Ebu Computer Rejim Günlükleri (01 Ocak - 06 Haziran 2016) Mevcut kilo 106 Kg Hedef 80 Kg

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Untitled-3_2.jpg

Yapımcı yada Yönetmen olaydım

bu kadını mafya babası rolünde oynatırdım

Barones Karatay...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Akşam akşam eve geldik sofraya oturduk hanım mutfaktan bir tepsi böreği getirdi önümüze koydu.

Gelde rejim yap.

3931001-6323123951-dean%2B.gif

Kaçak

Yeni
Bu aralar biraz fazla kaçırdım.

Börekler tatlılar filan derken hızlı kilo alımı meydana geldi.

Sağlıklı bir hayat için 80 kilo altına düşmem lazım.

E69oGD.jpg

Şuan 106 kiloyum.

Rejime Allah nasip ederse 1 Ocak 2016 itibari ile başlayacağım, 06 Haziran itibari ile bitireceğim.

Malum 6 Haziranda Ramazan ayı başlıyor.

Hedefe göre 26 kilo vermem gerekiyor.

Sürekli tartı fotoğrafı eklemek yerine, her 5 kilo verdiğimde fotoğraf ekleyeceğim. (100 Kilo 95 kilo 90 kilo v.s)

Konuyu açmamın amacı beni motive etmeye yardımcı olması.

Arada bir kendimi ödüllendireceğim, haftada bir olur ayda bir olur.

Ödül derken o öğünde istediğimi istediğim kadar yiyebileceğim.

2008 de yaptığım rejimde 3 ay gibi kısa bir sürede 102 kilodan 79 kiloya inmiştim.

Yani kısacası yapılması gerekenleri biliyorum, sorun sadece iradenin sağlamlığında:

Yapılması gerekenler:

1- Az yemek.

2- Tatlılardan hamur işlerinden uzak durmak.

3- Bol bol egzersiz yapmak. (Mümkünse gün içinde yaptığınız egzersizden ayrı gece yatarken 15-20 dk egzersiz yapıp yatmak.)

4- Fırsat buldukça yürümek.

5- Akşamları mümkünse aç yatmak yada hafif atıştırmak.

6- Yüzmek. (En önemlisi bu ama nerede yüzeceksiniz. Yüzmek hızlı bir şekilde bir kaç beden vücudu inceltir.)

7- Önünüze gelen yemek ne olursa olsun hayır diyebilmek.

8- Limonun yağ yakıcı özelliği nedeni ile limonlu sıcak su içmek.

9- Elma sirkesinin yağ yakıcı özelliği nedeni ile gün içinde içtiğimiz suya bir iki damla elma sirkesi damlatmak.

10- Bol bol su içmek.

İlk etapta hatırladıklarım bunlar.

Selam ve dua ile...

Dobik benide yiyeydin bari ...
motivemi olmak istiyorsun, beni düşün Mutlu ol ....

spesifik

آزادی قید و بند
Dobik benide yiyeydin bari ...
motivemi olmak istiyorsun, beni düşün Mutlu ol ....
Sanırım kilonuzu bilmesi lazım sensei
Acun çizgiyi bozdu bir survıvor eriller size iyi gelirdi galiba :)
üç kişi nette yedi kişi olsa dört kişi bulmak lazım...

deren

semure
kilolu insanların uzun vadade daha mutlu oldukları gözlemlenmiş.

lol_ricky_gervais.gif

Kaçak

Yeni
Benim kilom devlet sırrı ...
en son 93 düm , balık etli halim ...
üç çıkartıp beş eklesenizde sonuç ben fitim ....
ve klasman olarak tombullarla ayni statüde olamam ..

Yahayy

Kıdemli Üye
Evet, duyduğum yazıyorum, lütfen not alın.

Geliyor...

