Hristiyan Türkler Olarak Yeni Anayasa Sonrası Beklentilerimiz

Mesihçi

Ordinaryus
İmzanızı okudumda tanrı iki çeşit insan mı yaratmış
tanrıdan olan ,tanrıdan olmayan
gerçek ruh,yalancı ruh
Yalancı ruhu üfüren kim yine tanrı mı?

:)

Tanrıdan olmak ondan yana olmak demektir.Ona inanıp günahtan nefret eden ondan yanadır.Tanrı'dan yana olmayan ise kötülüğü tercih etmiş olan,bu dünyayı ve nimetlerini Tanrı'dan çok sevendir.Sahte peygamberler ise dünyanın egemeni olan şeytanın yanındadırlar ve yalancı ruhlara sahiptirler.Allah yalancı ruh yaratmaz.Onlar kendisi yalancı olmayı seçmiştir.

@barayev Teşekkür ederim o halde.

spesifik

آزادی قید و بند
Şimdi sen diyorsun ki
Ben tanrıdan yanayım,
Biz de diyoruz ki Biz de yaratıcının,Allah'ın yanındayız yani ;Allah'ın dediklerini yapıyoruz.
Biz de günahtan nefret ediyoruz.

Hangimiz yalancı o zaman ?

Mesihçi

Ordinaryus
Şimdi sen diyorsun ki
Ben tanrıdan yanayım,
Biz de diyoruz ki Biz de yaratıcının,Allah'ın yanındayız yani ;Allah'ın dediklerini yapıyoruz.
Biz de günahtan nefret ediyoruz.

Hangimiz yalancı o zaman ?

Hiçbirimiz yalancı değiliz sadece bir kısmımız yanılgı içinde.Orada yalan ruhu sahte peygamberlerin ruhudur.Sizin peygamberlik iddianız yok sanıyorum.

Hikem

Kıdemli Üye
Allah Teala , ehli kitabın, Allah inancının batılolduğunu şu ayetiyle ifade ediyor:
De ki: Ey ehli kitab! gelin: Sizinle bizim aramızda müsavi bir kelimeye, şöyle ki: Allahdan başka ma'bud tanımıyalım ona hiç bir şey'i şerik koşmıyalım, ve ba'zımız ba'zımızı Allahdan beride Rab ittihaz etmesin, eğer buna karşı yüz çevirirlerse o vakit şöyle deyin: Şahid olun ki biz hakikaten müslimiz: müsalemetkârız
''

Dikkat edilise ehli k,itab Allaha iman ettiklerini söylemelerine rağmen ,Allah onları imana çağırması dikkat çekici değilmi...Eğer onlar Allaha iman etselerdi, bu davet abes olmazmıydı.Halbuki Alllah Teala abes işten münezzehtir..

spesifik

آزادی قید و بند
Hiçbirimiz yalancı değiliz sadece bir kısmımız yanılgı içinde.Orada yalan ruhu sahte peygamberlerin ruhudur.Sizin peygamberlik iddianız yok sanıyorum.

sizin peygambere yüklediğiniz manaya bağlı :)
eğer elçi ise ,eğer davet taşıyıcısı ise peygamber her kul vazifesini yapmakla mükellef bir peygamber olur.
Allah'ın görevi ihsan ettiği.
Raina ile unzurna hadisesini biliyor musunuz?
Bu arada incilin kökenine bakacaktınız baktınız mı?

Mesihçi

Ordinaryus
sizin peygambere yüklediğiniz manaya bağlı :)
eğer elçi ise ,eğer davet taşıyıcısı ise peygamber her kul vazifesini yapmakla mükellef bir peygamber olur.
Allah'ın görevi ihsan ettiği.
Raina ile unzurna hadisesini biliyor musunuz?
Bu arada incilin kökenine bakacaktınız baktınız mı?

