Gülen : Kim Paralelse Allah Belasını Versin

alanyali07

Kıdemli Üye
Güzel kardeşim diyelim ki sen birinin hırsızlık yaptığını görüyorsun ve bunu belgeliyorsun ama o anda bunu açıklamıyorsun ve ilerde işime yarayabilir diyerekten bu belgeleri saklıyorsun. Ne zaman ki o hırsız senin evinin önünde de dolaşmaya başlayınca adamı polise şikayet ediyorsun. Bu durumda senin hırsız kadar suçun var mı Allah indinde?
aynen evet o hırsız kadar suçu olur ? amma sen asıl hırsıza hiçbirşey yapmazsan "hırsız kadar suçu var" dediğine yaparsan bunun adı ne olur ? hadisteki zenginleri kayırmaya girer mi Allah indinde ?

ramazan_17

Yasaklı
aynen evet o hırsız kadar suçu olur ? amma sen asıl hırsıza hiçbirşey yapmazsan "hırsız kadar suçu var" dediğine yaparsan bunun adı ne olur ? hadisteki zenginleri kayırmaya girer mi Allah indinde ?

alanyalı geç bunları geççç..hırsızlıkmış..derdiniz hırsılık değildi, ah bi hükümeti düşürseydiniz ahh..ama nasip olmadı rezil oldunuz elhamdilillah...

alanyali07

Kıdemli Üye
alanyalı geç bunları geççç..hırsızlıkmış..derdiniz hırsılık değildi, ah bi hükümeti düşürseydiniz ahh..ama nasip olmadı rezil oldunuz elhamdilillah...
ramazan sen de geç bunları..sizin de derdiniz paralel felan değil, amacınız hırsızlıklarınızı örtmek..keşke rezil olabilseydiniz derdim ama o yüz yok ki utanacak..

lafons7275

Kıdemli Üye

Girer tabiii.

Bana dikkat ettiysen ben hiçbir zaman hırsız bizden ise görmezden gelelim demedim. Ama hırsıza ceza kesmesi için daha büyük hırsızları da göreve getirmek akıl karı mıdır?

AKP yi kaldırıp bu ülkeye CHP yi getirmek sence iyi mi?

ramazan_17

Yasaklı
ramazan sen de geç bunları..sizin de derdiniz paralel felan değil, amacınız hırsızlıklarınızı örtmek..keşke rezil olabilseydiniz derdim ama o yüz yok ki utanacak..

hani binde birini tanımıyordunuz=??? ne oldu..polisler tutuklanınca tvleriniz avukatlarınız ablalarınız abileriniz mahkeme kapılarında yatmaya başladı..ah siz varyaaa...

kilicarslan

Kıdemli Üye
öteki baslikta da söylemisler ya, bir beddua da israile bekliyoruz.

Burdan istekte bulunuyorum, tahminimce ayni istegi tekrarlayanlar vardir mutlaka, burdan Fethullah Hoca´ya ulastirin bir zahmet!

ramazan_17

Yasaklı
paralelci hainler, israil köleleri, kabusunuz geliyorrr....

alanyali07

Kıdemli Üye
Girer tabiii.

Bana dikkat ettiysen ben hiçbir zaman hırsız bizden ise görmezden gelelim demedim. Ama hırsıza ceza kesmesi için daha büyük hırsızları da göreve getirmek akıl karı mıdır?

bana da dikkat ettiysen cemaati de akpyi körü körüne savunmam..cemaati de eleştiririm,cemaatçiler bana kızar..akpyi de eleştiririm akpliler kızar ..
cemaatin en büyük yanlışlarından birisi CHPyi açıktan desteklemeleri oy vermeleridir,o zaman da çok cemaatçi arkadaşa söyledim..
daha büyük hırsızlardan hesap sormayı hırsızlara bırakmak akıl karı mı ?
düşünürken lütfen her yönlü düşünelim..
fakat şuanda ortadaki durum hadiste vurgulanan nüfuzlu kişilerin hırsız rüşvet gibi durumlarda hemen salıverilmesi ve çok büyük bir vebal diye düşünüyorum..

