Tasavvufun İslam'daki yeri (delilleriyle münazara)

Yahayy

Kıdemli Üye
Size ayrı ayrı cevap vermeye hacet yok, zira aynı miletsiniz.
Aklınızı inkar ederek Allaha teslim oluyorsunuz, bilakis Allahlık taslayan beşerlere imanınızı teslim etmişsiniz.

Ne zamanki ot, püsür kimi bulursanız Hazretleri diyerek kutsamaktan vazgeçeceksiniz, o zaman iman ve tevhid kavramını biraz olsun anlamaya başlarsınız. çünkü şu haliniz açıkca gösteriyor ki, Allah size yetmiyor kendinize türlü türlü rabler icad ediyorsunuz.

Şuanki halinizle Allah`tan bir mucize de görseniz sizin için bir şey değişmez.

Allah aklını kullanmayan bir toplumu pisliğe mahkum eder, vakıa budur.

Hepinize selametle...

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

DADAS

Yeni
Gerçek ilim ehlinin (Ali Kara ve Ömer Çelik) münazarası mükemmel doyurucu olmuş, gerisi sinek vızıltısı, ka'le alıp okumaya deymez.

Yahayy

Kıdemli Üye
@Yahayy sen hangi milletsin Ecdadın kim?

Türk milleti adı var olduğundan beri benim soyum da Türk...

neyi değiştiriyor şimdi bu bir de milliyiyetçiliğin mi çıktı başımıza.
Siz ne değişik çorba bir anlayışa sahipsiniz böyle akıl alır gibi değil,
ne zaman dan beri müslümanlar soyla sopla, milletle övünür oldu.

Benim için tek geçerli üstünlük derecesi, Allah'a yakınlık, teslimiyet derecesi...

Almanmış, arapmış, türkmüş, fransızmış neyi değiştirir. Bir insan muvahhid, Allah'a teslim olmuş müslümansa milletinin zerre önemi yoktur.
@Ercan Tekin, beni karşılıklı yazışmalarında muhatap alma.
Ben sana her kadar konuda yazacağımı yazdım, alan istediğini alır, istemeyen almaz. Sizin yıllardır süregelerek besleyip, geri dönülemez hale getirdiğiniz taassubunuzun sorumlusu biz değiliz, Aklınız nasibiniz varsa alırsınız yoksa Eyvallah.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
İnsanları aynı milletsiniz diye tenkit ediyorsun ırkçılık yapıyorsun sonrada biz sana sorunca milletin Ecdadın kim diye demedigini bırakmıyorsun ben senin türk olduğunada şüphe ediyorum ya neyse çünkü sen Ecdadına sövme gafletine düşmüşsün ne için senin Ecdadın ilahi kelimetullahı hakim kılmak icin attan inmedi milyonlarca şehid verdi sende gel burada o ecdada söv veyl olsun sana ki senin düştügün bu gaflet zaten senin en büyük cezan olmuş İslama hizmet eden ecdada sövecek kadar ahmaklaşmak senin gafletin.

Ben milliyetçi değilim ümmetciyim, Osmanlı dedemle İslam icin övünürüm ki ırk bana göre itikaddan önce gelemez ehli sünnet itikadında aslolan İslam itikadıdır buna hangi ırk iman etmişse başımızın üstündedir.

Eğer bana yazmak istemiyorsan hay hay meraklı değiliz insanlar gerçek yüzünüzü gördü ama sen Ecdadıma sövme ahmaklıgına devam eder alimlerimize dil uzatıprsan bizde sana gereken hakkettigin cevabı vermesinide biliriz akıllı ol!

Yahayy

Kıdemli Üye
İnsanları aynı milletsiniz diye tenkit ediyorsun ırkçılık yapıyorsun sonrada biz sana sorunca milletin Ecdadın kim diye demedigini bırakmıyorsun ben senin türk olduğunada şüphe ediyorum ya neyse çünkü sen Ecdadına sövme gafletine düşmüşsün ne için senin Ecdadın ilahi kelimetullahı hakim kılmak icin attan inmedi milyonlarca şehid verdi sende gel burada o ecdada söv veyl olsun sana ki senin düştügün bu gaflet zaten senin en büyük cezan olmuş İslama hizmet eden ecdada sövecek kadar ahmaklaşmak senin gafletin.

