Saadet partisi genel başkanını istifaya davet etmek haddini bilememektir

saliha kalem

Profesör
Mahabad sizin bu kadar hayalperest birisi olabileceqinizi tahmin etmemistim.
Bazen telefonumdan bazende pcmden yaziyorum.hizli yazinca bazen klawye tenbelliqi yapiyorum.eskiden daha iyiydi netteki yazim tabi simdi biraz tenbelliqe kaciyorum
..
Fakat gayet kuskulu bu sorgulamaniz acayip garibime gitti
insanlara bu tarz yaklasimlarda bulunmaniz cok yanlis
He gelin fikirlerimi elestirin ama bu tawirlariniz yakisiksizlik oluyor

Yeni üyeyi kendi haline bırakalim bari ,cünkü cwp werdikce kendini kaybediyor.yemin ediyorum yazdiklari iftira we yalandan ibaret.

Anlamadiqin ihwan yönetimi bu konulari forumda tüm sikayetlere ragmen nasil tutabiliyorlar?¿ insanlarin kawga etmeleri kimin hosuna gidebilirki? ¿
Lütfen ihwan forumu ihwanca yönetin bu konularin ihwanlikla alakasi yok.lütfen el insaf lütfen

Muminaga

Yeni
Mahabad sizin bu kadar hayalperest birisi olabileceqinizi tahmin etmemistim.
benim hakkımda fikirler yargılar mı yürüttün? hayal perest biri olarak görmemiş iken yanılgıya düşüp hayal perest olduğum yönünde bir sonuç çıkarmış oluyorsunuz. ben tahmin falan şeylere kalkışmadım. iki ayrı kişilik, tarz, iki ayrı uslup ve konuşma dili var ortada.
şimdi saliha kalem ismiyle yazılmış 3 mesaj alıntıladım. o mesajlar arasında farklılıkları belirttim. buna karşılık verdiğiniz cevap ta yeterli değildir.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Mahabad saçmalıyorsun geçende alıntılanan mesajlardaki kelime bozukluklarından kasıt ummuştun.
Ama oda fos çıktı.
Neyi amaçlıyorsun?
Ukubatla yeni osmanlının hezeyanlarını bu tür saldırılarlamı ört bas etmeye çalışıyorsun?
Hayır edemezsin bunların hezeyanlarına karşılık bu tarz insanların kişilik haklarına saldıramazsın. Daha öncede saliha kaleme ercan deyip durdunuz. Şimdide senin hayal perest kurgularla saliha kaleme saldırıyorsunuz.
Sen ne utanmaz birisin böyle!
Yapmadığınız şey kalmadı. Her türlü iftiraları attınız hertürlü hakaretleri yaptınız bizi sürekli tahrik ettiniz sürekli kızdırdınız sürekli davamıza ve büyüklerimize iftiralar attınız, sürekli karaladınız kötülediniz... Şimdide o kadar seviyeyi düşürdün ki mahabad saçma sapan kurgularınla sözde ukubatla yeni osmanlının hezeyanlarını örtebileceğini sanıyorsun.
Sesleniyorum buradan bu kadar edepsizlik ahlaksızlık yeter
Bu site İslami bir sitemi yoksa insanlara bu kadar birbirine nefret kusmalarına imkan tanınan bir sitemi?
Mahabad çizgileri aştın burada fikir mücadelesi yapacağın yerde insanların kişiliğine saldırıyorsun.
Senin gibilerinin bu aşırı taassupçuluğu frensiz bir kamyon gibi her önüne geleni ezer geçer. Bu taassubunuz bu forumda KARDEŞLİĞİ BİTİRMİŞTİR.

Aslında yönetimde hazine çoğu zaman adil kararlar verebiliyordu ama sanırım uzun zamandır yok yada ben görmüyorum. Kendisinden Allah razı olsun samimi bir insandır.

