Erkeğin kadına selam vermesi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sofuoglu

Ordinaryus
hocam endişenizi anlıyorum ama bunlar bizi aşan şeyler
her cemaat kendince tekfire başlarsa ortada islam birliği kalmaz ( zaten yok da)

bu işler beni ve cemaatleri aşıyorsa peki kim yapacak?
bu iş ümmeti kapsayacak mekanizmalar üzerinden işlemeli kanımca
Bu şekilde olursa birleşme ve dışlama sağlıklı işler ancak.
Demem o ki cemaatler üstü alimler birliği ve ümmet imamı ile olmalı.
Nasıl ki kişiler ve cemaatler had cezası uygulayamaz ise, kendi kafasına göre tekfir de yapamazlar (zahir, alenen inkar başka)
ümmetsel mekanizma boşluğundan kaynaklanıyor sorunlar; hal böyle olunca bizim tekfir listemiz ile araplarınki çelişiyor, İran'ın ki daha bir başka oluyor; tekfir listeleri çelişince de elde kalan islam ülkelerinde tefrika, kan ve gözyaşı oluyor.

El hâsılı günümüzde birleşme odaklı olmak zorundayız, ayrışma odaklı olma lüksümüz yok Hocam
Ümmetsel mekanizma boşluğunu kim giderecek..?
Artık o safalar geçti,kişi önce kendini düzeltecek,kendini düzeltirse,ailesini düzeltir,ailesi mahalleyi,mahalle beldeyi,belde şehiri,toplum, ülke olarak gider bu,
çekirdekde düzelmesi gereken insanın kendisi..!
Ayeti kerimede..!
"Ey iman edenler! Siz kendi nefislerinizi ıslah etmeye bakın. Siz doğru yolda bulundukça yoldan sapanların size zararı olmaz. Hepinizin dönüşü Allah’adır. O zaman yaptıklarınızı size haber verecektir."(Maide 105) buyuruluyor..!

Ahmet'de,Mehmet'de,Partide,purtide,cemaatler birliğinde birleşme olmaz..!
Nerede birleşeceğiz peki..?
Ortak noktamızda...!
Kitabımız birdir; o halde Allah ve Resul’ünde birleşmemiz gerekiyor. Bu da hiçbir zaman madde, menfaat, önderlik, liderlik istememek şartıyla gerçekleşir.
Bugün herkes haklı olduğunu iddiâ ediyor, başkalarının dalâlette olduğunu söylüyor. Halbuki o Hak olan fırka ehlince mâlumdur.
Diyeceksin ki “Ehlince mâlum olan bu fırka nasıl ayırdedilir?”
Bu fırka, Fırka-i nâciye’dir. Hakk Celle ve Alâ Hazretleri Âyet-i kerime’sinde şöyle buyuruyor:
“İyi bilin ki, Allah’ın veli kulları için hiçbir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklar.
Onlar iman edip takvâya ermiş olanlardır. Dünyâ hayatında da âhirette de onlar için müjdeler vardır. Allah’ın verdiği sözlerde asla değişme yoktur. Bu en büyük saadetin tâ kendisidir.” (Yunus: 62-63-64)
Bu fırka bunlardır.
Buna,biri çıkar benim der,öbürü sen değilsin benim der..!
Hep başa döner durur bu...!
Onun için diyoruzki ,Samimiyet,ihlas,teslimiyet ve tevazu ile Allah ve Resulü'ne bağlanmalı,Allah'ın emirlerine uyup takva ile yaşamaya gayret göstermeliyiz ki Allah'ta bize Ayeti kerimesinde bahsettiği iyi ile kötüyü ayırt edecek bir Marifet ve Nur versin..!

"Ey iman edenler! Eğer siz Allah’tan korkar, takvâ sahibi olursanız, O size furkan (iyi ile kötüyü ayırt edecek bir mârifet, bir nur) verir. Kötülüklerinizi örter ve sizi bağışlar. Çünkü Allah büyük lütuf sahibidir."(Enfal 29)

İyi ve kötüyü ayırt edecek Marifet ve Nur sahibi olanlar hiç tefrikaya yanlışa,bölünmeye düşermi..?
Demekki herşeyin başı!,kişinin kendisini düzeltmesi ve Allah'ın emirlerine uyup takva ile yaşamasıymış...!!
Hazreti Allah "gerisini ben sana veririm" buyuruyor...!!
Vesselam...

