"pis yahudi" demenin dayanılmaz hafifliği ve nefret suçu.

Yetim

Kısıtlı Erişim

Birde şöyle düşün bu Yahudi pröf.dahi yahuiye bu kadar kızmış pislik diyor ken b hubsen yetim bi türkün bi Müslümanın Bİ İNSANIN neden pislik yahudiye kızmmasını hakaret etmesini anlayamıyor yada Kaldıramıyosunuz ?

Bi hubsende bende bu tip insanlık adına çağrılar yapan insanlık için konuşup yaşayanlarla kızdığımızı nereden çıkarıyorsunuz ?

Mugalata gibi inancı ne olduğu belli olmayan birin gazı ile haraket etmenin ne anlamı var ?

Ayrıca sen pislik israil terör devletinin ve halkının yaptıklarnı görünce ne diyorsun sioistmi ( sionist yerine bende PİSLİKler diyorum ) evet hadi söle ilk tepkin ne oluyor Evet güzel insan

Mugalata

Kıdemli Üye
hayvandan aşağı olan yahudi İsrail küfür miletininin avukatlığınımı...

bakın, "şeytanı avukatlığı" deyimdir. kötü bir söz de değildir aslında. yani yanlış kullanmışsın.

ve hayır, israil'in değil, tüm insanlığın avukatlığı.

bakın, kaçak geçen gün burada aliya izzetbegoviç'in güzel bir sözünü paylaştı. onu okuyun. ders gibi..

Yetim

Kısıtlı Erişim
"pislik siyonistler" diyebilirsin.

.

bizim anlayışımız SİONİST EŞİTTİR PİSLİK DEMEK

SİONİST YAHUDİ PİSLİK YAHUDİ...

SioniStin anlamı eşittir zaten PİSLİK ...

AYRICA EN KİMSİN FAZLA MUHATAB ALDIM SENİ...

Mugalata

Kıdemli Üye
bizim anlayışımız SİONİST EŞİTTİR PİSLİK DEMEK

SİONİST YAHUDİ PİSLİK YAHUDİ...

SioniStin anlamı eşittir zaten PİSLİK ...

AYRICA EN KİMSİN FAZLA MUHATAB ALDIM SENİ...

alma o zaman. :laugh:

sen de muhatap olmayacağını söyleye söyle muhatap oldun benimle. iyi ki olmuyorsun, ya bir de olsan. :)

Yetim

Kısıtlı Erişim
Aliya güzel bir insandır, güzel şeyler öğretir ...
sene 1900 ler Bilge Aliya harp meydanında teftiş yapmakta umut olmakta yol göstermektedir ...
acılarla kavrulmuş boşnak askerler neden daha sert savaşılmadığını neden yıldırıcı muharebe taktiklerinin izlenmediğini oysa sırpların bunların âlâsını yaptığını çoluk çocuk katlettiklerini, kural nizam dinlemediklerini onlarla anladıkları dilden konuşulmasımgerektiğini söyleyen acılı komutanlarına hitaben derki ....
-beyler attırmayın tepemi , bozarım foçanızı adam olun "len" der ve ekler ...
bizim öğretmenimiz sırplar değildir , biz Savaşı'da barışıda sırplardan öğrenecek değiliz ....
Sırplardan öğrenmediği o savaşı ,bizlere öğreten Bilge Aliyayı bir kez daha rahmetle anıyor mekanın cennet olsun güzel insan diyoruz ...

Ya siz nasıl olurda sokak ağzını Beğenirsini?

Elbette YERYÜZÜNDEKİ PİSLİK SIRPLARA PİSLİK YAHUDİLERE LAF ETMEYİ VEYA ONLARA KARŞI SAVAŞMAYI SIPRLARDAN YADA BAŞKA PİSLİKLERDEN ÖĞRENECK DEĞİLİZ ...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
bakın, "şeytanı avukatlığı" deyimdir. kötü bir söz de değildir aslında. yani yanlış kullanmışsın.

ve hayır, israil'in değil, tüm insanlığın avukatlığı.

bakın, kaçak geçen gün burada aliya izzetbegoviç'in güzel bir sözünü paylaştı. onu okuyun. ders gibi..

insan olanlar ancak müslümanlardır, diğerlerine, müslümanlar, insan muamelesi yaparlar....

Yetim

Kısıtlı Erişim
Haham Lior, İsrail ordusuna, "Filistinlilerin tamamı öldürülmeli, Gazze yeryüzünden silinmeli" çağrısı yaparak "daha çok katliam" mesajı verdi.