İncil kelimesi Türkçe'ye Arapça'dan geçmiş,Kur'an aracılığıyla.Kur'andaki telaffuzu imiş sözcüğün.Ancak sözcüğün aslı söylediğiniz gibi Yunanca "Evangelion" muş.Evangelism müjdecilik anlamında bugün de kullanılır zaten.

Raina Unzürna olayının pagan Araplar'ın alay etmek için kullandığı bir kelimeyi kaldırmak için söylendiğini biliyorum o kadar.

Peygamber tanımınıza çok şaşırdım.Ben böyle söyleseydim olmadık dalga geçerdiniz benimle.Oysa şimdi siz İslam'da olmayıp Hristiyanlık ta olan bu tanımı kullandınız kendiniz için.Eğer bu anlamda peygamber olduğunuzu düşünüyorsanız sahte peygambersiniz.Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

spesifik

آزادی قید و بند
Peygamber tanımınıza çok şaşırdım.Ben böyle söyleseydim olmadık dalga geçerdiniz benimle.Oysa şimdi siz İslam'da olmayıp Hristiyanlık ta olan bu tanımı kullandınız kendiniz için.Eğer bu anlamda peygamber olduğunuzu düşünüyorsanız sahte peygambersiniz.Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Bilakis sizi çözdüğümü düşünerekten öyle bir tanım yaptım.
Hiç dalga geçtiğimi hatırlamıyorum bu arada sizinle ama
Benim yalancı peygamber olmam isevi olmamamdan mı kaynaklanıyor acep ?

Not: peygamber değilim,Allah'a sığınırım islamda vahiy alan elçilere denir peygamber .

Mesihçi

Ordinaryus
Allah Teala , ehli kitabın, Allah inancının batılolduğunu şu ayetiyle ifade ediyor:
De ki: Ey ehli kitab! gelin: Sizinle bizim aramızda müsavi bir kelimeye, şöyle ki: Allahdan başka ma'bud tanımıyalım ona hiç bir şey'i şerik koşmıyalım, ve ba'zımız ba'zımızı Allahdan beride Rab ittihaz etmesin, eğer buna karşı yüz çevirirlerse o vakit şöyle deyin: Şahid olun ki biz hakikaten müslimiz: müsalemetkârız
''

Dikkat edilise ehli k,itab Allaha iman ettiklerini söylemelerine rağmen ,Allah onları imana çağırması dikkat çekici değilmi...Eğer onlar Allaha iman etselerdi, bu davet abes olmazmıydı.Halbuki Alllah Teala abes işten münezzehtir..

De ki: Ey ehli kitab! gelin: Sizinle bizim aramızda müsavi bir kelimeye, şöyle ki: Allahdan başka ma'bud tanımıyalım ona hiç bir şey'i şerik koşmıyalım,

Siz yazdığınız ayeti okumuyorsunuz zahir.Aramızda müsavi bir kelimeye yani aramızda eşit olan aynı olan söze bakın diyor ve ekliyor Allah'dan başka Tanrı tanımayalım.Ayette aramızda aynı olan söz Allah'tan başka Tanrı olmadığıyken siz tutup tam tersi mesaj çıkarıyorsunuz :)

Mesihçi

Ordinaryus
Bilakis sizi çözdüğümü düşünerekten öyle bir tanım yaptım.
Hiç dalga geçtiğimi hatırlamıyorum bu arada sizinle ama
Benim yalancı peygamber olmam isevi olmamamdan mı kaynaklanıyor acep ?

Genel olarak forum üyeleri için söyledim benimle dalga geçtikleri konusunu,size demiş gibi oldum kusura bakmayın.Ama tuzak sorular sorduğunuz da bir gerçek.Sahte peygambersiniz eğer peygamberlik iddianız varsa çünkü Tanrı'yı yanlış tanıyorsunuz bana göre.

Mesihçi

Ordinaryus
Bu arada keşke bu konuları Mesihçilikle ilgili başlıklarda konuşsaydık bu başlık karıştı yine.

