Kutsal Kitap Hz. Muhammed'den bahsetmez.

mavera_agd

Doçent
Bizim ölçümüz siz değilsiniz bizim ölçümüz kitabımızdır KUR'ANIMIZ....

Biz bütün peygamberlere ve efendimize iman ettik...

Her konuştuğunuz havada kalıyor bir müslüman olarak.. Çünkü batıl konuşuyorsunuz.. müslümanda batıla kapalıdır....

Mesihçi

Ordinaryus
"18 “Dünya sizden nefret ederse, sizden önce benden nefret etmiş olduğunu bilin. 19Dünyadan olsaydınız, dünya kendisine ait olanı severdi. Ne var ki, dünyanın değilsiniz; ben sizi dünyadan seçtim. Bunun için dünya sizden nefret ediyor."
Yuhanna 15

mavera_agd

Doçent
Sizin TAHRİF olmuş kitabınızda bulamıyabilirsiniz...

Gerçek incilde EFENDİMİZDEN bahsedilir... İster kabul edin ister etmeyin hakikat birdir ve gerçektir... Bunu sizlerde adınız gibi biliyorsunuz...

Onun ve diğer peygamberlerin dedikleri aynıdır ve asla hakiket iki tane olmamıştır.. onlar HAKKI söylemiştir... Sizin sözleriniz baştan aşağı batıldır..

mavera_agd

Doçent
O halde tencit pilavı gibi aynı masalları önüme koymasınlar sevgili Veri.Ben farklı konularda başlık açsam da kimse umursamıyor.Herkes abuk sabuk komplo teorilerinin peşinde.İsyan ettim artık.Bu kadar çabuk kandırılabilir mi insanlar?Niye her duyduklarına inanırlar!!!Bana barnaba incili dediklerinde artık kusmak istiyorum.Bu kadar dandik bir safsatayı nasıl görmezler!!!

Her neyse herkes bildiğini okuyor.Ortak nokta yazsam ne olacak.Herkes kendine tapıyor.Taptıklarınızın hesabını vereceksiniz.Kendinize tapmayı bırakın da azıcık burnunuzun ucunu görün ey sevgili milletim!Beni özünden saymayan öz milletim...

Siz bi kalbinizi açsanız... bizim burnumuzla ilgileneceğinize
Bizim sizinle ortak noktamız yoktur...

Sizin inandığınız isa ile bizim Hz. İSAmız farklıdır..

burda kendisine tapan biri varsa oda sizsiniz ehli kitap... Biz ehli kitabı yüce kitabımızdan çok iyi tanırız.. öyle bir hristiyansınz ki tahrif olmuş kitaplarınızı bile yok sayıyorsunuz... Sizin tabirinizle ölçünüz, fikir aldıklarınız ve taptığınızda onlardır... haddinizi bilecekseniz... sizin tabirinizle kendinize tapan sizsiniz ki tahrif olmuş bir kitabın olduğunu bildiğiniz,halde kendi aklınızı, veya akıl aldıklarınıza tapıyorsunuz...hidayete ermiyorsunuz, ilginç.. KALPLER RABBİMİN ELİNDE... hidayet Onun elinde...

RABBİME şükür ediyorum Müslümanım ve batıl yolda değilim, bu gibilerin durumunu görünce şükür etmemek ne büyü nankkörlük...

Nutuk atıyorlar kendileri... Siz kendi görüşünüzdekilerle ortak noktaya geliniz... BİZİM sizlerle "MÜSLÜMANLARIN" ortak noktamız yok.. Bizim ortak olduklarımız, Efendimizi (sav) tüm benliği ile inanan Kur'anın hükümlerine uyan insanlardır ve o insanlarda İSLAM DİNİNE mensubtur...

ömerusta

Kıdemli Üye
bismillahirrahmanirrahim

sıkıntılı bir yazı hem muhtaç hemde asi vay zavallı insan vay
şeytana uyarda kendine hem tanrı edinir hemde resül
kendi yapar kendi tapar cihetinde bir şey eh ne diyeyim ALLAH c.c. islah eylesin doğru yola iletsin dil uzattığı muhamet sav.
ümet eylesin yok islah olmaz ise kahrı gazap eylesin amin

Mesihçi

Ordinaryus
Sizin TAHRİF olmuş kitabınızda bulamıyabilirsiniz...

Gerçek incilde EFENDİMİZDEN bahsedilir... İster kabul edin ister etmeyin hakikat birdir ve gerçektir... Bunu sizlerde adınız gibi biliyorsunuz...

Onun ve diğer peygamberlerin dedikleri aynıdır ve asla hakiket iki tane olmamıştır.. onlar HAKKI söylemiştir... Sizin sözleriniz baştan aşağı batıldır..

Çok güzel tespit ettiniz.Biz "adımız gibi" biliyoruz İslam'ın hak olduğunu ve İncil'in sahte olduğunu ama işimize gelmiyor.Çünkü kilisemiz hepimize 10 bin dolar maaş bağladı.Şimdi anladınız mı olayı.Biz cehenneme gitmeyi göze aldık.Kilisemizde bu yalanı sürdürmek için tüm imkanlarını seferber etti.

:D :D :D Size nasıl ve ne gürültüde güleceğimi şaşırıyorum artık.

Mesihçi

Ordinaryus
Siz bi kalbinizi açsanız... bizim burnumuzla ilgileneceğinize
Bizim sizinle ortak noktamız yoktur...

