Zina Yapan AKP'liler!!

cemaliii

Kıdemli Üye
hep o mahluklar mı takiyye yapacak, varsın bizim Başbakanımız da takiyye yapsın.
Helal olsun. Bir seferde insanlık adına hile yapılmış olsun.

işte yeni nesil müslümanların geldiği nokta burasıdır. bir kerede biz yapalım ne olur? bir kerede bizimkiler faiz yesin ne olur? bir kerede bizimkiler ihaleleri götürüp zengin olsun ne olur? bir kerede bizimkiler çalsın çırpsın ne olur? bir kerede bizimkiler takiyye yapsın ne olur? bir kerede bizimkiler yalan söylesin ne olur? bir kerede bizimkiler iftira atsın haksızlık yapsın zulüm yapsın ne olur? bir kerede biz adam kayıralım, haklıyı layık olanı değil bizim adamları getirelim ne olur? bir kerede biz zina yapalım ne olur mu denilecek şimdi acaba?

allah muhafaza.
allah yeni nesil müslümanların müslümanlık anlayışından bizleri,vatanımızı,milletimizi muhafaza etsin.

Serare

Profesör

işte yeni nesil müslümanların geldiği nokta burasıdır. bir kerede biz yapalım ne olur? bir kerede bizimkiler faiz yesin ne olur? bir kerede bizimkiler ihaleleri götürüp zengin olsun ne olur? bir kerede bizimkiler çalsın çırpsın ne olur? bir kerede bizimkiler takiyye yapsın ne olur? bir kerede bizimkiler yalan söylesin ne olur? bir kerede bizimkiler iftira atsın haksızlık yapsın zulüm yapsın ne olur? bir kerede biz adam kayıralım, haklıyı layık olanı değil bizim adamları getirelim ne olur? bir kerede biz zina yapalım ne olur mu denilecek şimdi acaba?

allah muhafaza.
allah yeni nesil müslümanların müslümanlık anlayışından bizleri,vatanımızı,milletimizi muhafaza etsin.

Alakasız olmuş.

Sanırım maksatlar anlaşılamıyor. Siz siyasetin ne olduğunu bilmiyorsunuz da ondan bu kadar kolay yazıyorsunuz. Aklını yitirir orada insan.

Ben siyaset arenası için konuştum. Dini konularda kimseyle tartışmadım, dini konularınıza da karışmadım ve benim için müslümanın ne olduğunu da başka bir konu altında yazmıştım.

Sevgiler.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

allah muhafaza.

Ellerine sağlık.. BİR KERE diyerek başlanılan tavizler, yanlışlar,günahlar, suçlar kar topu gibidir, yuvarlandıkca büyür, büyür ve ÇIĞ olup altında bırakır yapanı.

AynAlı

Kıdemli Üye

allah muhafaza.
yeni nesil akp müslümanları ne yapacağını şaşırdı. Allah muhafaza etzin bizleri.

Kimya_ı Saadet

Ordinaryus
Alakasız olmuş.

Sanırım maksatlar anlaşılamıyor. Siz siyasetin ne olduğunu bilmiyorsunuz da ondan bu kadar kolay yazıyorsunuz. Aklını yitirir orada insan.

Ben siyaset arenası için konuştum. Dini konularda kimseyle tartışmadım, dini konularınıza da karışmadım ve benim için müslümanın ne olduğunu da başka bir konu altında yazmıştım.

Sevgiler.

ben sizin kastınızı anlıyorum kardeşim.siyaset demek her konuda dürüst olmak,her şeyi açıklamak demek değildir. idare etmek demektir. maalesef kötü olanı da idare etmek zorundasınız. çoğunluğa hitap edebilmek adına esnek olabilmek zorundasınız. aksi halde ne olacağının en güzel örneği erdoğanın başına gelenlerdir.

siyasetin ne demek olduğunu bilen ve seni eleştiren insanlar bunların ne demek olduğunu iyi biliyorlar. zamanında kendi destekledikleri partiler bunların hepsini yaptı, ama yine de gelip burada eleştirebiliyorlar. işte siyaset bu demek. kendi yanlışını başkasının başka bir yanlışıyla bastırma çabası. eleştirme, açık arama, köşeye sıkıştırma çabası. kendi burnundan kıl aldırmazken, başkasının gözünü oyma çabası. bunun iftira olup olmaması pek önemli değildir. yeterli delil var mıdır, yok mudur buna bakmaz siyaset. hurraaa,yüklenir. çorbada sinek var der, olmasa da mide bir kere bulanmıştır. aynen dediğiniz gibi bunun dinle alakası yoktur. oradan vurmaya çalışanlar hiç uğraşmasınlar. beyhude çaba...

