Said Nursi'nin talebelerinden Gülen'e mektup

ORHANCAN

Ordinaryus

harflerim eksik çıkmış.. halef selef manası mı yükledinzi ki bana gösteriyorsunuz diye soruyorum.. ve benim anladığım kasdı ise yukarıda anlattım.. önemli olan sorular a cevap vermezken bu basit işlere çok önem veriyorsunuz ne yazık ki..

neyse niyetinizi biliyordum.. böyle bir mana yüklemedim..

en azından basireti açık bir Ağabeyimizin, Hocaefendi hakkındaki düşüncesini öğrenmenizi istedim..

basit işlere önem vermediğim ortadadır.. lütfen şahsıma atfettiğiniz özelliğin kendinizde var mıdır bir bakınız... neyse hayırlı akşamlarınız olsun..

Hikem

Kıdemli Üye
Peki o zaman , üstadın taleblerinin mektubu basına yansıdı..İsmiini bile tam bilemediğimiz bazı gazetecilerin tahliyesiine mesaj yazma , baykalın zina hadisesine bile arkadaşlarını gönderme ihtiyacı duyan sayın hoca, bu kadar önemli konuda niçin susuyor..Aslında bizce konu açık ama sıkıntıda olan Orhancan gibi hocasına sıkısıkıya bağlı ve her işte hikmet arayan kişiler...Yahu Allah Tela nın verdiği bu aklı niçin kullanmıyorsunuz? , ?Niçin akletmiyorsunuz..??

neyse niyetinizi biliyordum.. böyle bir mana yüklemedim..

en azından basireti açık bir Ağabeyimizin, Hocaefendi hakkındaki düşüncesini öğrenmenizi istedim..

basit işlere önem vermediğim ortadadır.. lütfen şahsıma atfettiğiniz özelliğin kendinizde var mıdır bir bakınız... neyse hayırlı akşamlarınız olsun..

bizim için risale-i nur ve temsil ettiği dava hükümetten nedim şenerden basın özgürlüğünden milyon kat değerlidir.. dediğim gibi artık Nurların etrafında ki sur yıkılmıştır.. artık kendi kendini müdafaa edecek.. hoca cemaatinin ne minval üzere ne niyet ile hareket ettiği ortaya çıkmıştır.. yıllardır üstadın talebelerinin suistimali ile nurcu yapılmaa çalışılan hoca bu makamdan fersafh fersah uzaklıkta bam başka bir çığır açtığı otaya çıkmıştır.. badıllı ağabey gerekli açıklamayı yaptı.. yeğin ağabeyin öfkesi son yaptığı açıklamada gayet rahat görülüyor.. sungur ağabeyin videosu da bu gün yarın risalehaber de görebilirsiniz.. artık sıdk kizb aynı dükkanda satılmayacak inşaallah...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
@Mihrali isimli üyeyi banlamıştım. ama "bu hakkı nereden alıyorsunuz.. bu meselede söz sahibi Risale-i Nurun kendisi,müellifi has taebeleri iken kendi noksan arızalı kafa feneriniz ile ne hakla hüküm verebiliyorsunuz.. Nurların başka dillere çevrilmesi sırasında nasıl bir yol izlendiği hakkında bilginiz var mı.. Tercüme ile sadeleştirme arasında ki farkı anlaycak idrake sahip değil msisiniz.. bu konuda söz sahibi bizzat Bedşiüzzaman TİTREMELİSİNİZ derken sizler ne hakla kendi mantığınıza göre hüküm verebiliyorsunuz.. Nurların anlaşılmadığı SAFSATASINI BIRAKIN.. OKUYANLAR MÜŞTERİ OLANLAR ŞÜPHESİZ ANLIYOR.. Zannediyormusunuz ki anlayamayanların tek engeli dilinin ağır olması.. heyhat yanlışsınız yanılııyorsunuz, belki aldanıyor belki de aldatıyorsunuz.." mesajını okuyunca sevindim.

üstada muhabbetinin samimi olduğuna inandım. bu açıklamaya katılıyorum. engelini kaldırıyorum.

mihraliyi de seviyoruz.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
.................................................................

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

ne hakkından bahsediyorsun kardeş.. yani biri bir siteden alıntı yapsa bizim yapmaya hakkımız yok mudur.. derdin nedir senin..??

sapla samanı karıştırma lütfen..

önceki mesajlarıma bakın ki cevap gelmeden verip veriştirmek.. kul hakkına girmek çok mu basitleşti... bakalım Hocaefendiden ne cevap gelecek.. bağlantısı olup olmadığı ortay çıksın sonra suçlamalarınızı yöneltin..

bu arada ne demeşim de hakkı nereden buluyor muşum.. yazın da aydınlanalım..