---

1-Yoğurt Tube isimli video oynatıcı siteye "nasıl koşulur" gibi bişeyler yazdığın zaman, nasıl koşacağını gösterir vücutçu abilerin tarifi ile yol alıyorsun.
Örneğin koşarken ayağımızın ön kısmı ilk yere temas eder olacakmış, bu profesyonel koşucuları falan izledim, harbiden adamlar önce ayaklarının önünü basıyor.
Ben bi koşayım dedim, bildiğim topuk vuruyoruz yere.
Çorapla koşayım dediğin zaman tam dersi oluyor, ilk önce ayağının önünü vuruyorsun.
Dolayısıyla çoraptan az hallice bi ayakkabı bulman lazım koşmak için, arz ederim

2-Hızlı şekilde yağ yakma usulüne araştıran yakin arkadaşlarım varıdı, geçen şöyle bişey göndermişti.
Gevurca ismini tam bilememekle birlikte bir koşu bandına yada stadyuma giriyorsun.
15 saniye hızlı koşuyor, 60 saniye yürüyorsun
15 saniye hızlı koşuyor, 60 saniye yürüyorsun

Bunu 10 kez yapıyorsun, vücut şoklanıyor, işte bişeyler oluyor.
Sonra acayip şekilde yağ yakıyormuşsun

3-Askerlik harici hayatımda hiç spor yapmadım.
Mahalle maçlarından ziyade maç yapmadım.
Komşunun kapısı taşladıktan sonra yaptığım seri koşuyu, başkaca yapmadım
Velevki bu başlık altında gaza gelirisem, yeşil sahalara tekrar dönebilirim.

Arz ederim

Evet gardaş bu söylediğin şuan en faydalı Cardio methodu olarak bilinen, HIIT Cardio, yani yürüyerek, uzun süreler gerektiren sıkıcı cardiolarla kas kaybetmek yerine
yüksek yoğunluklu nabzı olabilecek en yüksek seviyeye çekerek yağ yakımını hızlandırmak olarak biliniyor, şimdi trend bu, plana uyulursa mükemmel bir çözüm.
Tabi bu tüm cardiolar için geçerli, mesela yüzerken hafif tempo ile ağır ağır yüzerek kasları eritmek yerine, hızlıca yağ yakımına sebep olmak için ayak çırpmayı yoğun tutup
suyun içinde terleyecek kadar nabzı yükseltmek, 5 dk bu şekilde yorulup 2 dk hafif tempoda kasları gevşetmek vs, koşarken de, diğer cardio sistemli sporlarda da bu şekilde uygulanıyor HIIT.
Tabi toplamda 30-40 dk aşmaması gerekiyor, yoksa kas yıkımı başlıyor.

Ayrıca @Ebu Computer kardeşim, Cardio için önerim eğer yapabiliyorsan en etkin yöntem sabah aç karnına sadece su içerek HIIT cardio yapmak.
Bu ip atlamak, koşmak, zıplamak, yüzmek nabzı 150'ye kadar çıkarabildiğin tüm fiziksel aktiviteler olabilir, aç karnına yapılan cardio direk yağ depolarında yiyor.

Fitness ve beslenme uzmanları günlük 500 Kcal kalori açığından fazlasını önermiyorlar, çünkü fazlası şekilsel bozukluklara ve kas kaybına neden oluyor gibi bir iddiaları var.
500 Kcal kaybı zaten aylık aşağı yukarı aylık 5 kilo kaybına neden oluyor, daha fazla kilo veriyorsa hemen aldığı kaloriyi bile yükseltiyorlar.

Olayın yarısı beslenme, yarısı spor sayılır aşağı yukarı, beslenmenin trik noktası yoğun protein ve yeşil yapraklı sebzeler, düşük karbonhidrat, sıfır şeker ve beyaz un mantığından geçiyor.

Bundan 6-7 ay öncesine kadar bu Dambıl ile çalışan saçma sapan halter ve bacak ağırlıkları yapanlar bu anlamsız şeyleri sadece vucut yapmak için yapıyorlar sanıyordum ben, sonradan araştırınca gördüm ki, kalıcı olarak istenilen vucuda ulaşmanın nedeni kesinlikle ağırlık çalışmasından geçiyor, çünkü cardiolar ile kaybedilen kasın protein alınarak inşaası sadece ağırlık çalışmaları ile oluyor başka bir çözümü yok, ve kaslar varlıklarını sürdürebilmek için,
hareketsizken bile kalori harcadıkları için inşa ettiğin her bir gram kas, vucudunun kalori ihtiyacını artırıyor, bu daha fazla beslenmene rağmen yağ depolamamak demek.

