peri musallat oldu,yardım ve dua lütfen

lafons7275

Kıdemli Üye
Benim konuşmam seni neden rahatsız ediyor ki kardeşim burası bir paylaşım platformu bildiklerimiz paylaşıyoruz değerlendiriyoruz eğer yanlış biliyorsak düzeltiriz bunda kötü olan nedir bildiğimi ortaya atacağım ki bilmediğim ortaya çıksın :)

Bildiğin çok şey yanlış ama kabul etmiyorsun.

lafons7275

Kıdemli Üye
Sana göre yanlış :) bana görede senin bildiğin çok şey yanlış kabul etmiyorsun.

Peki o vakit ne yapacağız?

Ey iman edenler! Allah’a itaat edin. Peygamber’e itaat edin ve sizden olan ulu’l-emre (idarecilere) de. Herhangi bir hususta anlaşmazlığa düştüğünüz takdirde, Allah’a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu Allah ve Resûlüne arz edin. Bu, daha iyidir, sonuç bakımından da daha güzeldir.

Allah'a arz etmek belli Kuran.

Resule arzetmek nedir?

adams77

Kanalizasyoncu
Peki o vakit ne yapacağız?

Ey iman edenler! Allah’a itaat edin. Peygamber’e itaat edin ve sizden olan ulu’l-emre (idarecilere) de. Herhangi bir hususta anlaşmazlığa düştüğünüz takdirde, Allah’a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu Allah ve Resûlüne arz edin. Bu, daha iyidir, sonuç bakımından da daha güzeldir.

Allah'a arz etmek belli Kuran.

Resule arzetmek nedir?

Resul Allahtan habersiz mi konuşuyor ? Resul kimdir?

Meryem oğlu İsa Allahın oğludur dediler bunu nasıl yaptılar güzel kardeşim Yahudiler Üzeyir Allahın oğludur dediler bunu nasıl yaptılar bir açıkla o zaman resula arz etmeyi daha iyi kavraya bilirsin belki

adams77

Kanalizasyoncu
Peki hangi resul götüreceğinide bize açıklada bilelim ?

lafons7275

Kıdemli Üye
Resul Allahtan habersiz mi konuşuyor ? Resul kimdir?

Meryem oğlu İsa Allahın oğludur dediler bunu nasıl yaptılar güzel kardeşim Yahudiler Üzeyir Allahın oğludur dediler bunu nasıl yaptılar bir açıkla o zaman resula arz etmeyi daha iyi kavraya bilirsin belki

Elhamdulillah ben Resule arzın ne olduğunu biliyorum hadisler. Sen Resule arzdan ne anlıyorsun? Yine ve sadece Kuran mı?

Eğer öyle anlıyorsan ayette niçin Allah ve Resûlüne arz edin diyor.

Direk Kurana bakın yeter demiyor?

adams77

Kanalizasyoncu
Elhamdulillah ben Resule arzın ne olduğunu biliyorum hadisler. Sen Resule arzdan ne anlıyorsun? Yine ve sadece Kuran mı?

Eğer öyle anlıyorsan ayette niçin Allah ve Resûlüne arz edin diyor.

Direk Kurana bakın yeter demiyor?

Kendi kendini yakıyorsun güzel kardeşim Oradaki resul kim önce onu açıkla ? Sonra Resul arz etmekten sen sözlerini ve uygulamalarını anlıyorsa ayet neden senin dediğin gibi yazmıyor ? Her kavmin kendi dilinde resulleri gönderilmiş bizim resulumuz nerede ?

lafons7275

Kıdemli Üye
Kendi kendini yakıyorsun güzel kardeşim Oradaki resul kim önce onu açıkla ? Sonra Resul arz etmekten sen sözlerini ve uygulamalarını anlıyorsa ayet neden senin dediğin gibi yazmıyor ? Her kavmin kendi dilinde resulleri gönderilmiş bizim resulumuz nerede ?

Hz. Muhammed sav.

adams77

Kanalizasyoncu
Hz. Muhammed sav.