"bakalım Hocaefendiden ne cevap gelecek.. bağlantısı olup olmadığı ortay çıksın sonra suçlamalarınızı yöneltin.." diyosun ama anlaşılan sen yazılanları okumuyorsun kardeşim. üstadın mirasçıları bile ulaşamıyor. ulaşamadıkları için seslerini mektupla duyurmaya çalışıyor.

abilerin, fethullah gülene yazdıkları, sadeleştirme ile ilgili çok keskin ifadeler içeren mektuba cevap verin...

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=114067

Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin vâris, nâşir ve talebesi olan altı kişinin imzasıyla yapılan açıklama ve Fethullah Gülen’e hitaben yazılan mektup şöyle:

Muhterem Fethullah Hoca Efendi,

Evvelâ; selam ile sıhhat ve afiyetinizi Cenab-ı Hak’tan niyaz ederiz.

Saniyen; Ufuk Yayınları namı altında Bediüzzaman Hazretlerinin Lem’alar Risalesi kelimeleri değiştirilerek güya sadeleştirme nâmı altında tahrib edilerek basılmıştır.
Bediüzzaman Hazretlerinin vâris, talebe ve naşirlerinden 6 kişinin imzası ile Lem’aların bu şekilde asliyeti bozularak neşredilmesinin karşısındayız. Kat’iyyen tasvib etmiyoruz. Risale-i Nurları tahriftir ve tahriptir diye beyanat verdiğimiz halde, bu beyanatımızı görüp okudukları halde, mezkûr yayınevi bu ikazımıza hiçbir değer vermeden neşriyatlarına devam etmekte ve reklamlarını her tarafta ilan etmektedirler. Onların bu tavrı Bediüzzaman Hazretlerinin vâris ve talebelerini ciddi bir surette rahatsız etmiştir. Kendi kitapları olmadığı, vâris ve naşirlerinden izin alınmadığı, ve şer’an da caiz olmadığı halde sırf kanunî boşluktan istifade ederek bu neşriyata madde ve nam için İslâmî hak ve hukuku çiğneyerek pervasızca devam etmeleri hayret ve ibretle takip edilmektedir.

Muhterem Hoca Efendi, Lem’aları tahrip ederek basan bu Ufuk Yayınlarının sizin camiaya dahil olduklarını duymaktayız. Sizin bu tahribattan haberdar olup olmadığınızı bilmiyoruz. Eğer haberdar değilseniz lütfen size haber veriyoruz. Üstad Bediüzzaman Hazretlerinin vâris, naşir ve talebeleri bu neşriyattan ciddi surette rahatsızdırlar. Derhal bunları durdurmanızı ve o şekil neşriyata son vermelerini rica ediyoruz. Bu hususta bizim bu mektubumuza da cevap vermenizi hemen rica ediyoruz.

Mustafa Sungur, Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayram, Ahmed Aytimur, Salih Özcan, M. Said Özdemir

ya da şuna;

Ebu turab isimli bir üyenin mesajını bu kapsamda paylaşmak istiyorum;

“Muhterem Agabeylerin bu konudaki gayretlerini takdir, tebrik ve tes'id ediyorum. Bu mes'ele bizleri incittigi gibi, Hz Usta'di, Saf-i Evvel butun Agabeyleri, Risale-i Nur'u incitti, Kur'an hesabina oldugu icin Kur'an'a dokundu, siddetli bir Kis'a sebebiyet verdiler, Insaallah daha baska manadaki siddeti Kis'lara sebibeyet vermezler, hareketlerinden vazgecerler. Agabeylerimizin tayin ettigi bir agabeyimizi, kendi cemaati Hocaefendi ile gorusturmek istememeleri hem NAHOS olmus, hem baska manalari deruhteye acik kapilara sebebiyet olmasi, hem de ehl-i imanin kendi aralarindaki sorunlarini halletmesi meselesindeki aciziyetin ifadesi olarak bizleri daha da derinden sarsmistir. Bir yazar agabeyimiz meselenin fazla kirginlik ve vurgunlukla degil de, karsilikli gorusmeler yolu takip edilerek cozulme taraftari olmasi, ki yine en sehil bir metod idi, fakat bu kardesler bunun da yolunu kapatmak istemeleri cok manidardir. Ne diyelim, Mevla Gorelim Neyler, Neylerse Guzel Eyler...”

yani abiler görevlendirdikleri bir kişi aracılığı ile görüşmek istemişler, birileri görüşmelerine engel olmuş. yani fethulklah gülen e bediüzzaman ın varisi olan abiler biel ulaşamıyor. çok vahim bir durum.