Karbonhidratlı besinleri alırken de mutlaka komplex olanları, yani indeksi düşük olanları tercih etmek gerekiyor.
Mesela tahıllarda bulgur,yulaf meyvelerde muz, süt ürünlerinde Lor peyniri vs gibi ekmek tüketirken mümkün olduğu kadar posası ayrılmamış yani tam tahıllı yemek,
çünkü beyaz unu vucut anında kana karıştırıp harcamanı beklerken,harcamaz isen yağa çeviriyor, komplex besinlerde ise posasını ayrımak için verdiği uğraş hem sindirim sistemini daha uzun süre çalıştırarak extra kalori harcatıyor, hem vucudun daha ağır ve homojen beslemesini, hem de gün boyu besinsiz kalmasını engelleyerek insülün dengesini koruyor. Sporcular gece gündüz Yulaf ve Lor peynirini bu yüzden yiyorlar.

Sana iki tane program önerebilirim Fatsecret diye bir aplikasyon aşağı yukarı eline geçebilecek paketli paketsiz tüm besinlerin değerlerinin kullanıcılar tarafından girilerek bir internet databasesi oluşturulmuş hali. Orada günlük tüketimini girerek ne kadar KArb aldın, ne kadar şeker, ne kadar protein görebilir, günlük aktivitelerini ve egzersizlerini girerek (Kalorileri kendi hesaplıyor) o günkü kalori açığını görebilir, günlük kilo değişimlerini girerek tüm süreci takip edebilirsin.

Biraz dağınık ve karışık oldu ama aklıma geleni yazdım, başarılar tekrar, Allah muvaffak etsin :D

elbiss

Ordinaryus
Hedef yolunda başarılar dilerim ben sana inanıyorum sen istersen başarabilecek birisin...

Yapacaklarını gayet güzel yazmışsın ek olarak benimde birşeyler eklememi istersen...

Yemek yemeden evvel 2-3 bardak su içmelisin fazla ekmek tüketmeni önler sonrasında ise yemek tabağının yanına kepekli sadece 2 dilim ekmek almalısın ki 2-3 bardak yemekten önce içince 2 dilim kepekli ekmek gayet yeterli oluyor......

Son olarak şunu söylemem gerekirse...

Yemek menünde bol bol yeşillikler olsun....zaten yemekleri yerken atıyorum...

kuru-pilav yerken yeşillik(dilimlenmiş turp havuç marul vss) ve yemekten önce 2-3 bardak su içmen senin günlük ihtiyacını karşılayacak...

akşam 21 den sonra hiçbirşey atıştırma yapmazsan çok harika olur....illa açlık hissi olursa badem fıstık leblebi bu ihtiyacını karşılıyor ama yinede önerim 1 adet salata yemen daha iyi diyebilirim...

7 gün içerisinde bana göre sadece 3 dilim baklavayı geçmemelisin....sütlü tatlılarda bir sıkıntı yok ama bu bile haftada 2-3 ü geçmemeli kanaatindeyim...Bol bol yapabildiğince yürüyüş yapmalısın..

Kilo konusunda son zamanlarda benimde şikayetlerim arasında var söyleyene bak dersen bu aralar rejimi 1 aydır epey kıstım ki gözle görülür bir 6 kilo filan artışım oldu...benimde dikkat etmem gereken husus diyebilirim bende yakın bir zamanda diyet uygulamayı umut ediyorum...Darısı bana inşallah..

Sana hedeflerinde başarılar dilerim...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Fitness ve beslenme uzmanları günlük 500 Kcal kalori açığından fazlasını önermiyorlar, çünkü fazlası şekilsel bozukluklara ve kas kaybına neden oluyor gibi bir iddiaları var.
500 Kcal kaybı zaten aylık aşağı yukarı aylık 5 kilo kaybına neden oluyor, daha fazla kilo veriyorsa hemen aldığı kaloriyi bile yükseltiyorlar.

Olayın yarısı beslenme, yarısı spor sayılır aşağı yukarı, beslenmenin trik noktası yoğun protein ve yeşil yapraklı sebzeler, düşük karbonhidrat, sıfır şeker ve beyaz un mantığından geçiyor.

Üstat yazdıklarına tamamen katılıyorum.

Günlük 500 Kalori azaltarak bu iş olur. Ayrıca beslenme dediğiniz gibi dengeli olmalı. Egzersiz ihmal edilmemeli ve kasları korumalı.

