Osman Nûri Topbaş Hoca Efendiden spot cümleler

lafons7275

Kıdemli Üye

İftira atan ve mufterilik yapan sen, ondan sonra da edeb dersi vermeye kalkan yine sen ! Bu hâlinle senden daha bariz munafık mı olur ki, kalkıp munafıklıktan bahsediyorsun ! Yaw, sen ne menem şeytanlaşmış bir muslumansın ! Attığın iftirayı İSBAT ETSENE İKİ YÜZLÜ SAHTEKÂR
Biz herkese anladığı dileden konuşuyoruz. Bunu yeni mi anladın ?

şşşşşşşşşşşt. Konuyu sabote etme. İkile. Başka başlıkta söylediğimizi ispatlarız. Acele etme.

İsr@

hizmet erbabı
Biz Osman Nuri Hocaefendinin anlattıkalrına bir şey söylemiş değiliz ! Sorumuz şu :
"Berat TV" adındaki TV, yayınalrında İslâmi olmayan progrma ve görüntülere de yer veriyor ! Bu TV üstelik cemaatin veya kendisini bilmeyen nurcu taifesinin bir TV'si...Böyle bir TV'de vaz-u nasihat vermek, acaba onların değirmenine bir tür su taşımak olmuyor mu ? Bu durum Osman Nuri Hocaefindinin bilgisi dahilinde mi oluyor, yoksa ondan habersi mi oluyor ? Bunu soruyoruz haklı olarak !..

Hocamız cemaat lideri değildir Mürşidi Kamil' dir. Bugüne kadar ne siyasete karıştı nede başka tarikatlar veya cemaatler hakkında suizanda bulundu. Berat tv deki sohbetınden haberdar olup olmadığı hakkında bilgimiz yok ancak ilamtv deki sohbetlerinden alıntı olabileceğini düşünüyorum. Ancak yine tekrarlamak isterim hocamız yanlı olmamıştır hiçbir zaman kanalın hocamızın sohbetlerini yayınlamasında da şahsen sakınca görmüyorum @lafons7275 kardeşimin dediği gibi peygamber efendimizde müşriklere sohbetlerde bulunmuştur. Zaman insan kurtarma zamanıdır. Şahsen buna takılmanızı anlamış değilim..

fakiri

Kıdemli Üye
Hocamız cemaat lideri değildir Mürşidi Kamil' dir. Bugüne kadar ne siyasete karıştı nede başka tarikatlar veya cemaatler hakkında suizanda bulundu. Berat tv deki sohbetınden haberdar olup olmadığı hakkında bilgimiz yok ancak ilamtv deki sohbetlerinden alıntı olabileceğini düşünüyorum. Ancak yine tekrarlamak isterim hocamız yanlı olmamıştır hiçbir zaman kanalın hocamızın sohbetlerini yayınlamasında da şahsen sakınca görmüyorum @lafons7275 kardeşimin dediği gibi peygamber efendimizde müşriklere sohbetlerde bulunmuştur. Zaman insan kurtarma zamanıdır. Şahsen buna takılmanızı anlamış değilim..

Kardeşinin (!) verdiği örnek bu duruma örnek teşkil etmez çünkü, biribiriyle asla bir ilgisi yoktur !

İsr@

hizmet erbabı

Kardeşinin (!) verdiği örnek bu duruma örnek teşkil etmez çünkü, biribiriyle asla bir ilgisi yoktur !

Ben anlamanız gereken kısmı açıkça anlatabildiğimi düşünüyorum ve konuya devam etmek istiyorum..

"Hakk’a kulluk; haddini bilmekten geçer. Bunu lâyıkıyla görebilen bir insanda ise büyüklenmeye, varlık ve benlik iddiâsına mecâl kalmaz."

fakiri

Kıdemli Üye
Ben anlamanız gereken kısmı açıkça anlatabildiğimi düşünüyorum ve konuya devam etmek istiyorum..
"Hakk’a kulluk; haddini bilmekten geçer. Bunu lâyıkıyla görebilen bir insanda ise büyüklenmeye, varlık ve benlik iddiâsına mecâl kalmaz."

Kim büyüklenmiş ve varlık ve benlik taslamış ?
Biz mi ?
O zaman Allah size selâmet versin !
Sorumuzun cevabını henüz alamadığımızı da belirtmiş olalim !

Havas

Kısıtlı Erişim
kardeş sakın yanlış amada bu murşidi kamil'lik işi çok sakat..bir mürşid yerine yuzlerce murşid kamil olsa daha iyi değilmi?

İsr@

hizmet erbabı

Kim büyüklrnmiş ve varlık ve benlik taslamış ?
Biz mi ?
O zaman Allah size selâmet versin !
Sorumuzun cevabını henüz alamadığımızı da belirtmiş olalim !

Fakiri kardeşim arkadaşim cidden anlayamıyorum amacını hocamızın sarfettiği cümlelerle devam etmek istedim sadece nedir bu muhalefet sevgisi benim mizacım tartışmaya çokta müsait değildir forumun eskilerinden olmama rağmen karşılıklı atışmalarda bulunmadım hiç ve bu konunun da buna müsait olduğunu düşünmüyorum.. ve hocamızın cümleleriyle devam ediyorum..