alanyali07

Kıdemli Üye
hani binde birini tanımıyordunuz=??? ne oldu..polisler tutuklanınca tvleriniz avukatlarınız ablalarınız abileriniz mahkeme kapılarında yatmaya başladı..ah siz varyaaa...
noldu hani tapeler montajdı..dinlendiiik,dinlemişleeeer,başbakanı bakanları,dış işleri toplantısını dinlemişleeer diye suçlamak bağırmak nasıl bir aymazlıktır..ahh siz var ya sizz :D
aslında o dinlemelerden suçlayarak akp kendi kafasına sıkıyor farkında değil ,değilsiniz :)

lafons7275

Kıdemli Üye
Girer tabiii.

@alanyali07 ayrıca sen Peygamberimizin sav. hadislerine iman eden birisin. Bir hadisinde Efendimiz sav. ne buyuruyor: "

İmam-ı Müslim nakediyor:

....Abdurrahman b. Abdi Rabbi’l Kabe şöyle dedi: Kabe mescidine girdim, bir de baktım ki, Abdullah b. Amr b.As, Kabe’nin gölgesinde oturmuş, etrafında da insanlar toplanmışlardı. Yanlarına gelip Abdullah’ın yanıbaşına oturdum. Bu sırada Abdullah şöyle dedi: “Biz Rasulullah ile beraber bir seferde iken bir yerde konakladık, kimimiz çadırını düzeltiyor, kimimiz ok atışı yapıyor, kimimiz de kendi yerinde hayvanı ile meşgul oluyordu. Derken birden bire Raesulllah’ın müezzini “Haydin namaza!” diye nida etti. Hemen Resulluh’ın yanına toplandık. Şöyle buyurdu: “Benden önceki her peygambere, ümmetine, onların lehine olacağını bildiği hayırlı şeylere delalet etmek; aleyhlerine olacağını bildiği şeyleri de fenalığını haber vermek boynunun borcu olmuştur. Şu sizin ümmetinize gelince, onun afiyeti(yani selamet, istikamet ve birliği) ilk kuşaklarına kılındı. Son kuşaklarına da belalar ve hoşlanmayacağınız birçok kötü işler isabet edecektir. Arka arkaya öyle fitneler gelecek ki, sonra gelen bir öncekini aratacak. O zaman mü’min şöyle diyecek: “İşte bu fitne beni helak edecek.” Sonra o fitne kaybolup gider ve bir başkası gelir. Bu defa mümin kul: “İşte budur, budur beni helak edecek olan!” der. Artık her kim ateşten uzak durup cennete girmek isterse ölümü ona, Allah’a ve ahiret gününe iman ettiği halde gelsin ve insanlara, kendisine yapılmasını arzu ettiği şeyi yapsın. Her kim bir imama(devlet başkanına) biat edip de elini eli üzerine koymuş ve ona doğru ve halis bir niyetle söz vermişse, gücü yettiği derecede o imama itaat etsin. Eğer diğer bir imam yani, devlet başkanı çıkıp da birincisi ile çekişirse, ikincisinin boynunu vurunuz!”