İsrail'in Gazze katliamı sürerken Haham Dov Lior, tüm Filistinlilerin öldürülmesini istedi. İsrail'in Gazze'de düzenlendiği saldırılarda 700'den fazla kişi yaşamını yitirirken, İsrailli hahamın söyledikleri dünyanın kanını dondurdu. Haham Dov Lior, İsrail ordusundan Filistinlilerin tamamını öldürerek Gazze'nin yeryüzünden silinmesini istedi.

"TEVRAT BİZE BUNU EMREDİYOR"
Lior, İsrail ordusuna verdiği

mesajında 'Keşke tüm Filistinlileri öldürseler. Gazze'yi tamamıyla yok etseler.' İfadelerini kullandı. Acımasız İsrail ordusunun yaptığı katliamlara ve akıttığı kana doymayan Lior, Tevrat'taki 'savaş' kavramına dikkat çekerek, 'Tevrat bize, savaşlarda nasıl muamele edeceğimizi öğretiyor' diyerek yaptığı ırkçı açıklamaları tevrata isnad etti.

lior denilen şu pisliğin PİSLİK İsrail ordusuna verdiği mesaj dahi YERYÜZÜNDEN PİSLİK YAHUDİLERİN temizlenmesine yeterde artar bile ...

AYRICA KİMSE BANA İNSANLIKTAN İLİMDEN BİLİMDEN EFENDİLİKTEN ENTELİKTEN DANTELLİKTEN BAHSETMESİN KARŞIMIZDAKİ PİSLİKLER SOYKIRIM YAPIYOR SOYKIRIM YAPANLARIN ELBETTE SOYUNA PİSLİK BULAŞMASI NORMAL

VE BÜTÜN PİSLİK YAHUDİLERİN SOYUNUN KIRILMASINI İSTEMEMİZ DOĞAL SOYKIRIM VARSA KISASA KISASDA VAR .. SOYU KIRILACAK SOY KIRAN PİSLİK YAHUDİLERİN ...

YAHUDİ EŞTTİR PİSLİK TİR

Muminaga

Yeni
üstelik "eşit düzeyde ağır ve tahripkar bulması -hatta daha ağır suç kapsamında nitelemesi" demişsin. yani ateşimi ölçüp değerlendirmede bulunmaktan farklı bir şey bu. benim daha ağır bir suç olarak "nitelediğimi" iddia ediyorsun.

benim de buna "yalann söylüyorsunnn!!!" diye itiraz etme hakkım yok mu şimdi?

:)
algı ve anlama problemin var.
alıntılamış olduğun o mesaj bir kinaye.
çok ateşli, ama çok ateşli bir şekilde yahudilere pislik denilmesine karşı çıkıyorsun. buraya kadar tamam mı?
aynı ateşlilik haliyle, aynı düzeyde sert ve kararlı bir şekilde Filistinlilere uygulanan zülme karşı çıkmıyorsun.
tutarsızlık budur.

dürüst ol biraz, ama dürüst olmadan önce de yazıları iyi oku, doğru sonuç çıkar ve bulursan yalanımı demogojiyi iftiramı bulursan, eleştir eleştirebildiğin kadar.
algı ve anlama problemin var diyorum, kabul etmiyorsun?
ne olacak şimdi?

Yetim

Kısıtlı Erişim
nefret ediyorum arkadaş hadi gelin engelleyin o ********ler elime geçse kilimi kipirdatmadan bezin dokup yakarim hadi engelle düşüncemi

Allah razı olsun bi hubsen Kurnun yanında yaşda yanacak öle NASIL İSRAİLDE PİSLİK YAHUDİLER MASUM SİVİL HALKI KESİP BİÇİP NAMUS KİRLETİORSA AYNISINI PİSLİK YAHUDİLERDE YAŞAMALI...

Mugalata

Kıdemli Üye
algı ve anlama problemin var diyorum, kabul etmiyorsun?
ne olacak şimdi?

benim yazımı ateşli olarak algılayan sensin. "daha ağır suç" olarak "nitelediğimi" iddia eden de sensin. soruyorum nerede nitelemişim diye. cevap vermiyorsun. çünki cevabın yok!

yanlış anladığını söyleyerek geri adım atabilirsin, ama yapamazsın değil mi? :)

