İsraile Otorite Denmesine Karşı Olanlara Cevaplar

ORHANCAN

Ordinaryus
Düşünce yapım her zaman ortada
1873 yılında Bitlis'in Nurs köyünde doğdu. Nursi ismi bu köye izafeten kendisinin soyadı olarak kullanılmaktadır. Kısa bir süre Molla Mehmet Emin'den ders almış, düzenli bir eğitim görmemiş, görememiştir.

Eğer ismi geçen Molla Mehmet Emin Er hoca ise... anlatılan vakıa ve durum tam tersi yaşanmıştır...

Yani Molla Mehmet Emin Er hoca, Isparta'ya Bediüzzamana ziyarete gitmiştir..

Bediüzzamandan istifade etmek için bulunduğu yerden çok büyük zahmetlerle yola çıkmıştır...ders vermek amacıyla değildir.. ve Bediüzzamanda kendisinden ders almamıştır ki görüşmelerinde sadece şeyh değil şeyhin halifesi durumunda olduğunu hatırlıyorum..

bu konuda kendi sitesinde bilgiler olduğu gibi bulabilirsem mülakatlarını da alarak ayrı bir konuda fikir alış verişinde bulunalım inşaallah...

doğru ve bilgi tek bir tanedir.. ulaşarak düşünce ve fikirlerimizi revize edelim inşaallah Ulvi hocam...

ulvi

Doçent

Eğer ismi geçen Molla Mehmet Emin Er hoca ise... anlatılan vakıa ve durum tam tersi yaşanmıştır...

Yani Molla Mehmet Emin Er hoca, Isparta'ya Bediüzzamana ziyarete gitmiştir..

Bediüzzamandan istifade etmek için bulunduğu yerden çok büyük zahmetlerle yola çıkmıştır...ders vermek amacıyla değildir.. ve Bediüzzamanda kendisinden ders almamıştır ki görüşmelerinde sadece şeyh değil şeyhin halifesi durumunda olduğunu hatırlıyorum..

bu konuda kendi sitesinde bilgiler olduğu gibi bulabilirsem mülakatlarını da alarak ayrı bir konuda fikir alış verişinde bulunalım inşaallah...

doğru ve bilgi tek bir tanedir.. ulaşarak düşünce ve fikirlerimizi revize edelim inşaallah Ulvi hocam...

Allah Razı Olsun kardeşim İnşaAllah, çünkü benim bildiğim kadarıyla Hocası yok ( Tabi En Doğrusunu Allah Bilir )

Eğer Hocası varsa bende öğrenmiş olurum ve yanlış bilgiden kurtulmuş olurum, bu itibari ilede bir teşekkür borçlanırım

Allah Razı Olsun kardeşim

agbi

Yasaklı
Allah Razı Olsun kardeşim İnşaAllah, çünkü benim bildiğim kadarıyla Hocası yok ( Tabi En Doğrusunu Allah Bilir )

Eğer Hocası varsa bende öğrenmiş olurum ve yanlış bilgiden kurtulmuş olurum, bu itibari ilede bir teşekkür borçlanırım

Bir mesajında kendinizi Hoca diye tanıttırdınız yaaaa

Nasıl Bilmezsiniz

İslam da EN ÖNEMLİ HUSUS EMİN olduğunu dile getireceksin EMİN OLMADIKLARI nı değil.

ÖMCE TEMEL i bil İSLAM ın temelini bil.

Sonrada Bedüzzaman a göre o küçücük aklınla mincik aklınla

BEDÜÜZAMAN ı eleştir

SİZ KİMSİNİZ ki İslam alimlerin İTTİFAK içinde kabul ettiği BEDÜZZAMAN hakkında fikir yürütürsünüz.

ulvi

Doçent
Bir mesajında kendinizi Hoca diye tanıttırdınız yaaaa

Nasıl Bilmezsiniz

İslam da EN ÖNEMLİ HUSUS EMİN olduğunu dile getireceksin EMİN OLMADIKLARI nı değil.

ÖMCE TEMEL i bil İSLAM ın temelini bil.

Sonrada Bedüzzaman a göre o küçücük aklınla mincik aklınla

BEDÜÜZAMAN ı eleştir

SİZ KİMSİNİZ ki İslam alimlerin İTTİFAK içinde kabul ettiği BEDÜZZAMAN hakkında fikir yürütürsünüz.

