müminler kardeş mi?

fakiri

Kıdemli Üye
[QUOTE Sen Ka'b(ra)'ın sözünü Millete Hadismiş gibi göstererek iftiranın hesabını da vericeksin.Allahtan kork be adam, yazık sana.

Konu dışı.

Ebubekir Sifil bakin Ka'b el Ahbar icin ne diyor;

" Ka'b el-Ahbâr Tabiun'dan sayılır ve EHL-İ İSLAM'A AİT RİVAYETLER ARASİNA GİRMİŞ BİRÇOK İSRAİLİYAT ONUN ESERİDİR. Her ne kadar şahsında güvenilir ise de, sonuçta böyle bir meselede Ka'b el-Ahbâr'ın sözünün herhangi bir kimsenin sözünden daha değerli olmasının hiçbir sebebi yoktur "

Evet Sifil boyle diyor.

Malum Ebu Hureyre Ka'b'dan cok hadis rivayet etmistir.

Simdi buradan "fitne tohumlari ekmeye calisiyorsun" seklinde bir kavgaya girmeyelim. Sizin guvendiginiz Ebubekir Sifil'in sozleri bunlar. Ha bizim guvendigimiz kimselerin sozleri de var ki tartisma cikmasin diye hic getirmiyorum. Yoksa burasi yine karisir.
Ah ah bazen susmak gelmiyor icimden istiyorum ki herseyi ayan beyan ortaya dokeyim ama iste. Hazir sukuneti saglamisken iyisi mi susayim.
[/QUOTE]

Red, Senin aracılığınla E.Sifile şu soruyusoralım :
Orjinal Tevrat'ta geçen herhangibir ayetin öğretisi İsrâiliyât değil mi?
Şimdi,butür öğretileri sırf Tevrat'ta geçiyor diye öğrenmeyecek veya almayacak mıyız ? Yada sırf İncilde geçiyor diye bir konuyu Nasraniyât diye kabul etmeyecek miyiz ?
Biz Semavi Kitaplara iman ederken Tevrat'a ve İncil'i ayrımı tutacağız?Onların gerçek ayetlerine inanmayacak mıyız ?
Sifil'in yerine senin cevap vereceğini sanıyorum. Çünkü,bu tür konuları çok seversin sen !

Kaptan

Mecra Yazarı
Aaa bak bunu hakaret kabul ederim. Kelime oyunu yapiyorsun ustelik bana.

İsrailiyat derken İslam'a sokulmus Yahudi kulturunden bahsediyoruz. Yoksa Tevratta da İncilde de Kuran'a uygun sozler vardir.

fakiri

Kıdemli Üye
Aaa bak bunu hakaret kabul ederim. Kelime oyunu yapiyorsun ustelik bana.
İsrailiyat derken İslam'a sokulmus Yahudi kulturunden bahsediyoruz. Yoksa Tevratta da İncilde de Kuran'a uygun sozler vardir.

Yahudi Kültürü dediğin şeyin Tevrat'ta geçip-geçmediğini nerden biliyorsun ? Bunu kim araştırmış ve ortaya çıkarmış ? Orjinal Tevrat şu anda kimin elinde var ki, böyle bir karşılaştırma yapılmış?

Kaptan

Mecra Yazarı
Yahudi Kültürü dediğin şeyin Tevrat'ta geçip-geçmediğini nerden biliyorsun ? Bunu kim araştırmış ve ortaya çıkarmış ? Orjinal Tevrat şu anda kimin elinde var ki, böyle bir karşılaştırma yapılmış?

Kuran'a gore biliyorum.

fakiri

Kıdemli Üye

Kuran'da geciyorsa dogrudur degilse degildir. Konuyu gereksiz yere uzatiyorsun.

Sizin kadar nato-mermer nato-kafa bir insana kimse kolay kolay rastlayamaz !
Devesinin yularını kaybettiğinde onu da Kuranda armaya kalkan bedevilerden hiç bir farkınız yok !

Havas

Kısıtlı Erişim
Sizin kadar nato-mermer nato-kafa bir insana kimse kolay kolay rastlayamaz !
Devesinin yularını kaybettiğinde onu da Kuranda armaya kalkan bedevilerden hiç bir farkınız yok !