Muminaga

Yeni
Aliya güzel bir insandır, güzel şeyler öğretir ...
sene 1900 ler Bilge Aliya harp meydanında teftiş yapmakta umut olmakta yol göstermektedir ...
acılarla kavrulmuş boşnak askerler neden daha sert savaşılmadığını neden yıldırıcı muharebe taktiklerinin izlenmediğini oysa sırpların bunların âlâsını yaptığını çoluk çocuk katlettiklerini, kural nizam dinlemediklerini onlarla anladıkları dilden konuşulmasımgerektiğini söyleyen acılı komutanlarına hitaben derki ....
-beyler attırmayın tepemi , bozarım foçanızı adam olun len der ve ekler ...
bizim öğretmenimiz sırplar değildir , biz Savaşı'da barışıda sırplardan öğrenecek değiliz ....
Sırplardan öğrenmediği o savaşı ,bizlere öğreten Bilge Aliyayı bir kez daha rahmetle anıyor mekanın cennet olsun güzel insan diyoruz ...
Söz konusu alıntı mesaj yukarıda görülmektedir.
Mugalata yukarıdaki mesajı onlarce kez oku, taa ki sen anlayıncaya kadar.
mesajda esas anlatılmak istenen vurguyu anlayana kadar oku.

büyük düşünür ve direnişçi Aliya İzzetbegoviç'in sözlerini şu durumda Filistinli direnişçelere uyarlamak mümkün değildir. dünün Bosna Hersek'i ve bugünün Filistin-Gazze'si farklı koşullara sahip. Gazze dört tarafı siyonist israilli yahudilerin kuşatması altında, Bosna Hersek'te ise cephe savaşı koşulları geçerli idi. Esas vurgulamak istediğim bu değildir.
baskı ve zülum konusunda Bosna Hersek ve Filistin-Gazze aynı süreci yaşadı-yaşıyor,
ama Filistin direniş komutanlığı Aliya İzzetbegoviç'in koyduğu sınırlar çerçevesinin dışına çıkmış değildir.
Ve hatta biz burda Filistin konusunu işlerken yahudi sivilleri çocukları öldürün temalı ifadeler kullanmış değiliz.
Pislik yahudi tanımını hakkıyla kazanmış olan yahudi nüfusunun çoğunluğunu oluşturan siyonist yahudilere pislik yahudi tanımına mugalata'nın bilinçsiz karşı çıkışını konuşuyoruz. Bu vesile ile bilge kral Aliya İzzetbegoviç'in ifadelerini bu konu içine dahil edilmesi müslüman liderlerin insani yönelerine vurgu yapma açısından gerekli ama pislik siyonist yahudilere Aliya İzzetbegoviç'in sözlerini uyarlama ise çok gereksizce ve saçmadır. -tabi ki bu sözler mugalataya dönüktür.
şu aşağıdaki mesajım da konuya açıklık getirmesi bakımından yeterlidir sanırım.

15 sayfa değil 1500 sayfa da yazsak, bu yazacaklarımız arasında Filistinlilere hitaben yahudiler size ne yapıyorsa aynısını sizde yapın manasına gelecek bir ifade kullanmayız.
yahudilere pislik denilmesine karşı olan şahsın asıl karşı durması gereken meseleleri bırakıp kavram ve kelimeler üzerinden humanistlik taslaması, yahudilere yönelik kullanılan pislik ifadesini, israilden filistine gönderilen füzelerin yüzlerce-binlerce can alması ile eşit düzeyde ağır ve tahripkar bulması -hatta daha ağır suç kapsamında nitelemesi- konusundaki tutarsızlığı eleştiriyoruz.

Mugalata

Kıdemli Üye
benim yazımı ateşli olarak algılayan sensin. "daha ağır suç" olarak "nitelediğimi" iddia eden de sensin. soruyorum nerede nitelemişim diye. cevap vermiyorsun. çünki cevabın yok!

yanlış anladığını söyleyerek geri adım atabilirsin, ama yapamazsın değil mi? :)

haklıyım, değil mi? :)

Mugalata

Kıdemli Üye
Söz konusu alıntı mesaj yukarıda görülmektedir.
Mugalata yukarıdaki mesajı onlarce kez oku, taa ki sen anlayıncaya kadar.
mesajda esas anlatılmak istenen vurguyu anlayana kadar oku.

"Aliya güzel bir insandır, güzel şeyler öğretir ...
-beyler attırmayın tepemi , bozarım foçanızı adam olun len der ve ekler ...
Sırplardan öğrenmediği o savaşı ,bizlere öğreten Bilge Aliyayı bir kez daha rahmetle anıyor mekanın cennet olsun güzel insan diyoruz ... "

okudum, mahabat...

Muminaga

Yeni
haklıyım, değil mi? :)
okudum, mahabat...
bazı insanlar kısa zaman içinde değişemezler, umarım çelişkili hal ve tavırlarının zamanla farkına varırsın.
gün geçtikçe daha bir tutarlılaşır, kendi özgün duruşuna biraz dürüstlük, biraz doğruluk, biraz tutarlılık katar kişileri ve olayları doğru zeminde ve doğru bir şekilde anlamaya başlarsın.
umarım, inşAllah.