Bana bak fitne fücur kaynağı abi denilen kardeş, önce Hoca diye tanıttırdığım linki bir ver

Allah 'mıdırki kul herşeyi bilecek, Allah 'tan Başka bildiğinden Emin Olabilenmi Var dünyada

Madem öyle Mezhep İmamları bile niye farklı Namazda

İslam 'ı öğren önce Allah Nedir Kul Nedir

Sonra Fitneyi Bırak Adam öldürmekten büyük günahtır

Küçücük akıl sende var ceviz kabuğunu doldurmaz, İlimden haberin yok aklın yazılanı almaz

Bana said nursinin ilminin adını bir yaz hele, Diğer Tefsirlerle kendi Tefsirini karşılaştır hele

Benmi kimim Muhyiddini Arabi, Mevlana Celalettin Rumi inanmazsan sor Onlara, zaten soramıyorsan onlara adama derler ukala

Dahada inanmadın sor said nursine, biz kırk kişiyiz kırkımızda birbirimizi biliriz elbette

Boşuna çırpınmayın hırıstiyan alemin nihayetidir, misyonerler ne kadar çırpınsa boşuna sonları elzemdir

Benim aklımı senmi, ölçtün sen kimsin birader, aklın olsa böyle yırtık don misali sıçramazsdın ortaya

ulvi

Doçent
kendisini hoca sanıyor:)

İstihare yapsan, ama anlayışın bu kadar azken :))))))))

Forumun İmamı Peygamber Efendşmşz ve Asrı Saadettir
BismillahirRahmanirRahim Formun İmamı Peygamber Efendimiz ve Asrı saadet 'tir. Tüm üyelerimiz lütfen bunu böyle kabul etsin. Ne ulviyi İmam bilsin nede başka bir forum üyesini. Yazılan herşeyi Asrı Saadet 'le karşılaştırsın uymayan varsa kabul etmesin karşı çıksın. Bizlerde İmam Olarak Peygamber Efendimiz ve Asrı Saadet 'i seçtik sadece Onlara uymaya çalışan aciz insanlarız. Hatalarımız elbette vardır ve olacaktırda. Onun için Asıl Olana Uyun ve Biat Edin Peygamber Efendimiz ve Asrı Saadet Kapısına Müracat edin Rab 'bim BU Durumu hepimize Nasip Etsin Amin.

Nedense bazı üyeler birbirinin tıpkısının aynısı biri gidiyor diğeri geliyor :)))))

agbi

Yasaklı
Bana bak fitne fücur kaynağı abi denilen kardeş, önce Hoca diye tanıttırdığım linki bir ver

Allah 'mıdırki kul herşeyi bilecek, Allah 'tan Başka bildiğinden Emin Olabilenmi Var dünyada

Madem öyle Mezhep İmamları bile niye farklı Namazda

İslam 'ı öğren önce Allah Nedir Kul Nedir

Sonra Fitneyi Bırak Adam öldürmekten büyük günahtır

Küçücük akıl sende var ceviz kabuğunu doldurmaz, İlimden haberin yok aklın yazılanı almaz

Bana said nursinin ilminin adını bir yaz hele, Diğer Tefsirlerle kendi Tefsirini karşılaştır hele

Benmi kimim Muhyiddini Arabi, Mevlana Celalettin Rumi inanmazsan sor Onlara, zaten soramıyorsan onlara adama derler ukala

Dahada inanmadın sor said nursine, biz kırk kişiyiz kırkımızda birbirimizi biliriz elbette

Boşuna çırpınmayın hırıstiyan alemin nihayetidir, misyonerler ne kadar çırpınsa boşuna sonları elzemdir

Benim aklımı senmi, ölçtün sen kimsin birader, aklın olsa böyle yırtık don misali sıçramazsdın ortaya

Siz renginizi belli ettiniz

Ufacık Mini Mini aklınızla BEDÜZZAMAN ı yarfgıladınız

MÜRŞİDİ OLMAYAN ın MÜRŞİDİ ŞEYTAN dır sözünü Bedüzzaman için söylediniz YALANMI ?

agbi

Yasaklı

Said Nursi sadece bir ilhamidir ilhamla aldığı bilgileri Risalei Nur Olarak lanse etmişki bunuda ilhamı istemiş bir zattır

İyide ilhamın kökü nerdendir

Pir Abdulkadir Geylani Hazretleri 'nin Sözü Var

Mürşidi olmuyanın mürşidi şeytandır

Peki Said Nursi denilem zatı muhteremin Mürşidi kimdir ))))))

bU SÖZLERİN AKTARILDIĞI DÜŞÜNCELER SİZE AİT DEĞİLMİ ?

ulvi

Doçent
Siz renginizi belli ettiniz

Ufacık Mini Mini aklınızla BEDÜZZAMAN ı yarfgıladınız

MÜRŞİDİ OLMAYAN ın MÜRŞİDİ ŞEYTAN dır sözünü Bedüzzaman için söylediniz YALANMI ?