Hakperest

Kıdemli Üye
Ümmetsel mekanizma boşluğunu kim giderecek..?
Artık o safalar geçti,kişi önce kendini düzeltecek,kendini düzeltirse,ailesini düzeltir,ailesi mahalleyi,mahalle beldeyi,belde şehiri,toplum, ülke olarak gider bu,
çekirdekde düzelmesi gereken insanın kendisi..!
Ayeti kerimede..!
"Ey iman edenler! Siz kendi nefislerinizi ıslah etmeye bakın. Siz doğru yolda bulundukça yoldan sapanların size zararı olmaz. Hepinizin dönüşü Allah’adır. O zaman yaptıklarınızı size haber verecektir."(Maide 105) buyuruluyor..!

Ahmet'de,Mehmet'de,Partide,purtide,cemaatler birliğinde birleşme olmaz..!
Nerede birleşeceğiz peki..?
Ortak noktamızda...!
Kitabımız birdir; o halde Allah ve Resul’ünde birleşmemiz gerekiyor. Bu da hiçbir zaman madde, menfaat, önderlik, liderlik istememek şartıyla gerçekleşir.
Bugün herkes haklı olduğunu iddiâ ediyor, başkalarının dalâlette olduğunu söylüyor. Halbuki o Hak olan fırka ehlince mâlumdur.
Diyeceksin ki “Ehlince mâlum olan bu fırka nasıl ayırdedilir?”
Bu fırka, Fırka-i nâciye’dir. Hakk Celle ve Alâ Hazretleri Âyet-i kerime’sinde şöyle buyuruyor:
“İyi bilin ki, Allah’ın veli kulları için hiçbir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklar.
Onlar iman edip takvâya ermiş olanlardır. Dünyâ hayatında da âhirette de onlar için müjdeler vardır. Allah’ın verdiği sözlerde asla değişme yoktur. Bu en büyük saadetin tâ kendisidir.” (Yunus: 62-63-64)
Bu fırka bunlardır.
Buna,biri çıkar benim der,öbürü sen değilsin benim der..!
Hep başa döner durur bu...!
Onun için diyoruzki ,Samimiyet,ihlas,teslimiyet ve tevazu ile Allah ve Resulü'ne bağlanmalı,Allah'ın emirlerine uyup takva ile yaşamaya gayret göstermeliyiz ki Allah'ta bize Ayeti kerimesinde bahsettiği iyi ile kötüyü ayırt edecek bir Marifet ve Nur versin..!

"Ey iman edenler! Eğer siz Allah’tan korkar, takvâ sahibi olursanız, O size furkan (iyi ile kötüyü ayırt edecek bir mârifet, bir nur) verir. Kötülüklerinizi örter ve sizi bağışlar. Çünkü Allah büyük lütuf sahibidir."(Enfal 29)

İyi ve kötüyü ayırt edecek Marifet ve Nur sahibi olanlar hiç tefrikaya yanlışa,bölünmeye düşermi..?
Demekki herşeyin başı!,kişinin kendisini düzeltmesi ve Allah'ın emirlerine uyup takva ile yaşamasıymış...!!
Hazreti Allah "gerisini ben sana veririm" buyuruyor...!!
Vesselam...
işte bu noktada çok önemli bir hata yaptınız
islam bireyselci değildir
ulul emr ve cihad kavramları vardır
dediğiniz şekilde nasıl bunlar olacak merak ediyorum

ihvanistanbul

AkhenAton
Siaya sevgi kalp hastalığıdır. Siaya sempati duyulamaz. Anca tahammül gösterilmeye çalışılır. Şimdi iki akp aleyhi laf söylesem ağzını açıp gözünü yumacak adamlar kalkıp birlik falan fistik edebiyatına girişmesin. Hak bellidir, batıl bellidir. Arada gri çizgililer olabilir onlar içinde hak belli oluncaya kadar tedbirli olmak gerekir.

Darul_Beka

Profesör
cüppeli her zaman derim
basına çıkmamalı islama zarar veriyor
söyledikleri gerçek islam sanıp dalga geçiliyor
cüppelinin 50 yaş üstü kişilere ev sohbetleri faydalı olur

Sofuoglu

Ordinaryus
işte bu noktada çok önemli bir hata yaptınız
islam bireyselci değildir
ulul emr ve cihad kavramları vardır
dediğiniz şekilde nasıl bunlar olacak merak ediyorum
Hangi ulul Emre itaat edeceksin..?
İslam devletimi var..?
Siz kendi nefeslerinizi ıslah ederseniz yoldan çıkanların size zararı olmaz,
Allah'tan korkar takva sahibi olursanız diyor emir,
Bu Allah'tan korkma ve takva sahibi olmak elbetde herşeyi kapsıyor..
Bunun içinde tüm İslami kavramlar mevcut..!
Neyse konu farklı yerlere çekilebilir!,
burda bırakalım inşaAllah ...
Selâmetle kal...