Mugalata

Kıdemli Üye
bazı insanlar kısa zaman içinde değişemezler, umarım çelişkili hal ve tavırlarının zamanla farkına varırsın.
gün geçtikçe daha bir tutarlılaşır, kendi özgün duruşuna biraz dürüstlük, biraz doğruluk, biraz tutarlılık katar kişileri ve olayları doğru zeminde ve doğru bir şekilde anlamaya başlarsın.
umarım, inşAllah.

ben değişmeye hazırım. ama senden de tutarlı bir yaklaşım bekliyorum. nerede "daha haksız ve suçlu" olarak nitelendirdiğimi bana söylersen... veya yanıldığını kabul edersen, yine razıyım. ama dürüstçe yaklaşmayınca olmuyor.

tutarlılık benim için çok önemlidir. dürüstlük de.

Yetim

Kısıtlı Erişim
Pislik Yahudiler

Mugalata

Kıdemli Üye
aydın engin tam da bu konuyla ilgili güzel bir yazı yazmış. lütfen sonuna kadar okuyalım.

http://t24.com.tr/yazarlar/aydin-en...785?utm_medium=social&utm_content=sharebutton

Bir 'ayıb'ı düzeltiyorum…
Gazze’deki vahşet üstüne yazdığım dünkü Tırmık’ı okuyanların hepsi farketti mi bilmiyorum; orada bir cümle vardı, yazanın yüzünü kızartacak kadar vahim bir ayıptı. Cümleyi aynen aktarıyorum
…Tarihin en büyük acılarını yaşamış mazlum bir halk, Filistin Araplarına en büyük acıları yaşatan zalim bir halka dönüştü...
Yazdım, yolladım, yayınlandı. Eh, yeniden okuyacak halim yok ya, yeni bir yazı için bilgisayarın başına çöktüm ve o sırada e-posta kutusuna bir mail düştü. Başımın püsküllü belalarından, T24’de yazılarını okuduğunuz Raffi Hermonn'dan geliyordu…
İlgili bölümünü aktarıyorum:
“…Koca bir halk top yekun, külliyen zalim bir halka dönüşemez, asla!
Bu ifade, antisemitik ve ırkçı hareketlerde bulunanların ekmeğine yağ sürer...
İsrail Komünist Partisi'nin deklarasyonunu gördün...
Dünya'nın dört bir yanındaki, İsrail Devleti ile hemfikir olmayı bırak, onu kıyasıya eleştiren Yahudilerin beyanlarını gördün....
Yıllar Önce Bir Başka İsrael harekatını ve yayımladıkları kitabı gördün....
Aman ha....
Lütfen düzelt ağabey…”
Tamam Raffi.
Haklısın. Hem de yerden göğe…
* * *
Önce yalın bir cümle: Bir halk tümüyle zalim olamaz. Dahası faşist filan olamaz. Aptal olamaz. Akıllı da olamaz. Zeki de, iyi de, kötü de olamaz. Bir halkın içinde iyiler ve kötüler, akıllılar ve akılsızlar, zekiler ve aptallar. faşistler ve demokratlar, çalışkanlar ve tembeller, dürüstler ve sahtekârlar olur…
Dün yaptığım gibi anlamsız genellemeler yanlıştır, hatta ayıptır.
* * *
Geçmişte İsrail Komünist Partisi üyeleriyle tanıştım. Biri Ödemiş’ten çocukluk arkadaşım ve aşkım, iri kara gözlü Rachel idi. Onların anlattıklarını, onların günlük yaşam deneyimlerini dinleyince, Türkiye’de Komünist olmanın (ki o yıllarda TKP yasaklıydı ve yeraltındaydı) ne kadar kolay (evet kolay) olduğunu gördüm.
İsrail’de komünist olmak ve bunu açıklamak, ramazanda Erzurumda açık alanda sigara içmekten çok çok daha tehlikelidir. Bedelini bazen canınızla ödersiniz.
İsrail Komünist Partisi Gazze’deki zulme öylesine net ve öylesine sert cümlelerle karşı çıktı ki okudularsa eğer Arap devletlerinin elebaşıları kendi sade suya tirit açıklamalarından utanmışlardır.
* * *
