Mecburî din dersi konusunun politika açısından anlamı

adams77

Kanalizasyoncu
2023 de istediği olursa hayır defterine sevap gelecek diye her halde bu çaba. Oda biliyordur anın garantisi olmadığını :)

He ihvanforumdaki cihad 'ının karşılığını ister diyorsun hımmm la bu bizim yakamızda yapışır ahirette!!

38gayseri

Paylaşımcı
lafons7275 kardesime ilmen cevap veremeyenler maalesef sahsini makaraya alip kendilerince üste cikmaya calisiyorlar.
Hep ayni taktik...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Forumdaik bu başlığı okuyan herkesin dikkatine sunuyorum durumu.

Bu lafons arkadaşla sohbetimiz aynen şu şekilde gelişti:

quote_icon.png
lafons7275 Nickli Üyeden Alıntı
Akp'nin bir söylemi var: "Hedef 2023."

Cumhuriyet 1923 te ilan edildi.

İnşaAllah 2023 'te de şeriat ilan edilecek.

Dinsizler de ya gidecek ya da cizye verecek.

quote_icon.png
redyellow Nickli Üyeden Alıntı
Şaka mı ciddi mi yazıyorsun? Hakkaten Akpnin 2023 yılında şeriat ilan edeceğini düşünüyor musun???

quote_icon.png
Benim " OL . " Diyince olduran Rabbim var...

quote_icon.png
Elhamdülillah MÜSLÜMANLARIN OL deyince olduran rabbi var, amenna.

İyi de 2023 den önce OL diyemez mi rabbimiz?

Neden akpnin 2023 ü?????

quote_icon.png
Şeriat gelsin de velev ki saadetle gelsin.

quote_icon.png
Şeriat gelsin de velev ki YARIN gelsin, isteriz.

Peki sen neden akpnin meşhur 2023 yılında şeriat ilan edilecek dediğini açıkla.

Aynen böyle.

Benim uslubum, yazılarım bunlar.

Akpnin söylemi HEDEF 2013 diyen de, 2023 de ŞERİAT İLAN EDİLECEK diyen kişi lafonsun kendisi.

Ben de bu soruları sormuşum, bu kadar.

Peki buna ne yazmış dersiniz lafonsun???

Buyrun:

quote_icon.png
haddini bil. Bu uslupla, hesaba çeker gibi soru sormaya seni cesaretlendiren nedir?
Yüz verdikçe şımardın sen. Saadetli dedik, din kardeşi dedik diye tepemize çıkmaya çalışma, ayağımın altına almasını da bilirim seni.
Gördünüz mü uslubu, gördünüz mü sohbeti?

quote_icon.png
haddini bil.

Bu uslupla, hesaba çeker gibi soru sormaya seni cesaretlendiren nedir?

Yüz verdikçe şımardın sen.

Saadetli dedik, din kardeşi dedik diye tepemize çıkmaya çalışma,

ayağımın altına almasını da bilirim seni.

Bu arkadaşa cevap vermeye gerek görmüyorum.

Sadece konuyu okuyan arkadaşlar görsün istedim.

lafons7275 kardesime ilmen cevap veremeyenler maalesef sahsini makaraya alip kendilerince üste cikmaya calisiyorlar.
Hep ayni taktik...

Yukardaki yazımda lafonsla olan muhabbetimizi sıraladım.

Sence lafonsun HANGİ İLMİ YAZISI var burda ve biz o MÜTHİŞ İLİM yazısına cevap verememişiz, lütfen bana o İLMİ yazıyı gösterir misin?

Mesela bana yazdığı "ayağımın altına almasını da bilirim seni. " demesi hangi ilim ürünüdür???

lafons7275

Kıdemli Üye
Yukardaki yazımda lafonsla olan muhabbetimizi sıraladım.

Sence lafonsun HANGİ İLMİ YAZISI var burda ve biz o MÜTHİŞ İLİM yazısına cevap verememişiz, lütfen bana o İLMİ yazıyı gösterir misin?

Mesela bana yazdığı "ayağımın altına almasını da bilirim seni. " demesi hangi ilim ürünüdür???

Benim Akp yi ehveni şer olarak savunmamdan başka bir sebebi var mı bana düşmanlığının? Din dersinin verilmemesini savunan bir solcuya akp nin "hedef 2023" söylemini yazmam o solcuyu kızdırmadı da seni niye kızdırdı? Bu akp düşmanlığının sebebi nedir? Akp şeriati getirsin mi diye sorsalar, getirmesin mi diyeceksin.?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Benim Akp yi ehveni şer olarak savunmamdan başka bir sebebi var mı bana düşmanlığının? Din dersinin verilmemesini savunan bir solcuya akp nin "hedef 2023" söylemini yazmam o solcuyu kızdırmadı da seni niye kızdırdı? Bu akp düşmanlığının sebebi nedir? Akp şeriati getirsin mi diye sorsalar, getirmesin mi diyeceksin.?