"Susmak gerekirken konuşmak kadar, konuşmak gerekirken susmak da ayrı bir hatâdır. Zira hakkın zâyî olacağı durumlarda yanlışa müdâhale etmeyip sessiz kalmak, ağır bir vebâli mûcib olur. Nitekim Ebû Ali ed-Dekkâk Hazretleri şöyle buyurmuştur:
“Hakkı söyleme mevkiinde olup da susan, dilsiz şeytan gibidir.”

fakiri

Kıdemli Üye
Fakiri kardeşim arkadaşim cidden anlayamıyorum amacını hocamızın sarfettiği cümlelerle devam etmek istedim sadece nedir bu muhalefet sevgisi benim mizacım tartışmaya çokta müsait değildir forumun eskilerinden olmama rağmen karşılıklı atışmalarda bulunmadım hiç ve bu konunun da buna müsait olduğunu düşünmüyorum.. ve hocamızın cümleleriyle devam ediyorum..

"Susmak gerekirken konuşmak kadar, konuşmak gerekirken susmak da ayrı bir hatâdır. Zira hakkın zâyî olacağı durumlarda yanlışa müdâhale etmeyip sessiz kalmak, ağır bir vebâli mûcib olur. Nitekim Ebû Ali ed-Dekkâk Hazretleri şöyle buyurmuştur:
“Hakkı söyleme mevkiinde olup da susan, dilsiz şeytan gibidir.”

Meselenin özünü kavrayamadığınız düşünüyorum.
Kavrayabilen veya anlayablen birisi cevab verir inşaallah !

ŞehbaL

Kıdemli Üye
"Bir gıdânın hazırlanması ve tüketilmesi esnâsındaki hâlet-i rûhiyenin dahî ona yansıyacağı, ondan gelecek enerjinin de insanın mânevî keyfiyeti üzerinde müsbet veya menfî bir tesir icrâ edeceği muhakkaktır. Hâl böyleyken bir de haram ve şüpheli gıdâların vücutta nasıl bir mânevî hantallık ve gaflet meydana getireceğini, ciddiyetle düşünmek îcâb eder."

levent48

Kıdemli Üye
Meselenin özünü kavrayamadığınız düşünüyorum.
Kavrayabilen veya anlayablen birisi cevab verir inşaallah !

Ortalık toz duman olmadan önce (Dersaneler ve 17 Aralık öncesi) bir yazarın Fetullah Gülen hakkında menfi bir yazı yazması üzerine bizzat Gülen'in kendisi tarafından Osman Nuri Efendi'nin aranarak "Hocam sizin bu şahısla (kitabın yazarı için) aranızda hukukunuz var...Bizimle ilgili bölümü kitabında yazmasın.." şeklinde ricada bulunduğunu duymuştum...Bunun üzerine Erenköy Dergahı mensubu arkadaşlara bu konuda ne bildiklerini sormuş herhangi bir cevap alamamıştım...Zannımca Osman Nuri Efendi fitne çıkmaması için çalışmış Fethullah Bey'in bu ricasını muhatabına iletmişti...

Derken ortalık birden bire karıştı...Paralel savcı ve polisler Osman Nuri Efendinin kuzeni Latif Topbaşı da yolsuzluk soruşturmasına dahil ederek devletle hiç işi olmayan adamı "ihale yolsuzluğu" ile suçlayınca durumun farkına o zaman vardılar..."Farkına vardılar diyorum" çünkü önceden toz kondurmadıkları cemaate şimdi onlar da kızıyor...

el cevap: Cemaat bir çok kimseyi olduğu gibi Osman Nuri Efendiyi de kandırdı... Cemaat kanallarını seyretmediğimden şimdi vaaz için çıkıp çıkmadığını bilmiyorum...

fakiri

Kıdemli Üye

Ortalık toz duman olmadan önce (Dersaneler ve 17 Aralık öncesi) bir yazarın Fetullah Gülen hakkında menfi bir yazı yazması üzerine bizzat Gülen'in kendisi tarafından Osman Nuri Efendi'nin aranarak "Hocam sizin bu şahısla (kitabın yazarı için) aranızda hukukunuz var...Bizimle ilgili bölümü kitabında yazmasın.." şeklinde ricada bulunduğunu duymuştum...Bunun üzerine Erenköy Dergahı mensubu arkadaşlara bu konuda ne bildiklerini sormuş herhangi bir cevap alamamıştım...Zannımca Osman Nuri Efendi fitne çıkmaması için çalışmış Fethullah Bey'in bu ricasını muhatabına iletmişti...