Bundan 6-7 ay öncesine kadar bu Dambıl ile çalışan saçma sapan halter ve bacak ağırlıkları yapanlar bu anlamsız şeyleri sadece vucut yapmak için yapıyorlar sanıyordum ben, sonradan araştırınca gördüm ki, kalıcı olarak istenilen vucuda ulaşmanın nedeni kesinlikle ağırlık çalışmasından geçiyor, çünkü cardiolar ile kaybedilen kasın protein alınarak inşaası sadece ağırlık çalışmaları ile oluyor başka bir çözümü yok, ve kaslar varlıklarını sürdürebilmek için,
hareketsizken bile kalori harcadıkları için inşa ettiğin her bir gram kas, vucudunun kalori ihtiyacını artırıyor, bu daha fazla beslenmene rağmen yağ depolamamak demek.

Ofiste masamın üzerinde bir dambıl var. Şuna benziyor, hatta aynısı diyebilirim:

1506383_.jpg

Bazen neşeli olduğumda yada kızdığımda yada aklıma geldiğinde elime alıp çalışıyorum.

Hem stres atmama yardımcı oluyor hemde yaptığım hareketlere göre kol omuz kanat sırt göğüs kasları gelişiyor.

Dambıl ile yapılabilecek bildiğim 4-5 hareket var bunları yapıyorum.

Ama karın kasları adonisler filan bunlar sonraki işler.

Karbonhidratlı besinleri alırken de mutlaka komplex olanları, yani indeksi düşük olanları tercih etmek gerekiyor.
Mesela tahıllarda bulgur,yulaf meyvelerde muz, süt ürünlerinde Lor peyniri vs gibi ekmek tüketirken mümkün olduğu kadar posası ayrılmamış yani tam tahıllı yemek,
çünkü beyaz unu vucut anında kana karıştırıp harcamanı beklerken,harcamaz isen yağa çeviriyor, komplex besinlerde ise posasını ayrımak için verdiği uğraş hem sindirim sistemini daha uzun süre çalıştırarak extra kalori harcatıyor, hem vucudun daha ağır ve homojen beslemesini, hem de gün boyu besinsiz kalmasını engelleyerek insülün dengesini koruyor. Sporcular gece gündüz Yulaf ve Lor peynirini bu yüzden yiyorlar.

Bu bilgileri de aklımda tutayım inşallah.

Biraz dağınık ve karışık oldu ama aklıma geleni yazdım, başarılar tekrar, Allah muvaffak etsin :D

Usta öyle şeyler yazmışsın ki biraz gözüm korktu.

55e96533e313adc6287c7041f80256ea.gif

alanyali07

Kıdemli Üye
2008 de yaptığım rejimde 3 ay gibi kısa bir sürede 102 kilodan 79 kiloya inmiştim.

.
Dost acı söyler demişler, o rejimde uyguladıklarını bu rejimde yapmakta zorlanabilirsin ve kilo verme hızını bu yapacağında bulamayabilirsin..Çünkü 7 yıl geçmiş metabolizma faaliyeti çok başka..
ayrıca muhtemelen değil kesinlikle insülin direncin de kuvvetlenmiştir..Bu da senin ayağına takılacaktır..
Yani yeme isteğin eskisinden daha güçlenmiştir,ve diyete dayanman devamını sağlaman daha zor olacaktır..
Ben de senin gibi sanırım 2008 de epey bi zayıflamıştım..bu sene tekrar aynı diyete gireyim dedim..olmadı..araştırdım birçok sebebi varmış yukarda saydıklarım bir kısmı..
O sebepten ayrı bir zayıflama yöntemi denemen gerekebilir..
Ben Dukan diyetini yaptım, 2,5 ayda 13 kilo kadar verdim şuan istediğim kilodayım..Sana da tavsiye ederim :)

ayrıca kilo vermekten çok onu korumak daha mühimdir..çok hızlı da kilo verme gayretinde olma..2008de çok hızlı kilo vermişsin,bu metabolizmanı yıpratmıştır..kısa sürede almışsındır muhtemelen kilo..

Ebu Computer

Kıdemli Üye
2008de çok hızlı kilo vermişsin,bu metabolizmanı yıpratmıştır..kısa sürede almışsındır muhtemelen kilo..

2008 de bol egzersiz yaptım.

Hemen hemen her gün yada gün aşırı 2 Km kadar yüzüyordum.