Ben sana niye düşman olayım kardeşim, yok öyle bir şey.

Sen bir şey yazdın, ben sana soru sordum, sen öfkelendim beni ayakarının altına altın:)

Buna rağmen sana kötü bir söz yazmadım farkındaysan, sana düşman vs. değilim, bu senin hüsnü kuruntun.

AKP ŞERİATI GETİRSİN Mİ diye sorsalar CANI GÖNÜLDEN EVET DERİM VE AKPYİ DE TEBRİK EDERİM.

Ama konumuz bu değil ki.

SEN KENDİN YAZDIN: AKPNİN 2013 SÖYLEMİ VAR, 2013 DE ŞERİAT İLAN EDİLECEK demedin mi?

ben de sana sadece ve sadece NEDEN 2023 dedim, buna güzelce cevap vermek yerine beni ayaklar altına almaya kalktın be lafons.

NEDEN 2023 ? sorusunun cevabını makul bir şekilde verebiliyorsan ver, yoksa istersen gene ayaklar altına al beni :)

lafons7275

Kıdemli Üye
Ben sana niye düşman olayım kardeşim, yok öyle bir şey.

Sen bir şey yazdın, ben sana soru sordum, sen öfkelendim beni ayakarının altına altın:)

Buna rağmen sana kötü bir söz yazmadım farkındaysan, sana düşman vs. değilim, bu senin hüsnü kuruntun.

AKP ŞERİATI GETİRSİN Mİ diye sorsalar CANI GÖNÜLDEN EVET DERİM VE AKPYİ DE TEBRİK EDERİM.

Ama konumuz bu değil ki.

SEN KENDİN YAZDIN: AKPNİN 2013 SÖYLEMİ VAR, 2013 DE ŞERİAT İLAN EDİLECEK demedin mi?

ben de sana sadece ve sadece NEDEN 2023 dedim, buna güzelce cevap vermek yerine beni ayaklar altına almaya kalktın be lafons.

NEDEN 2023 ? sorusunun cevabını makul bir şekilde verebiliyorsan ver, yoksa istersen gene ayaklar altına al beni :)

Sebebi benim mesajımda vardı zaten. Şeriat 1923 te cumhuriyetin ilanıyla kalktı inşaAllah 100 yıl sonra 2023 te tekrar gelecek. Ha saadet şeriati daha erken getirecek bir programa, vizyona ve kadroya sahipti de biz mi bilmiyoruz?

Kaçak

Yeni
2023 de AKP nin terekesi gelecek ...
bakalım payımıza ne düşecek ?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Sebebi benim mesajımda vardı zaten. Şeriat 1923 te cumhuriyetin ilanıyla kalktı inşaAllah 100 yıl sonra 2023 te tekrar gelecek. Ha saadet şeriati daha erken getirecek bir programa, vizyona ve kadroya sahipti de biz mi bilmiyoruz?

İlk mesajında böyle yazsaydın ölür müydün?

Yine soru sormak istiyorum ama "ayaklarının altına almandan" korkuyorum, onun için vazgeçtim:)

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Hilafetin olmadığı bir devirde yaşıyoruz.Buna göre, her İslam ülkesi demokrasi ve laik rejimini benimsiyorlarsa oraların adı Dârul Harb'dir.İslam ülkesine yahudi ve hıristiyan ve kafirlerin yasaları geçerli olup yürürlükte ise orası Darul İslam olmaktan çıkar.

Kafirler şeriattan çok korkarlar.Ee, İslam ülkesinde şeriat hakim değil ise orası nasıl darul İSLAM olabilir ki?.Kafirler bizim ibadetlerimizden korkmuyorlar.Ya peki neyimizden korkuyorlar?.ONLARIN KORKTUKLARI TEK ŞEY, HİLAFET DEVLETİNİN KURULMASI VE ŞERİATIN İLANIDIR.Durum böyle olmayınca bizim anayasamız kafirlerin hükümlerine göre tasarlanmışsa bizim ülkeye darul İslam diyemeyiz.Unutmayınız ki Allah'ın hükümleriyle hükmetmeyenler kafirlerin, fasıkların ve zalimlerin ta kendileri olduğu beyanı Maide Suresi 44.üncü ayetten 50.inci ayete kadar açıkça bildirilmiştir. (DEVLET EKABİRLERİMİZİN KAFİR OLDUĞUNU SÖYLEYEMEYİZ AMA ALLAH'IN AHKAM AYETLERİNİ KİMLER HİÇE SAYIYORLARSA ANCAK ONLARA KAFİR DİYEBİLİRİZ.)

