müminler kardeş mi?

Yetim

Kısıtlı Erişim
İnşaAllah.

Biz gül uzatalım kardeşim.

Allahın savaş açtığına benmi gül uzatacağım o kadar cesaretli değilim...

Hakaret ettikleri Alimler mümin değilmi onların hakklrı yokmu o Alimler bizim imanımıza hizmet etmmişlermi ?

Kaptan

Mecra Yazarı
Peygamberimizin amcasi Ebu Talip'in iman ettigini bilmiyoruz. Ama bu peygamberimizin ona "ey amcacigim" demesine mani olmadi.

Rabbimiz "din konusunda sizinle savasmayan ve sizi yurtlarinizdan surmeyen inkarcilara gelince, Allah onlara nezaketle ve adaletle davranmanizi yasaklamaz. Cunku Allah adil davrananlari sever" buyuruyor.

O halde sorun nedir? Bir kafire dahi boyle davranmamiz isteniyorsa Muslumanim diyene bu dusmanlik niye? Ayni dusunmuyor olabiliriz, muhatabimizin yanlis uzere oldugunu dusunuyor olabiliriz ama bunu ifade etmenin de bir uslubu olmali degil mi. Ama buna riayet etmeyince ve nefisler devreye girince is zivanadan cikiyor iste.

Rabbimiz bosuna "onlarin Allah'tan baska yalvardiklari ilahlarina sovmeyin ki, onlar da bilgisizce hadlerini asip Allah'a sovmesinler" demiyor.

Demek ki sizde bizde dikkat edecegiz.

Yetim

Kısıtlı Erişim
Kişi bir kafire dahi etmediği buğuzu hakareti saldırıyı Ehli sünnet Alimlerine Allah dostu olan tasavvuf büyüklerine buğuzu hakareti saldırıyı yapaların yaptıklarının Altına beğeni imzası yazacak sonrada bir kafire dahi böyle davranmyoruz diye konuşacak ? hadin oradan

Tekrar yineliyorum Allah dostlarına Alimlere Hakaret edenler benim din kardeşim olamaz

Kaptan

Mecra Yazarı
Yetim muhatabim degilsin bosuna yazma. Birak musluman olmayi once insan olmayi, saygili olmayi dene. Sana simdi sahabeler arasinda cereyan eden restlesmelerden ve alimlerin nasil birbirlerini tekfir ettigine dair ornekler verirdim ama anlayacagini hic sanmam. Siffin savasini hatirla karsi karsiya gelenler kimlerdi. Bu kafat ipucu yeter.

Yetim

Kısıtlı Erişim
Ehli sünnet (benim) büyüklerin(m)e Alimlerine hakaret edeceksiniz tasavvuf Büyüklerini şirkle itham edecksiniz Kendinize saygı ve insanlık bekleyecksiniz madem müslümalara iyi geçim istiyorsunuz o zaman şirkle itham ettiğiniz ve hakaret ettiğiniz insanlardan özür dileyin hem şirkle ithamıma devam ederim hemde hakaretime devam ederim deyip hemde kendine nasıl saygı ve insanlık beklersin

Ben senin babana küfredeyim sona sana diyeyimki bana sagyılı ol varmı böyle bir şey yok yok böyle bir şey ...

“Allah-u Azze ve Celle buyurdu ki: “Kim Benim veli kuluma düşmanlık beslerse ona savaş açarım. hadisi şerif buhari ..Hadisi şerif

Allahın savaş Açtıkları benim din kardeşim olamaz ..

Kaptan

Mecra Yazarı
Arkadas bir soz veya fiil kufurse kufurdur. Babam yapsa da oyledir RedveKabul yapsa da oyledir.

Ben simdi M.Abduh, Seyyid Kutup, Mevdudi buyuk alimlerdir desem ne dersin? Delikanli ol mert ol. Sapik bunlar dersin degil mi? E ne farkin kaldi simdi? Hadi ispat et desem edemezsin. Bos bos konusuyorsun. Senin degerlerine gelince alinganlik gosteriyorsun baskalarinin degerlerine gelince sana hakaret etmek serbest oluyor. Nasil oluyor bu, olmuyor degil mi.

lafons7275

Kıdemli Üye
Ehli sünnet (benim) büyüklerin(m)e Alimlerine hakaret edeceksiniz tasavvuf Büyüklerini şirkle itham edecksiniz Kendinize saygı ve insanlık bekleyecksiniz madem müslümalara iyi geçim istiyorsunuz o zaman şirkle itham ettiğiniz ve hakaret ettiğiniz insanlardan özür dileyin hem şirkle ithamıma devam ederim hemde hakaretime devam ederim deyip hemde kendine nasıl saygı ve insanlık beklersin

Ben senin babana küfredeyim sona sana diyeyimki bana sagyılı ol varmı böyle bir şey yok yok böyle bir şey ...