Rengimi belli etmeye ihtiyacım yoktur rengim her zaman ortadadır Allah 'a Şükür, ne yılan gibi sinsice hareket ederim, nede yalana ihtiyaç duyarım. Bediu zaman Hakkında açıklamamı önceki mesajlarda yapmıştım, ara bul ordan oku öğren

Ufacık mini aklunla lafına gelince Mümin aynadır bakan kendini görür Hadisi Şerif

Aklım ufakmı yoksa senden ve hizmetine girdiğin hırıstiyanların tamamından büyükmü bediizamandan sor

Zaten soramıyorsan eğer, hiç beddizamanı savunuyor gözükme kimseye :))))))

ulvi

Doçent
Said Nursi sadece bir ilhamidir ilhamla aldığı bilgileri Risalei Nur Olarak lanse etmişki bunuda ilhamı istemiş bir zattır

İyide ilhamın kökü nerdendir

Pir Abdulkadir Geylani Hazretleri 'nin Sözü Var

Mürşidi olmuyanın mürşidi şeytandır

Peki Said Nursi denilem zatı muhteremin Mürşidi kimdir ))))))

bU SÖZLERİN AKTARILDIĞI DÜŞÜNCELER SİZE AİT DEĞİLMİ ?

Bana ait ne olacak, beddi zamanın aldığı ilhamın bana Allah 'tan Olduğunu ispatla, kimi getireceksin Allah 'ımı ispata Haşa

Akla bak mantığa bak Tövbe Estağfirullah

sen kimsinki kişileri kutsallaştırıda İslami değer yargılarının önüne geçirmeye çalışırsın

Allah Resulü 'nin halifeleri bile yanlış yaparsam diye Tabilerine Sorarken sen kimsinki İslam Milletlerini koyunlaştırmaya kalkarsın

Kardeş sana bir sır

hırıstiyan hakimiyeti son bulacak, boşuna didinme akıllı dur

agbi

Yasaklı
Rengimi belli etmeye ihtiyacım yoktur rengim her zaman ortadadır Allah 'a Şükür, ne yılan gibi sinsice hareket ederim, nede yalana ihtiyaç duyarım. Bediu zaman Hakkında açıklamamı önceki mesajlarda yapmıştım, ara bul ordan oku öğren

Ufacık mini aklunla lafına gelince Mümin aynadır bakan kendini görür Hadisi Şerif

Aklım ufakmı yoksa senden ve hizmetine girdiğin hırıstiyanların tamamından büyükmü bediizamandan sor

Zaten soramıyorsan eğer, hiç beddizamanı savunuyor gözükme kimseye :))))))

YAZDIĞINIZ ORTADA

MÜRŞİDİ OLMAYAN ın MÜRŞİDİ ŞEYTAN dır

ve

BEDÜZZAMAN ın mürşidi olmadığını beyan ettiniz

YALAN mı ?

ulvi

Doçent
YAZDIĞINIZ ORTADA

MÜRŞİDİ OLMAYAN ın MÜRŞİDİ ŞEYTAN dır

ve

BEDÜZZAMAN ın mürşidi olmadığını beyan ettiniz

YALAN mı ?

Evet beyan ettim ortada varsa mürşidi ispatla

Bana birde ispatlaki gelen ilhamın Allah 'tan Olduğunui görelim Din 'i Bilginin ne kadar olduğunu

agbi

Yasaklı
Evet beyan ettim ortada varsa mürşidi ispatla

Bana birde ispatlaki gelen ilhamın Allah 'tan Olduğunui görelim Din 'i Bilginin ne kadar olduğunu

Demekki Bedüzzaman Risaleleri yazarken yanında idiniz İlham ın ALLAH tan gelmediğini İDDİA ediyorsunuz.

Mürşidi olmayan söznü dile getirmenizle Bedüzzaman a o ilhamı haşa ŞEYTAN ın verdiğinimi demek istiyorsunuz.

ALLAH cc size Hidayet versin.