Bizim zavallılar sadece ibadetlerin işlendiği bir ülkeye darul İslam olduğuna inanmışlar.Şimdi onlara sorsak bu laik ve demokrasi rejiminden razı mısınız değil misiniz?" desek acaba ne diyeceklerdir?.Allah, TÂĞUTU RED EDİN SONRA ALLAH'A İMAN EDİN!. demiyor mu?.Müracaat, Bakara Suresi, 256 VE 257.ıncı ayetlerdir.

Şu ayetlere ne cevap verecekler şimdi:

NİSA SURESİ-60. Şunları görmüyor musun? Kendilerinin sana indirilene ve senden önce indirilene inandıklarını ileri sürüyorlar da tağuta inanmamaları kendilerine emrolunduğu halde, tağut önünde muhakemeleşmek istiyorlar. Şeytan da onları bir daha dönemeyecekleri kadar iyice sapıklığa düşürmek istiyor.

65 - Hayır! Rabbine andolsun ki iş bildikleri gibi değil, onlar aralarında çıkan çekişmeli işlerde seni hakem yapıp sonra da senin verdiğin hükme karşı içlerinde hiçbir sıkıntı duymaksızın, tam bir teslimiyetle boyun eğmedikçe asla iman etmiş olamazlar.

EY GAFİLLER! ŞERİATIN OLMADIĞI BİR ÜLKEYE DÂRUL İSLAM DEMENİZE GÖRE,BU AYETLERİ ŞİMDİ ÇÖPE Mİ ATALIM?ALLAH'IN HÜKÜMLERİNİ RAFA KALDIRMAKLA ALLAH'I RAZI ETTTİĞİNİZİ Mİ SANIYORSUNUZ?.DEMOKRASİ VE LAİKLİĞİN TÂĞUTİ SİSTEMLERİN BİR PARÇASI OLDUĞUNU KAÇ KERE SÖYLEDİM BEN SİZE?.SİZİN KAFANIZ NİYE ALMIYOR BU MESELEYE!.ALLAH'IN AHKAM AYETLERİNİ ÇİĞNEYENLER İFLAH OLMAZ, UYANIN YAHU!

GAVURLAR DEMOKRASİYİ VE LAİKLİĞİ BİZE KAKALAMIŞ HALÂ ONDAN MEDET UMUYORLAR.OSMANLI DEVLETİ HİLAFETLE YÖNETİLDİĞİ İÇİN CÜMLE İMPARATORLUĞUN TOPRAKLARINDA Kİ ÜLKELER DÂRUL İSLAM İDİ.ŞİMDİ Kİ CUMHURİYET BUNA HİÇ BENZİYOR MU?

TÂĞUTİ SİSTEMLERDEN OLAN DEMOKRASİ VE LAİKLİKTEN MEMNUN OLAN KAÇ KİŞİ VAR ARAMIZDA?ÖNCE ONLARI BİLELİM Kİ FOYALARINI MEYDANA ÇIKARALIM

KİM "DEMOKRASİ VE LAİKLİK ŞERİATTAN ÜSTÜNDÜR" DİYORSA VALLAHİ O KÜLLİYEN KAFİR SAYILIR.ARTIK BU DERİN GAFLET UYKUSUNDAN UYANIN.HİLAFET DEVLETİ OLSAYDIK CÜMLE İSLAM ÜLKELERİ BİZİM EMRİMİZİN ALTINA GİRERLERDİ VE KAFİRLER O ÜLKELERE SALDIRAMAZLARDI.HEYHAAT!SİZ HALÂ AYAKTA UYUMAYA DEVAM EDİN!

HAKİMİYET, KAYITSIZ ŞARTSIZ ALLAH'INDIR.İTİRAZI OLAN VAR MI ŞİMDİ?...

Yahayy

Kıdemli Üye
Tamamını okudum, hani insanlar şaşırıyor,
aaa üniversite okumuş, aaa gencecik çocuk Işid'in Celladı olmuş, nasıl beyinlerini yıkıyorlar bunların?" diye amcaların, teyzelerin hayıflandıklarını duyarsınız.

Çok uzağa gitmeye gerek yok, örneğin burada artık cidden piskolojik sorunlu olduğunu düşündüğüm bazı insanların, kendileri Allah adına hareket ediyormuş saplantısını görseler nasıl olduğunu anlarlar.