Ayrıca yine bu kapsamda hikem in, benim de altına imza attığım, şu mesajını da hatırlatmak istiyorum;

“ABD de oturmanın bir bedeli olması gerekir....Bediüüzaaman İstanbul Hükümetiinin fetvalarını, işgal altında fetva olmaz gerekçesiyle nasıl kabul etmediyse, aynen bunun gibi, ABD de oturan zatın bu meselelerdeki kelamının da hiç bir kıymeti harbiyesi olmaz..Zira İslam ülkelerini işgal edip, kadın , çocuk demeden hunharca katleden düşmanın bağrında konuşmanın ne ehmmiyeti olabilirki?”

ya da şuna

http://forum.misawa.de/showthread.ph...Ftirme-tepkisi

"Kalbin zümrüt Tepeleri ise yine kendilerinin bir sohbette sorulan “Anlamakta zorlanıyoruz. Nasıl anlamalıyız?” mealindeki bir soruya verdiği cevapta olduğu gibi “Belki, bugünün nesli, Kalbin Zümrüt Tepeleri’nin çoğunu anlayamayacak; lâkin yirmi beş sene sonrakiler onu çok iyi idrak edip yaşayacaklar; ihtiyaç doğduğu an, Kur’an ve Sünnet çizgisinde bir eseri hazır bulacaklar” şeklinde açıkladığı bir ufuk eserdir. "

Fethullah gülen kendi yazdığı “Kalbin zümrüt Tepeleri” isimli kitapla ilgili bir ropörtajında, muhabirin kendisine sorduğu ““Anlamakta zorlanıyoruz. Nasıl anlamalıyız?” sorusuna “25 sene sonraki insanlar ihtiyaç duyduğunda bulacakları ve anlayacakları bir eser!” şeklinde cevap vermiştir.

Yani fethullah gülen kendi yazdığı kitabın sadeleştirmesine karşı ama anlaşıldığı kadarı ile risalei nurun sadeleştirmesine karşı değil.

lütfen okuyup cevap verin. okumadan anlamadan cevap vermeyin.

@Mihrali isimli üyeyi banlamıştım. ama mesajını okuyunca sevindim.
üstada muhabbetinin samimi olduğuna inandım. bu açıklamaya katılıyorum. engelini kaldırıyorum.

mihraliyi de seviyoruz.

neden engelledin engellemekteki maksadın ne idi ne kazandın bilmiyorum ve bunu neden burada alenen söyledin onuda anlamadım fakat benim için önemlli değil.. kimse ile ihtilatım olmasın kimsede sevmesin no problem.. derdim birilerinin beni sevmesi değil.. zaten bize bu tarz hayat da yaramıyor.. her ne ise..

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

neden engelledin engellemekteki maksadın ne idi ne kazandın bilmiyorum ve bunu neden burada alenen söyledin onuda anlamadım fakat benim için önemlli değil.. kimse ile ihtilatım olmasın kimsede sevmesin no problem.. derdim birilerinin beni sevmesi değil.. zaten bize bu tarz hayat da yaramıyor.. her ne ise..

burada mesele, benim bir konuda, seni yanlış tanımam imiş. bunu vurgulamak istedim. sen de üstada samimi muhabebt besliyorsun. bunu anladım.

seni de seviyoruz @Mihrali kardeşim

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

http://www.ittihad.com.tr/index.php?...d=15&Itemid=30

Güneş Üflemekle Sönmez
Risale-i Nur Talebeleri Adına
Abdülkadir Badıllı
İstanbul / 2006
Ve Ek Bir Mevzu