@red doğru söylüyor...böyle bir hüküm sizin uçuş kaçışları engelliyor tabii...yoksa deccal ,mehdi,hatem veli oyunlarını milete nasıl yutturacaksınız?

fakiri

Kıdemli Üye
@red doğru söylüyor...böyle bir hüküm sizin uçuş kaçışları engelliyor tabii...yoksa deccal ,mehdi,hatem veli oyunlarını milete nasıl yutturacaksınız?

Sen forumda artık sadece parazitlik yapmaya başladın farkında mısın ?
Delil yok, beyyine yok, kanıt yok, kaynak yok !
Sadece teşekkürü bas, "o doğru söylüyor, bu yanlış söylüyor" işkemben yüzde randımanla faaliyette !
Çünkü, boş tenekenin içinde bir şey olmaz ama, çok ses çıkarır!
Teşbihte hata olmaz demişler ,aynen busun!

Yetim

Kısıtlı Erişim

Biraz sakin ol. Kılıç kuşanmadan önce, yapılacaklar yapılmadan savaş ilan edilmez. Seni seviyoruz...
Sana birİ ana bacı olmuyacak şekilde küfretse naparasın ?
Burada kimse martaval okumasın ...

Yetim

Kısıtlı Erişim

فَيَقُولُ لَهُ : هَلْ كُنْتَ تُوَالِي أَوْلِيَائِي ؟ قَالَ : كُنْتُ لِلنَّاسِ سَلْمًا ، قَالَ : فَهَلْ كُنْتَ تُعَادِي أَعْدَائِي ؟ قَالَ : يَا رَبِّ ، لَمْ يَكُنْ بَيْنِي وَبَيْنَ أَحَدٍ شَيْئًا ، فَيَقُولُ اللَّهُ عَزَّ وَجَلَّ : لَا يَنَالُ رَحْمَتِي مَنْ لَا يُوَالِي أَوْلِيَائِي ويُعَادِي أَعْدَائِي

Kıyamet günü Allah , günahı olmayan dirilttiği bir kula şöyle der :

Dostlarımın ardında mıydın?(Onlarla Dostluk eder miydin)

Kul : Ben İnsanlardan uzaktım'' dedi.

Allah şöyle der : Peki düşmanlarıma buğz eder miydin?(Düşmanlık eder miydin?)

Kul: Benimle kimse arasında birşey yoktu' der.

O zaman Yüce Allah şöyle buyurur: Dostlarımla dostluk kurmayan,düşmanlarıma düşman muamelesi yapmayan asla rahmetime kavuşamayacaktır.

(Taberâni,El-Mucemul Kebir,140)

Allah razı olsun Allah için sevgi Allah için buğuz İmanın aslıdır...

Yetim

Kısıtlı Erişim
İbni Hacer...
Dostluğu düşmanlığı yanlış anlıyorsunuz sanırım. Gidin de islam düşmanlarıyla sırrınızı paylaşın demiyoruz. Onlarla kanka olun onlarla yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmesin demiyoruz.

Müslüman ferasetli olmalı.

Sadece güzel ve yumuşak söz söyleyin diyoruz.
Bunu anlamıyorsanız, Hz. Musa as firavuna yumuşak söz söyledi diye onu da kafir ilan etmeniz gerek.
Peygamber efendimiz(sav), yaptıkları bütün kötülüklere rağmen , ne ebu cehile, ne de ebu lehebe kötü söz söylememiştir. Peki peygamberimiz(sav), Allah düşmanlarını dost mu edinmiş oluyor. Lütfen...

Biz diyoruz ki, taklit ettiğimiz kişi Resulullah(sav) olsun.

Hükmü söylüyorsun zaten kötü söz söylemek Müslümanlığa sığmaz diyorsun üstelik tüm zamanların en büyük Kafirine kötü söz denilmedi diyorsun demmekki Allah dostlarına Hakaret edenler Müslümanlıkla alakaları yok

Bunlar şeytanın masakaraları ağa kimse kusura bakmasın reelde yanımda aynı lafı ettirmiyorsam ve o tipler benden reelde korkup kaçıyorsa burada onlarla ne diye dost olayım o tiplerle aramda hiç bir bağ olamaz..

Lakin 73 fırkadaki tüm ümmetLe küfür tek Millettir esasınca Küfre karşı tek millet olurum

Fakat BU Allah dostlarına karşı Ağıza Alınmayacak sözleri edenin (73FIRKA İÇİNDE GÖRMÜYORM) reelde olsa ağızlarını yırtarım bakma burada ceza alma durumu var yoksa ağızımı bozacağım

Yetim

Kısıtlı Erişim
garip70... Sakin ol. Veli kulun kim olduğu alnında yazmaz.