Tayyip Erdoğan 2023'te , tam 21 yıldır takıyye yaptık, yaptık artık sonuns geldik. Artık yeterli gücümüz var, dini konularda da ben ehliyetli değilim, mahmud ustaosmanoğlu ehliyetli kılındı, bugünden itibaren yeni bir islami hukuk düzenine geçiyoruz dedi.

Mahmud Ust (gerçi şuanda tam anlamıyla bunama emareleri gösteriyor ve insani faaliyetlerini yerine getiremiyor) tıpkı bugün kü gibi, kendisi cümle bile kuramayan Mahmud Ust adına yazılan koca makaleler gibi bir metin yazılır, lafons'ta tabiki Allah için hareket ediyor, buradan gelen her emir Allah'ın murad ettiği bir iş çünkü.
Lafons oğlum şu adamın kellesini herhangi bir kesici aletle kes çuvala koy getir, Mahmud böyle diyor dediler, (tıpkı bugünkü kendisiyle alakası olmayan açıklamalar gibi) Lafons zerre düşünmeden o kelleyi getirir.

Burada bakmayın siz bunların Işid Zalimi, Mışid zalimi diye nara attıklarına.
Işid öldürdüklerini tıpkı lafons gibi küfür ithamı ile öldürüyor.
Hatta hatta siz komple mezhepçi arkadaşlar Işid sizden daha merhametli bence,
çünkü biz
Şafii fıkhını, maliki ya da hanbeli mezhebi ile amel etmek istiyoruz diyen bölgelerde kadılar namaz kılmayanın bile boynunu vurmak zorunda?? nerede kaldı küfür, siz anca şu mübarek, bu mübarek diye masal anlatarak kandırlan ahmak takımına yapabilirsiniz bu takıyyeyi.

Kurdunuz islam devletini, o yörenin halkı şafii,şafii olan kadı da, bu adamın namaz kılmadığını tespit ettik öldürmemiz gerek dedi ne diyeceksiniz, mezhbiniz böyle emrediyor..

Gelelim ütopyalardan kurtulup gerçek dünyaya masalcı amcaların masalları ile büyüyen,ismi de bu ameliyle müşamil Lafons(ten) kardeş, bu inandığın masal Lafontenin cıcır böceği ile karınca masalından bile daha az inandırıcı.

Sen Tayyib beyin oğullarına, kızlarına, dünürlerine çalıklara, al bayraklara, etfafında iş yapan zengin tayfasına, en ufağından bunlarla iş yapan bir müteahhidin, bir iş adamının ensesi kalın bir akpartilinin bir düğününe gittin mi, bir meclislerinde bulundun mu? Hiç bu karar verici mekanizmada söz sahibi insanlarla içtimai hayatlarında bulundun mu, kızları, kadınları ne yapar, erkekleri neler yapar biliyor musun?
örneğin senin adını daha yeni yeni duyduğun benim 90 lı yıllardan beridir,
yakınen tanıdığım, iş taptığım aynı zamanda meslektaşım, Akp istanbul il başkanı muhtemelen çok daha üst seviyelerde görevler alacak, bu adamı, aile efradını bilir misin, tanır mısın?
Bu adamların senim gibi, İsmail ağa gibi bir şeriat hedefleri var sanıyorsun öyle mi?
Sen bizi dinsiz ilan ediyorsun ya, sen tanısan bu adamları, düşüncelerini bilsen şii der, sapık fırka der işin içinden çıkarsın, hatta mürted ilan edersin. Hatta sana şunu söyliyeyim İsmailağa bile sen bakma sen halinden memnunlar 28 şubat şamarını yiyince bu işlerin külliyelerde bilezik toplayıp kendilerine saraylar yaparak olmayacağını anladılar, hallerinden memnunlar, dokunan yok eden yok, senin onlara bile bu işi tebliğ etmen gerekecek.

özetle kendi hayal aleminde yaşıyorsun, ne RTE ne de etrafındaki insanların senin ideallerinle ilgili uzaktan yakından hiç bir alakaları da düşünceleri de yok, sen kendi hayal dünyanda hep bir kurtarıcı, sahip, rab, efendi peydah etme haleti ruhiyesi mevcut olduğundan, kendi batıl ve Allah'ın reddetiği inanç yapını müşriklerin sokup sokuşturmaya çalıştığı gibi temiz İslama yamamaya çalılıyorsun.