Şimdi Forum dan çıkıyorum Yarın size DOĞRU YOL u bulmanız için TOPLUM ca kabul edilmiş O zamanın ve Bu Zamanın islam alimlerinin Bedüzzaman hakkında beyanlarını getireceğim.

ALLAH ım Yanında bulunmadığım bir kişi yi yargılamaktan sana sığınırım.

SİZ KİMSİNİZ ?

MÜRŞİDİNİZ KİM ?

ulvi

Doçent
Demekki Bedüzzaman Risaleleri yazarken yanında idiniz İlham ın ALLAH tan gelmediğini İDDİA ediyorsunuz.

Mürşidi olmayan söznü dile getirmenizle Bedüzzaman a o ilhamı haşa ŞEYTAN ın verdiğinimi demek istiyorsunuz.

ALLAH cc size Hidayet versin.

Şimdi Forum dan çıkıyorum Yarın size DOĞRU YOL u bulmanız için TOPLUM ca kabul edilmiş O zamanın ve Bu Zamanın islam alimlerinin Bedüzzaman hakkında beyanlarını getireceğim.

ALLAH ım Yanında bulunmadığım bir kişi yi yargılamaktan sana sığınırım.

SİZ KİMSİNİZ ?

MÜRŞİDİNİZ KİM ?

Yanında olsaydım İlhamı Veren Allah 'ımı Görürdüm Haşa, ne alaksı var yanında olmak yada olmamak. Mesele bu değilki

Allah hepimize Hidayet Versin Amin

Benmi Hatip Ulvi Alptürk 'üm Allah 'ın aciz kulu :))))))))

Boşver mürşidin kim sorusunu, fitne çıkarman için eline değer vermem asla

paki sen yanındamıydın Risalelleri yazarken beddizamanda ilhamın Allah 'tan geldiğini söyleyebiliyorsun

Yanındaydında ilhamı veren Allah 'ımı gördün Haşa

Allah !ım yanında olmadığım insana şahit olmaktan sana sığınırım ya Rab 'bim desen biraz da

Yarın İnşaAllah yazılarını bekliyorum, ama ortamda fitne çıkarmaya kalktın bunu asla unutmuyorum

agbi

Yasaklı
Yanında olsaydım İlhamı Veren Allah 'ımı Görürdüm Haşa, ne alaksı var yanında olmak yada olmamak. Mesele bu değilki

paki sen yanındamıydın Risalelleri yazarken beddizamanda ilhamın Allah 'tan geldiğini söyleyebiliyorsun

Allah !ım yanında olmadığım insana şahit olmaktan sana sığınırım ya Rab 'bim desen biraz da

Yarın İnşaAllah yazılarını bekliyorum, ama ortamda fitne çıkarmaya kalktın bunu asla unutmuyorum

İDDİANIZ Bedüzzaman a ilham veren in ALLAH olmadığı ve İspat istiyorsunuz bu iddianızı yaparkende MÜRŞİD i olmayanın MÜRŞİDİ ŞEYTAN dır düşüncesini öne sürüyorsunuz.

Bu düşünceleriniz birbiri ile bağlantılı olduğundan İDDİANIZ ÇOK AÇIK

Bende size şöyle cevap verdim İLHAM gelirken BEDÜZZAMANIN yanında mı idiniz bende yanında değildim ve delil olarak Toplumca Kabul edilmiş kişilerin İslam düşünürlerin Üstad hakkında beyanlarını getireceğim dedim.

AYRICA Mürşidinizi açıklamakla akıllarda soru işareti bırakıyorsunuz kişileri SUİZAN a yönlendiriyorsunuz İNSAN MÜRŞİD ini açıklamamaktan dolayı RAHATSIZ olmazmı ? ki ben sizin MÜRŞİDİNİZ olmadığınızı düşünüyorum.Benim Mürşidim O.N.TOPBAŞ efendi

Diğer konu da BEDÜZZAMAN ın M.Edsad Erbili Hz leri ile ilişkilerini bilmeyecek kadar da CAHİL siniz.

Evet size CAHİL diyorum BEDÜZZAMAN hakkında İlhamı ALLAH tan almıyan diye iddia eden e ne denir ?

BANA TOPLUM ca kabul edilmiş İslam Düşünürü , Alim in BEDÜZZAMAN hakkında NEGATİV bir düşüncesini getirebilirmisiniz ?