Hergün forumda ukubat ve agbi maksut gibi fitnecilerin milli görüşe saldırıp milli görüşçülere hakaretler iftiralar atmalarına göz yumdu.
Bu konuda mühür kardeşimiz günlerce konu başlığını değiştirmelisiniz diye tepki verip durdu ama kaale alan olmadı ne yazıkki olmadı ama şu bilinsinki mühür kardeşimizin o haklı talebinin görmezden gelinmesininde tek sebebi akparticilik anlayışı ile sitenin yönetilmesi yöneticileri maalesef adaletten geri durdurmuştur.

Bu sitede gerçek manada ilim ve bilgi paylaşanları tenzih ederim. Allah kendilerinden razı olsun. Ama sadece kin ve nefretle bu forumda hergün milli görüşe saldıranlara göz yumanlarında gerçek manada kardeşlikten yana olmadığını herkes bilsin.

Halbuki ne gereği var?
İhvanforum diye bir siteyse bu site ismine yakışır kardeşliği yaşatmalıdır.
Bunca eleştiri sert yada yumuşak o sizlerin algı alanı ancak şunu bilinki vallahi billahi ve tallahi gerçekleri yazıyorum. Benim hatam ise körü körüne kasti şekilde milli görüşe saldıranlar kişilere anlamayacaklarını bile bile cevaplar vermem olmuştur. Aslında büyüklerimizin tavsiyesi bu konuda bu tür insanları hastalıkları ile başbaşa bırakmaktı. Ama ben kendilerine vallahi acıdım belki anlarlar dedim yılmadım hakaretler yedim yine yılmadım şimdide saliha kaleme açık açık iftira yapıyorlar ve haddi aşıyorlar bu kadar ileriye gidebileceklerini aslında önceden bilmeliydim çünkü bilgi ve ilim kapasiteleri gayet dar olan bu insanların tek dayanağı google iken bu insanlara ne anlatabilirdim?
İşte benim hatam bu insanların mukaddes değerlerime saldırdıklarında kendilerine sertleşmemdi. Ama şunu bilsinler ki Allah şahiddir ki ben vazifemi tebliğimi yaptım. Kendileri kabul eder yada etmez, dua eder yada küfür eder farketmez çünkü herkesin nasibinden ne varsa o kadarını alır. Elbette kardeşlikle gerçek manada ihvanca bu site yönetilse ne güzel bilgi ve ilim alışverişlerinde bulunabilirdik. Ama adaletin olmadığı bir yerde asla kardeşlikten söz edilemez. Ben özelime, aileme, mukaddes değerlerime daha fazla kötü söz söylenmesin diye forum yönetimine talebim olacak üyeliğimi silin. Eğer bu mümkün değilse üyeliğimi pasifize ediyorum. Çünkü anlıyorum ki bu milli görüş düşmanlığını hergün sürdüren ve bizlere saldıran insanlar biz forumda olmazsak kin ve nefretlerini daha az forumda sergilerler. Tüm milli görüş şuurundaki üyelerede tavsiyem bu kendini bilmezlerin tahriklerine gelmeyin, bunların saldırılarına hakaretlerine iftiralarına hergün maruz kalıyoruz bu doğru ama bırakın Allah'ından bulsunlar. Bunlara cevap verdikçe kendilerini birşey sanıp milleti daha fazla kandırabileceklerini sanıyorlar. Eğer forum yönetimi gerçek manada bir adalete söz verirse herşey değişir.
Ama ümidim kalmadı!
Mahabadın aştığı çizgiler ve kurcalayıp kafasında kurguladığı işle kendisini dedektifçilik oyununa kaptırıp hayalperest yaklaşımlarla saliha kalemin özeline saldırması bu kararı almamı sağlamıştır. Artık forumda bu tür fitne konularına müdahil olmayıp kavga ve gürültüye prim veren yönetim anlayışını kabul etmediğim için ve forumun ismiyle yönetimi arasındaki derin uçurumları kavradığım için üyeliğimi ya siliniz yada kendimi pasifize ediyorum.
Hakkımı ukubata, agbiye, maksut ibrahime, yeni osmanlıya ve mahabada ve erdeme helal etmiyorum.
Diğer herkese helal olsun.
Ves'selam