Şunu gün gelecek anlayacaksın,doğru İslam sana atalarının, dedelerinin miras bıraktığı, senin eve aç gelmiş adamın hazır sofraya löp diye dalıp tükettiği islam değil, Kur'anda tebliğ edilen İslam.
Konuşmalarımız seninle hep bu minvalde ilerlerdi, açık ve net olarak ortaya çıktı ki, siz Muhkem ayetleri dahi insanların farklı kafalarına göre naklettiği çelişkili sözlere tercih etmekten çekinmiyorsunuz. Sonrada başımıza halis İslamın savunucuları oluyorsunuz, olmuyor kardeş, olamıyorsunuz farkında varamadınız, inşallah çok geç olmadan varırsınız.
Önce Kur'an tam, eksiksiz ve hükümlerinin bağlayıcı olduğuna iman edin, sonra o inandığınız kitabın şeriatini yaşarsınız. İnanmadığınız kitabı yaşama palavrasıyla insanları doğramayı bile göze almanın, asıp kesmenin adını var sen koy.... Belki o kesecekleriniz, siz den çok daha fazlasıyla Kur'an imanlısı olacaklar, hesaplar Allah'ın divanında görülecek elbet, çok yakın.

Tapatalklandı.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Tamamını okudum, hani insanlar şaşırıyor,
aaa üniversite okumuş, aaa gencecik çocuk Işid'in Celladı olmuş, nasıl beyinlerini yıkıyorlar bunların?" diye amcaların, teyzelerin hayıflandıklarını duyarsınız.

Çok uzağa gitmeye gerek yok, örneğin burada artık cidden piskolojik sorunlu olduğunu düşündüğüm bazı insanların, kendileri Allah adına hareket ediyormuş saplantısını görseler nasıl olduğunu anlarlar.

Tayyip Erdoğan 2023'te , tam 21 yıldır takıyye yaptık, yaptık artık sonuns geldik. Artık yeterli gücümüz var, dini konularda da ben ehliyetli değilim, mahmud ustaosmanoğlu ehliyetli kılındı, bugünden itibaren yeni bir islami hukuk düzenine geçiyoruz dedi.

Mahmud Ust (gerçi şuanda tam anlamıyla bunama emareleri gösteriyor ve insani faaliyetlerini yerine getiremiyor) tıpkı bugün kü gibi, kendisi cümle bile kuramayan Mahmud Ust adına yazılan koca makaleler gibi bir metin yazılır, lafons'ta tabiki Allah için hareket ediyor, buradan gelen her emir Allah'ın murad ettiği bir iş çünkü.
Lafons oğlum şu adamın kellesini herhangi bir kesici aletle kes çuvala koy getir, Mahmud böyle diyor dediler, (tıpkı bugünkü kendisiyle alakası olmayan açıklamalar gibi) Lafons zerre düşünmeden o kelleyi getirir.

Burada bakmayın siz bunların Işid Zalimi, Mışid zalimi diye nara attıklarına.
Işid öldürdüklerini tıpkı lafons gibi küfür ithamı ile öldürüyor.
Hatta hatta siz komple mezhepçi arkadaşlar Işid sizden daha merhametli bence,
çünkü biz
Şafii fıkhını, maliki ya da hanbeli mezhebi ile amel etmek istiyoruz diyen bölgelerde kadılar namaz kılmayanın bile boynunu vurmak zorunda?? nerede kaldı küfür, siz anca şu mübarek, bu mübarek diye masal anlatarak kandırlan ahmak takımına yapabilirsiniz bu takıyyeyi.

Kurdunuz islam devletini, o yörenin halkı şafii,şafii olan kadı da, bu adamın namaz kılmadığını tespit ettik öldürmemiz gerek dedi ne diyeceksiniz, mezhbiniz böyle emrediyor..

Gelelim ütopyalardan kurtulup gerçek dünyaya masalcı amcaların masalları ile büyüyen,ismi de bu ameliyle müşamil Lafons(ten) kardeş, bu inandığın masal Lafontenin cıcır böceği ile karınca masalından bile daha az inandırıcı.

Sen Tayyib beyin oğullarına, kızlarına, dünürlerine çalıklara, al bayraklara, etfafında iş yapan zengin tayfasına, en ufağından bunlarla iş yapan bir müteahhidin, bir iş adamının ensesi kalın bir akpartilinin bir düğününe gittin mi, bir meclislerinde bulundun mu? Hiç bu karar verici mekanizmada söz sahibi insanlarla içtimai hayatlarında bulundun mu, kızları, kadınları ne yapar, erkekleri neler yapar biliyor musun?
örneğin senin adını daha yeni yeni duyduğun benim 90 lı yıllardan beridir,
yakınen tanıdığım, iş taptığım aynı zamanda meslektaşım, Akp istanbul il başkanı muhtemelen çok daha üst seviyelerde görevler alacak, bu adamı, aile efradını bilir misin, tanır mısın?
Bu adamların senim gibi, İsmail ağa gibi bir şeriat hedefleri var sanıyorsun öyle mi?
Sen bizi dinsiz ilan ediyorsun ya, sen tanısan bu adamları, düşüncelerini bilsen şii der, sapık fırka der işin içinden çıkarsın, hatta mürted ilan edersin. Hatta sana şunu söyliyeyim İsmailağa bile sen bakma sen halinden memnunlar 28 şubat şamarını yiyince bu işlerin külliyelerde bilezik toplayıp kendilerine saraylar yaparak olmayacağını anladılar, hallerinden memnunlar, dokunan yok eden yok, senin onlara bile bu işi tebliğ etmen gerekecek.