Diyalog ve Hoşgörü

Diyalog, Fransızca bir kelime olup “dialoque” şeklindedir. Manası, iki veya daha çok kişinin beraber oturup, herhangi bir mevzuyu tartışıp konuşması demektir.
Ancak birkaç senedir “Dinlerarası Diyalog” veya “Semavi Dinler Arasında Diyalog” tarzında bir girişimin başlamasına öncü ve vesile olmuş çok muhterem, çok müttaki ve çok alim olan Fethullah Gülen Ho*caya, dinin ve vicdanın kabul edip kaldıramayacağı kadar ağır gıybetler ve şeni’ ittiham ve iftiralar yapılmaktadır. O çok ağır ittihamları yapan çevreler, doymak ve usanmak bilmez bir hırs ile meseleyi gündemde tutmaya devam ediyorlar. Fethullah Gülen Hocanın Bediüzzaman Hazretleriyle bir münasebeti, bir bağlılığı olduğu için, o çok aşırı taarruzlarının bir ucunu Bediüzzaman’a da uzatmak istiyorlar. Baş mı, haşhaş mı tefrik edemediğim bir kişinin yandaşları tarafından o vefakar, cefa*kar ve 8 yaşından 88 yaşına kadar Kur’an, iman, din, İslami*yet, millet ve memleket için cansiperane, fedakarane hizmet etmiş ve İslam tarihinde –Peygamber(asm) ve sahabelerinden sonra– ilimde, mantıkta, müteşabihatı te’vilde, şeriat, tefsir ve hadis usulünde; ayrıca cihadda, ihlas ve takvada vesaire vesairede misli çok nadir bir allame-i cihan, bir mürşid-i nigahban ve bir mütefekkir-i azam hakkında şeni’, kaba büh*tanlar ve cahil bir ehl-i imana bile ya-kışmayacak galiz ittihamlar yapılıyor. Her ne ise...
http://www.ittihad.com.tr/index.php?...d=15&Itemid=30

Muhterem Ağabeyimizin daha önceki cümlelerin de alıntı yapsaydın ya kardeş.. isterseniz alayım..

badıllı abinin 1996 dayaptığı açıklamayı koymuşsun...

demek aradan çok sular akmış, bak badıllı abi birkaç ay önce mahrem bir yazıyı ifşa ediyor.

linki:
http://www.risalehaber.com/news_detail.php?id=135747

ayrıca üstadın talebeleri ( Mustafa Sungur, Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayram, Ahmed Aytimur, Salih Özcan, M. Said Özdemir ) isim vrerek fethullah gülene çok sert mesaj yolluyorlar, ses seda yok. kaale bile almıyor.
mektubu bir daha ekliyorum....

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=114067

Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin vâris, nâşir ve talebesi olan altı kişinin imzasıyla yapılan açıklama ve Fethullah Gülen’e hitaben yazılan mektup şöyle:

Saniyen; Ufuk Yayınları namı altında Bediüzzaman Hazretlerinin Lem’alar Risalesi kelimeleri değiştirilerek güya sadeleştirme nâmı altında tahrib edilerek basılmıştır.
Bediüzzaman Hazretlerinin vâris, talebe ve naşirlerinden 6 kişinin imzası ile Lem’aların bu şekilde asliyeti bozularak neşredilmesinin karşısındayız. Kat’iyyen tasvib etmiyoruz. Risale-i Nurları tahriftir ve tahriptir diye beyanat verdiğimiz halde, bu beyanatımızı görüp okudukları halde, mezkûr yayınevi bu ikazımıza hiçbir değer vermeden neşriyatlarına devam etmekte ve reklamlarını her tarafta ilan etmektedirler. Onların bu tavrı Bediüzzaman Hazretlerinin vâris ve talebelerini ciddi bir surette rahatsız etmiştir. Kendi kitapları olmadığı, vâris ve naşirlerinden izin alınmadığı, ve şer’an da caiz olmadığı halde sırf kanunî boşluktan istifade ederek bu neşriyata madde ve nam için İslâmî hak ve hukuku çiğneyerek pervasızca devam etmeleri hayret ve ibretle takip edilmektedir.

Muhterem Hoca Efendi, Lem’aları tahrip ederek basan bu Ufuk Yayınlarının sizin camiaya dahil olduklarını duymaktayız. Sizin bu tahribattan haberdar olup olmadığınızı bilmiyoruz. Eğer haberdar değilseniz lütfen size haber veriyoruz. Üstad Bediüzzaman Hazretlerinin vâris, naşir ve talebeleri bu neşriyattan ciddi surette rahatsızdırlar. Derhal bunları durdurmanızı ve o şekil neşriyata son vermelerini rica ediyoruz. Bu hususta bizim bu mektubumuza da cevap vermenizi hemen rica ediyoruz.

Mustafa Sungur, Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayram, Ahmed Aytimur, Salih Özcan, M. Said Özdemir

Badıllı ağabey yukarıda ki ifadelerinde Hoca ya bir makam bir sıfat vermekten ziyade Hoca nın umumun nazarında nurcu görünmesi münasebeti ile kendi yaptığı hataları Bediuzzamana mâl etmeye çalışanlara cevap verdiği açıktır.. "hoca nın ustada bir bağlılığı bir münasebeti vardır " tabiri bu zaviyeden değerlendirilmeli.. Bu iki kelimeyi "hoca üstada sadakatle intisap etmiş onunla kopmaz bir zincir gibi bağlı vs" tarzında yorumlamak ise aldatmanın, göz boyamanın insafız dereceye gelmiş halidir. Daha evvel de dediğim gibi hoca cemaati bu vaziyetleri ile adnan tayfasını dahi geçmişler.. Allah cemaat içerisinde ki saf halis kardeşlerimize feraset versin..