Benim imamı azam imamı şafi imamı hanbel imamı imami malik imamı matrudi imamı eşari imamı gazali m.arabi hallacı mansur hz Mevlana rıdvanullahi teala ecmain hazretlerinin ALLAH DOSTLARI OLDUKLRINDAN EN UFAK Bİ ŞÜPHEM YOK...

garip 70 Ola ki mümin olarak ölecek birine yaşadığı hayattan dolayı düşmanlık beslemiş olursun, eleştirdiğin durumun içine sen düşersin
.

Senin usulden haberin dahi yok şeriat zahire hükmeder o zaman ŞARONA olaki Müslüman olarak ölür diye beklemek mücadeleyi mucahedeyi CİHADI ardan kaldırır.

müslümanların siz gibieri yüzünden hep önü bu şekil tıkanıyor yolu kesiliyor.. ve sizin gibileri yüzünden Heyecanlı gençlerimiz taikat düşman oldular mücadelesiz bi insan yapısı olabilirmi mücadele nin önünü keserek insanları uyuşturmuş oluyorsunuz bu şeikl
hangi şekil eee bekleyin belki adam düzelir diye zihniyetten ne beklenir
Ayrıca İTİBAR son nefesedir diyede şu ana itibar edilmez diye bi kaide yok

emri bil maruf, nehyi anil münker yapman gerekmez mi?

Buradada aynı usulsuzük devam ediyor vah yazık Emri bil maruf dan önce batıl Şirk ve küfür reddedilir (alnaman için çorbayı içerken tasın içine bakılır sinek konmuşsa bi kanatı çorbaya batmışsa sineğin diğer kanadında çorbaya batırlır sonra sinek çıkarılır çıkarmadan çorba yenmez)

garip 70 Ama Hz. Ali ile Muaviyenin karşı karşıya geldiği savaşta, her iki tarafta da sahabeler vardı ve birbirlerine düşmanlık besliyordu. Peki bunlar veli değil miydi? Allah kime savaş açtı o zaman?

Ne bu forumdaki bizler yada başkaları asla ve keta ashabı kiram radzıyllahu anhum ecmain hazrtelerini bizim buradaki klavye mücahidliği ile kıyaslnamaz kıyaslanmasındanda haya ederim ben onların cümlesine Allah için kurban olurum Ashabı kiram r.a ecmain hazretlerinin arasındaki hadiseler Ehli sünnet itikadına göre içtihad farklılığıdır ehli sünnete göre içtihanda yanılana 1 sevab var yanılmayana 2 sevab var.

Ayrıca Ashabı kiram r.a arasında cereya eden hadiselerle Buradaki bi kaç kendini bilmez için kıyas için söylemek Usulsuzlük ve edepsizliktir çünkü onlar hakkında Ayetler vardır o açıdan bizlerse burada net cafeden keyfle çay içerek göbek büyüterek yazanlardanız ...

Hiç bir veli kul sahabelerin yerini dolduramaz.
Katılıyorum
Yazılarımı okumadan cevab vermişin aynı görüşü bir veya iki sayfa önce söylemiştim ..

Yetim Ben din kardeşim dediğim kişide hakk aramam(yani din kardeşim tarafınd bana karşı yapılanları suç olarak görmemeki zaten ) benim Şeriat hakkları hariç şahsi Bütün hakklarım tüm ümmedi muhammede helal olsun Fakat Şahşimın dışındaki Hakklar bana ait değil Ehli sünnet büyüklerine hakaret edenler benim din kardeşim olamazlar

garip 70 şu anlayışı anlayamıyorsan bu yazımın hemen altına üsteki yazılarla bana geliyorsan nasıl anlaşabişliriz ? eğer gerçektnde Bütün ümmeti muhhamede şeriathklarım hariç helal olsun diyen varsa desinde görelim din kardeşliği konusunda bundan daha bi gösterge olabilirmi ? hadi de garip 70 bütün haklarım bütün şahsi haklarım ümmeti muhamdede helal olsun de DİN KARDEŞLİĞİ BÜTÜN DİN KARDEŞLERİNE ŞAHSİ HAKLARINI HELALLİKLE BAŞLA HADİ DEYİNDE GÖRELİM MERTLİĞİNİZİ ..DİYEBİLİRSENİZ...

