müminler kardeş mi?

Havas

Kısıtlı Erişim
Sen forumda artık sadece parazitlik yapmaya başladın farkında mısın ?
Delil yok, beyyine yok, kanıt yok, kaynak yok !
Sadece teşekkürü bas, "o doğru söylüyor, bu yanlış söylüyor" işkemben yüzde randımanla faaliyette !
Çünkü, boş tenekenin içinde bir şey olmaz ama, çok ses çıkarır!
Teşbihte hata olmaz demişler ,aynen busun!
sen mehdi amcana bir tane rahmani delil getirdinmi?
deccaline bir delil varmı?
hatemi veline bir delil varmı?
hepsi israiliyyat....yüzüklerin efendisi filmi bu anlatınlardan daha gerçekci..

garip70

Ordinaryus
@garip kardeş bak güzelce bu kişiye nasihat ediyorum,belki yararını görürüz:
:)
Fakiri abiyi severim. Dili biraz sivri olabilir ama özünde iyi bir insandır.
Onun sertliğinin altında yumuşak bir kalbi olduğuna eminim.
Onun ifade tarzı da o şekilde. Yoksa hiç birinizi cehenneme yuvarlamaya meraklı değil. Sadece yanlışları görünce azarlama şekli farklı. Onu o şekilde kabul etmeniz lazım.

garip70

Ordinaryus
Sana birİ ana bacı olmuyacak şekilde küfretse naparasın ?
Burada kimse martaval okumasın ...
Bilmiyorum. O an ki tecelliye bakar.
Af da edebilirim, kafa göz de dağıtabilirim(tabi benim kafa göz de dağılabilir), canını da alabilirim...

Bilmem... O an ki tecelliye bağlı...

garip70

Ordinaryus
Hükmü söylüyorsun zaten kötü söz söylemek Müslümanlığa sığmaz diyorsun üstelik tüm zamanların en büyük Kafirine kötü söz denilmedi diyorsun demmekki Allah dostlarına Hakaret edenler Müslümanlıkla alakaları yok
Eğer Allah sana kimin cennetlik kimin cehennemlik olduğunu bildirdiyse ve sana da milleti damgala diye görev verdiyse devam et bildiğini yap. Başka sözüm yok.

Bunlar şeytanın masakaraları ağa kimse kusura bakmasın reelde yanımda aynı lafı ettirmiyorsam ve o tipler benden reelde korkup kaçıyorsa burada onlarla ne diye dost olayım o tiplerle aramda hiç bir bağ olamaz..
Seninle karşı karşıya gelsem, elinden dilinden emin olabilir miyim? Niye senden korkup kaçıyorlar merak ettim şimdi.
Sen islamı tebliği sadece senin gibi düşünen müslümanlara mı yaparsın? Eğer öyle düşünüyorsan fazla kendini yorma, öyle kişiler kendini kurtarmış zaten. Diğerlerini de vur kır doğra.

Lakin 73 fırkadaki tüm ümmetLe küfür tek Millettir esasınca Küfre karşı tek millet olurum

Fakat BU Allah dostlarına karşı Ağıza Alınmayacak sözleri edenin (73FIRKA İÇİNDE GÖRMÜYORM) reelde olsa ağızlarını yırtarım bakma burada ceza alma durumu var yoksa ağızımı bozacağım
Bak yetim... Sadece dostça bir tavsiye...
Bir....: Cihad, küfür milleti eline silahı alıp üstüne geliyorsa caizdir.
İki....: Ehli küfürün zararı dokunmaya başladıysa celallenebilirsin, başka zaman değil.
Üç....: Halife(yani devlet başkanı) savaş ilan ettiyse, savaşa hep beraber iştirak edilir. Savaştan kaçılmaz.
Dört..: Bu hallerin dışında, ehli küfürle sırrını paylaşmazsın, onları dost edinmezsin ama kendi haline yaşayanlara da düşmanlık besleyemezsin. Onlara islamı en güzel şekilde anlatmakla mesulsün. Başka zaman biz sadece sade bir vatandaşız. Hüküm verme bizim işimiz değil.
Beş...: Elinden ve dilinden çevrendekiler emin olsun lütfen. Bu peygamber efendimizin(sav) emri. Belki unutmuşsundur hatırlatayım diye söyledim...
Altı...: Son tavsiyem. Şeytanın niye kovulduğunu biliyorsun. Birlikte hatırlayalım. Şeytanın yeryüzünde secde etmediği yer yok deniyor. O kadar ibadet etmiş ki, melekler katına kadar çıkmış. Öyle ki, meleklere emredilen ''Adem'e secde et'' emrine muhatap olmuş. O ne demiş. ''Etmem. Ben ondan hayırlıyım.'' demiş.
Eğer şeytanın düştüğü duruma düşmek istemiyorsak, başkalarını eleştirirken düşmanlık beslemeden eleştireceğiz. Gerekirse savaş bile yapacaksın şartlar yerine geldiyse, ama düşmanlık beslemeden. Düşmanlık beslerken kalplerde şöyle bir düşünce egemen oluyor: Çok şükür ondaki kötü haslet bende yok, o cehennemlik ben cennetlikim. Bu ne demektir: Ben ondan hayırlıyım demektir. Yani şeytanın sözü.