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
"Üstad Hz. leri ilk sadeleşmeyi kendisi bizzatihi yapmıştı.." iftiranızı ispatlıyamazsanız sizi "müfteri ilan ediyorum. üstad konusunda çok hassasım.

demiştim. siz aşağıdaki mesajınızla geçiştirmişsiniz.

Belki sadeleştirme yanlış oldu ama niyetimi biliyordunuz... ki alt satırda açıkladım..

Osmanlıca yazılan eserler sonradan Üstad (RA) Hazretlerinin de onayıyla yeni harflerle basılmıştır.. yani aslından türkçe haline geçirilmiştir..

Bizler gençliğimizde Üstad (RA) hazretlerinin tashihinden geçen osmanlıca metinlerden dinlerdik.. şahsımın risale-i nur külliyeti 1960 sinan matbaası eserleridir... Osmanlıca yazılan eserin yeni harflere aktarılması (belki sadeleştirme manası hoş olmadı) Bizzatihi Üstadın onayıyla olduğunu aşağıdan da görebilirsiniz..

efendi bu şekilde kıvıramazsın. biz senin niyetini nerden bilelim. açık açık yazacaksın. hele üstad sözkonusu olduğunda daha dikkatli olacaksın. ayrıca sen daha tağyir etmek nedir? bunu bile bilmiyorsun. sadeleştirmenin tağyir etmek olduğunu öğrendiğinde bunun tahrif olduğunu ve üstadın buna nasıl muhalefet ettiğini anlayacaksın.

lütfen bu forum huzurunda üstada "iftira" attığını ve" pişman" olduğunu, ancak tüm yaşananlardan sonra "tövbe" ettiğiniaçıkla.

Said Nursi'nin el yazılı sadeleştirme reddiyesi! ne bak; (dikkat et senin benim değil - buna bile bir kılıf uyduranlar var sen onlardan olma) “Ceylan bu mahremdir. Bak, sonra yırt!
Ben manevi bir ihtara binaen, bir pusula Feyzi’ye yazdım. Sen onu gördün mü? Sen anlaki o ne ile meşguldür. Bir cevap vermedi. Başka lüzumsuz şeyleri yazmış, “Nurları bir mecmua ile neşredeceğiz” gibi manasız bir şeyler yazdı. Sakın Şemsi gibi Nurları tağyiretmesin.”
sonra hizaya gel. (http://www.risalehaber.com/news_detail.php?id=135747 linkinden üstadın elyazılı belgeye de bakabilirsin)

bunu yapmazsan tekrar ediyorum seni "müfteri" ilan ediyorum.

ve seni Allah (cc) a havale ediyorum.

ORHANCAN

Ordinaryus
düzeltme:266 nolu mesaja cevaptır

sanki okuyup anlayan sadece kendiniz gibi kibir içindesiniz kardeşim..

bunca mesajdır biz ne anlatıyor ne yazıyoruz... kör tarafına geldin de gör mez mi oldun.. geçmiş mesajlar zaten bu soruların cevabı değil miydi..??

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
düzeltme:266 nolu mesaja cevaptır

sanki okuyup anlayan sadece kendiniz gibi kibir içindesiniz kardeşim..

bunca mesajdır biz ne anlatıyor ne yazıyoruz... kör tarafına geldin de gör mez mi oldun.. geçmiş mesajlar zaten bu soruların cevabı değil miydi..??

ne kibiri.... üstadı savunmak ne zamandır kibir... yoksa sizin camia da buna "kibir" mi diyorlar.

bu şekilde geçiştiremezsin diyorum...

sen üstada iftira attın... bunu temizle diyorum.. bu şekilde geçiştirerek, hatanı kabul etmeyerek kibir içinde olan sensin.

tövbe et.

ORHANCAN

Ordinaryus
deniz baker kardeşimizin ifrat derecesinde olaya bakışından şu sonucu çıkartmak zor olmayacak galiba:

biliyorsunuz 5-6 sene önce Üstad (RA) Hazretlerinin evlad-ı maneviyem dediği ve benim hizmetim Sungurla devam edecek diye buyurduğu Muhterem Mustafa SUNGUR ağabeyimiz hakkında ağzı alınmayacak ifrazatlarda bulunularak cemaat başta istanbulda olmak üzere tekrar ikiye bölündü..