Hikem

Kıdemli Üye
De ki: Ey ehli kitab! gelin: Sizinle bizim aramızda müsavi bir kelimeye, şöyle ki: Allahdan başka ma'bud tanımıyalım ona hiç bir şey'i şerik koşmıyalım,

Siz yazdığınız ayeti okumuyorsunuz zahir.Aramızda müsavi bir kelimeye yani aramızda eşit olan aynı olan söze bakın diyor ve ekliyor Allah'dan başka Tanrı tanımayalım.Ayette aramızda aynı olan söz Allah'tan başka Tanrı olmadığıyken siz tutup tam tersi mesaj çıkarıyorsunuz :)

Anlama müşkilliği çeken biri var.:) ...Burada Kur'an Kerim İsa Peygambere gelen vahiyde mevcut olan Tevhide işaret ederek, İsa aleyhisselamdan sonra Vahiy Dininnden uzaklaşıldığına işareten , ''Musavi bir kelimeye gelin'', yani bütün Peygambewrlerde müşterek inanç olan Tevhide , ehli kitabı davet ediyor..Doğrusu İslama davet ediyor...Yukarıdada değindiğim gibi, gerçekte ehli kitab tevhid ehli olsaydı bu davet abes olurdu, başka bir tabirle 'Hasılı Tahsil'' nevinden olurdu (
to force an open door ) Yani, Alllaha iman ettiğini söyleyen kişiye , ''Gel Alllaha iman et'' demek nasıl abes bir şey se, Ehli kitabın Allaha iman iddiaları da o derece gayri ciddi bir şeydir...Kuran haşa abesle iştigal etmez...Bu ayet kesin olarak(başka ayetlerde var) ehli kitabın gerçekte Alllaha iman etmediğini veya şirkle beraber inandıklarını ifade ediyor..

barayev

Doçent
Mesihçi Dostum... Aydınlat, öğret , ışık ol ...

Ehl-i Sünnet

Kıdemli Üye
Mesihçi Dostum... Aydınlat, öğret , ışık ol ...

[FONT=&quot]Al-i İmran, 3/28- Mü’minler, mü’minleri bırakıp inkarcıları dost edinmesin. Kim böyle yaparsa Allah ile bir ilişiği kalmaz. Ancak onlardan (gelebilecek tehlikeden) korunmanız başkadır. Allah asıl sizi kendisine karşı dikkatli olmanız hakkında uyarmaktadır. Çünkü dönüş Allah’adır.
[/FONT]

barayev

Doçent
Mesihçi Dostum
eyer sizlerde olmasanız bu Müslümanlar fındık kabuğunu doldurmaz şeyler için, mezhepleri için bir birlerini BOĞAZLIYACAKLAR... iyi ki sizler varsınız.

Ehl-i Sünnet

Kıdemli Üye
Mesihçi Dostum
eyer sizlerde olmasanız bu Müslümanlar fındık kabuğunu doldurmaz şeyler için, mezhepleri için bir birlerini BOĞAZLIYACAKLAR... iyi ki sizler varsınız.

[FONT=&quot](Maide, 5/57)- Ey iman edenler! Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden dininizi alaya alıp oyuncak edinenleri ve öteki kafirleri dost edinmeyin. Eğer mü’minler iseniz Allah’a karşı gelmekten sakının.
[/FONT]

barayev

Doçent
sizin DİN dediğiniz Mezhepleriniz olmasın sakın he ?

barayev

Doçent
Çevir kazı yanmasın padişah uyanmasın hesabı....

@barayev mezheplerle derdin ne kardeş?? sence hanefi,şafii,maliki yada hanbeli olan birisi müslüman değil mi bunu mu diyorsun?

barayev

Doçent
benim Mezhep diye bi derdim ve tasam hiç olmadı ki ..ben Mezheplerini Din sayanlarla veya Mezheplerini FİTNE yapanlara karşıyım...
Yalnız ben Müslümanlardanım diyenler Kardeştirler...