Mecburî din dersi konusunun politika açısından anlamı

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
✗ Beşinci Maddede, “...Mezhepleri İslâm ile Özdeşleştirmek Doğru Değildir...” Denmiş. Merak Ettim, Acaba Mezhepleri Satanizm ile mi Özdeşleştirmek Gerekiyormuş?! Bu Geri Zekâlılar Mezhepleri, Yani Esâsen Mezhep Îmâmlarımızı İslâm ile Yani Müslümanlıkla Değil de Satanizm ile mi Özdeşleştiriyorlarmış? Yani Koskoca Îmâmlarımız Müslüman Değillermiş Öyle mi?!

✗ Altıncı Maddede, “...Ayrıca Müslüman Bir Kimsenin, Mezheplerden Herhângi Birine Uyma Zorunluluğu Yoktur...” Denmiş. Yani Mezhepsizlik Haktır Öyle mi? Vallâhi Diyecek Söz Bulamadım. Mezheplerden Birine Uymayan Bir Müslüman En İyi İhtimâlle Cehenneme Girer ve Kötü İhtimâlle de Çıkamaz‼

✗ Yedinci Maddede, “Bir Müslüman Dilerse Mezheplerden Kendi Görüş ve Anlayışına Uygun Herhângi Birini Kabûllenip Ona Uyabilir...” Denmiş. “...İsterse...” Demek de Ne Demek? Yani Farz-ı Misâl, “Namazı Hânefîler Şöyle Kılıyor, Mâlikîler Böyle Kılıyor vs ve Sende Bunlardan Hangisini İstersen O Şekilde Kılabilirsin!” Öyle mi? Hangi Geçmiş Büyük Ehl-i Sünnet Âlimimizin Beyânı imiş Peki Bu?! “...İsterse...” Öyle mi? Yani Baktın Hânefî Mezhebinin Şartları, Mâlikî, Şâfiî veyâ Hânbelî Mezhebinin Şartları İşine Gelmedi ya da Zor Geldi, Boşuna Yorma Kendini, Mezhepsiz de Olabilirsin Öyle mi?! Olmaz Olun E mi?‼

✗ Sekizinci Maddede, “...Gücü Yeten, Yeterli Dinî Bilgiye Sahip Olan Bir Müslüman Dilerse Kendisi Kur’an-ı Kerîm ve Hazreti Muhammed’in Söz ve Uygulamalarını Öğrenip Doğrudan Ona Uyar...” Denmiş. Pardon Ama, Neye Gücü Yeten? Pardon Ama Ufacık Câhil Çocukların, Aklının Yarısını Kiraya Vermiş Ergenlerin ve Zavallı Gençlerin Yeterli Dinî Bilgiye Sahip Olduklarını Nerenden Yumurtladın?! Böylesi İlim Fakiri Câhil Çocukların Nasslardan Kendi Kafalarına Göre Hüküm Çıkarıp Amel Etmesini Beklemek Demek, Nefsine ve Şeytâna Hizmetçi Olmuş Bir Neslin, Âyet-i Kerîme ve Hadîs-i Şeriflerden Canlarının Çektiği Gibi Bir Sonuç Çıkarıp Nefsine ve Şeytâna Kul Olması Demektir! Kaldı ki, Bırakın Câhil-Cühelâ Küçücük Çocukları ya da Aklı-Fikri Erkeklerde veyâ Kızlarda Olan Uçkur Manyağı Ergenleri ve Gençleri, Koskoca Bir Milletin Sözde Yetişkinlerinin %90’ı Bugün Nasslardan Kendi Kafalarına Göre Hüküm Çıkarıp Amel Etmeleri Sebebiyle Sapıtmış Bulunmaktadır.

✗ Dokuzuncu Maddede, “...İnsan, Rengi, Dili, Millîyeti veyâ Mezhebi Ne Olursa Olsun Allah’a, Âhiret Gününe, Hazreti Muhammed’in Peygamberliğine Gönülden İnanıyorsa Müslümandır...” Denmiş. Yani Demek İstiyorlar ki, “Eğer Filânca Yahudi, ❛Ben Allah’a ve Âhirete İnandım ve Muhammed’in Yalancı Olmadığını da (!) Kabûl Ediyorum...❜ Derse, O da Müslümandır, Yani Cennetliktir!” Öyle mi?! Senin Canın Sözde Medeniyetler İttifâkı Adı Altında Dinler Arası Diyaloğa, Daha da Doğrusu Büyük İsrail’e Hizmet Etmek İstiyor! Neden Açıkça Bunu Demiyorsun da Müslüman Evlâtlarının Beyinlerini Yıkayıp Kalplerini Zehirlemeyi Yeğliyorsun? Demek ki Senin Îmânında Bir Bozukluk Var da, Aklınsıra Çakallık Ediyorsun?! Başka Açıklaması Varsa Buyur Er Meydanı Ama Haklıysam susturun beni!

✗ Onuncu Maddede, “...Müslüman Toplumlarda Uygulama ile Mezhepler Arasında Hânefî, Mâlikî, Şâfiî, Hânbelî, Câferî Mezhepleri Sayılabilir...” Denmiş. Kusuruma Bakmayın da, Câferîlik Nereden Çıkmış? Bugün Câferîlik Denen Mezhebin Esâsen Bozuk Olduğunu, Şiîlik ile Özdeşleştirildiğini, Yani Dört Hak Mezhepten Biri Olmadığını, Bu Konularda Az-Çok Bilgi Sahibi Olan Herkes Biliyor. Ama Evet, Câhil Bırakılan İlim Fakiri Gencecik Çocuklar Bilmiyor; Câhil Bırakılmış Şuursuz Ana-Babaları Gibi Tıpkı‼

✗ On Birinci Maddede, “...Mâturidîlik, Eşârîlik Gibi Mezhepler ise İnançla İlgili Konuları Ele Almıştır...” Denmiş. Bu Kısımla İlgili Söyleyecek Bir Şey Yok. Neticede Bu Meseleyi Bâtıl Göstermezlerden Evvel, Yukarıda Zikredilen Diğer Hususlarda Bir Aşama Kaydetmeyi Hedeflemeliler, Birkaç Sene Sonra Bu Meseleye de El Atar, Bâtıl Gösterirler Nasıl Olsa; Hele Önce Diğer Konularda Hakkı Bâtıl Göstersinler, Şampanyalarını Patlatsınlar Önce...

EY MÜSLÜMAN TÜRK GENÇLİĞİ! İŞTE BU ACI GERÇEKLERİ ARTIK ÖĞRENİN! BU GİDİŞAT NEREYE KADAR SÜRECEK BÖYLE?...

Havas

Kısıtlı Erişim
Din dersleri mecburi ve mezheb, taasubdan uzak,şişirme ve palavraların olmadığı ,kuranıkerim'e gerçek değerini veren ve kuran temelli bir islam anlayışında olmalı.
yoksa gençler cemaatlerin eline düşüp beyinleri yıkanıyor.islam yerine cemaat dinini öğreniyorlar