Hocaefendi Sungur Ağabeye sahip çıkarak.. --Sungur ağabey hakkında söylenenler için üzüntülerini belirtmiş ve **Onun hakkında bu şekilde yaklaşanların hem dünyada ve hem de ukbada iki yakası bir araya gelmez - ev kema kal-** diye savunmuştur.. bu kişiler İstanbul sonrası tüm ülkemizde ayrılık tohumlarını ekmişler ve cemaatın ikiye bölünmesini sağlamışlardır..

Bu kardeşlerimizin bir kısmı şimdilerde el kaide soruşturması geçiren TAHŞİYECİLERle bağlantı kurmuşlar.. ve her ilde tahşiyeci gruplar oluşturulmaya çalışılmaktadır... yakınen bildiğim ve şahsımı 32 sene önce risale-i nurlarla tanıştıran 45 yıllık ağabey bir tarafta.. endüstri müh. bitiren oğlu istanbulda vakıf- diğer tarafta kalmışlardır..

BU DÜŞÜNCE şimdilerde Hocaefendi ve camiasını bölmeye ve eleştirmeye çalışmakta.. ellerinden gelirse de yerle bir etmeye amaçlamaktadır... ayrıca Risale-i nur hizmetinde sözü dinlenen M.Kırkıncı hocamız gibi büyük ağabeylerde Hocaefendi için sarfettikleri sözler birilerinde karın ağrısı oluşturmaktaydı.. Sungur Ağabeyin deli ve yarı meczup olduğunu iddaa ederek sohbetlerde ders yaptırmayan bu anlayış -yarı deli ve meczup-- sıfatlarıyla muhterem ağabeyi aşağılamışlardı.. Halbukisi evliya-i kiram mertebesinde kalp ve gönül gözü açık olan ağabeyimizin bazı sohbetlerde Üstad (RA) hz. leri başta olmak üzere sohbetlere iştirak eden zat-ı muhteremleri görüyor.. bazen de **Hoşgeldim Üstadım** sözü aşikarane cemaatce duyuluyordu.. bu ve benzerlerini bahane eden zerzavatlar Sungur Ağabeye cephe almışlardı... Sungur ağabey ayrılık tohumları eken fitnecileri gördükce ve keşfettikce **Üstad sizden davacı kardeşim** diye cemaat huzurunda seslenmiş ve o kişileri ikazlar etmişti.. ama niyetleri Sungur Ağabeyimizi bahane edere cemaatı bölmek olan bu kişiler amaçlarını bir iki sene sonra ulaştılar...

şimdilerde hedef Hocaefendi ve camiasıdır.. nereden ne bulacaklarını şaşıran ve şamşıran fitne fucur ayak takımları sadeleştirme meselesini ayyuka çıkararak belki de haberi bile olmayan Hocamızı rencide etmeye amaçlamışlardır... diğer muhterem ağabeylerin mektuplarını bahane ederek saldırıya geçmektedirlerdir... selam ve dualarımla..

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
ben olsam;

"evet hata ettim. üstada iftira attım. pişmanım. bu hatadan dönüyorum, tövbe ediyorum. inşaallah Allah (cc) tövbemi kabul eder"

derdim.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
nereden ne bulacaklarını [SIZE="4"[U]]şaşıran ve şamşıran fitne fucur ayak takımları sadeleştirme meselesini ayyuka çıkararak[/U][/SIZE][/COLOR][/B] [B][U]belki de haberi bile olmayan Hocamızı rencide etmeye amaçlamışlardır[/U][/B]... diğer muhterem ağabeylerin mektuplarını bahane ederek saldırıya geçmektedirlerdir... [/B][/COLOR][/B]selam ve dualarımla..[/B][/SIZE][/COLOR][/FONT][/QUOTE]

bak bu sözünle abileri de zzan altına atıyorsun... gerçi son cümlenle [COLOR="blue"]"diğer muhterem ağabeylerin mektuplarını bahane ederek saldırıya geçmektedirlerdir"
diyerek yine kıvırmaya çalışmışsın ama becerememişsin. üstadın talebeleri görüşmek istemişler ama görüştürülmemişler. anlamıyorsun herhalde. bak ne diyor ebu turab rumuzlu üye; "...Agabeylerimizin tayin ettigi bir agabeyimizi, kendi cemaati Hocaefendi ile gorusturmek istememeleri hem NAHOS olmus, hem baska manalari deruhteye acik kapilara sebebiyet olmasi, hem de ehl-i imanin kendi aralarindaki sorunlarini halletmesi meselesindeki aciziyetin ifadesi olarak bizleri daha da derinden sarsmistir...." yani abiler ancak mektup yazarak seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

bak mektubu yineliyorum;

Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin talebe, hizmetkâr ve vârisleri olarak M. Fethullah Gülen’e hitaben kaleme aldığımız mektup aynen şöyledir:

ayrıca abdullah yeğin abinin feryadını aktarmak istiyorum;

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Abdullah Yeğin Bursa'daki Bediüzzaman programlarına katılmadı. "Ağabeyler Konferansı" için görüntülü mesaj gönderen Abdullah Yeğin ağabey, önce programı tebrik etti. Dua ettiğini ifade eden Yeğin ağabey, daha sonra Risale-i Nur'u sadeleştirme çalışmalarına değindi.