Kendinizi HATİP olarak belirtmişsiniz HATİP olabilirsiniz ama benim gözümde Bedüzzaman hakkında Boyundan büyük negatif düşünceleri olan bunları dile getiren CAHİL BİR HATİP ten başkası olamazsınız.

veri

Yasaklı
hocayı rahat bırak ağbi:)

agbi

Yasaklı

İDDİANIZ Bedüzzaman a ilham veren in ALLAH olmadığı ve İspat istiyorsunuz bu iddianızı yaparkende MÜRŞİD i olmayanın MÜRŞİDİ ŞEYTAN dır düşüncesini öne sürüyorsunuz.

Bende size şöyle cevap verdim İLHAM gelirken BEDÜZZAMANIN yanında mı idiniz bende yanında değildim ve delil olarak Toplumca Kabul edilmiş kişilerin İslam düşünürlerin Üstad hakkında beyanlarını getireceğim dedim.

AYRICA Mürşidinizi açıklamakla akıllarda soru işareti bırakıyorsunuz kişileri SUİZAN a yönlendiriyorsunuz İNSAN MÜRŞİD ini açıklamamaktan dolayı RAHATSIZ olmazmı ? ki ben sizin MÜRŞİDİNİZ olmadığınızı düşünüyorum.Benim Mürşidim O.N.TOPBAŞ efendi

Diğer konu da BEDÜZZAMAN ın M.Edsad Erbili Hz leri ile ilişkilerini bilmeyecek kadar da CAHİL siniz.

Evet size CAHİL diyorum BEDÜZZAMAN hakkında İlhamı ALLAH tan almıyan diye iddia eden e ne denir ?

BANA TOPLUM ca kabul edilmiş İslam Düşünürü , Alim in BEDÜZZAMAN hakkında NEGATİV bir düşüncesini getirebilirmisiniz ?

Kendinizi HATİP olarak belirtmişsiniz HATİP olabilirsiniz ama benim gözümde Bedüzzaman hakkında Boyundan büyük negatif düşünceleri olan bunları dile getiren CAHİL BİR HATİP ten başkası olamazsınız.

hocayı rahat bırak ağbi:)

Kendini Hoca ve Hatip olarak Forum a enjekte etmek isteyen Ulvi

SİYONİZMİN elindeki NEGATİV silahlardan biri TARİKAT ile NURCULAR arasına NEGATİV FİTNE sokmak isteyen biri

Kalkmış Bedüzamanın Mürşid i olmadığını bundan dolayıda mürşidi olmayanın Mürşidi ŞEYTAN dır benzetmesi yapmış birde utanmadan RİSALELERİN ilhamının ALLAH tan olmadığını İDDİA etmiş UTANMADAN dedim bak bunu yanlış söylemişim AHİRETİNİ DÜŞÜNMEYEN ZAVALLI biri diyecektim.ALLAH cc HİDAYET versin.Demek az olur ALLAH cc ISLAH etsin.

veri

Yasaklı
ulvi nin hocalığı
saadet in hocaları,
hadep in hocaları gibi ulvi de mhp hocacısı:)
seçimlik malzeme
pkk nın hocaları ne yapıyorsa (gülen in talebelerini yakıyorlar)
diğerleri daha kötü dinden aforoz ediyolar

ALLAH rızası nedir nasıl kazanırım ın peşinde olmak lazım...
başkalarında kusur bulmak la rıza kazanılmaz

ulvi

Doçent

Pişmiş aşa su katmaya çalışan cahil yukarıda sana beddizamanın M. Erbilli Hz ri Hakkında yazısını koydum orda diyorki M Erbilliye kardeşim hangi mürid mürşidine kardeşim der bana söyle

Sen ne topbaş efendiye bağlısın nede başkasına, sen fitne çıkarmaya çalışan bir insansın Fitne çıkarmak adam öldürmekten Büyük günahtır Hadisi Şerif

Ve ben bunu sana dedim aynısını yaptın yine

Senin amacın çıkaracağınız fitneye engel olabilecekleri provakite etmektir sen görevli bir provakatörsün ama aklı körsün

İlham Hakkında büyüklerin yazdıklarını bir oku ben sana bir iki gömlek bütük gelirim ömrünce fitneye maruz kalırsın akıllı ol

Bunu inanmazsan Şeyhine sor tabi senin şeyhinse :))))))

fitneden aklını alamamış zavallı artık bana yazma, ben sana dememişmiydim daha mönce

fitneniz sökmez uşağı olduğunuz amerika gider, boşuna çırpınma

sen değil feriştahı olsa buna engel olamaz asla

:)))))))))