“Allah-u Azze ve Celle buyurdu ki: “Kim Benim veli kuluma düşmanlık beslerse ona savaş açarım. hadisi şerif buhari ..Hadisi şerif

Kardeşim hangi Allah dostu kendisine küfür edildiğinde dönmüş küfredene küfür etmiş?

Bir tane isim var mı?

Yetim

Kısıtlı Erişim
Sana simdi sahabeler arasinda cereyan eden restlesmelerden ve alimlerin nasil birbirlerini tekfir ettigine dair ornekler verirdim ama anlayacagini hic sanmam. Siffin savasini hatirla karsi karsiya gelenler kimlerdi. Bu kafat ipucu yeter.

O güzide insanlar sahabaı kıram rıdvanullahi teala ecmain hazretleri (Allah şefaatlerine nail eylesin Ümmeti muhammedi )

Bırak seni beni Hem onlar kadar asrı sadeetten sonra gelen Ehli sünnet büyükleri Alimleri Allah dostları dahi Allah indide sahabeyi kıram rıdvanullahi teala ecmain hazretlerinden değerli kim olabilir ? bırak seni beni..

sahabaı kıram rıdvanullahi teala ecmain hazretleri KADAR Bilinçli bu zamanda kim olabilir

Yetim

Kısıtlı Erişim
Arkadas bir soz veya fiil kufurse kufurdur. Babam yapsa da oyledir RedveKabul yapsa da oyledir.

Ben simdi M.Abduh, Seyyid Kutup, Mevdudi buyuk alimlerdir desem ne dersin? Delikanli ol mert ol. Sapik bunlar dersin degil mi? E ne farkin kaldi simdi? Hadi ispat et desem edemezsin. Bos bos konusuyorsun. Senin degerlerine gelince alinganlik gosteriyorsun baskalarinin degerlerine gelince sana hakaret etmek serbest oluyor. Nasil oluyor bu, olmuyor degil mi.

Ben m.abduha Farmason derim buda belgeli seyyid kutuba ve mevdudiye bidat ehli ve dinden saptığı kadarıyla manasında sapık derim yoksa şahsi ve cinsi sapık demem...

bunu ayırtedin...
Ama burada bazıları neleri katmadı küfürlerine neleri ONLAR ASLA BENİM DİN KARDEŞİM OLAMAZ....

öyle bir söz veya fiil küfürse küfür de şirkse şirk de bidatse bidat de YA AŞIRIYA KAÇIŞLAR NİYE ?

Kişiyi bir sözünden dolayı top yekün müşrik yada kafir ilan etmeye kızıyorum sözü şirkse o babdan şirkini söyle.

Misal sen rabıtadan bir örnek vrmiştin kişi şeyhini hayalinde karşısına almış namaz kılıyor bu şirkdir demiştin yanlış hatırlamıyorsam evet buna tasavvuf ehli olan bende katılıyorum fakat siz top yekün tasavvuf ehlini şirkle itham ettiniz ne olacak şimdi?

Yetim

Kısıtlı Erişim

Fakat bu şirkle ithamlarınızı Kuran sünnet kıyas fukaha icmaai ümmetin delileri ile yapmalısınız çünkü muhatabınızın itikadı ve ameli bu yönde ..

Şimdi özür dileyecekmisin Ehli sünnet büyüklerine alimlerine Tasavvuf büyüklerine Allah dostlarına hakaret edenlerin harkaretlerine beğeni imzasına tuşlamana özür dilersen ve tevbe edersen din kardeşim derim yok özür dilemem diyorsan asla din kardeşim olamassın..

lafons7275

Kıdemli Üye
İşte budur.

Yetim ve red anlaştılar. Güzelce delillerini koyarlar, aşağılamadan, küçümsemeden yazışırlar.

Yetim

Kısıtlı Erişim
İşte budur.

Yetim ve red anlaştılar. Güzelce delillerini koyarlar, aşağılamadan, küçümsemeden yazışırlar.