SahraNur

Ordinaryus
Siyasi tartışmalara özellikle girmiyorum,çünkü tartışma tarzını ve uslubu beğenmiyorum...
Ama size verdiğim değerden,bazı cümleleriniz hakkında fikrimi söylemek isterim,derdim tartışmaya dahil olmak değildir,hiç bir hayırlı ve olumlu amaca hizmet etmeyen bu kısır tartışmalara girmek prensibim değildir çünkü...

siyaset demek her konuda dürüst olmak,her şeyi açıklamak demek değildir. idare etmek demektir. maalesef kötü olanı da idare etmek zorundasınız. çoğunluğa hitap edebilmek adına esnek olabilmek zorundasınız.
Siyaset asla bu değildir,siz politikadan bahsediyorsunuz...Siyaset peygamber mesleğidir.Efendimizin de bizzat yaptığıdır...Aslında daha açık yazmak bazı konuları paylaşmak isterdim ama cümlemin bir kenarından tutup sayfalar boyu uzatacak forum üyelerinden sebep burada keseyim...

siyasetin ne demek olduğunu bilen ve seni eleştiren insanlar bunların ne demek olduğunu iyi biliyorlar. zamanında kendi destekledikleri partiler bunların hepsini yaptı, ama yine de gelip burada eleştirebiliyorlar. işte siyaset bu demek. kendi yanlışını başkasının başka bir yanlışıyla bastırma çabası. eleştirme, açık arama, köşeye sıkıştırma çabası. kendi burnundan kıl aldırmazken, başkasının gözünü oyma çabası. bunun iftira olup olmaması pek önemli değildir.

Milli Görüşü özünden öğrenen ve Milli Görüşçü olmakdan gurur duyan biri olarak yazdıklarınızı teessüfle okudum...Milli görüşün partilerine de söz var elbette cümlenizde ve belki de sadece Milli görüşün partisine söz var...
Şunu söylemek isterim evvela,bu forumda bazı milli görüşçü kardeşlerin tavrından da rahatsızım.Onların tavrından sebep,bizim davamız bu sözleri haketmiyor.Kişilerin şahsi hataları asla davayı bağlamaz...
Akp nin yanlışlarını hatalarını söylememiz niye sizi bu tür savunmaya zorluyor anlayamadım doğrusu.Bu hataları kabullenmekde zorluk çekmeniz,siz bizden daha karaydınız,vs vs ile açıklanır mı?Hem niye yüzde bir dediğiniz alay ettiğiniz bir partiden korkuyorsunuz ki,bırakın eleştirelere açık olun.
Avrupa birliğine girme adına verilen tavizleri,çıkarılan yasaları kabul ediyorsanız diyeceğim bişey yok tabi ki.Ama biz bunu kabullenemeyiz kardeşim ...
Elbette eleştiri de dozu kaçıran milli görüşçü kardeşlerime de bir-iki çift sözüm olacak her zaman.Haddimizi hiç bir zaman aşmadan gerçekleri en güzel uslupla söylemeyi öğrenmeliyiz...Evvela tartışma adabını,kul hakkını öğrenmeliyiz bu dediklerim hepimiz için geçerli,evvela kendi nefsime söylüyorum...

aynen dediğiniz gibi bunun dinle alakası yoktur. oradan vurmaya çalışanlar hiç uğraşmasınlar. beyhude çaba...

Sizin yazdığınız şekliyle dinle elbette alakası yoktur...Yalnız din siyasetten ayrılamaz.Efendimizin hayatını iyi irdeleyen bunu en açık şekliyle anlayacaktır.Başlı başına bir siyasi mücadeledir Efendimizin mücadelesi.

İnşaAllah sizi kırmamışımdır kardeşim,özellikle dikkat ettim sözlerime gerçekden...
Haksızlık karşısında susmamak da prensibimdir.Yalnız herkese yazmamaya gayret ediyorum ve bu yüzden her yazanı da okumuyorum.Cevap vermeye değmeyecek ve anlamayacağını bildiğim kişilere yazmam...

Ayrıca tekrar edeyim mesajını alıntıladığım kardeşim muhatabımdır,tartışmaya niyetli değilim....

Kimya_ı Saadet

Ordinaryus
Milli Görüşü özünden öğrenen ve Milli Görüşçü olmakdan gurur duyan biri olarak yazdıklarınızı teessüfle okudum...Milli görüşün partilerine de söz var elbette cümlenizde ve belki de sadece Milli görüşün partisine söz var...
Şunu söylemek isterim evvela,bu forumda bazı milli görüşçü kardeşlerin tavrından da rahatsızım.Onların tavrından sebep,bizim davamız bu sözler haketmiyor.Kişilerin şahsi hataları asla davayı bağlamaz...

canım kardeşim, benim güzel yürekli kardeşim. ben sivri dilli ve vur deyince öldüren cinsten biriyim. eğer yazdıklarımla siz dahil herhangi bir kardeşimin gönlünü kırdıysam özür dilerim. siyaset dediğim belki politikadır bilemem.ancak şunu bilirim yarısı demagoji,laf,çıkar,koltuk sevdası,vb. bu konuda hiçbir siyasi görüş ve partiye kastım yok. keşke siyaset sizin dediğiniz gibi Peygamber Efendimiz (s.a.v.) gibi yapılsa, ancak günümüzde maalesef öyle değil. bizdeki siyaset tamamen bir eleştiri dili barındırıyor. hele eskiden tamamen sözel yapılıyordu. içinde hiçbir sayısal kanıt, proje,vb. şey barındırmıyordu. masal anlatılıyor, hep beraber uyuyorduk. ben Ak Partinin tek parti olmasını isteyecek kadar bencil bir insan değilim. hatta kesinlikle karşısında güçlü bir muhalefet olmalı. hatta kendi kanadında bile olmalı. rekabet olmayan yerde gelişimden, ilerlemeden bahsedemeyiz. bence bu ülkedeki en büyük tehlike Ak Partinin tekelleşmesi durumudur.onu geçmek isteyenler,ondan daha çok çalışmak zorunda.inşallah böyle de olur. inşallah başarılı olurlar.

NOT: ben milli görüşle hiçbir zaman alay etmedim.