Allah kimseyi fikir fakiri zavallı etmesin cahil

Kişilere kutsaliyet verip Allah 'tan Geldiğine Emin Olacakmış, Pir Abdulkadir Geylani 2nin bİle aldığı İlham yüzde doksan doğrudur denir cahil

Bilmiyorsan git oku öğren

Benim şeyhim yok evet ama Hocalarımın listesini vermiştim yardıomcın veri söylemedimi sana :)))))

ulvi

Doçent
Kendini Hoca ve Hatip olarak Forum a enjekte etmek isteyen Ulvi

SİYONİZMİN elindeki NEGATİV silahlardan biri TARİKAT ile NURCULAR arasına NEGATİV FİTNE sokmak isteyen biri

Kalkmış Bedüzamanın Mürşid i olmadığını bundan dolayıda mürşidi olmayanın Mürşidi ŞEYTAN dır benzetmesi yapmış birde utanmadan RİSALELERİN ilhamının ALLAH tan olmadığını İDDİA etmiş UTANMADAN dedim bak bunu yanlış söylemişim AHİRETİNİ DÜŞÜNMEYEN ZAVALLI biri diyecektim.ALLAH cc HİDAYET versin.Demek az olur ALLAH cc ISLAH etsin.

Ulan zavallı ben sen değilimki kendimi enjekteye ihtiyaç duyayım :)))

Kendine bak Mümin aynadır bakan kendini görür.Fitne sokmaya çalışan sensin yukarıda ortam sulh olmuşken ayağına basılmış gibi feryat etmenden belli :))))

İlhamın Allah 'tan Olduğuna garantin nedir saçmala bana Allah 'tan ispat getir, Allah 'tan ispat getiremezsen delilin ne kadar emindir :)))

Daha bunu düşünemiyorsun benim dengim değilsin ne zekaca ne bilgice nede başka şekilde

Yazma bana git seviyenle yazış

Allah 'ın kimi islah edeceğini kime Hidayet vereceğini anca ve anca Allah Bilir

Boşuna uğraşma yayagara koparmaya çalışmayı bırak, bu forumda senin fitnene düşecek olan yok

Sen anlamadın Galiba Hadisi Şerif 'in Emrini Müminin Ferasetinden korkun çünkü o Allah 'ın Nuruyla bakar

Olay belli aynen göründüğü gibi

Şimdi orhancan kardeşle diyalok içine girdik ben kardeşime dedimki getir kardeşim kendi bilgi ve sipatlarını benimkiler yanlış çıkarsa eğer doğrusunu öğrenmiş olurum diye
Orhancan nurcu idi
Bu kardeşimde bana anlayışım için teşekkür etti

Bu ana kadar ara sıra konuşan ağbi nikli pravakatör bu yazıları göre göre birden yazmaya ve bana hakaret etmeye başladı

Ne said nurcu Hakkında gerçeklerin açığa çıkmasına yardımcı oldu ve istedi bilakis engel olmaya kalktı

Önce beni tahrik ederk beddi zaman hakkında kötü yazdırtmaya kalktı, bunu hakaretler ile yapmaya çalıştı

Sonra olmadı tüm formun benim yazılarımdan kendi işine geleni görmesini sağlamaya çalışarak Forumdaki Müslüman kesimi bana saldıttırmaya çalıştı ama tutmadı Allah Doğrudan yana çünkü

hala aynı çaba içinde yani forumda gerçekler açığa çıkmasın, Müslümanlar asla birlik olmasın hep birbirini yesin

Nurcu olanlarla karşı olanlar ortak noktada buluşmasın aralarında fitne çıksın

bana bak siyonist pravakatörü ağbi, amerikaya sor, ulvi kızarsa bana yardımınız olabilrmi bana diye

Zahiren yoktur şerrim asla kanunsuz değilim ama Manen öyle bir şetr olurumki dünya yetmez ayda olan kurtulamaz hıncımdan çeker ömür boyuınca

Şimdi işine bir daha bana yazma

ulvi

Doçent
ulvi nin hocalığı
saadet in hocaları,
hadep in hocaları gibi ulvi de mhp hocacısı:)
seçimlik malzeme
pkk nın hocaları ne yapıyorsa (gülen in talebelerini yakıyorlar)
diğerleri daha kötü dinden aforoz ediyolar

ALLAH rızası nedir nasıl kazanırım ın peşinde olmak lazım...
başkalarında kusur bulmak la rıza kazanılmaz

Fitnenin küçük verisi, aynaya bakıyorsun belli