barayev

Doçent
ihvan Forum İslam Dinini İstismar ederek müselmanları bir birlerine KIRDIRIYOR ve ümmeti içerik itibarı ile FESADA düşürerek Ayrıştırma ,Düşmanlaştırma görevi yapıyor
Bu işin Mimarlarının başında '' veri '' adlı kişi bulunmaktadır . forumda ki mesajlar kişileri ELE verir çünkü bütün mesajları Ateşe Benzin dökmek, Düşmanlaştırmak, Kafa karıştırmak ve Bütün müselman kanaat
Önderlerini KARALAMAK v onlara olan GÜVENİ yıkmak ve böylece müselmanların kafalarını karıştırarak FESADA düürmeye HİZMET ediyor ve Ediyorlar..
ben '' barayev ' adlı kişiyim beni allem etti kallem etti Foruma ulaşmamı engelledi ve ben normalde kendi pc den foruma ulaşamıyorum . benim BİRLEŞTİRİCİ Mesajlarım ve Ümmeti BİRLİĞE davet mesajlarım yüzünden beni ENGELLEDİ.. bu mesajı bi dostumun pc sinden gönderiyorum..Fitnelere ve münafıklara ve Ümmeti KORKUTARAK Pasifize etmeye çalışan herkese LANETLER Olsun.

saliha kalem

Profesör
Mahabadin kisiliqime yönelik saldirisini KINIYORum..
Daha öncede kac defa bana ercansin sen diye saldirdilar.
Neden böyle yapiyorlar cünk ü ercaninda dediqi gibi ilmi kapasiteleri dar olan insanlar fikri mücadeliyi terkedip insanlarin kisiliqine saldirirlar
Cok uzatmayacagim ama ercanin son msjina katiliyorum.forum ihwanca degil düsmanca yönetiliyor.bu kawga gürültü fitne konulara yapilmis sikayetleri görmeyenleri tenzih ediyorum.ama görüpte ihwanliga yakismayacak olan bu tür düsmanca fitne konularina müdahil olmayan yöneticiler kardeslikten yana olamaz
Müh'ür kardesimin baslik konusundaki hassasiyet bile görmezden geliniyorsa durum ercaninda belirttiqi gibi ciddidir
Bunca cekisme,kawga münakasa hakaretlesme yapilsin diye bu konulari acan ihwan kILIGINDAKi bu ukubatin fitnelerine göz yumulursa ne olu r iste forum ihwanliktan cikip kawga meydanina döner.
Milli görüse her gün hangi konudan iftira atip karalayimda müslümanlari birbirine kirdirayim diye hergün konu acan müfteri mangasi bile war.
Bu mangaya yeteri kadar engel olunulmadiqi icin yüz bulup insanlara yapmadiklari iftira hakaret kalmamistir.fikren mücadele edemeyip kisiliqimize saldirmaya basladilar
Partici mahabadin fanatik kurgulu hayalperest tawirlari buna en güzel örnektir.ö.savdan milli görüse saldiran ama papa konusunda duwara carpip yanlisini inkar etmeyen kisi ancak fanatik partici kisilikten olur
Gelmis yazi karakterime saldiriyor düstüqü sewiyeye bakin :)
Pcden yazarken daha düzenli yaziyorum we simdi oldugu gibi telefonumdan yazarken böyle ingilizce karakterli yazmak zorunda kaliyorum aslinda bu teknik bi r olay.cünkü telden foruma türkce karakterli yazamiyorum yaziyi bozuyor ayni alinti yaptiqimda bozuldugu gibi.
Buradan gelmis dedektifcilige girmis ayip gercekten.hayatinda cepten nete yazmadiysan bu konuda bilgin yoksa benim ne sucum war?

