VEHHABİLİK DİNİ

adams77

Kanalizasyoncu
namaz kılmasına engel ne dediğini bilmeyecek olmak ve namaz kılmasına engel olacak pisliğe bulaşmış olması gerek

ne kadar az düşünüyorsunuz?

adams77

Kanalizasyoncu
birde çıkıyor günahı normalleştiriyor ee işliyorum ama günah olduğunu biliyorum yahu bilsen işlermisin? adam bile bile kendine çelme atar mı?

adams77

Kanalizasyoncu
dinin içinde kalmak sınırları dışına çıkmamak ile olur!!!

adams77

Kanalizasyoncu
adam namaz kılıyor Allah habir 'dir diyor ama namaz bittikten sonra yalan ve aldatıcı sözler ile mal satıyor hönk yada milletin karısına kızına bakıyor hönk şimdi bu adam kıldığı namazda ne dediğini biliyor mu heee ne diyorsunuz heee

Hakperest

Kıdemli Üye
namazı kılmamak fiili bir inkardır
peygamber lafzen kafir oldu dediğine, kimse "kafir oldu deme yasağını" getiremez
itikaden iman edip fiilen inkar etmek insanı cennete sokacağını düşünmeyenlerdenim
belki yeni müslüman olup önemini tam kavramamış müminler başka

adams77

Kanalizasyoncu
adam her türlü kötü fiili işliyor zina ediyor fuhuş yapıyor içki satıyor sonra namaza duruyor!!! kurban kesiyor sonra aynen devam yahu temizlik bu kadar basit mi? şu kirlere bakın bunlar su ile temizlenir mi?

ne kadar az düşünüyorsunuz!! heee

adams77

Kanalizasyoncu
Maddeyi madde temizler manayı mana temizler sizin işlediğiniz günahlar maddeden bulaşan kir mi? pislik mi? ne dediğinizin farkıdamısınız siz!!

İnsanı vahiy temizler su değil

adams77

Kanalizasyoncu
ne oldu red işine gelmeyeni beğenmiyorsun hani adalet ve doğruluğun yanında olacağına söz vermiştin ne oldu kulağına su mu kaçtı sonra asabi olmak ve hiddet ile suçluyorsun ayet mi istiyorsun!! he lafons sen ne diyorsun materyalistlik var mı!!

Kaptan

Mecra Yazarı
Bu dediklerini zaten savunmuyoruz ki adams. Soylediklerine hak vermemek mumkun degil.

lafons7275

Kıdemli Üye
iyi et o zaman ben ettim

Şimdi gelelim meselemize, Allah içki içen kişilere nasıl hitap ediyor:

Ey iman edenler, sarhoş iken, ne dediğinizi bilinceye ve cünüp iken de -yolculukta olmanız hariçgusül edinceye kadar namaza yaklaşmayın.

Senin nasıl hitap etmen gerekiyor?

adams77

Kanalizasyoncu
Şimdi gelelim meselemize, Allah içki içen kişilere nasıl hitap ediyor:

Ey iman edenler, sarhoş iken, ne dediğinizi bilinceye ve cünüp iken de -yolculukta olmanız hariçgusül edinceye kadar namaza yaklaşmayın.

Senin nasıl hitap etmen gerekiyor?

bir kere içtiğin şey ne ise iman 'ına zarar verip imanını sarhoş etmesi gerek!! bunu kafana sok maddeci olma ayet imandan bahsediyor bedenden değil

adams77

Kanalizasyoncu
İnsan şarap içtiğinde sarhoş oluyor mu?

bu bir ayet neyin ayeti? gösterge!! senin öğrenmen için Allah 'ın sana sunduğu bir kelime

ben çok sarhoş oldum ama her defasında ne dediğimi biliyordum ama arkadaşlarım vardı ne dediklerini bilmiyor du? ve aramızda hep tartışma çıkardı dedim ki içmesini bilmeyenler ile içmeyeceğim ......

işte bu madde üzerinde sana gösterilmiş bir örnek bunu görünmeyen mana üzerine de işlemelisin ve oradada uygulamalısın anladın mı fanatiklik şarap gibidir

adams77

Kanalizasyoncu
sözler vardır adamın aklını alır sarhoş eder seni alıp götürür nere götürdüğünü bilmezsin!! sonra bir bakarsın bataklığın içindesin hee

adams77

Kanalizasyoncu
ben öyle kişiler tanıyorum ki sohbetleri ile anlattıkları adama bütün dertlerini ve sıkıntılarını unutturuyor bir bakıyorsun zaman ne çabuk geçmiş ee sohbet bitince dertler ve sıkıntılar yine devam!!! geçici çözüm çözüm değildir.