1997 Kasım’ında Cumhuriyet için Bağdat’taydım. Ürdün karayolu mayınlandı ve ülkenin tek çıkış yolu iptal oldu. Cumhuriyet’in kıt kaynaklarıyla cebime koyduğu 1600 dolarla Bağdat’ta bir hafta kalmayı planlamıştım ve 28. gün doldu. Harun El Reşit otelinin ücretini ödersem Ürdün’e gitmek için kiralamak zorunda kalacağım otomobilin parası kalmıyordu. Mucize oldu. Önce mayınlı yol açıldı, ardından Saddam’ın Enformasyon Bakanı “Sizler bizim misafirimizsiniz. Otel ücreti ödemeyeceksiniz” müjdesini verdi.
CNN, AFP (Fransız Haber Ajansı), DPA (Alman Haber Ajansı), BBC gibi medya kurumlarından gelen meslektaşlar pek sevinmediler, zaten dert etmemişlerdi. Ama Finlandiya televizyonundan bir kadın meslektaş, bir Bulgaristan gazetesinden gelen bir delikanlı ve ben bayram ettik. Çünkü sınırlı bütçelerimizi çoktaaan aşmıştık.
Ötekileri bilmem, ama ben cebimde kalan 950 dolarlık servetimle (!) kendimi zengin bir turist gibi hissettim ve Amman havaalanından doğrudan Türkiye’ye dönmek yerine 30 dolar fark ödeyip biletimi Telaviv-İstanbul’a çevirttim.
Ölü Deniz boyunca bir otomobil yolculuğunun ardından Şeria ırmağını General Allenby köprüsünden geçip Israil kapısına dayandım. Uzun süren bir sorgudan sonra Israil’e girdim. Girdiğim yer çöldü ve Filistin’li Arapların köylerinden, kasabalarından geçen uzunca bir yolculuktan sonra önce Kudüs’e, ardından başkent Telaviv’e ulaştım. Orada kendimi Türkiye’den göçmüş Yahudilerin kollarına terkettim. İnternet bağlantılı lüks ve benim için aşırı ucuzlatılmış bir otele yerleştim. Ve dokuz gün boyunca Israil’de fink attım.
Görüp gözlediklerim bu yazıya sığmaz.
Kuzguncuklu berber’in oğlu, boğaz çocuğu, Türkçeyi benden iyi konuşan, laf uzayınca “Bunu s.ktiret Engin, bak ne diyeceğim” diye cümleler kuran Davit Aslan’la tanıştım.
Onun sayesinde Kuzey Afrika’dan vaadedilmiş topraklara göç etmiş; yoksul ve hünersiz; çöpçü, garson, taksi şoförü gibi düşük ücretli, pis işlerde çalışan yoksul Yahudi’leri tanıdım.
Onun sayesinde Orta ve Doğu Avrupa’dan “anavatan”a göç etmiş; su, elektrik tesisatçısı, iyieğitimli sanayi işçisi, otobüs şoförü gibi işler tutmuş emekçi Yahudilerle tanıştım.
Onun sayesinde Türkiye’den göçmüş ticaret yaparak ayakta kalmaya çabalayan hemşerim Yahudilerle tanıştım.
Onun beni yalnız bıraktığı bir Cumartesi günü Kudüs’te yanlışlıkla Hasidiler’in (=kökten dinci Yahudiler) semtine düştüm ve kutsal günde yürüdüğüm için taşlandım. Hasidiler "Vaadedilmiş topraklar" üstünde Yahudi olmayan tek bir kişiye bile yaşam hakkı tanımıyorlar.
Kudüs –Tel Aviv otobüsünde Almanca da konuşan, kendinden uzun tüfeğini sürükleyen, gamzeli ve çok güzel bir Yahudi kızıyla koltuk arkadaşlığı yaptım ve o bana “Barışı özlüyorum. Araplarla bize bu topraklarda o kadar çok yer var ki” dedi. Gamzelerini daha da çukurlaştırıp gülümsedi, “Barış gelince evleneceğim” dedi.
Sanırım o hâlâ bekar bir kadın askerdir. Çünkü barış hâlâ gelmedi.
* * *
Sözün özü: Komünistinden sıradan emekçisine ve o gülünce gamzeleri daha da çukurlaşan Yahudi kızına kadar bir çok Yahudi tanıdım.
Onlar Netanyahu’da en zalim temsilcisini bulan İsrail militarizminin siyasal ve askeri temsilcileri ile aynı zalim ve faşizan kanadının yandaşı da değil, destekçisi de. Kimileri harbiden muhalifleri.
Oysa öpülmedik bir kulağının arkası kalmış gazeteci Aydın Engin dün bir cümle kurdu ve bütün İsrail halkını zalim ilan etti.
Bu ayıp ona yetsin ve okuyucu onu affetsin…