Türkiye İçin Durum Oldukça Kritik....

Kaptan

Mecra Yazarı
İslam düşmanları birlik olmuş hükümeti yıkmaya çalışıyor ve sen onlarla ortak dili kullanıyorsun. İçinde bulunduğun gemiyi delmeye çalışıyorsun. Bu hainliktir.

unuttun mu ben Kaptan'im, gemiyi delmeye calismam kurtaririm

tutarsiz bir siyaset izliyoruz taaa basindan beri
az önce Ahmed hakan'in paylastigim yazisi bunun apacik örnegidir

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?161663-Hükümetin-ikna-gücünün-hastasıyım

hatirla, zamaninda fransa'da yasanan bir terör saldiris vardi
ne dedi erdogan? "sizin istihbarat teskilatiniz calismiyor mu?"

ey erdogan, ankara saldirilari güvenlik ve istihbarat zaafiyeti degil mi?
"sizin istihbarat servisiniz calismiyor mu?"

bi husben

Kıdemli Üye
Bence Erdoğan ve Ahmet davutoglu Gerektiğinde hamleleri yapamadılar durum bu gunlere geldi.Uçağımız düşürülür Kokusuyla uçak kaldıramıyoruz.Artık bu korkudan sıyrılmak lazım gerekirse uçağımızı düşürsünler hemde bilinçli bir şekilde düşürttürelim elimizdaha kuvvetlenir zaten eninde sonunda olacak olanda budur.ya sınırlarını kapatır pırsak oturusun ya mudhale edersin başka çıkış yok şu an her geçen gün aleyhine işliyor karşı tarafın ele geçirmiş olduğu her yer yarın başımıza daha buyuk bela demektir muhaliflerin elindeki kalan yerler kaybedilmeden bir an once mudahele edilmeli bedel neyse odenir.masumlar daha ne zamana kadar can verecek veballeri hepimizin boynuna

Kaptan

Mecra Yazarı
Herkes eleştiriyor, çözüm gösteren yok. Çözüm için çaban yok. Şuanda devleti kötüleyerek kime hizmet ediyorsun?

cözüm göstercek cok da hemen öteki ilan edilme tehlikesi var
senin bana yaptigin gibi
en ufak bir elestiriye dahi tahammülünün olmadigi, elestirenlerin hemen hain ilan edildigi bir yerde kim niye gercegi ortaya koysun ki

lafons7275

Kıdemli Üye
cözüm göstercek cok da hemen öteki ilan edilme tehlikesi var
senin bana yaptigin gibi
en ufak bir elestiriye dahi tahammülünün olmadigi, elestirenlerin hemen hain ilan edildigi bir yerde kim niye gercegi ortaya koysun ki

Bak yukarda bihusben hükümeti hem eleştiriyor hem de kendince çözümü gösteriyor. Neden husben gibi olamıyorsun?

Ben husbeni ötekileştiriyor muyum?

İslam düşmanlarıyla birlik olma. Ateş sana da dokunur.

Kaptan

Mecra Yazarı
Allah bizleri gercekleri göremeyecek kadar vatan sever olmaktan ve yine gerceklere sirt dönecek kadar kendi insanina, kendi degerlerine düsman olmaktan muhafaza eylesin.

demisti bir kardesimiz, duaya amin diyorum

Kaptan

Mecra Yazarı
Bak yukarda bihusben hükümeti hem eleştiriyor hem de kendince çözümü gösteriyor. Neden husben gibi olamıyorsun?

Ben husbeni ötekileştiriyor muyum?

İslam düşmanlarıyla birlik olma. Ateş sana da dokunur.

ya lafons birak simdi demagojiyi
sen beni ötekilestirsen nolur ötekilestirmesen nolur
bana laf atip konuyu saptirma
seni beni konusmuyoruz burada, kisisellestirme

Kaptan

Mecra Yazarı
İşte çözümü göster, ne yapmamız lazım diye sorduğumuzda büyük pişkinlikle topu taça atıyorsun.