“Allah-u Azze ve Celle buyurdu ki: “Kim Benim veli kuluma düşmanlık beslerse ona savaş açarım. hadisi şerif buhari ..Hadisi şerif

Allahın savaş Açtıkları benim din kardeşim olamaz ..

Kaptan

Mecra Yazarı
Ne demis atalarimiz;

Cok konusmayacaksin, bos konusmayacaksin, kem konusmaycaksin.

Sonra nolurmus? Hic kimse seni ciddiye almaz muhatap olmazmis.

Kaptan

Mecra Yazarı
Tamam canim olurum ama sozunu unutma hemi.

Yetim

Kısıtlı Erişim
lafons samimi isen yada buradakiler samimi ise sizde din kardeşlerinize bütün şahsi haklarınızı helal edin hadi din kardeşliği böyle olur ..

Ben din kardeşim dediğim kişide hakk aramam(yani din kardeşim tarafınd bana karşı yapılanları suç olarak görmemki zaten ) benim Şeriat hakkları hariç şahsi Bütün hakklarım tüm ümmedi muhammede helal olsun DEMİŞTİM ..FAKAT BU SÖZLEİMİ GÖRMEMEZLİKTEN NİÇİN GELİYORSUNUZ?

Hatta benim şahsi bütün hakklarım ve gelmiş gelecek hakklarımın hepsi helal olsun ki benim yüzümden bir kişi dahi ümmeti muhammeden ateşde yanmasın sizlerde şahit olun ... hadi din kardeşliğinde samimi isek sizlerd buradan başlayın...

Yalnız Ehli sünnet alimlerine Allah dostlarına tasavvuf büyüklerine hakaret edenlerle din kardeşi değilim onlarla aramda bi bağ yok onları 73 fırka içerisinde dahi görmüyorum.

garip70

Ordinaryus

Senin usulden haberin dahi yok şeriat zahire hükmeder o zaman ŞARONA olaki Müslüman olarak ölür diye beklemek mücadeleyi mucahedeyi CİHADI ardan kaldırır.

Evet usülden haberim yok. Hatta konuyu şarona nasıl bağladın onu da anlamadım.

müslümanların siz gibieri yüzünden hep önü bu şekil tıkanıyor yolu kesiliyor..
Müslümanların önünü ben tıkıyorsam bak burada büyük dua edeceğim. Allahım yarın doğacak güneşi bana göstermesin. Engel bensem yaşamamın hiç bir anlamı yok. Hemen ölmeye razıyım.

ve sizin gibileri yüzünden Heyecanlı gençlerimiz taikat düşman oldular
Ben tasavvuf sevdalısı biriyken, nasıl tarikat düşmanlığı yapıyorum anlamadım... ???

mücadelesiz bi insan yapısı olabilirmi mücadele nin önünü keserek insanları uyuşturmuş oluyorsunuz bu şeikl
hangi şekil eee bekleyin belki adam düzelir diye zihniyetten ne beklenir
Ayrıca İTİBAR son nefesedir diyede şu ana itibar edilmez diye bi kaide yok

Çok güzel... Peki şunları da açıklayıver de aydınlanalım:
Çanakkale savaşı sırasında, yaralı düşman askerini kucakta taşıyarak niye yardım etti dedelerimiz. Kafasına sıksaydı.
Diğer bir soru: Hz. Ali dedemiz, yüzüne tüküren düşmanın kafasını niye uçurmadı.
Diğer bir soru: Can korkusu nedeniyle kelimei şehadet getireni öldürdü diye, Peygamber efendimiz(sav) niye kalbini de yarıp baktın mı diye kızdı. ???
Bizi aydınlatırsan sevinirim.
Çünkü benim sözlerimin temelini yukarıdaki hadiseler oluşturuyor.

Buradada aynı usulsuzük devam ediyor vah yazık Emri bil maruf dan önce batıl Şirk ve küfür reddedilir (alnaman için çorbayı içerken tasın içine bakılır sinek konmuşsa bi kanatı çorbaya batmışsa sineğin diğer kanadında çorbaya batırlır sonra sinek çıkarılır çıkarmadan çorba yenmez)

Seni tebrik ediyorum!