özetle kendi hayal aleminde yaşıyorsun, ne RTE ne de etrafındaki insanların senin ideallerinle ilgili uzaktan yakından hiç bir alakaları da düşünceleri de yok, sen kendi hayal dünyanda hep bir kurtarıcı, sahip, rab, efendi peydah etme haleti ruhiyesi mevcut olduğundan, kendi batıl ve Allah'ın reddetiği inanç yapını müşriklerin sokup sokuşturmaya çalıştığı gibi temiz İslama yamamaya çalılıyorsun.

Şunu gün gelecek anlayacaksın,doğru İslam sana atalarının, dedelerinin miras bıraktığı, senin eve aç gelmiş adamın hazır sofraya löp diye dalıp tükettiği islam değil, Kur'anda tebliğ edilen İslam.
Konuşmalarımız seninle hep bu minvalde ilerlerdi, açık ve net olarak ortaya çıktı ki, siz Muhkem ayetleri dahi insanların farklı kafalarına göre naklettiği çelişkili sözlere tercih etmekten çekinmiyorsunuz. Sonrada başımıza halis İslamın savunucuları oluyorsunuz, olmuyor kardeş, olamıyorsunuz farkında varamadınız, inşallah çok geç olmadan varırsınız.
Önce Kur'an tam, eksiksiz ve hükümlerinin bağlayıcı olduğuna iman edin, sonra o inandığınız kitabın şeriatini yaşarsınız. İnanmadığınız kitabı yaşama palavrasıyla insanları doğramayı bile göze almanın, asıp kesmenin adını var sen koy.... Belki o kesecekleriniz, siz den çok daha fazlasıyla Kur'an imanlısı olacaklar, hesaplar Allah'ın divanında görülecek elbet, çok yakın.

Tapatalklandı.

Bu yazın benim biraz hoşuma gitti.Sana şimdi bir soru soracağım.Sen bu düzenden, yani demokrasi ve laik düzeninden razı mısın değil misin?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
10647008_510718485732041_6859864166121613817_n.png

ÇOCUKLARIMIZIN DAHİ İTİKADINI BOZMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADILAR !
İLKOKUL KİTAPLARINDA ARTIK NELER YAZIYOR NELER?

"DİNİ KENDİ BİLGİ, GÖRGÜ VE DENEYİMLERİNİZE GÖRE ALGILAMAYA ÇALIŞIN" DENİLİYOR !
"BİR MEZHEBİ TAKLİD ETMEYE LÜZUM YOKTUR" DENİYOR !
"DÎNÎ BİLGİLERİ KUR'AN-I KERİM'DEN ARAŞTIRARAK KENDİNİZ ÖĞRENİN" DENİYOR VE DOLAYISIYLA "FIKIH KİTAPLARI OKUMAYIN, EHLİ SÜNNET ALİMLERİNİN SÖZLERİNE BAKMAYIN" DENİLİYOR !

"MEZHEBLERİ İSLAM İLE ÖZLEŞTİRMEYİN" DENİLİYOR !
"BİR MÜSLÜMANIN BİR MEZHEBE UYMA ZORUNLULUĞU YOKTUR" DENİLİYOR !
"ALLAH'IN KİTABINI OKUYUP HÜKÜMLERİ ORADAN KENDİ KENDİNİZE ÇIKARTIN" DENİLİYOR !
"BİR MEZHEBE UYMAYIN, KUR'AN-I KERİM VE HADİS-İ ŞERİF OKUYUP DOĞRUDAN ONLARA UYUN YANİ MEZHEBSİZ OLUN" DENİLİYOR !
"ALLAH'A, AHİRET GÜNÜNE VE RASÛLULLÂH SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM'E İNANMAK MÜSLÜMAN OLMAK İÇİN YETERLİDİR" DENİYOR VE İMANIN 6 ŞARTI ZİKREDİLMİYOR !
AMELÎ MEZHEB SAYISI 5'E ÇIKARTILIYOR !