Hakperest

Kıdemli Üye
Siaya sevgi kalp hastalığıdır. Siaya sempati duyulamaz. Anca tahammül gösterilmeye çalışılır. Şimdi iki akp aleyhi laf söylesem ağzını açıp gözünü yumacak adamlar kalkıp birlik falan fistik edebiyatına girişmesin. Hak bellidir, batıl bellidir. Arada gri çizgililer olabilir onlar içinde hak belli oluncaya kadar tedbirli olmak gerekir.
mümin müminin kardeşidir velev ki kötü yolda bile olsa.. bu durumda ona yardım onu kötü yoldan alıkoymadır.
şia nefret neden onu anlamadım şia kafir mi ki?
sizin cemaat onları tekfir mi ediyor?
ciddi ithamlar yapıp farazi konuşmayın, direk naslar ile açıklayın?
senin şeyhin kim ise söyle nasıl tekfir etmiş
imam rabbani, imam gazali, a.kadiri geylani, Cübbeli vb den delil ile söyle
Öyle söyledim oldu bitti ile olmaz

Hakperest

Kıdemli Üye
Hangi ulul Emre itaat edeceksin..?
İslam devletimi var..?
Siz kendi nefeslerinizi ıslah ederseniz yoldan çıkanların size zararı olmaz,
Allah'tan korkar takva sahibi olursanız diyor emir,
Bu Allah'tan korkma ve takva sahibi olmak elbetde herşeyi kapsıyor..
Bunun içinde tüm İslami kavramlar mevcut..!
Neyse konu farklı yerlere çekilebilir!,
burda bırakalım inşaAllah ...
Selâmetle kal...
tabi ki abd nin sahte halifelerine değil
tüm islam ülkelerinin, ümmetin ittifak ettiği kişi yada kuruma uymak gerekir
Ehli cemaat olmak bunu gerektirir
Ha ben ehli cemaat değilim dersen o başka

Sofuoglu

Ordinaryus
tabi ki abd nin sahte halifelerine değil
tüm islam ülkelerinin, ümmetin ittifak ettiği kişi yada kuruma uymak gerekir
Ehli cemaat olmak bunu gerektirir
Ha ben ehli cemaat değilim dersen o başka
ABD'nin sahte halifeleri neyse!
İslam ülkelerinin liderleride aynısı işte...!
Onlar bi araya gelecek ittifak kuracak,sonra cemaat ehli olacak....!!!
Mübarek!, biz burda 3 kişi bi araya gelemiyor,en basit konularda ittifak kuramıyoruz,İslam ülkeleri nasıl kursun..!
Sen kendini kurtarmaya bak,Ehli iman olarak göçmeye çalış,merak etme Allah nurunu tamamlayacak..!
O birliğinide,ittifakınıda kuracak biiznillah...!
Vesselam...

ihvanistanbul

AkhenAton
mümin müminin kardeşidir velev ki kötü yolda bile olsa.. bu durumda ona yardım onu kötü yoldan alıkoymadır.
şia nefret neden onu anlamadım şia kafir mi ki?
sizin cemaat onları tekfir mi ediyor?
ciddi ithamlar yapıp farazi konuşmayın, direk naslar ile açıklayın?
senin şeyhin kim ise söyle nasıl tekfir etmiş
imam rabbani, imam gazali, a.kadiri geylani, Cübbeli vb den delil ile söyle
Öyle söyledim oldu bitti ile olmaz
Hz.aise annemize iftira eden, Hz Ebubekir hz Ömer, Hz Osman efendilerimizin Hz Ali’nin hakkını yedigini söyleyen ve daha ileri gidip onlara hakaret eden, sahabe dusmani azgin ve takiyyeci bir güruha sevgi besleyecek değilim. Açıkça Lailahe ilallah Muhammed’in rasulullah dedikleri müddetçe kafirdir demem fakat şahaneye sovenlerine, annelerimize iftira edenlere de musluman diyemem!
Efendimiz sav ummetim 73 fırkaya bölünecek biri hariç hepsi ateştedir dediğine göre hepimiz hak üzere olamayız. Yumusakca gibi davranmayın! Mert olun net olun!