Ne bu forumdaki bizler yada başkaları asla ve keta ashabı kiram radzıyllahu anhum ecmain hazrtelerini bizim buradaki klavye mücahidliği ile kıyaslnamaz kıyaslanmasındanda haya ederim ben onların cümlesine Allah için kurban olurum Ashabı kiram r.a ecmain hazretlerinin arasındaki hadiseler Ehli sünnet itikadına göre içtihad farklılığıdır ehli sünnete göre içtihanda yanılana 1 sevab var yanılmayana 2 sevab var.

Eyvallah...

Ayrıca Ashabı kiram r.a arasında cereya eden hadiselerle Buradaki bi kaç kendini bilmez için kıyas için söylemek Usulsuzlük ve edepsizliktir çünkü onlar hakkında Ayetler vardır o açıdan bizlerse burada net cafeden keyfle çay içerek göbek büyüterek yazanlardanız ...

Dikkat ettin mi bilmiyorum ama onlar hakkında fetva vermedim. Sadece örnek verdim. Biz onları da örnek almayacaksak kimi alacağız.

garip 70 şu anlayışı anlayamıyorsan bu yazımın hemen altına üsteki yazılarla bana geliyorsan nasıl anlaşabişliriz ?

Anlaşırız anlaşırız. Anlaşamayacak gibi olursak ben susarım.

eğer gerçektnde Bütün ümmeti muhhamede şeriathklarım hariç helal olsun diyen varsa desinde görelim din kardeşliği konusunda bundan daha bi gösterge olabilirmi ? hadi de garip 70 bütün haklarım bütün şahsi haklarım ümmeti muhamdede helal olsun de DİN KARDEŞLİĞİ BÜTÜN DİN KARDEŞLERİNE ŞAHSİ HAKLARINI HELALLİKLE BAŞLA HADİ DEYİNDE GÖRELİM MERTLİĞİNİZİ ..DİYEBİLİRSENİZ...

Eyvallah Yetim eyvallah... Helal olsun tüm kardeşlerime. Varsa helal olsun. Kimseden tek bir hak bile talep etmeyeceğime Allah'ı şahit tutarım. Tüm forum halkı ve forumu ziyaret edenler de şahit olsun, ne bundan önce, ne bundan sonra, kimseden bir hak talep etmeyeceğime Allah için yemin ederim. Herkese hakkım helal olsun.
Hatta;
Bugüne kadar şu bedenden her ne sevap hasıl olduysa, ve de ölene kadar her ne sevap tecelli edecekse(namaz, oruç, hac, zekat, sadaka, şehitlik vs vs), benim diye bildiğim şu bedenimden her ne sevap zuhura çıktıysa ve çıkacaksa hepsini dağıtıyorum. Her kimin ihtiyacı olursa Rabbim benden alsın onlara versin.
Öyle ki hiç bir şeyim kalmasın. Rabbimin huzuruna bomboş, hiç sevapsız çıkmak istiyorum. Söz ağzımdan çıktı, herkes şahit olsun. Şahit misin?

“Allah-u Azze ve Celle buyurdu ki: “Kim Benim veli kuluma düşmanlık beslerse ona savaş açarım. hadisi şerif buhari ..Hadisi şerif

Allahın savaş Açtıkları benim din kardeşim olamaz ..
Allahın kime savaş açtığını ben bilemem. Bende o kadar feraset yok. Onun için kimseye düşmanlık besleme lüksüm yok. Düşmanlık besleyeceğim tek bir kişi var. O da kendi nefsim.
Ve bu alın Allah'tan başkasına yine O'nun izniyle secde etmeyecek. O'nun ile gören, O'nun ile işiten, O'nun ile yaşayan bu canı yanında tutan Allah'a hamd olsun.

garip70

Ordinaryus
Bir cemaate intisaplı mısın? Hangi hocaları dinlersin?
İntisaplıyım:gul... Ama konu başlığı gariple röportaj olmadığı için bu kadarını söyleyim...:ıslık:

Herkesi dinlerim...:)

Şunu da bilmeni isterim::eek:fftp:
Ne ondanım ne bundan,
Belki biraz ondanım biraz bundan...:ıslık:

Ha buna da kuş dili derler:)... Anlayan azdır:pcklk...

Neyse beni boşver, kendimden bahsetmeyi pek sevmem...:gul