Senin tek işin düşene bir tekme de ben atayımdır.

Az kaldı...

sen balik hafizali oldugun icin hala bana cözüm nedir diye sorabiliyorsun
mevcut sistem sürdürülebilir degil arkadasim hala anlamiyor musun?
ben zaten birsey söyleyemem, Allah'in söyledigi yerde kulun ne hükmü olur
iktidar sahipleri yüzlerini Rab'lerine cevirsinler, cözüm orada

bilmiyorlarsa; musa-firavun, ibrahim-nemrut, muhammed-ebu Cehil kissalarina baksinlar

lafons7275

Kıdemli Üye
sen balik hafizali oldugun icin hala bana cözüm nedir diye sorabiliyorsun
mevcut sistem sürdürülebilir degil arkadasim hala anlamiyor musun?
ben zaten birsey söyleyemem, Allah'in söyledigi yerde kulun ne hükmü olur
iktidar sahipleri yüzlerini Rab'lerine cevirsinler, cözüm orada

bilmiyorlarsa; musa-firavun, ibrahim-nemrut, muhammed-ebu Cehil kissalarina baksinlar

Şeriati ilan ettiğin anda bütün dünyanın üzerine çullanacağını bile bile Allah bunu yapmanı senden istiyor mu?

Kuranın ilk inen ayetlerini okuman lazım. O dönem müslümanlar güçsüzdü, o dönem inen ayetler yapılan zulümlere göz yumun, aldırmayın, sabredin diye indi.

Sonra hicret emredildi. İslam yavaş yavaş güçlendikçe cihad ayetleri inmeye başladı...

Kaptan

Mecra Yazarı
Şeriati ilan ettiğin anda bütün dünyanın üzerine çullanacağını bile bile Allah bunu yapmanı senden istiyor mu?

Kuranın ilk inen ayetlerini okuman lazım. O dönem müslümanlar güçsüzdü, o dönem inen ayetler yapılan zulümlere göz yumun, aldırmayın, sabredin diye indi.

Sonra hicret emredildi. İslam yavaş yavaş güçlendikçe cihad ayetleri inmeye başladı...

ohooo... is dallanip budaklaniyor
1400 yildir ne hikmetse müslümanlar bir türlü güc olamiyorlar.
osmanli demeyin osmanli seriatle yönetilmiyordu. dini, devleti birarada tutumak icin kullandigi
ve eh iste bazen basvurdugu bir arac olarak kullaniyordu.
AKP seriati getirecek dediniz ama tam tersi oldu, sokaga cik söyle kafani bi uzat bak bakalim neler göreceksin.
yani anlasildi ki bu is AKP'yle olmayacak.

söyler misin bana 1400 yildir iktidar olamayan islam ne zaman iktidar olacak?
sen korkarsan ben korkarsam mursi korkarsa, nasil olacak?
bedel ödenmeden ask yasaniyor mu? ekmegi bile bütün yutamiyorsun, cignemen gerekiyor

ISID ilk ortaya ciktiginda özellikle yurtdisindan cok teveccüh görmesinin altinda yatan sebep
"acaba bu sefer Islam hakim olacak mi" düsüncesinin insanlarin zihinlerinde yarattigi olumlu beklentiydi
onun icin akin akin katilimlar oldu sonrasinda isin asli anlasildi ve kopmalar basladi

yani demem o ki sen bir ayaga kalk hemserim, niyetini ortaya koy, samimiyetini görelim
bak nasil yek vücut oluyoruz
bazilari icin bu ütopik gelebilir, pis pis siritanlari görür gibiyim :)