Sizin inandığınız isa ile bizim Hz. İSAmız farklıdır..

burda kendisine tapan biri varsa oda sizsiniz ehli kitap... Biz ehli kitabı yüce kitabımızdan çok iyi tanırız.. öyle bir hristiyansınz ki tahrif olmuş kitaplarınızı bile yok sayıyorsunuz... Sizin tabirinizle ölçünüz, fikir aldıklarınız ve taptığınızda onlardır... haddinizi bilecekseniz... sizin tabirinizle kendinize tapan sizsiniz ki tahrif olmuş bir kitabın olduğunu bildiğiniz,halde kendi aklınızı, veya akıl aldıklarınıza tapıyorsunuz...hidayete ermiyorsunuz, ilginç.. KALPLER RABBİMİN ELİNDE... hidayet Onun elinde...

RABBİME şükür ediyorum Müslümanım ve batıl yolda değilim, bu gibilerin durumunu görünce şükür etmemek ne büyü nankkörlük...

Nutuk atıyorlar kendileri... Siz kendi görüşünüzdekilerle ortak noktaya geliniz... BİZİM sizlerle "MÜSLÜMANLARIN" ortak noktamız yok.. Bizim ortak olduklarımız, Efendimizi (sav) tüm benliği ile inanan Kur'anın hükümlerine uyan insanlardır ve o insanlarda İSLAM DİNİNE mensubtur...

Orada bir arkadaşa cevap veriyorum.Sizinle ortak noktam olsa ne olur olmasa ne olur.Çok heveslisi değilim.O konu 2-3 aylık bir konu...Konunun önünü arkasını bilmeden atıp tutmayın.

Mesihçi

Ordinaryus
bismillahirrahmanirrahim

sıkıntılı bir yazı hem muhtaç hemde asi vay zavallı insan vay
şeytana uyarda kendine hem tanrı edinir hemde resül
kendi yapar kendi tapar cihetinde bir şey eh ne diyeyim ALLAH c.c. islah eylesin doğru yola iletsin dil uzattığı muhamet sav.
ümet eylesin yok islah olmaz ise kahrı gazap eylesin amin

Siz de aynı şekilde konu hakkında bilgi sahibi değilsiniz.O yazının niye yazıldığını bilmiyorsunuz.Bana kahır ve öfke dilediğiniz için sizi uyarıyorum.Rab'ten af dileyin.Bedduanın hassasiyetine hakim değilsiniz belli ki...

ömerusta

Kıdemli Üye
bismillahirrahmanirrahim
biz müslümanlar bir konuya hakim olmadan cevap vermeyiz siz kendinize hakim değilsiniz eyer hakim olsa idiniz incilde muhamet sav efendimizin
adının geçmediği idasında bulunmaz dınız
çünkü sizin inandığınız kitap incil değil uydurduğunuz kocaman bir yalan yumağı yaptığınızda tam bir sapkınlıktır bizede sapkınlara önce dua etmek düşer duamızı ettik islahın için dua ettik eyer ıslah olmayacaksanız
rabimden helakını diledik kafirlere bizim duamız böyle olur
bu bize emredilen dilektir seni bağrımıza basacak değiliz her halde
değilmi ?ALLAH c.c. imankuran nasip etsin amin

Mesihçi

Ordinaryus
bismillahirrahmanirrahim
biz müslümanlar bir konuya hakim olmadan cevap vermeyiz siz kendinize hakim değilsiniz eyer hakim olsa idiniz incilde muhamet sav efendimizin
adının geçmediği idasında bulunmaz dınız
çünkü sizin inandığınız kitap incil değil uydurduğunuz kocaman bir yalan yumağı yaptığınızda tam bir sapkınlıktır bizede sapkınlara önce dua etmek düşer duamızı ettik islahın için dua ettik eyer ıslah olmayacaksanız
rabimden helakını diledik kafirlere bizim duamız böyle olur
bu bize emredilen dilektir seni bağrımıza basacak değiliz her halde
değilmi ?ALLAH c.c. imankuran nasip etsin amin

Pek ala siz de tüm diğerleri gibi mükemmelsiniz.Benim gibi kafirlerle muhatap olup kendinizi düşürmeyin.

Kutsal Kitap'a "yalan yumağı" derken bana ettiğiniz hakaretin farkında olsaydınız yüzünüz kızarır mıydı acaba?Hiç sanmıyorum...

ömerusta

Kıdemli Üye
bismillahirrahmanirrahim

mesihci sanki bizler şahsi görüş beyanında bulunuyormuşuz gibi algılıyorsun oysaki bizler kuran ışığında senin hakında yorum yapıyoruz her kim ALLAH c.c. vede resulü ne inanmazsa kafirlerin ta kendisidir onları dost edinmeyin emrine uyuyoruz sana bakışımızda o mihvaldedir .

mavera_agd

Doçent
Orada bir arkadaşa cevap veriyorum.Sizinle ortak noktam olsa ne olur olmasa ne olur.Çok heveslisi değilim.O konu 2-3 aylık bir konu...Konunun önünü arkasını bilmeden atıp tutmayın.

Atıp tutan biri varsa oda sizsiniz...

İstediğimi söylerim sizi ilgilendirmez..

Ortak noktaya gelince, istediğinizi söyleyin.. Hakiki Müslüman sizin gibi kafirlerle asla itikati konuda iletişime ve diyaloğa giremez... Hevesli olmanız yada olmamanız beni ilgilendirmez... Hakikat budur ve kitabımız sizin gibi insanlara karşı nasıl tavır alacğımz konusunda haber veriyor...