Uzun lafın kısası: Düşmana güzel söz söylemek, yumuşaklık değildir. Hele hele cihaddan kaçmak asla değildir. Biz sözümüzü güzel söyleriz. Ama cihad olursa da kaçmayız. Bir değil bin başımız olsa da birer birer zevkle veririz...

Umarım beni anlamışsındır. Yoksa sana anlatacak başka sözcük bulamadığım için söz SÜKUTUNDUR.

Yetim

Kısıtlı Erişim

garip70 Nickli Üyeden Alıntı
Çok güzel... Peki şunları da açıklayıver de aydınlanalım:
Çanakkale savaşı sırasında, yaralı düşman askerini kucakta taşıyarak niye yardım etti dedelerimiz. Kafasına sıksaydı.
Diğer bir soru: Hz. Ali dedemiz, yüzüne tüküren düşmanın kafasını niye uçurmadı.
Diğer bir soru: Can korkusu nedeniyle kelimei şehadet getireni öldürdü diye, Peygamber efendimiz(sav) niye kalbini de yarıp baktın mı diye kızdı. ???
Bizi aydınlatırsan sevinirim.
Çünkü benim sözlerimin temelini yukarıdaki hadiseler oluşturuyor.

Bu Hadiselerin bizim mevzumuzla alakası ne?

EYVALLAH YAZDĞIN HADİSELER KULAĞA KÜPE OLMALI

Müslümanların önünü ben tıkıyorsam bak burada büyük dua edeceğim. Allahım yarın doğacak güneşi bana göstermesin. Engel bensem yaşamamın hiç bir anlamı yok. Hemen ölmeye razıyım
.

Sen değil bu ziniyet desem daha doğru olur dikkat et yukarıdada dedim kaliteli düşman var kalitesiz karaktersiz ( ana bacı küfür edelenerle benim bu konu altındaki ve bunlarla prim tanıyan şak diye bu karaktersizliğin altına imza basanlara) yoka saf temiz niyetle birşeyleri örenmek Paylaşmak isteyenlere değil ....

Ben tasavvuf sevdalısı biriyken, nasıl tarikat düşmanlığı yapıyorum anlamadım... ???
Allahın kime savaş açtığını ben bilemem. Bende o kadar feraset yok. Onun için kimseye düşmanlık besleme lüksüm yok. Düşmanlık besleyeceğim tek bir kişi var. O da kendi nefsim.
Ve bu alın Allah'tan başkasına yine O'nun izniyle secde etmeyecek. O'nun ile gören, O'nun ile işiten, O'nun ile yaşayan bu canı yanında tutan Allah'a hamd olsun
.

Elbette nefsle ypılan cihad en büyük cihad o yüzden Burasına fazla girmek istemiyorum fazlası aşırılığa düşerim haddi aşarım ..sadece şunu demek isterim en büyük düşman içimizde ki Nefis eyvallah fakat bu şahsi ya toplumsal olaylara karşı duyarsı kalmak mesela velilere düşmanlık yapanlara karşı yada zalimlere sisi esad şaron gibi pislikler düşmanımız değmli sadece bizimmi düşmaımız TÜM İNSANLIĞIN DÜŞMNLARI BUNLAR...

Eyvallah Yetim eyvallah... Helal olsun tüm kardeşlerime. Varsa helal olsun. Kimseden tek bir hak bile talep etmeyeceğime Allah'ı şahit tutarım. Tüm forum halkı ve forumu ziyaret edenler de şahit olsun, ne bundan önce, ne bundan sonra, kimseden bir hak talep etmeyeceğime Allah için yemin ederim. Herkese hakkım helal olsun.
Hatta;
Bugüne kadar şu bedenden her ne sevap hasıl olduysa, ve de ölene kadar her ne sevap tecelli edecekse(namaz, oruç, hac, zekat, sadaka, şehitlik vs vs), benim diye bildiğim şu bedenimden her ne sevap zuhura çıktıysa ve çıkacaksa hepsini dağıtıyorum. Her kimin ihtiyacı olursa Rabbim benden alsın onlara versin.
Öyle ki hiç bir şeyim kalmasın. Rabbimin huzuruna bomboş, hiç sevapsız çıkmak istiyorum. Söz ağzımdan çıktı, herkes şahit olsun. Şahit misin?

Şahit oldum tebrik ederim

Dikkat ettin mi bilmiyorum ama onlar hakkında fetva vermedim. Sadece örnek verdim. Biz onları da örnek almayacaksak kimi alcağız
Ellbette
Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:‘Benim ashabım gökteki yıldızlar gibidir, hangisine uyarsanız hidayeti bulursunuz.’

