenleme:

uzAyli

İhvan Forum Üye
Hele bi şikayet etsin beni şahit yaz 6284 ten müebbet yesin,en çok ben haklıyım çünkü benim beyanım esas :)

Hakperest

Kıdemli Üye
Hele bi şikayet etsin beni şahit yaz 6284 ten müebbet yesin,en çok ben haklıyım çünkü benim beyanım esas :)
Teşekkür ederim
Valla zor kalırım artık bu mekanda
Elinden ve dilinden emin olmadığım bir yerde konuşmam
Çoluğum var çocuğum var
Ceza yerim diye değil
Boş yere ailemin psikolojini bozamam

Face dahil sosyal medyayı bırakıyorum lazım değil bana

uzAyli

İhvan Forum Üye
Bildiğim kadariyla Enes kamu görevlisi değil onu şikayet etmek daha kolay ,eğer siz kamu görevlisi iseniz ve itibarınıza dokunursa yüklü bi tazminat ödemek zorunda kalır:) korona var mahkemeler askıda niye bu kadar korkuyorsun yea ,adam amacına ulaştı :) Takmayın insallah

Kaptan

Mecra Yazarı
Ya dede ne abarttın ama..
Bırak herkes istediği gibi inansin.
Bakma sozde safi-eşariyim demesine, herşeyden biraz katmış tam bir murcii aslında ama bizi ilgilendirmez..
Biz kendi bildiğimiz doğruları ortaya koyalım gerisi kişinin kendisine kalmış.

Sende sütten çıkmış ak kaşık değilsin hani..
Senin yanlışlarını ortaya koymaya kalkışsak sayfalar yetmez..

Bırak herkes saygı çerçevesinde özgürce inancını ortaya koysun, takılma bu kadar.

Hakperest

Kıdemli Üye
Bildiğim kadariyla Enes kamu görevlisi değil onu şikayet etmek daha kolay ,eğer siz kamu görevlisi iseniz ve itibarınıza dokunursa yüklü bi tazminat ödemek zorunda kalır:) korona var mahkemeler askıda niye bu kadar korkuyorsun yea ,adam amacına ulaştı :) Takmayın insallah
İşte asıl korkum da bu
Yıllarca boş yere oraya buraya koşmak
Modern yargı hantaldır ve basit bir şey için yıllarınızı çalabilir
Gerek yok

Hakperest

Kıdemli Üye
Ya dede ne abarttın ama..
Bırak herkes istediği gibi inansin.
Bakma sozde safi-eşariyim demesine, herşeyden biraz katmış tam bir murcii aslında ama bizi ilgilendirmez..
Biz kendi bildiğimiz doğruları ortaya koyalım gerisi kişinin kendisine kalmış.

Sende sütten çıkmış ak kaşık değilsin hani..
Senin yanlışlarını ortaya koymaya kalkışsak sayfalar yetmez..

Bırak herkes saygı çerçevesinde özgürce inancını ortaya koysun, takılma bu kadar.
Herşeyden katmaya çalışmıyorum
İslam'ın değişik mecralardaki yansımaları hoşuma gidiyor hepsi bu

Hiçbir meal Kur'an'ı tümüyle karşılamaz
Hiçbir mezhep İslam'ı tümüyle kapsamaz
Şianın güzel yanları var hatta katolikliğin bile güzel yanları var
Bu bir gerçektir
Gerçekler üzerinden susturulan her platformda yokum
Kişiliğime ters

Hoş sağolsun admin susturmuyor ama elinden gelen bir şey de yok
İşte bu @ihvanistanbul gibilerin özlem duyduğu bir ülke hayali

uzAyli

İhvan Forum Üye
Allah insan-ı her şekilde sınar, açlık, mallardan azalma evlat,korku .Bundan kaçış yok sinanacaksaniz gerçek hayatta bile yakalar, hasedcilik çok Allah kazanmak nasıp etsin, adam mahkemelik etmiş hâlâ burada barınabiliyor helal olsun :)

Hakperest

Kıdemli Üye
Allah insan-ı her şekilde sınar, açlık, mallardan azalma evlat,korku .Bundan kaçış yok sinanacaksaniz gerçek hayatta bile yakalar, hasedcilik çok Allah kazanmak nasıp etsin, adam mahkemelik etmiş hâlâ burada barınabiliyor helal olsun :)
İnsanları mahkeme ile susturan
Mahkeme ile istediği yerde konuşamaz mı sence

uzAyli

İhvan Forum Üye
Haklısın, bu kadar köle olduğumuzu bilmiyordum, demek bi üyenin mahkeme tehdidi ile yönetimi avucumuzun içine alabiliyoruz, vay be ...

Hakperest

Kıdemli Üye
Haklısın, bu kadar köle olduğumuzu bilmiyordum, demek bi üyenin mahkeme tehdidi ile yönetimi avucumuzun içine alabiliyoruz, vay be ...
Gereksiz şeylerden uzak durmak gerekiyor
İngilizce, arapça ve farsça mı felsefe yapabilecek kadar geliştirip başka ülkelerin forumlarında yazarım belki
Belki de yazmam
Bir köle olarak pes ediyorum
Sağlıcakla kal yiğido

uzAyli

İhvan Forum Üye
Hakkını helal et, herşey gönlünüzce olsun,yolunuz açık olsun.

ilke

Paylaşımcı
Sorum ve verdiğim örneklemeler hakkında yönetimden ve özellikle @Admin den cevap bekliyorum...Halâ beklemedeyim ! Özelden neden yazmadığım sorulmuş ! Elbetteki özelden de yönetime soru sorulabilir. Ama, yönetimin yamukluğunu o zaman siz gözlemleyemezsiniz !

cemaliii

Kıdemli Üye
Herşeyden katmaya çalışmıyorum
İslam'ın değişik mecralardaki yansımaları hoşuma gidiyor hepsi bu

Hiçbir meal Kur'an'ı tümüyle karşılamaz
Hiçbir mezhep İslam'ı tümüyle kapsamaz
Şianın güzel yanları var hatta katolikliğin bile güzel yanları var
Bu bir gerçektir
Gerçekler üzerinden susturulan her platformda yokum
Kişiliğime ters

Hoş sağolsun admin susturmuyor ama elinden gelen bir şey de yok
İşte bu @ihvanistanbul gibilerin özlem duyduğu bir ülke hayali

İhvanistanbul a haksızlık yapıyorsun. O öyle biri değil. Pek çok solcudan, ülkücüden, muhafazakardan daha demokrat ve daha anlayışlı hoşgörülü özgürlükçüdür.

ihvanistanbul

AkhenAton
Yaw dede buradakilerin neredeyse tamami bir donem yonetimde bulundu zaten. Kusura bakma bayram bayram kalp kirmak istemem ama bosu bosuna olay cikartiyorsun. Hakperest konusunda ehli sunnet cizgisinde olmadigini bende düşünüyorum ama seninde o cizgide olmadigini düşünüyorum ne yapacağız ikinizide mi cizecekler?
Hakperest imami azama laf etmisse sen Fahri kainata etmissin. Kalkip seyhini peygamberin onune koymussun hasa!