BUNLARIN SORUMLUSU KİM? TABİ Kİ AKP'dir.ÜLKEMİZ ÜZERİNDEKİ DIŞ DESTEKLİ İTİKAD BOZMA FAALİYETLERİ, KÜÇÜK ÇOCUKLARIMIZI BİLE HEDEF ALDI ! BUNUN TAŞERONLUĞUNU DA AKP YAPIYOR, YALAN MI BUNLAR?.

OSMANLI'NIN MİRASÇISI OLAN MİLLETİMİZ, ATEİST DERNEĞİ GİBİ ŞEYTANİ OLUŞUMLARA RESMİ İZİNLER VERİLEREK BİR TARAFTAN DİNSİZLEŞTİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR, EĞER BUNDA BAŞARILI OLUNAMAZSA DA EĞİTİM SİSTEMİ ÜZERİNDEN BİD'AT DÜŞÜNCELER AŞILANARAK EHLİ SÜNNET İTİKADINDAN UZAKLAŞTIRILMAYA ÇALIŞILIYOR. TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ ?

1601003_511090425694847_2976692734225143535_n.jpg

Şu Yazılanlar Detaylı Bir Şekilde İncelenecek Olursa;

Evvelâ Söz Konusu Kitapta Aktarılan Bilgileri Maddeleyelim:

1. “...Dini Öğrenme ve Uygulamada Herkes Önce Kendinden Sorumlu Olduğu İçin, Kişi Aklını İyi Kullanmalı, Kendi Bilgi, Görgü ve Deneyimlerine Göre Algılamaya Çalışmalıdır...”

2. “...Karşılaştığı Sorunları Çözmede, Araştırma, Danışma, İnceleme Metotlarını Kullanmalıdır...”

3. “...Dinî Bilgileri Kur’an’dan Araştırarak, Taklit Etmeden Öğrenmeye Çalışmalıdır...”

4. “...Çünkü Taklit, Dinin Gerçek Biçiminin Öğrenilmesini Engeller...”

5. “...Mezhepleri İslâm ile Özdeşleştirmek Doğru Değildir...”

6. “...Ayrıca Müslüman Bir Kimsenin, Mezheplerden Herhângi Birine Uyma Zorunluluğu Yoktur...”

7. “...Bir Müslüman Dilerse Mezheplerden Kendi Görüş ve Anlayışına Uygun Herhângi Birini Kabûllenip Ona Uyabilir...”

8. “...Gücü Yeten, Yeterli Dinî Bilgiye Sahip Olan Bir Müslüman Dilerse Kendisi Kur’an-ı Kerîm ve Hazreti Muhammed’in Söz ve Uygulamalarını Öğrenip Doğrudan Ona Uyar...”

9. “...İnsan, Rengi, Dili, Millîyeti veyâ Mezhebi Ne Olursa Olsun Allah’a, Âhiret Gününe, Hazreti Muhammed’in Peygamberliğine Gönülden İnanıyorsa Müslümandır...”

10. “...Müslüman Toplumlarda Uygulama ile Mezhepler Arasında Hânefî, Mâlikî, Şâfiî, Hânbelî, Câferî Mezhepleri Sayılabilir...”

11. “...Mâturidîlik, Eşârîlik Gibi Mezhepler ise İnançla İlgili Konuları Ele Almıştır...”

Şimdi de Bu Maddelerin Kritiğini Yapalım:

✗ Birinci Maddede, “...Dini Öğrenme ve Uygulamada Herkes Önce Kendinden Sorumlu Olduğu İçin, Kişi Aklını İyi Kullanmalı, Kendi Bilgi, Görgü ve Deneyimlerine Göre Algılamaya Çalışmalıdır...” Denmiş. Burada, “...Dini Öğrenme ve Uygulamada Herkes Önce Kendinden Sorumlu Olduğu İçin...” İfâdesinde Bir Sıkıntı Yoktur Çünkü Bu Gerçekten de Böyledir Ama Söz Konusu Cümlenin Devamında, “...Kişi Aklını İyi Kullanmalı, Kendi Bilgi, Görgü ve Deneyimlerine Göre Algılamaya Çalışmalıdır...” Deniyor ki, Bu Denenlere İtibâr Eden Bir Kimsenin, Hele ki, ‘Din ve Ehl-i Sünnet Akaid ve Şuurundan Mahrûm Bırakılmış Câhil Çocukların’ Sapıtacağını ve Belki de Nihâyetinde Îmânsız Olarak Son Nefeslerini Vereceklerini Görmek İçin Âlim Olmaya Gerek Yoktur. Çünkü Din Baştan Aşağı İlimdir, A’dan Z’ye Nâkildir ki, İlme, Yani Nâkle İtibâr Etmeyenin, Yani Dini, ‘Kendi Bilgi (?) Görgü (?!) ve Deneyimlerine (?‼) Göre Algılamaya Çalışmak’ Demek, Cehenneme Bilet Kesmek Demektir.