Sonrasında kiloyu birden almadım. Yıllar içinde yavaş yavaş önce 84 lere sonra 89 sonra 92 sonra 97 sonra 102 derken 106 ya dayandık.

Dediğiniz gibi asıl önemli olan kilo verdikten sonra ulaşılan kiloyu korumak.

Selam ve dua ile...

spesifik

آزادی قید و بند
aklıma ne geldi @derencim
tahterevallinin bir ucuna senle ben otursak diğer ucuna da syn @Ebu Computer
biz seninle havada kalacağız :)
en iyisi ben üç kilo vereyim bir kilo elma ile bir kilo mandalina alalım
havalı havalı yiyelim sonra ne dersin :)

Not : Belki hırs olur biji MÇD :)

Yahayy

Kıdemli Üye
Süper...
Delta Vinl Dumble herhalde :)

Üstad eğer Dumble çalıştığın bölgeye göre hafif kalıyorsa, ki ölçüsü şöyle olması lâzım, çalıştığın Dumble ile yaptığın hareketin en fazla 12.tekrarı kolunu zorlayacak kadar, son harekette de artık hareket formunu bozacak kadar seni yorması, ağır olması lâzım Dambılın. Bunun nedeni de beyne kasların kaldıramayacağı kadar yük yüklendiği mesajı verip, gücünden fazla zorlanan kasdaki yırtılmaları onarması için protein depolarından fazladan besin göndermesi ve kasın eskisinden daha fazla hacim inşa edilerek onarılmasını sağlamak. Hipertrofi dedikleri kas kütlesini artırma fili bu oluyor. Minimum 6 -12 tekrar arası ve en az 3 set tekrar gerekiyor hipertrofiyi başlatmak için
Yani özetle dumble hafif kalırsa ve çok fazla tekrar çıkarabiliyorsan o ağırlık çalışması değil, yüzme gibi cardio ya da dayanıklılık antremanına girer ki, bu fiiller Hipertrofi yani kas büyümesi yerine tam tersi doğru da beslenilmediğinde, o fiil yapılırken yeterli karbonhidrat vs vucutta yoksa kasları enerjiye çevirerek cevap vermesine yani küçülmeye neden olur, bu da kilo vermedir ama resmen kendi kendini yemek gibi bir şey ilk hedef yağları yakmak olmalı.

Yüzme mükemmel bir spor, ama doğru beslenme ve ağırlık çalışması ile birlikte yapılması gerek, beslenmeden aşırı yüzdüğümde hoca vucuduna işkence ediyorsun demişti, böyle kilo verilir ama eriyerek verilir demişti. Prof yüzücüler de mesela kas eritmemek için sürekli antreman öncesinde ve sırasında aşırı karbonhidratlı beslenirler, hatta Çikolatalı whey protein takviyeli sütler, protein barlar falan yerler ki erimesinler, yoksa kemiklerine yapışır derileri :) artı ağırlık antremanı da yapıyorlar, dopru beslenmeyenler prof da olsa vücutlarından belli oluyor mesela artık fit vucuttan çıkıp ektomorf dedikleri çelimsiz tipe kayıyor, tabi aslında kaslar çok ince dolulukta olduğu için Bruce Lee gibi kaşık kadar ama herkül kadar güçlü ve dayanıklı oluyorlar:)

Üstad gel bizim spor salonuna hem bana da ağırlık Badisi lazım, ağır presslere girerken set dinlenmelerinde badiler karşılıklı çalışıyorlar, birlikte Program yapıyorlar. Hem yüzme de var mis gibi, 1 saat yüzme antremanı yaparız. :)

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Yüzme mükemmel bir spor, ama doğru beslenme ve ağırlık çalışması ile birlikte yapılması gerek, beslenmeden aşırı yüzdüğümde hoca vucuduna işkence ediyorsun demişti, böyle kilo verilir ama eriyerek verilir demişti. Prof yüzücüler de mesela kas eritmemek için sürekli antreman öncesinde ve sırasında aşırı karbonhidratlı beslenirler, hatta Çikolatalı whey protein takviyeli sütler, protein barlar falan yerler ki erimesinler, yoksa kemiklerine yapışır derileri :)

Bu yazdıklarınız çok doğru.

Michael Phelps günde 12000 kalori tüketiyor.

Bunu da en basit yol olan pizza ile yapıyor.

Adam yinede bir deri bir kemik gibi.

mps.jpg