Ravi der ki:
“Ben Abdullah’a daha da yaklaşarak: “Allah aşkın! Sen bunları Resulullah’tan mı işittin?” dedim. Bunun üzerine Abdullah iki elini kulaklarına ve kalbine doğru uzatarak: “Bunları iki kulağım işitti ve kalbim de olduğu gibi belleyip muhafaza etti”, dedi. Ben ona: “Şu amca oğlun Muaviye, bizlere haksız kazanç, yememizi ve haramla kendi kendimizi mahvetmemizi emrediyor. Halbuki yüce Allah: ‘Ey iman edenler! Karşılıklı rızaya dayanan ticaret olması hali müstesna, mallarınızı, haksız ve haram yollarla aranızda yemeyin ve kendinizi böylece mahvetmeyin. İyi bilin ki, Allah sizlere karşı çok merhametlidir.(Nisa,29) buyuruyor” dedim. Biraz sustuktan sonra: “Allah’a itaati emreden hususlarda ona itaat et, Allah’a isyanı telkin eden hususlarda da ona asi ol” dedi.

ramazan_17

Yasaklı
noldu hani tapeler montajdı..dinlendiiik,dinlemişleeeer,başbakanı bakanları,dış işleri toplantısını dinlemişleeer diye suçlamak bağırmak nasıl bir aymazlıktır..ahh siz var ya sizz :D
aslında o dinlemelerden suçlayarak akp kendi kafasına sıkıyor farkında değil ,değilsiniz :)

yürü get..başbakanı dinlemişsiniz, en mahrem bilgileri dinlemişsiniz o kayıtlarla oynamışsınız montaj felan sonrada başbakan hırsızlık yapmışmış...israil ajanları sizi..

fakiri

Kıdemli Üye
ben ne zaman tayyip beni kurtaracak dedim??? beni ALLAH CC başka kimse kurtaramaz.. etrafına bak bakalım erdoğan kadar müslümanlara zulme karşı çıkan hangi lider var??? aklını kullan hocam..

Hem beni Allah'tan başka kimse kurtarmaz diyorsun, hem de Tayyip diyorsun !
Bu iki söyleminden birisinde kazipsin !
Biz bu sayfalarda vaktiyle ve zamanınında yıllar önce Tayyip Bey'in hatalarından bahsederken Diyalogçularla ve Süleymancılarla yola çıkamasının çok yanlış olduğunu söylemiştik ! Zaman bizi diyalogçular konusunda ne kadar haklı çıkardığını herkes gördü... Ancak, Süleymancılar denilen gurup, tehlike bakımından asla diyalogçulardan aşağı değildirler. Hiç kimse bunlardan bahsetmiyor.
Maalesef Tayyip Bey de bu konuda çok deneyimsiz ve acemi !
Zamanı gelince, herkesle görüşeceğiz !

alanyali07

Kıdemli Üye
. Biraz sustuktan sonra: “Allah’a itaati emreden hususlarda ona itaat et, Allah’a isyanı telkin eden hususlarda da ona asi ol” dedi.
Hadiste dikkate vermek istediğin mavi kısım mı yeşil kısım mı ?
zaten emire itaatin ölçüsü budur..
yoksa yanlış işlerine göz yum,yanlış işlerine doğruymuş gibi bak denmiyor değil mi ?

lafons7275

Kıdemli Üye
bana da dikkat ettiysen cemaati de akpyi körü körüne savunmam..cemaati de eleştiririm,cemaatçiler bana kızar..akpyi de eleştiririm akpliler kızar ..
cemaatin en büyük yanlışlarından birisi CHPyi açıktan desteklemeleri oy vermeleridir,

Peki doğru olan neydi?

Sen o dönem kime oy verdin?

Veya sağduyun kime oy vermeni söyledi?

ramazan_17

Yasaklı
Hem beni Allah'tan başka kimse kurtarmaz diyorsun, hem de Tayyip diyorsun !
Bu iki söyleminden birisinde kazipsin !
Biz bu sayfalarda vaktiyle ve zamanınında yıllar önce Tayyip Bey'in hatalarından bahsederken Diyalogçularla ve Süleymancılarla yola çıkamasının çok yanlış olduğunu smylemiştik ! Zaman bizi diyalogçular konusunda ne kadar haklı çıkardığını herkes gördü... Ancak, Süleymancılar denilen gurup, tehlike bakımından asla diyalogçulardan aşağı değildirler. Hiç kimse bunlardan bahsetmiyor.
Maalesef Tayyip Bey de bu konuda çok deneyimsiz ve acemi !
Zamanı gelince, herkesle görüşeceğiz !