Dur bakalım ben anlaştığımı söylemedim daha yineliyoum pervasızca Ehli sünnet büyüklerine ve Allah dostlarına tasavvuf büyüklerine ve tarikat ehillerine ettikleri hakarete özür dilemeleri lazım anlaşmam için yoksa bunca yazmadan sonra hala değişen bir şey olmassa daha fazla Buğuzum artar artık onlarla aramda kalemi kaldırır kılıcı devreye alırım..

lafons7275

Kıdemli Üye
Dur bakalım ben anlaştığımı söylemedim daha yineliyoum pervasızca Ehli sünnet büyüklerine ve Allah dostlarına tasavvuf büyüklerine ve tarikat ehillerine ettikleri hakarete özür dilemeleri lazım anlaşmam için yoksa bunca yazmadan sonra hala değişen bir şey olmassa daha fazla Buğuzum artar artık onlarla aramda kalemi kaldırır kılıcı devreye alırım..

Şura 43: Her kim de sabredib suç bağışlarsa, işte bu (sabredib bağışlamak), işlerin en hayırlısındandır.

Yetim

Kısıtlı Erişim
Şura 43: Her kim de sabredib suç bağışlarsa, işte bu (sabredib bağışlamak), işlerin en hayırlısındandır.

Ben din kardeşim dediğim kişide hakk aramam(yani din kardeşim tarafınd bana karşı yapılanları suç olarak görmemeki zaten ) benim Şeriat hakkları hariç şahsi Bütün hakklarım tüm ümmedi muhammede helal olsun Fakat Şahşimın dışındaki Hakklar bana ait değil Ehli sünnet büyüklerine hakaret edenler benim din kardeşim olamazlar

Lafons bu hadisi şerifi iyi tefekkür eylemek lazım...

lafons7275

Kıdemli Üye
Ben din kardeşim dediğim kişide hakk aramam(yani din kardeşim tarafınd bana karşı yapılanları suç olarak görmemeki zaten ) benim Şeriat hakkları hariç şahsi Bütün hakklarım tüm ümmedi muhammede helal olsun Fakat Şahşimın dışındaki Hakklar bana ait değil Ehli sünnet büyüklerine hakaret edenler benim din kardeşim olamazlar

“İkiniz Firavun'a gidin; çünkü o, iyice azdı. Ona tatlı, yumuşak bir tarzda hitap edin. Olur ki aklını başına alır, yahut hiç değilse biraz çekinir."

biz önce bu ayeti yerine getirelim. Sonra onlar bizim tatlı ve yumuşak konuşmamıza rağmen küfrederlerse o zaman buhari hadisini tefekkür edelim.

garip70

Ordinaryus

Yetim... Anlaşılan yaşın genç ve delidolusun... Sakin ol. Veli kulun kim olduğu alnında yazmaz.

Şunu da unutma, kişinin değeri son nefesindedir. Kafir gibi yaşar ama mümin olarak ölür. Ya da mümin gibi yaşar, kafir olarak ölür.

Ola ki mümin olarak ölecek birine yaşadığı hayattan dolayı düşmanlık beslemiş olursun, eleştirdiğin durumun içine sen düşersin.
Yapmamız gereken sopayı toza vurmaktır, halıya değil. Sen halıyı dövmeye çalışıyorsun. Birine düşmanlık beslemeden önce, emri bil maruf, nehyi anil münker yapman gerekmez mi?

Hiç bir veli kul sahabelerin yerini dolduramaz. Ama Hz. Ali ile Muaviyenin karşı karşıya geldiği savaşta, her iki tarafta da sahabeler vardı ve birbirlerine düşmanlık besliyordu. Peki bunlar veli değil miydi? Allah kime savaş açtı o zaman?

Şunu unutma: Marifet cehenneme adam yuvarlamakta değildir. Marifet cennete adam kazandırmaktadır. (Hadisi Şerif)

Biraz sakin ol. Kılıç kuşanmadan önce, yapılacaklar yapılmadan savaş ilan edilmez.
Seni seviyoruz...

Hattabi

Ordinaryus
“İkiniz Firavun'a gidin; çünkü o, iyice azdı. Ona tatlı, yumuşak bir tarzda hitap edin. Olur ki aklını başına alır, yahut hiç değilse biraz çekinir."

biz önce bu ayeti yerine getirelim. Sonra onlar bizim tatlı ve yumuşak konuşmamıza rağmen küfrederlerse o zaman buhari hadisini tefekkür edelim.

فَيَقُولُ لَهُ : هَلْ كُنْتَ تُوَالِي أَوْلِيَائِي ؟ قَالَ : كُنْتُ لِلنَّاسِ سَلْمًا ، قَالَ : فَهَلْ كُنْتَ تُعَادِي أَعْدَائِي ؟ قَالَ : يَا رَبِّ ، لَمْ يَكُنْ بَيْنِي وَبَيْنَ أَحَدٍ شَيْئًا ، فَيَقُولُ اللَّهُ عَزَّ وَجَلَّ : لَا يَنَالُ رَحْمَتِي مَنْ لَا يُوَالِي أَوْلِيَائِي ويُعَادِي أَعْدَائِي

Kıyamet günü Allah , günahı olmayan dirilttiği bir kula şöyle der :

Dostlarımın ardında mıydın?(Onlarla Dostluk eder miydin)

Kul : Ben İnsanlardan uzaktım'' dedi.