İşte Abdullah Yeğin ağabeyin mesajı:

"Muhterem kardaşlarımız esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü. Cenab-ı Hak hizmet-i imaniye için toplantınızı mübarek eylesin, hayırlı eylesin. İnşallah bizler de sizinle beraber gibi dua ediyoruz.

Fakat ben biliyorsunuz birkaç gündür Risale-i Nur hakkında Üstadımızın fikirlerine muhalif olarak, Üstadımız razı olmadığı halde, Üstadın varisleri razı olmadığı halde, Üstadın talebeleri, Risale-i Nur talebeleri dünyanın her tarafına dağıldığı halde Risale-i Nur anlaşılmıyormuş diye, sadeleştirme diye bir uydurma çıkardılar. Ben bu millet harekete geçmedikçe, bu millet, kardaşlarımız, Nur talebeleri... İlk mektep mezunu olmayan bile, ilkmektebi okumayan bile Risale-i Nur'u okuyor anlıyor. Bunlar, bilgiçlik taslayanlar ve bu şekilde hareket edenler susmadıkça ben bu gibi toplantılara gelmeyeceğime söz verdim, kusura bakmayın. Ben şimdi gelemiyorum. Siz Nur talebesi olarak vazifeniz neyse yaparsınız inşallah. Cenab-ı Hak sizleri muvaffak eylesin.

Bu yazanlar; mesela Mehmet Ali Bulut kardaşımız ne kadar güzel izah etmiş, diğer kardaşlarımız ne kadar güzel izah etmiş, yani bunlar haksız mı konuşuyor? Üstad Bediüzzaman'ı dinlemezsek başka kimseyi dinlemeyiz. Allah bizi Üstadımızdan ayırmasın. Üstadımıza hakaret edenler cezalarını Allah'ın izniyle bulurlar diyeceğim. Esselamu Aleyküm. Kusura bakmayın ben sinirli konuştum. Allah kusurlarımızı affetsin."

haberin linki aşağıda. ayrıca haberin videosunu da izleyebilirsiniz.
http://www.risalehaber.com/news_detail.php?id=140156

GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ AYAĞA KALKAN DA, AYAĞA KALMAMIZI İSTEYENDE, ELLLERİ VE AYAKLARINI ÖPTÜĞÜM, ABİLERİM.

YETER ARTIK AYAĞA KALMA VAKTİ!

dikkat buyurun,

"abiler mahkemelerde falaka atanlara tuzlu zeminde ıslak ayakla zorla yürütenlere , dilinde sigara söndüren zalimlere bile beddua" etmiyorlar, ama, bakın burada (elini ve ayağını öptüğüm) abdullah yeğin abimizin cümlesini iyi okuyun. olayın vahametini anlayın.

ismail aksoy isimli üyenin paylaşımını aktarmak istiyorum;

"En halim-selim bilinen Abdullah yeğin abimiz böylesine feveran ediyorsa (ki, nurları kendi malı ve hazinesi bildiği için) bu meselenin hangi amaç ve gaye ile ısrarla gündeme getirildiğini görmemek, gaflettir. Bütün Nur talebelerinin, Kur'ân talebelerinin Nurlara, onların ruhuna, cildine, derisine, libasına, özüne sahip çıkması gerekir. Hala işi hoş görü bağlamında, iyi niyet çerçevesinde ele alanlar, mesleye bu zaviyeden bakanlar; kanaat-i acizanemce yanılıyorlar. İşin te'vil götürür tarafı yoktur. Tek çare; Tevbe - istiğfar ile nedamet edip yanlıştan dönmektir. Abdullah ağabeyi ve bütün ağabeyleri tebrik ediyor, ellerinden öpüyorum."

ayrıca ben abdullah yeğin abi ile konuştum (yeni)

sadeleştirme açıklaması ile ilgili bugün abdullah abi ile konuştum.

bu kişiler internetten işine gelmeyenleri okumuyormuş dedi. (yani internetin çok da faydalı olmayacağını ifade etti)

belki başka kaynaklar denenebilir.

bu kapsamda elimizden geleni yapmamızı istiyor. Allah (cc) dilerse muvaffak olabiliriz dedi.

lütfen siz de elinizden geleni yapınız.

not: bu ateşi küllendirmeyelim. bu kalkışmada bulunanların amacı da bu ateşi küllenmeye bırakmak. elimizden geldiğince, her platformda bunu dillendirelim lütfen... Allah (cc) dilerse muvaffak olabiliriz.