Şimdi hangisine uyarsak kurtuluşa ereceğimiz Ashabı kiram radzıyallahu anhum ecmain hazretlerinin arasındaki ictihad farlılıkları Allah içindi Nefisleri için veya dünya sevgisiden dolayı değil onlarda nfsen ve kasten dünyalık için "noksalık" yok ki aralarında düşmanlık olsun sözüm düşmanlık kelimesine idi bu kelam ehli sünnetin ashab hakkında kullandığı kelam değilidir burayı iyi alamak dileği ile

Eğer Allah sana kimin cennetlik kimin cehennemlik olduğunu bildirdiyse ve sana da milleti damgala diye görev verdiyse devam et bildiğini yap. Başka sözüm yok..

Kimin cennetlik olduğunu Biz kullar kısmen biliyoruz Mesela şüphesiz Peyamberler cennetlik dünyada iken cennetle müjdelenen ashabı kiram r.a ecmain hazretleri ve şehitler...
Kimin Cehenemlik olduğuda belli kafirler İSLAMA inanmayanlar ... mevzu kimin cennetlik kimin cehenemilik
olduğu değil mevzu kimin cehennemlik ağızı ile konuştuğudur ...

Seninle karşı karşıya gelsem, elinden dilinden emin olabilir miyim? Niye senden korkup kaçıyorlar merak ettim şimdi.
Sen islamı tebliği sadece senin gibi düşünen müslümanlara mı yaparsın? Eğer öyle düşünüyorsan fazla kendini yorma, öyle kişiler kendini kurtarmış zaten. Diğerlerini de vur kır doğra.

Mevzuyu hala anlamamaya diretiyorsun Benim değer vrdiğim sevdiğim şeylere ana bac küfretmediğin sürece emin olabilirsin

sahi sana biri ana bacı küfretse naparsın ? mevzu u böyle bir hakaret niy e anlamak istemiyorsun ?

Bak yetim... Sadece dostça bir tavsiye...
Bir....: Cihad, küfür milleti eline silahı alıp üstüne geliyorsa caizdir.
İki....: Ehli küfürün zararı dokunmaya başladıysa celallenebilirsin, başka zaman değil.
Üç....: Halife(yani devlet başkanı) savaş ilan ettiyse, savaşa hep beraber iştirak edilir. Savaştan kaçılmaz.
Dört..: Bu hallerin dışında, ehli küfürle sırrını paylaşmazsın, onları dost edinmezsin ama kendi haline yaşayanlara da düşmanlık besleyemezsin. Onlara islamı en güzel şekilde anlatmakla mesulsün. Başka zaman biz sadece sade bir vatandaşız. Hüküm verme bizim işimiz değil.
Beş...: Elinden ve dilinden çevrendekiler emin olsun lütfen. Bu peygamber efendimizin(sav) emri. Belki unutmuşsundur hatırlatayım diye söyledim...
Altı...: Son tavsiyem. Şeytanın niye kovulduğunu biliyorsun. Birlikte hatırlayalım. Şeytanın yeryüzünde secde etmediği yer yok deniyor. O kadar ibadet etmiş ki, melekler katına kadar çıkmış. Öyle ki, meleklere emredilen ''Adem'e secde et'' emrine muhatap olmuş. O ne demiş. ''Etmem. Ben ondan hayırlıyım.'' demiş.
Eğer şeytanın düştüğü duruma düşmek istemiyorsak, başkalarını eleştirirken düşmanlık beslemeden eleştireceğiz. Gerekirse savaş bile yapacaksın şartlar yerine geldiyse, ama düşmanlık beslemeden. Düşmanlık beslerken kalplerde şöyle bir düşünce egemen oluyor: Çok şükür ondaki kötü haslet bende yok, o cehennemlik ben cennetlikim. Bu ne demektir: Ben ondan hayırlıyım demektir. Yani şeytanın sözü.

Uzun lafın kısası: Düşmana güzel söz söylemek, yumuşaklık değildir. Hele hele cihaddan kaçmak asla değildir. Biz sözümüzü güzel söyleriz. Ama cihad olursa da kaçmayız. Bir değil bin başımız olsa da birer birer zevkle veririz...

Umarım beni anlamışsındır. Yoksa sana anlatacak başka sözcük bulamadığım için söz SÜKUTUNDUR
.

Eyvallah doğruda

Düşman var düşmancık var

EZANA sagsızlık yapana Ne yaparsın ah ne güzel yapmışın mı diyecekseni yoksa korup kaçacakmısn ? Yada sümme haşa ve kella dine kitab a sövn e yada müslümüna sövene naparsın? bunlarla
din kardeşiyim diyebilirmisin ? Ben demem bırak din deşliğini insanlıkda dahi kardeş olamam onlarla anlayabildinmi

Mücadele suresini son ayeti kerimesi “Allah’u Teâlâ’ya ve kıyamet gününe iman edenler, Allah’u Teâlâ’nın düşmanlarını sevmezler”