hatasız kul olmaz hocam...tayyibinde hatası vardır..sen tayyibi destekle rahat ol...:)

lafons7275

Kıdemli Üye
Hadiste dikkate vermek istediğin mavi kısım mı yeşil kısım mı ?
zaten emire itaatin ölçüsü budur..
yoksa yanlış işlerine göz yum,yanlış işlerine doğruymuş gibi bak denmiyor değil mi ?

Dikkatini vermeni istediğim kısım hepsi.

En önemlisi ise

Arka arkaya öyle fitneler gelecek ki, sonra gelen bir öncekini aratacak.

alanyalı kardeşim, mehdi as. gelene kadar İslam gün be gün daha kötüye kötüye kötüye gidecek.

Düzelmesini istedikçe Tayyipin yerine daha kötüsü gelecek. Sadece bunu anla.

alanyali07

Kıdemli Üye
yürü get..başbakanı dinlemişsiniz, en mahrem bilgileri dinlemişsiniz o kayıtlarla oynamışsınız montaj felan sonrada başbakan hırsızlık yapmışmış...israil ajanları sizi..
çevir kazı yanmasın, işinize geldiği zaman "dinlediniz" de, ama o dinlemelerde sizi ele veren bilgiler ortaya çıkınca "montaaajjj" de..uyanık sporlar sizi..
oynayacak olan niye dinlesin..birsürü konuşmalar zaten var tvlerde,alır tv konuşmasını oynar..
ama hayır başbakan ve hükümet de biliyor o konuşmaların gerçek olduğunu ve o sebepten dinlendiklerinden emin uyanık..
hatta başbakan kriptolu telefonları bile dinlemişler diyor..dinlemeler gerçek olmasa kriptolu telefonlardan yaptığı konuşmalar olduğunu nerden bilecek ?
ahha sizi varya çok fena uyutuyorlar..
İran ajanları sizi,israile petrol taşı filistinleri vursunlar, kripto israil ajanları sizi..
(bunları senin ithamlarına karşılık yazıyorum, nasıl cuk oturuyor değil mi)

ramazan_17

Yasaklı
çevir kazı yanmasın, işinize geldiği zaman "dinlediniz" de, ama o dinlemelerde sizi ele veren bilgiler ortaya çıkınca "montaaajjj" de..uyanık sporlar sizi..
oynayacak olan niye dinlesin..birsürü konuşmalar zaten var tvlerde,alır tv konuşmasını oynar..
ama hayır başbakan ve hükümet de biliyor o konuşmaların gerçek olduğunu ve o sebepten dinlendiklerinden emin uyanık..
hatta başbakan kriptolu telefonları bile dinlemişler diyor..dinlemeler gerçek olmasa kriptolu telefonlardan yaptığı konuşmalar olduğunu nerden bilecek ?
ahha sizi varya çok fena uyutuyorlar..
İran ajanları sizi,israile petrol taşı filistinleri vursunlar, kripto israil ajanları sizi..
(bunları senin ithamlarına karşılık yazıyorum, nasıl cuk oturuyor değil mi)

telefonla konuşmak tv ile konuşmak aynı şeymi?? sesleri aynımı?? olum f.gülen size haşhaş mı verdi..beyinleriniz uyuşmuş...cumhurbaşkanını niye dinlediniz, mit başkanını niye dinlediniz, yüzlerce gazeteciyi niye dinlediniz?? memleketin yarısını dinlemişsiniz..niye??? ben söyleyim zamanı geldiği zaman ŞANTAj yapmak için..nasıl cuk diye oturdumu????

DESIFRE

Yasaklı
ve Bunlara 12 Yil Göz Yumanlarinda Allah Belasini Versin Amiiin