Ben milliyetçi değilim ümmetciyim, Osmanlı dedemle İslam icin övünürüm ki ırk bana göre itikaddan önce gelemez ehli sünnet itikadında aslolan İslam itikadıdır buna hangi ırk iman etmişse başımızın üstündedir.

Eğer bana yazmak istemiyorsan hay hay meraklı değiliz insanlar gerçek yüzünüzü gördü ama sen Ecdadıma sövme ahmaklıgına devam eder alimlerimize dil uzatıprsan bizde sana gereken hakkettigin cevabı vermesinide biliriz akıllı ol!

Sen oradaki milet kavramını bile anlayamayacak seviyedesin ne konuşulabilir ki seninle.

kim sövmüş ecdanına, siz islam devleti diyosunuz ben değil, bu kadar basit.

Sen cübbeli nin sohbetlerine takıl kardeş bu işler senin kalıba sığ mı yor konuşulanı bile anlamıyorsun.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Yahayy sen anladın mesajımı istersen istediğin yere çek kuru çekişmelere lüzum yok. İlmî mevzuların olursa cevap veririz.
Eğer ecdadımıza ve alimlerimize haksız yere dil uzatırsanız cevabımız sert olacaktır.
Eğer çarpıtmasız, art niyetsiz, bilgiye saygılı edepli yazarsanız başımızın üstünde yeriniz var.
Ölçü belli çizgi belli vesselam

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Gerçek ilim ehlinin (Ali Kara ve Ömer Çelik) münazarası mükemmel doyurucu olmuş, gerisi sinek vızıltısı, ka'le alıp okumaya deymez.
Allah razı olsun kardeşlik, işte ilme saygı duyan örnek insan. Konudaki hüccetler tasavvufu inkâr eden herkese reddiyedir.

adams77

Kanalizasyoncu
[video]http://www.izlesene.com/video/tasavvuf-dinine-gore-peygambere-kul-olmak-gerekirmis/7810393[/video]

çelebiler

Kıdemli Üye

Allah razı olsun kardeşlik, işte ilme saygı duyan örnek insan. Konudaki hüccetler tasavvufu inkâr eden herkese reddiyedir.

Hüccet mi?tasavvufun kelime manası bile theosophia'dan gelir.Yunanca ilahi bilgelik manasındadır.

İslamla alakası yoktur.Yunan ve hint mitolojisinin karışımıdır.

adams77

Kanalizasyoncu
Hüccet mi?tasavvufun kelime manası bile theosophia'dan gelir.Yunanca ilahi bilgelik manasındadır.

İslamla alakası yoktur.Yunan ve hint mitolojisinin karışımıdır.

Biz bilmiyoruz abi öğrenmemiz gerekli çok şey var galiba :( önce kulluktan başlayalım gerisi gelir galiba...

çelebiler

Kıdemli Üye

Buda mı desteklenmiyor?

Bunu seyretmiştim facede,.Fena bonzai,monzai aşmış tuğrulcum her kafayı.Gerçi hergün birbirlerini aşıyorlar zaten ama olsun ."İsa tanrıdır" demenin değişiği olmuş.

Tasavvuf işte ne olacak?Bu mudur?Bu dur.

adams77

Kanalizasyoncu
Bunu seyretmiştim facede,.Fena bonzai,monzai aşmış tuğrulcum her kafayı.Gerçi hergün birbirlerini aşıyorlar zaten ama olsun ."İsa tanrıdır" demenin değişiği olmuş.

Tasavvuf işte ne olacak?Bu mudur?Bu dur.

Ne olacak böyle peki?

Havas

Kısıtlı Erişim

Buda mı desteklenmiyor?

Allaha kul ol.....sonra bir hadis akıl yürtmeyle PEYGAMBERE KUL ol..bir hadis (alimler peygamberilerin varisiymiş) akıl yürütmeyle ULEMAYA KUL OL ......bir akıl yürtme birazda ayetleri çıkara göre yorumla VELİ TAKDİR EDİLENLERE KUL OL...

Eeee !Biz ahmet efendiye ,ali efendiye kuluz zaten ...ali efendi hocamız islam sevgi dini otariteye uymak lazım diyor ..israil amerikaya kul ol...
işte böyle!:)