Senin okuma yazman var mı? Bana diyorsun ama kendi bilmişliğini göremiyorsun güzel kardeşim
Aklını kullan diyecem ama sen onu kiraya vermişsin dünya işleri görmek için ne diyim Allah herşeyi gören bilendir.

lafons7275

Kıdemli Üye
Senin okuma yazman var mı? Bana diyorsun ama kendi bilmişliğini göremiyorsun güzel kardeşim
Aklını kullan diyecem ama sen onu kiraya vermişsin dünya işleri görmek için ne diyim Allah herşeyi gören bilendir.

Hoppala sen Hz. muhammed sav. in Resul olduğuna da mı inanmıyorsun?

lafons7275

Kıdemli Üye
[FONT=SouvenirTürk]Mesrûk şöyle dedi:[/FONT] [FONT=SouvenirTürk]Abdullah İbni Mes'ûd radıyallahu anh' ın yanına gitmiştik. O bize şunları söyledi:[/FONT] [FONT=SouvenirTürk]Dostlar! Bilen, bildiğini söylesin. Bilmeyen de "Allah bilir " desin. Zira insanın bilmediği konuda "Allah bilir" demesi de bir ilimdir. Allah Teâlâ, Peygamber'i sallallahu aleyhi ve sellem'e şöyle buyurmuştur: "[/FONT][FONT=SouvenirTürk]De ki: Kur'ân'ı tebliğden ötürü sizden bir ücret istemiyorum. Ben, kendiliğinden bir şeyler uydurup size dayatmak isteyen biri de değilim[/FONT][FONT=SouvenirTürk]."[/FONT]
[FONT=SouvenirTürk]Buhârî, Tefsîru sûre (30, 38), 3. Ayrıca bk. Müslim, Münâfıkîn 39, 40[/FONT]​

zebih

Kıdemli Üye
Bu konu başlığının cinler alemi tt listesinde ilk onda olduğunu söyleyen bir cin adam gibi cindir.

levent48

Kıdemli Üye
Çocuklar cd getirmiş vakit bulursam bugün "Dabbe Bir cin vakası" filmini izleyeceğim inşaallah...Görüntülerinde gerçek kamera kayıtları varmış...

özzey

♥özlemzeynep♥
aradaki yorumları okumadım

her gün 1000 estağfirullah 1000 salavat ve fetih süresi oku demişti bir hoca, ben pek yapamadım ama sana önereyim dedim ve iyi bir hocaya okunmaya git iyi gelir, bu işe yaramıştı muska falan da taşıma

ELİF

Yeni
Tabi ki de dua da edilsin ama mutlaka doktora gitmeli ve teshisine göre verdiği ilaç kullanilmali..misal panik atakta yaşıyor olabilirsiniz o rahatsizlikta da sıkıntı daralma kabus cokca olur genelde cin yada büyü var sanilir.. Namaz kilamama kuran okuyama da olur nefesi daralip baş agrisi başlayabilir. Tabi başka yasadiklariniz varsa veya baska problemler dediğim gibi teshis ve tedavinizi doktorunuz bilir ve belirler..Ayrıca psikiyatrik ilaclarin hepsi bağımlılık yapmaz bağımlılık yapabilecekleri zaten doktorlar biliyor.. Hepsi uyku ve ağırlık yapmaz yapsa da bir süre sonra azalir bu durum. beyin kimyasi bozuldugunda mecburen kimyasal ilaclar kullanilmak zorundadır. Aslında bu bile bir nimet şifadir hem o halleri sıkıntilari yasamaktansa biraz fazla uyumak daha iyidir.. ve en çok yanilgi da bir aydir kullaniyorum ama düzelme yok uyustum düşüncesiyle tedavinin yarim birakilmasi çünkü bu tür rahatsizliklarin tedavisi biraz uzun sürüyor.Bu durumlar da lutfen doktora gidiniz cevrenizin soylediklerinin etkisinde de kalmayin. İlaclar hakkinda akliniza takilanlari, sikayetlerinizi de cevreye değil doktorunuza sorunuz.. Allah şifa versin..