Allah şöyle der : Peki düşmanlarıma buğz eder miydin?(Düşmanlık eder miydin?)

Kul: Benimle kimse arasında birşey yoktu' der.

O zaman Yüce Allah şöyle buyurur: Dostlarımla dostluk kurmayan,düşmanlarıma düşman muamelesi yapmayan asla rahmetime kavuşamayacaktır.

(Taberâni,El-Mucemul Kebir,140)

garip70

Ordinaryus

فَيَقُولُ لَهُ : هَلْ كُنْتَ تُوَالِي أَوْلِيَائِي ؟ قَالَ : كُنْتُ لِلنَّاسِ سَلْمًا ، قَالَ : فَهَلْ كُنْتَ تُعَادِي أَعْدَائِي ؟ قَالَ : يَا رَبِّ ، لَمْ يَكُنْ بَيْنِي وَبَيْنَ أَحَدٍ شَيْئًا ، فَيَقُولُ اللَّهُ عَزَّ وَجَلَّ : لَا يَنَالُ رَحْمَتِي مَنْ لَا يُوَالِي أَوْلِيَائِي ويُعَادِي أَعْدَائِي

Kıyamet günü Allah , günahı olmayan dirilttiği bir kula şöyle der :

Dostlarımın ardında mıydın?(Onlarla Dostluk eder miydin)

Kul : Ben İnsanlardan uzaktım'' dedi.

Allah şöyle der : Peki düşmanlarıma buğz eder miydin?(Düşmanlık eder miydin?)

Kul: Benimle kimse arasında birşey yoktu' der.

O zaman Yüce Allah şöyle buyurur: Dostlarımla dostluk kurmayan,düşmanlarıma düşman muamelesi yapmayan asla rahmetime kavuşamayacaktır.

(Taberâni,El-Mucemul Kebir,140)

İbni Hacer...
Dostluğu düşmanlığı yanlış anlıyorsunuz sanırım. Gidin de islam düşmanlarıyla sırrınızı paylaşın demiyoruz. Onlarla kanka olun onlarla yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmesin demiyoruz.

Müslüman ferasetli olmalı.

Sadece güzel ve yumuşak söz söyleyin diyoruz.
Bunu anlamıyorsanız, Hz. Musa as firavuna yumuşak söz söyledi diye onu da kafir ilan etmeniz gerek.
Peygamber efendimiz(sav), yaptıkları bütün kötülüklere rağmen , ne ebu cehile, ne de ebu lehebe kötü söz söylememiştir. Peki peygamberimiz(sav), Allah düşmanlarını dost mu edinmiş oluyor. Lütfen...

Biz diyoruz ki, taklit ettiğimiz kişi Resulullah(sav) olsun.

Hattabi

Ordinaryus
İbni Hacer...
Dostluğu düşmanlığı yanlış anlıyorsunuz sanırım. Gidin de islam düşmanlarıyla sırrınızı paylaşın demiyoruz. Onlarla kanka olun onlarla yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmesin demiyoruz.

Müslüman ferasetli olmalı.

Sadece güzel ve yumuşak söz söyleyin diyoruz.
Bunu anlamıyorsanız, Hz. Musa as firavuna yumuşak söz söyledi diye onu da kafir ilan etmeniz gerek.
Peygamber efendimiz(sav), yaptıkları bütün kötülüklere rağmen , ne ebu cehile, ne de ebu lehebe kötü söz söylememiştir. Peki peygamberimiz(sav), Allah düşmanlarını dost mu edinmiş oluyor. Lütfen...

Biz diyoruz ki, taklit ettiğimiz kişi Resulullah(sav) olsun.

En başta herkes yumuşak davrandı.Ama bu kişiler başka üyelerinde kafalarını karıştırıyor.Bu İslam için en büyük tehlikedir.Madem burası yararlı bir forum.Hadis İnkarcılarının ne işi var burda..

Diğer konulara gelince : Ebu Cehil ve bazı müşriklere Peygamberimiz(sav)'İn ettiği bedduaları araştır.Hz.Musa önce güzel dille uyarmıştır.Firavun kabul etmeyince başına ne belalar geldi onu da araştır.

Ebu Lehep hakkında ''Elleri kurusun '' diye ayet var.