Geleyim sadede, uzak olma ehillerden, kaca görün cahillerden diyen Yunus Emrenin sözüne kulak werilecek ortam burasi.hergün fitne amacli acilan bu tarz konulara yönetim müsade etmemeli kawga ortamlarini engellemeliydi ama biliyorum ki forumu yönetenlerden birisi forumu parti anlayisi ile yönettiqinden ugradiqimiz bu haksizliklara maruz birakiliyoruz.durum kötü bu sitede kasti düsmanca yazanlara yol werildiqi wakit bu fitneler bitmez
Allah sahit ki bende tebliq yaptim
Müslümanlarin birbirlerinin hergün bu tarz fitne konularizla kawga ettirilmesine göz yumulan bir ortamda daha fazla bulunmanin anlami kalmamistir
Forumdan üyeliqi lütfen silin
Selam samimi saygili müslümanlara olsun

veri

Yasaklı
ercan veya değil
bir etkiniz yok

efendi söyledi dediğiniz videoda efendinin tek kelimesi yok
yok öyle değil
cübbeli dedi efendi onayladı dediniz
seçime iki gün yaptığınız resmi yayınlardan sonra da bu fos çıktı
şimdi cübbeliye saldırmaya başladınız.

burda size iki yol gözüküyor.
ya forumu terkedersiniz kendinize uygun forumlarda paylaşım da bulunursunuz.
ya da müslümanca bir tavır sergileyip ona göre forumda paylaşım da bulunursunuz.

parti seçim efendi gibi konulardan uzak kalırsanız yeterli olur

yarın beraat üç aylar geldi geçiyor
bu forumda böyle paylaşımlar yapılmıyor gibi
veya kardeşlik tesisi için hiçbir çalışma yapılmıyor artık

barayev

Doçent
'' veri ''müselmanları siyasi bilinçten mahrum bırakıp pasifize etmeye çalışarak ve aklınca siyaseti tu-kaka yaparak kendini her ne kadar saklamaya çalışsanda BAŞARAMIYACAKSIN..
İslam dini de bir Siyasettir hemde İlahi siyasettir .sen ve senin gibi Süleyman Demirel zihniyetli kişiler müselmanları artık SÖMÜREMİYECEK ve Yönlendiremiyecek..
Müselmanlar artık Zincirlerini kırıyor ve kıracaktır...
veri Silivrideki General Amucanlar öpsün seni...

veri

Yasaklı
silivri de amcam yok:)
ama kesinlikle senin gibi bir ispiyoncudan başka ne beklenir

hangi karargahta görev yapıyorsun.

barayev

Doçent
Yangına Benzin dökenler, bize ( müselmanlara ) bizden HEDEF koyanlar, ve korku üreterek ümmeti pasifize etmeye çalışanlar, ve müselmanların akıllarını çelmeye çalışan ve Dindarlıkla bunları MASKELEDİĞİNİ sananlar Bizden (müselmanlardan) değildir...ve böyle kişileri Himaye eden ve es geçenle ve görmemezlikten gelenlerde bu KÖTÜLÜKLERDEN SORUMLUDUR..

barayev

Doçent
VERİ
,,, bana İspiyoncu diyorsun Delilini açıkla yoksa Müptezelsin....

veri

Yasaklı
ispiyoncusun işte:)
müslümanları fiş fiş verip fişliyorsun

bu işleri iyi biliriz:)
fişlemeyi yani
yutturamazsın bana
bende forum üyelerini uyardım

masum değilsin

Yeni-OSMANLI

Yasaklı

efendi söyledi dediğiniz videoda efendinin tek kelimesi yok
yok öyle değil
cübbeli dedi efendi onayladı dediniz
seçime iki gün yaptığınız resmi yayınlardan sonra da bu fos çıktı
şimdi cübbeliye saldırmaya başladınız.

aynen öyle...................
Bunlar particiligi herseyin önünde gördükleri icin gerekirse kendi cemaatindekilere bile hain ve satilmislik muamelesi yaparlar.kendi partilerine mensub olanlari ise ne yaptiklarini defalarca gördük zaten.