Derken ortalık birden bire karıştı...Paralel savcı ve polisler Osman Nuri Efendinin kuzeni Latif Topbaşı da yolsuzluk soruşturmasına dahil ederek devletle hiç işi olmayan adamı "ihale yolsuzluğu" ile suçlayınca durumun farkına o zaman vardılar..."Farkına vardılar diyorum" çünkü önceden toz kondurmadıkları cemaate şimdi onlar da kızıyor...

el cevap: Cemaat bir çok kimseyi olduğu gibi Osman Nuri Efendiyi de kandırdı... Cemaat kanallarını seyretmediğimden şimdi vaaz için çıkıp çıkmadığını bilmiyorum...

Biz eskiden beri Erenköy cemaatinin önde gelen isimlerinin onalrın nüfuz ve veralarının kullanıldığını ve mensublarının da kandırıldığını söylemşizdir ve maalesef bu kanaatimiz de bir türlü onlar tarafından hüsn-ü kabul görülmemiştir! Ama, Osman Nuri Efendinin İslâma mugayir yayın yapan Berat TV'de vaz-u nasihatlarının yayınlanmasına devam edilmesini bizim hiç bir ahvalde kabullenmemiz ve hoş görmemiz bidayetinden beri mümkün değildir ve olamaz ! Olayı sürekli sordum ve bugüne kadarda henüz bir kişiden makul bir cevab almış değiliz. Sanırım hoşgörülükte bunlar cemaati bile geride bırakmış durumdalar diye düşünüyorum !
Allah herkese intibah nasib etsin ! Vesselâm.

fakiri

Kıdemli Üye
(Fitne uykudadır. Fitneyi uyandırana Allah lanet etsin!) [İ.Rafii]

Mufteriler, doğru söz sarfetmiş olsalar da bu sözlerinin hiç bir kıymet-i harbiyesi yoktur !
Çünkü, onlar doğruları dahi kendi pis-süfli emelleri için kullanırlar !

lafons7275

Kıdemli Üye
Mufteriler, doğru söz sarfetmiş olsalar da bu sözlerinin hiç bir kıymet-i harbiyesi yoktur !
Çünkü, onlar doğruları dahi kendi pis-süfli emelleri için kullanırlar !

İnsan hiçbir söz söylemez ki onun yanında (yaptıklarını) gözetleyen (ve kaydeden) hazır bir melek bulunmasın.

Erkam.

Kıdemli Üye
Biz eskiden beri Erenköy cemaatinin önde gelen isimlerinin onalrın nüfuz ve veralarının kullanıldığını ve mensublarının da kandırıldığını söylemşizdir ve maalesef bu kanaatimiz de bir türlü onlar tarafından hüsn-ü kabul görülmemiştir! Ama, Osman Nuri Efendinin İslâma mugayir yayın yapan Berat TV'de vaz-u nasihatlarının yayınlanmasına devam edilmesini bizim hiç bir ahvalde kabullenmemiz ve hoş görmemiz bidayetinden beri mümkün değildir ve olamaz ! Olayı sürekli sordum ve bugüne kadarda henüz bir kişiden makul bir cevab almış değiliz. Sanırım hoşgörülükte bunlar cemaati bile geride bırakmış durumdalar diye düşünüyorum !
Allah herkese intibah nasib etsin ! Vesselâm.

Bak dostum canımı çok sıkmaya başladın sen saçma mesajlarını gördükçe sinirleniyorum, haddini aşma. Şu alana yazma. Ortalığı karıştırmak hoşuna mı gidiyor seni. Git oraya sor. Bahsettiğin tvleri takip edip gören sensin. Git oraya sor. Bu konuyu boş şeylerle doldurma.

fakiri

Kıdemli Üye

Bak dostum canımı çok sıkmaya başladın sen saçma mesajlarını gördükçe sinirleniyorum, haddini aşma. Şu alana yazma. Ortalığı karıştırmak hoşuna mı gidiyor seni. Git oraya sor. Bahsettiğin tvleri takip edip gören sensin. Git oraya sor. Bu konuyu boş şeylerle doldurma.

Ne oldu ? Sorum zülf-ü yâre mi dokundu ?
Biziim deve kuşu gibi başını kuma gömenlerle bir işimiz olmaz-olamaz !

Erkam.

Kıdemli Üye
Hakk’a kulluk; haddini bilmekten geçer. Bunu lâyıkıyla görebilen bir insanda ise büyüklenmeye, varlık ve benlik iddiâsına mecâl kalmaz

Erkam.

Kıdemli Üye
Hazret-i Mevlânâ buyurur:
“Kılıç, boynu olanın boynunu keser… Gölge, yerlere döşenmiş olduğundan, hiçbir kılıç darbesi onu yaralayamaz.”

Erkam.

Kıdemli Üye
Hazret-i Mevlânâ buyurur:
“Hacca gidenler orada evin (yani beytin) sahibini arasınlar. Oʼnu bulduktan sonra Kâbeʼyi her yerde bulabilirler.”

Erkam.

Kıdemli Üye
Hakkʼa vuslat vesîleleri, mahlûkâtın nefesleri adedince çok. Bunun en güzel yoluysa, nazargâh-ı ilâhî olan bir gönlü derdinden kurtarmaktır.