kebîkec

İhvan Forum Üye
Hocam bunlar,Cübbeli ve Ukubat denen pislik avaneleri ve benzerleri her türlü iftirayı,pisliği,hakareti,zulmu,küfrü rahatlıkla Allah'tan korkmadan,kuldan utanmadan söyler ve yaparlar,ama sarık takıp,cübbeyi giyincede kendilerinden düzgün müslüman görmezler..
Allah bunların şerrinden tüm ümmeti Muhammed'i muhafaza buyursun..
Bak sana yukarda bir sürü iftira attı iftira ve söylediği pislikleri ters tepince ve ben Hak'kı yazıp mesajlarınıza beğeni verince size bir özür dahi dilemeden çıkıp salyasını şimdide başka yerlere akıtmaya çalışıp bana bulaşmaya kalkışıyor..!

Kuduza çare var,ama bu tiplere çare yok malesef...!
Allah Hak'dan Hakikat'den hiçbirimiz geri koymasın inşaAllah..

Mesele tam da bu. Görev başında memura saldırı var. Haneye tecavüz var. İftira var hakaret tehdit var. Hepsi belgeli şahitli pervasızca yapılmış. Bir de zeytinyağı misali baskın çıkmaya çalışıyorlar. Büyük ihtimalle bir kaç suçtan ceza alacaklar. Ama bu arada cubbeliyi yakinen tanımış olduk.

Son düzenleme:

ebumusab

Üye
Mesele tam da bu. Görev başında memura saldırı var. Haneye tecavüz var. İftira var hakaret tehdit var. Hepsi belgeli şahitli pervasızca yapılmış. Bir de zeytinyağı misali baskın çıkmaya çalışıyorlar. Büyük ihtimalle bir kaç suçtan ceza alacaklar. Ama bu arada cubbeliyi yakinen tanımış olduk.
Burada sizi okuyanlar konuyu bilmiyor. Ahmed hocaya belkide iftira atıyorsunuz. Madem yargıya intikal etmiş sonucunu buraya taşırsınız. Herkes anlar.
Ahmed hoca eğrisi ile doğrusu ile benim 30 seneye yakın zamandır tanıdığım bir hoca dır.
Yarın huzuru ilahide zarar veriyor diyenlerinde neler yaptığını görürüz inşaallah
Hocalar kolay yetişmiyor harcamayın
Müminin şahsiyeti zehirlidir

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Hocam bunlar,Cübbeli ve Ukubat denen

bu.yakıştımı sana kardeş neden cübbeli hocaya laf ediyorsun., ukubat hocana laf etti diye . hakaret ediyorsun birde. senin hocanı bazı görüşlerinden dolayı bende sevmezdim, ama dile getirmemiştim. bu yüzden hocalara saldırmamanı öneririm. varsa fikrin aykırı bir cevabın, yakışır bir şekilde söylersin...cübbeli hocanın, bazı siyasi söylemlerine katılmasamda, ehli sünnet hocamızdır, dikkat edersen sevinirim... cemaatinizide, eski mesleğim. (matbaa) dolayısı ile cağaloğlundan tanırım, bence oralara hiç girme..

Son düzenleme:

abdullah birisi

Kıdemli Üye
tipik bir şia gibi düşünür günümüz tarikatçılarının çoğu
birincisi; ruhbanlığa inanırlar (şeyh, gavs, Ayetullah vb.) rehberlikten öte kudsiyet atfederler kimi alimlere
(iyi niyet yada bazı islam düsturlarına bina edilmiş olması mühim değil çünkü işin kayışı kopmuş durumda)

ikincisi; tekfire varan fırkacılık:
Ehlisünnet bilhassa imam azam ebu Hanife aksine haricilerin en sevdiği tekfiri bol yapmaları
Müslümanlara yezidin askerleri deyip bazı sahabelere dil bile uzatmaları ile günümüz müslümanlarını tekfir eden tarikatçılar arasında tekfir konusunda fark yoktur

