Ebu Computer Rejim Günlükleri (01 Ocak - 06 Haziran 2016) Mevcut kilo 106 Kg Hedef 80 Kg

Yahayy

Kıdemli Üye
Eba yazılır, Ebu Abdulazim diye okunur.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Valla korku sardı.

Biraz hafifletsem mi.

Kalp krizi filan gitmeyelim.

Selam ve dua ile...

nefahtü

Kıdemli Üye
mızıkçılık yapmak yok...
hızlı kilo vermiyorsunuz bizi kandıramazsınız..

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Bu sabah 92.3 Kg.

Rejim başladı başlayalı gördüğüm en düşük kilo.

BU sabah 92.2 Kg

100 Gram 100 Gramdır küçümsememek lazım.

Bu akşam inşallah sağlam bir spor ile ve sauna filan yarın 91 li rakamlardayım.

Havalarda ısınmadı gitti, parka gidip yürüyüş yapamıyorum.

Selam ve dua ile...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Daha önce vücudun direnç noktalarından bahsetmiştim.

3-5 sene bir kiloda sabit kaldı iseniz rejim yaparken bu kilodan aşağı düşmeniz biraz zordur.

3-5 sene sabit kaldığınız kilo sizin vücudunuzun direnç noktasıdır.

Benim için bu direnç noktaları 97-92-87-82 Kg şeklinde.

Sözün özü şuan 92 kiloya demirledik.

Burayı kırmak lazım biraz asılmak lazım.

Sonrasında direk 87 kiloya kadar yol açık.

Yarınki hedef 91.1 Kg ama bu hafta 92 Kg ile bitti.

Hedeften saptık, menzilden saptık.

15842499.gif

ALI25

Kıdemli Üye
Ebu abim günde kac kere yiyorsun ve ne kadar yersin ve su ne kadar icersin ve bir seyler atistirma huyun da var mi ve daha cok ne türlü seyler yiyorsun rica etsem bunlari bir cevaplarmisin ve sanada bir seyler yazmak istemekteyim bir yardim amaciyla hayirli ile insallah.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @ALI25

Allah razı olsun.

Şuan beslenme programı şu şekilde:

Saat 08:00 Bir parça peynir (Protein için) + 2 dilim kepek ekmeği (Lif için)

Saat 10:00 Kayısı incir ceviz ikişer adet. (Kayısı ve incir rejimden kaynaklanan kabızlığı önlemek için ve cevizde yağların yanması için.)

Saat 12:00 Et yemeği (Protein için) + çorba (Mideyi rahatlatmak için)

Saat 16:00 Yoğurt (Protein için)

Saat 20:00 Türk kahvesi

Bunlara ilaveten bol bol su içiyorum yeşil çay içiyorum.

Birde 08:00 12:00 16:00 da birer tane acı kırmızı biber yiyorum.

Hafta içi durum bu şekilde.

Hafta sonu rejimi biraz daha gevşetiyorum.

Sabah kahvaltıyı geç yapıp akşamda hafif bir şeyler ile günü bitiriyorum.

Selam ve dua ile...

ALI25

Kıdemli Üye
Sayın @ALI25 Allah razı olsun.Şuan beslenme programı şu şekilde:Saat 08:00 Bir parça peynir (Protein için)+2dilim kepek ekmeği(Lif için)Saat 10:00 Kayısı incir ceviz ikişer adet.(Kayısı ve incir rejimden kaynaklanan kabızlığı önlemek için ve cevizde yağların yanması için.)Saat 12:00 Et yemeği (Protein için) + çorba(Mideyi rahatlatmak için)Saat 16:00 Yoğurt(Protein için)Saat 20:00 Türk kahvesi Bunlara ilaveten bol bol su içiyorum yeşil çay içiyorum.Birde 08:00 12:00 16:00 da birer tane acı kırmızı biber yiyorum.Hafta içi durum bu şekilde.Hafta sonu rejimi biraz daha gevşetiyorum.Sabah kahvaltıyı geç yapıp akşamda hafif bir şeyler ile günü bitiriyorum.Selam ve dua ile.
Sayin Ebu Computer Amin ecmain insallah sen sag ol abim var olup daim olmani sana dilerim.