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
aynen öyle...................
Bunlar particiligi herseyin önünde gördükleri icin gerekirse kendi cemaatindekilere bile hain ve satilmislik muamelesi yaparlar.kendi partilerine mensub olanlari ise ne yaptiklarini defalarca gördük zaten.

Dikkat ettiyseniz forumdaki tekfirciler ve şia yandaşları ile iyi anlaşıyorlar...
Ortak noktaları çok çünkü...

Kendinden olmayanı tekfir etmek...
Sadece kendini doğru yolda kabul etmek...
Ağzı bozukluk,bela ve lanet okuma...

Muminaga

Yeni
Mahabadin kisiliqime yönelik saldirisini KINIYORum..
3 tane mesajını örnek verip, mesajlar arasında uslup, yazı dili, harf kullanımı yönünden farklı kişilerin tek bir üye ismi üzerinden yorumları yazdığı konusunda kanıtlar ortaya koymak, kişiye yönelik saldırıdan sayılır mı? üstelik sadece ben değil bir kaç kişi daha bu yönde kuşkularını belirtti..
Daha öncede kac defa bana ercansin sen diye saldirdilar.
Ercan veya başka bir isim belirtmedim.
ercaninda dediqi gibi ilmi kapasiteleri dar olan insanlar fikri mücadeliyi terkedip insanlarin kisiliqine saldirirlar
eğer fırsatım olsaydı, o çok övündüğünüz ilminizin hakaret, aşağılama, tahammulsüzlük, saldıranlıktan ibaret olduğunu size ait en az 50 mesajla kanıtlarım. Haa siz hakaretinizi ilim olarak görüyorsanız o başka.
Milli görüse her gün hangi konudan iftira atip karalayimda müslümanlari birbirine kirdirayim diye
milli görüş kelimesi pek kullanmıyorum, saadet partisi şöyle yaptı böyle yaptı, saadet partililer şöyle yaptı şeklinde eleştirilerim oluyor. Bunu kabul ediyorum.
ben saadet partisini eleştirirken ne diye milli görüşü ortaya katıyorsunuz? çarpıtmadan saptırmadan rahatlamıyor musunuz? Sizlerin yüksek ilminiz, elma derken armut anlayacak kadar ters işliyorsa benim suçum ne?

Muminaga

Yeni
ihvan Forum İslam Dinini İstismar ederek müselmanları bir birlerine KIRDIRIYOR ve ümmeti içerik itibarı ile FESADA düşürerek Ayrıştırma ,Düşmanlaştırma görevi yapıyor
hiç bıkmadan yukardaki cümleni kaçıncı defadır yazıyorsun?
dejavu yaşıyorsun herhalde.
sertlik oluyordur ölçünün kaçırıldığı durumlar elbette yaşanıyor. Ama yukardaki cümlen iyi niyetli bir uyarı anlamından çok bir bütün olarak islami siteleri karalamak amaçlıdır.
çok iyi hatırlıyorum en az 2-3 defa islami forumda yazmaktan sa gider ........ sitelere girerim daha iyi diyordun. niyetin islami siteleri itibarsızlaştırma lağv etme dağıtma fitne taşıma amaçlıdır.
bilgi ve birikim ayrıca uslup bakımından daha nitelikli paylaşımlarda bulunan islami siteleri diğerleriyle karşılaştırmaya kalkman bile art niyetini yeterince ortaya koyuyor.
olumsuzluklar belli bir süreç içinde temizlenebilir. bu noktada eğer gerçekten samimiysen ve gerçekten belli şeylerden rahatsızlık duyuyorsan kendi mesajlarına yapıcı tutum ve iyiniyetlilik kat.