Tarikatçıların internet üzerinden tekfir listeleri yayınlamaları harici
daeşin tekfir listesi yayınlamasından çok mu farklı?!
biri eliyle müslüman kanı dökerken beriki diliyle müslüman ruhlarını yaralayıp parçalıyor.
Sonrada müslümanları nasıl delirttik demeyip, evliyanın eti zehirlidir evliyaya dil uzatan şöyle böyle olur diye de övünürler

mevdudi, Seyit kutup, şeriatiyi size karşı savunacak gücüm yok
Tekfirin Allah katına çoktan çıkmış zaten
Rabbim aranızda hüküm versin
bana ne ben kimim ki

ashabı kirama dil uzatanın dilini koparırım, yetmiyormuş gibi, Hz Osman efendimize hakaret edecek öylemi..özelliklede ali şeriati zındığı, bırak ehli sünneti, şia bile sevmemiş bu zındığı... Mevdudi, zaten gazeteci,, arapça biliyor diye tefsir yazarsan, kendinide sapıtırsın, milleti de sapıttırırsın, seyyid kutup mısırlı oda aynı, arapça biliyor diye tefsir yazıyor, bu iki tefsirde dirayet tefsirleridir, yani, kendi reylerine anlam vermişler, seyyid kutuptada sıkıntı var ama, Rahmetli Hocam, yanlış anlaşılmıştır, öyle demek istememiştir, yanlış çeviri yapmış olabilirler diye tevil yapardı, bu din böyle sağlam geldi günümüze, Ehli Sünnet alimlerimiz, yanlış konuşanı, yanlış anlatanı, yanlış yazanı, red ederek, bu dini muhafaza ettiler....
diğer konulara girmiyorum, Tarikatı bilseydin, tarikatçiler diye yazmazdın...

Hakperest

Kıdemli Üye
Hz.aise annemize iftira eden, Hz Ebubekir hz Ömer, Hz Osman efendilerimizin Hz Ali’nin hakkını yedigini söyleyen ve daha ileri gidip onlara hakaret eden, sahabe dusmani azgin ve takiyyeci bir güruha sevgi besleyecek değilim. Açıkça Lailahe ilallah Muhammed’in rasulullah dedikleri müddetçe kafirdir demem fakat şahaneye sovenlerine, annelerimize iftira edenlere de musluman diyemem!
Efendimiz sav ummetim 73 fırkaya bölünecek biri hariç hepsi ateştedir dediğine göre hepimiz hak üzere olamayız. Yumusakca gibi davranmayın! Mert olun net olun!
ha şöyle!
şimdi zurnanın zart dediği noktadayız.
şimdi peygamber efendimizin kelime-i tevhidi söyleyen kişinin cennetlik olduğunu haber verdiğini biliyoruz, bunu inkar edemezsin; burdan bakınca bu fırkaların itikaden değil başka bölünmelere dikkat çektiği söylenebilir.
Bak islam alemine müslümanlar kaç parça olmuş ve kaçı birlik olma uğruna çaba gösteriyor.
Kürt milliyetçilileri, Türk milliyetçileri, Arap milliyetçileri vb diye gider.
Bu hadisi baz alsak, kurtulanlar ümmet birliği için çalışanlardır yani ehli sünnet vel cemaat olanlardır.
şia ümmeti bir kaşık suda boğar (boğmayacak olan da vardır elbette) ama geri kalanlar çok mu farklı onu da sen söyle!
Din adına ırkçılık, fırkacılık yapıyor müslümanlar akıllım, sert adam :)

ihvanistanbul

AkhenAton
sacma sapan konuşma ya. Din mi uyduruyorsun? Din bir bütündür kafana göre tevil edemezsin. Bak Aynı peygamber bir insanın 70 peygamber kadar ameli olsa ama Ebubekir’i ra. Sevmese cennet yüzü göremez de diyor!

“Hiç şüphe yok Allah Teala benim için sahabeler seçti (insan etti.) Böylece onları ashabım, damatlarım kayın pederim ve ensarım (yardımcılarım) kıldı. Yakında onları noksanlayan, onlara sebbeden (tahkir ve tenzil eden) bir topluluk da gelecek. Eğer siz onlara (onların devrine) ulaşırsanız, onlara kız alıp vermeyin, onlarla birlikte yiyip içmeyin, onlarla namaz kılmayın, (öldüklerinde) üzerleri ne de namaz kılmayın.”

ihvanistanbul

AkhenAton
“Ashabım ve sıhrlerim hakkında beni muhafaza ediniz; kim onlar hakkında beni (hukukumu) muhafaza ederse, Allah Onu dünya ve ahirette muhafaza eder. Kim de onlar hususunda beni muhafaza etmezse, Allah ondan yüz çevirir. (veya çevirsin) onu azabla yakalaması da yakındır.”