Biz sana kendimden bir örnek vereyim günde 2 sefer yerim bu hep böyle normalde bir sabah olarak onun vaktinde ve sonra birde aksamleyin onun vaktinde ekmek az yemeye calisirim ve daha cok kepekli ekmek yemek isterim o hem saglikli ve vitamin de iceriyor icerik olaraktan ve bir misal olarak onun bilmiyor türkiyede nasil burda hazir olarak marketlerde ve alis veris yerlerinde hazir olarak ince seklinde dilim dilim kesilmis ve onun 3 veya 4 dilimi bana da kafi geliyor.

Esim demisti onada bir doktor demis idi ve sabah kahvaltisi bir motormus diye yani bunu iyi bir sekilde yapacakmissin diye demek isteniyor bu sözden de anlayacagin bundan ibarettir.

Bu sekilde sende yapabilirsin ve hatta doktorlar bol su ici meyi ve sulu seyler icmeyi tavsiye ederler bol yani meyve ye ve onlardan da ic diye sanada derim ve yemek yerken tam tok olmamaya calis yani cok yeme ve mide icin de sunu ögrenmistim eskiden onuda üce ayrilacakmissin bir yemek yeri ve su yeri ve nefes icinde bir yer ve buna demek olur ki (tam olarak tok olmayacaksin ve kisaca doydun mu ve doyar gibi de oldun mu birakacaksin ve o sofradanda kalkacaksin hayirlisi ile insallah ve suanda bu yazmis oldugum örnek ve önder resulullah(s.a.v)´in de hayatinda böyle sey de var deniliyor ki o hic bir zaman tam olarak tok olmamis ve böyle bir halde iken o sofradan kalkmis diye.

ALI25

Kıdemli Üye
Insallah yararli bir seyler yazabilmis ve de sanada verebilmis diye umarim sen kendine bak iste elinden geldigi kadar kontrol et ve de etmeye calis hayirlisi ile ve sen daha iyi bilmen gerekir.

Yahayy

Kıdemli Üye
Sayın @ALI25

Allah razı olsun.

Şuan beslenme programı şu şekilde:

Saat 08:00 Bir parça peynir (Protein için) + 2 dilim kepek ekmeği (Lif için)

Saat 10:00 Kayısı incir ceviz ikişer adet. (Kayısı ve incir rejimden kaynaklanan kabızlığı önlemek için ve cevizde yağların yanması için.)

Saat 12:00 Et yemeği (Protein için) + çorba (Mideyi rahatlatmak için)

Saat 16:00 Yoğurt (Protein için)

Saat 20:00 Türk kahvesi

Bunlara ilaveten bol bol su içiyorum yeşil çay içiyorum.

Birde 08:00 12:00 16:00 da birer tane acı kırmızı biber yiyorum.

Hafta içi durum bu şekilde.

Hafta sonu rejimi biraz daha gevşetiyorum.

Sabah kahvaltıyı geç yapıp akşamda hafif bir şeyler ile günü bitiriyorum.

Selam ve dua ile...

Eğer spor da yapıyorsan çok az yiyorsun gerçekten.
Hele protein çok çok eksik, şu tabloda 50 gram protein bile yok neredeyse kardeşim, sıkıntı bu bence bana sorarsan.
Neredeyse 1 öğün yiyorsun sanki. Sen daha çok kilo verme odaklısın gerçi ama çok kas kaybediyorsun gibi geliyor bana,
hele spor da yapıyorsan, ki sanırım yapıyorsun katmerli gidiyordur.
Yağ dokusu çok olduğu için şuan çok anlaşılamaz, inceldiğinde iyice belirginleşecektir,
Yağ dokusundan, bacak kaslarından, kol kaslarından vs egzersiz yaptığın bölgeye göre karma olarak yiyerek geliyordur vücut.
Daha fazla protein almanı tavsiye ederim, protein sayacı için fatsecret gibi programları kullanabilirsin.
Dip hedef aslında ağırlık x 1,5 falan ama hadi sen ağırlığın kadar al, ama onun bile yarısını alıyorsun.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Aslında yüzebilsem rahatlayacağım da yüzme fırsatım yok.

Yüzme gibisi var mı ?

Yüzmede neredeyse çalışmayan kas yok gibi.

Yağ yakımında da büyük etkisi var.

jono-front.gif

ALI25

Kıdemli Üye
Ebu kardesim et ve süt gibi seylerden az ye ve de uzak durmaya calis ve sayet bunlari da yiyecek de olursan az ye ve yemeye de calis hayirlisi ile insallah.