✗ İkinci Maddede, “...Karşılaştığı Sorunları Çözmede, Araştırma, Danışma, İnceleme Metotlarını Kullanmalıdır...” Denmiş. Bu Cümlede Her Şeyden Önce Bir Saçmalık Vardır ki, O da, ‘Sorunlar’ Sözcüğünden Sebeptir. Çünkü Dinimizde Herhângi Bir Sorun Yoktur; Ancak Sorun Değil de, ‘Soru’ Olabilir ki, Farz-ı Misâl Bu Cümle, “Dinî Meseleler Hakkında Vuku Bulan Soruların Cevaplarına Ulaşmak İçin Yapılacak Şey, Meşhûr Ehl-i Sünnet Âlimlerimize Ait İlm-i Hâl, Akaid ve Fıkh Kitaplarından İlgili Meselelerin Cevaplarını Aramak Olmalıdır...” Olmalı idi. Bunun Bu Şekilde Zikredilmeyişi Dahi Başlı Başına Bir Vebâl Olup, Normal Görenlerin Aklından ve Îmânından Şüphe Olunur.

✗ Üçüncü Maddede, “...Dinî Bilgileri Kur’an’dan Araştırarak, Taklit Etmeden Öğrenmeye Çalışmalıdır...” Denmiş. Bunu Diyen Ahlâksız Hâinler, Kur’an-ı Kerîm’den Hangi Dinî Bilginin Öğrenilebileceğini Kast Etmiş Olabilirler Acaba? Her Şeyden Evvel, Dinî Bilgiler Kur’an-ı Kerîm’den Değil, İlm-i Hâllerden Öğrenilir! Ayrıca, “...Taklit Etmeden...” İfâdesi de Zaten Bunları Yazanların Katıksız Birer ******** Olduğunu, Hattâ Nazarlarımda Domuzlardan da Aşağı Olduğunu Kanıtlamaktadır ki, Aleyhisselâtû Vesselâm Efendimizden Bugüne Kadar İtikattan İbâdete Kadar Her Ama Her Şey Taklit Edilegelmiştir, Çünkü Din NÂKİL DİNİdir.

✗ Dördüncü Maddede, “...Çünkü Taklit, Dinin Gerçek Biçiminin Öğrenilmesini Engeller...” Denmiş. Küllüm Yalan ve İftirâdır! Çünkü Taklit Mecburidir, Zorunludur! Eğer Sâlihleri Taklit Etmezsen Sâlih Olamazsın. O Sâlihler de Kendilerinden Öncekileri Taklit Etmişlerdir ve Onlar da Daha Önceki Sâlihleri Taklit Etmişler ve Bu da Böylece Sahâbe-i Kirâm ve Son Nokta Olarak Elbette ve Elbette Aleyhisselâtû Vesselâm Efendimize Kadar Uzanır, Çünkü Din Nâkil Dinidir! Dinin Gerçek Biçiminin Öğrenilmesini Engeller Demek de Ne Demek?! Bu Ne Saçma ve İçi Zehir Dolu Bir İfâdedir?! Nâkilden Nâkle, Nesilden Nesle Öğrenilen Bu Dini ve Biçimini Netice İtibârıyla Rasülullah Aleyhisselâtû Vesselâm Efendimizden Taklit Etmeyeceğiz de, Kendi İşkembemizden Uydurduğumuz Hükümler Mucibince mi Amel Edeceğiz Yani? Yazıklar Olsun Bunları Yazanlara da, Yazdıranlara da (!)

(DEVAM EDİYORUZ)

Yahayy

Kıdemli Üye
Bu yazın benim biraz hoşuma gitti.Sana şimdi bir soru soracağım.Sen bu düzenden, yani demokrasi ve laik düzeninden razı mısın değil misin?

Demokrasi yani Erk'in seçim yolu ile belirlenmesi bir kere İslam'ın özüne uygun bir olgu, bunun nesini eleştiriyorsunuz anlamadım.
Ama seçilen Erk'in her alanda kafasına göre hüküm bina eme hakkı yok bunda hem fikir, önce Allah'ın hakkı ve hükmü gözetilmeli.
Bu biraz Laiklik kavramının içine de giriyor.
Bu konular konuşulur ancak, yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile İslam'ı kavrama ve algılama açısından ciddi farklılıklarımız var.

Tapatalklandı.