Sofuoglu

Ordinaryus
bu.yakıştımı sana kardeş neden cübbeli hocaya laf ediyorsun., ukubat hocana laf etti diye . hakaret ediyorsun birde. senin hocanı bazı görüşlerinden dolayı bende sevmezdim, ama dile getirmemiştim. bu yüzden hocalara saldırmamanı öneririm. varsa fikrin aykırı bir cevabın, yakışır bir şekilde söylersin...cübbeli hocanın, bazı siyasi söylemlerine katılmasamda, ehli sünnet hocamızdır, dikkat edersen sevinirim... cemaatinizide, eski mesleğim. (matbaa) dolayısı ile cağaloğlundan tanırım, bence oralara hiç girme..
Hayırdır Abdullah abi, aba altından sopamı gösteriyorsun..!!
Hocama lafmı etti! pes yahu,o laf etti ben hakaret ettim öylemi,o durup duruken saldırmadı ben saldırdım öylemi,o hakaret etmedi ben hakaret ettim öylemi,siz ne içiyorsunuz yahu,Allah'tan korkun biraz Allah'tan..!
Ta konun başından beri Yukarda salyasını akıtıp hakaret eden militanınıza tek bir lafın yok ,çıkmış burda adap,edep dersi vermeye kalkışıyorsun..!birde hakareti görmeyip Hocana laf etti diyorsun,artık sizde hakaret nasıl oluyorsa..!!
Bana,"yakıştımı" demeden önce elemanınız,Muallim hocaya hakaret ettiğinde " şiamıymış"diye soracağına önce ona yakışmadığını söyleseydinde tüm Forum ne kadar vakarlı biri olduğunu görseydi!,
yahu adam sırf ben konuya yazıp, iftira ve pisliğini ortaya çıkarttım diye bana dalaşmak maksatı ile alakasız şekilde hakaret ediyor,tüm bunları görme,!şimdi burda Cübbelinin ismi geçince,"yakıştımı" !!!
Cübbeli kim..?
Millete yanmaz kefen,sırattdan geçiren terlik satarak,TV'lerde komedyenlik yapan biri.!ki yukarda hiçbir mesajımda Cübbeliye hakaret de etmiş değilim,avanesi salyalı bir pislik var onaydı sözüm,ha hepsinin zihniyetleri aynı o ayrı..
Cağaloğlunda matbacıymış,oralara hiç girmeymiş,lafa bak!, duyanda sahte para basıyorlar sanacak.!.
Sen benim bugüne kadar mesajlarımda Mahmut Ustaosmanoğlu'na bir tek kötü söz söylediğimi duydunmu,senin tabirin ile hiç oralara girdimmi,bizde bulunduk zamanında Fatih,Çarşamba'da,bence sende oraları hiç girme..!!
adam çıkmış Ömer efendiye hakaret ediyor,sen Cübbeli diyorsun,Cübbeli'de senin benim gibi biri,
Ha Mahmut Ustaosmanoğluna bir sözüm olursa o zaman çıkar bu tepkini verirsin...
Şahsıma istediğinizi söyleyebilirsiniz, her şekilde hakaret de edebilirsiniz,layıktır...!
Amma kimse mübareklere hadsizlik yapmaya,dil uzatmaya kalkışmasın! misli ile karşılığını alır....!!!

Son düzenleme:

Hakperest

Kıdemli Üye
Ayetleri mızrağın ucuna takıp müslaman kanını dökmeye devamkee
cennet müslüman kanını dökene veriliyormuş(!)

Sofuoglu

Ordinaryus
Ayetleri mızrağın ucuna takıp müslaman kanını dökmeye devamkee
cennet müslüman kanını dökene veriliyormuş(!)
Şuan fırsatçılık yapıyorsun,
"Ayetleri mızrağın ucuna takıp müslüman kanını dökmeye devam" demekle,o sözde tasvip etmediğin hariciliğin aynısını sende yapıyorsun..!
Çünkü biraz daha dokanılsa sana,inan daha fazlasını yapacak kapasite var sende..
O yüzden hep derim,sanal alem gerçek değildir diye,..!

Hakperest

Kıdemli Üye
Şuan fırsatçılık yapıyorsun,
"Ayetleri mızrağın ucuna takıp müslüman kanını dökmeye devam" demekle,o sözde tasvip etmediğin hariciliğin aynısını sende yapıyorsun..!
Çünkü biraz daha dokanılsa sana,inan daha fazlasını yapacak kapasite var sende..
O yüzden hep derim,sanal alem gerçek değildir diye,..!
hocam sana söylemedim
senin mesajlar araya girdi ondan yanlış anladınız muhtemelen
tüm dünyada yaşanan, dökülen müslüman kanı hakkında konuştum, ironi yaptım
kusura bakmayın siz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...