Hoca herşeyden haberdar da nur talebelerinin tamamını ayağa kaldıran bu hadiseden bi haber ha.. Yazık çok yazık.. Hocayı korumak adına düştüğünüz duruma bak.. Sungur ağabey i de aynı adnan tayfasının istimal ettiği şekilde kullanıyorlar yazıklar olsun..

... Kendi kendilerini bu vazifeyi yapan bir cemaat olduklarını hüsn-ü zanlarla düşünebilirler. Hatta hocayı Hz. İsa’dır diyebilirler buna kimse bir şey demez. Ve bizi de ilgilendirmez. Lakin davalar ve iddialar, hakikatın aslıyetine yakın olmasının ve onu açıkça yansımasının ve hayalperestliklerden uzak olmasının lüzum ve zarureti vardır. Hoşçakalın, Sırat-ı Müstakim-i Nuriyenin Şehrahında olun . 14.02.2012

O bedbaht heyeti mutevelliden zat bana öylesine
açık bir tarzda beyan ettiğinden;ben Badıllı
ağabey kadar sabırlı olamayacağım; zat şu ifadeyi
savuruyordu :

Bizler sizin Mehdinize laf etmiyoruz ! Sizde bizim İSA mıza dokunmayın !

Sahte kutb-u azamlar;gavslar;evliyalar;mevlana ile
iletişimde olanlar;kendini mehdi ilan edenler ile
karşılaşmıştım.Gerek neşriyat aleminde gerekse
bazen birebir ! Ama İsa a.s olduğu iddia edilen bir
fitne mumessili ile ilk kez karşılaştığımdan; '' fesubhanAllah'' diyerek uzaklaşacak mekan
aradım. Neticede gene Badıllı ağabey ile meseleyi hitame
erdirelim;Son 1 yıl içerisinde işittiğim en manidar
sözü de burada zikr etmiş olayım... Hz. Üstad: Tahrifat hakkında“Ama sizler böyle şeyleri gördüğünüzde titremeliydiniz.” demiştir.Evet bizde hem titriyoruz;hem TİTRETECEĞİZ-DE.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
... Kendi kendilerini bu vazifeyi yapan bir cemaat olduklarını hüsn-ü zanlarla düşünebilirler. Hatta hocayı Hz. İsa’dır diyebilirler buna kimse bir şey demez. Ve bizi de ilgilendirmez. Lakin davalar ve iddialar, hakikatın aslıyetine yakın olmasının ve onu açıkça yansımasının ve hayalperestliklerden uzak olmasının lüzum ve zarureti vardır. Hoşçakalın, Sırat-ı Müstakim-i Nuriyenin Şehrahında olun . 14.02.2012

O bedbaht heyeti mutevelliden zat bana öylesine
açık bir tarzda beyan ettiğinden;ben Badıllı
ağabey kadar sabırlı olamayacağım; zat şu ifadeyi
savuruyordu :

Bizler sizin Mehdinize laf etmiyoruz ! Sizde bizim İSA mıza dokunmayın !

Sahte kutb-u azamlar;gavslar;evliyalar;mevlana ile
iletişimde olanlar;kendini mehdi ilan edenler ile
karşılaşmıştım.Gerek neşriyat aleminde gerekse
bazen birebir ! Ama İsa a.s olduğu iddia edilen bir
fitne mumessili ile ilk kez karşılaştığımdan; '' fesubhanAllah'' diyerek uzaklaşacak mekan
aradım. Neticede gene Badıllı ağabey ile meseleyi hitame
erdirelim;Son 1 yıl içerisinde işittiğim en manidar
sözü de burada zikr etmiş olayım... Hz. Üstad: Tahrifat hakkında“Ama sizler böyle şeyleri gördüğünüzde titremeliydiniz.” demiştir.Evet bizde hem titriyoruz;hem TİTRETECEĞİZ-DE.

"Bizler sizin Mehdinize laf etmiyoruz ! Sizde bizim İSA mıza dokunmayın ! "

kardeşim bu çok dehşet bir cümle. lütfen açarmısın. kaynak gösterirmisin. (yada kaynak senmisin, kimler arasında geçti konu)

bu çok dehşetli bir açıklama.

lütfen bizi bu konu da bilgilendir.

selam ve dua ile