Kaptan

Mecra Yazarı
mekke örnegini veriyorsun ama göremiyorsun
islam nasil yayildi? bak iste aradin cevap verdigin mekke örneginde sakli

ise önce kendinden baslayacaksin sonra ailen sonra cevren
peygamberimizin izledigi yol buydu, sana da bana da düsen budur
sartlara, konjonktüre göre yol ve yöntem belirlenmez
bir toplum böyle dönüsür, kolay degil elbette ama imkansiz da degil
benim ne gücüm var da bana sacma sapan sorular soruyor benim üzerimden konuyu itibarsizlastirmaya calisiyorsun?
benim gücüm ancak senin gibi küfür rejimleri olan demokrasiye biat etmis ve onunla barisik yasayan, bundan baska cikis yolu bilmeyenleri uyarmaktan ibarettir.

adam gibi konu üzerinde konusacaksan buyur
birak su cocuksu tavirlari kardesim

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
180220161233092443957_2.jpg

"YPG terör örgütü değildir diyenlere de belgeleriyle ortaya konulacak"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Elimizde bütün deliller mevcut, nereden gelmişler, nasıl organize olmuşlar, bölücü terör örgütü, bunlar nerede... Bu detayları vermiyorum ama bizce malumdur ve bütün ülkelere de bu bilgiler aktarılacaktır. Bugün Dışişleri Bakanlığı'na talimat vereceğim, başta P5 üyeleri olmak üzere bütün ülkelere dağıtılacak ve 'YPG terör örgütü değildir' diyenlere de belgeleriyle ortaya konulacak. YPG, Suriye rejiminin bir piyonudur ve bu saldırıdan Suriye rejimi doğrudan sorumludur. Suriye rejimine dönük her türlü tedbiri alma hakkı da bizde mahfuzdur" şeklinde konuştu.

http://haber.star.com.tr/politika/b...a-saldirisinin-failini-acikladi/haber-1089956

Bu fotoğraf ve açıklama olacak çoğu şeyi anlatıyor....

neymis YPG'nin terör örgütü oldugunu belgeleriyle ortaya koyacakmis. YPG 'yi terör örgütü olarak görmeyenleri mazur görmeyecekmis...rusya'yi uyariyoruz

aloooo, sen böyle atip tutmaya devam et, ic piyasaya oyna
millet isini yüzdürüyor haberin yok
ABD'den gelen en son aciklama ne? "biz failleri (ankara saldirisi) tesbit edemedik" eee "PYD ile suriye'de devam"
hadi gikin ciksin da görelim
elinden baska birsey gelmiyor arkadas bunu kabul et
savas burnunun dibine kadar geldi, neden? basiretsizliginiz yüzünden
erdogan isin bu raddeye gelebilecegini hesap edemedi
esad'a ayar cekmeye calisirken iran, rusya, amerika, israil ve kürt faktörlerini göremedi, okuyamadi
zannetti ki muhalifler er ya da gec suriye'yi ele gecirecekler

bunun üzerine olusturdu söylemlerini
....gecirdiler

küçük bir düzeltme ile yazılana katılıyoruz.

"...erdogan isin bu raddeye gelebilecegini hesap edemedi
esad'a ayar cekmeye calisirken iran, rusya, amerika, israil ve kürt faktörlerini göremedi, okuyamadi
zannetti ki muhalifler er ya da gec suriye'yi ele gecirecekler
bunun üzerine olusturdu söylemlerini"
demişsiniz.

burada göremeyen erdoğan değil, davutoğludur.

erdoğan dış politikada başından beri davutoğluna güvendi ve her dediğini yaptı. (...ne istediler de vermedi ki... :) )

SORUMLU AHMET DAVUTOĞLUDUR.

zulk@rneyn

Profesör
Biz laf üretiyoruz. Doğru.
Birazdan olacaklar için "biz demiştik" diyeceğiz.

Türkiye kararını verdi.
Hareket için en ıygun zaman bekleniyor.

Suriyedeki muhalifler ve özellikle vahhabi gruplarla işbirliğimiz en üst durumda.

Çok büyük gelişmelere hazırlıklı olmak lazım.